אנו מוצאים לאור ספרים וספרי נצרות אלקטרונים בחינם על טבילת ישוע והצלב

דף הבית  |  מפת האתר  |  צור קשר  |  עזרה    
לימודי תנ"ך ספרי נצרות
בחינם
ספרי נצרות אלקטרונים
בחינם
אודותינו
  שיעורים על המשכן
 - שער חצר המשכן

 

The Court of the Tabernacle The Gate of the Court of the Tabernacle

החומרים אשר שימשו לשער החצר של המשכן היו חוטי תכלת, ארגמן, שני וחוטי פשתן שזורים. גובה השער היה 2.25 מטר (7.4 רגל) ורוחבו היה בערך 9 מטר (30 רגל). זה היה מסך ארוג מחוטי תכלת, ארגמן, שני וחוטי פשתן שזורים והיה תלוי על ארבעה עמודים. כך כל פעם שמישהו רצה להיכנס לחצר המשכן, הוא היה יכול למצוא את הפתח בקלות.
החומרים של חוטי התכלת, הארגמן, השני וחוטי הפשתן השזורים אשר השתמשו בהם לשער המשכן מראים שאלוהים יושיע אותנו מכל חטאינו באמצעות ארבעת פעולותיו של בנו ישוע.
ראשית, מה מראה לנו חוט התכלת? הוא מראה לנו חלק מהאמת על ישוע אשר נעשה למשיחם של החוטאים, בא אל האדמה הזו ולקח את חטאי העולם על ידי שקיבל את טבילתו מיוחנן. למעשה, הטבילה הזו שישוע קיבל מיוחנן בנהר הירדן היא האמת שישוע לקח את כל חטאי העולם אחת ולתמיד. על ידי שהוטבל בידי יוחנן המטביל נציגם של כל בני האדם, ישוע למעשה נשא את כל חטאי העולם על כתפיו. כיוון שכל חטאי בני האנוש הועברו על ראש המשיח, לאלה אשר מאמינים באמת הזו, אין חטאים בליבם.
שנית, מהי המשמעות הממשית של חוט הארגמן אשר היה ארוג בשער חצר המשכן? הוא אומר לנו שישוע הוא למעשה מלך המלכים הממשי. ישוע למעשה ברא את היקום. הוא הבורא בעצמו ולא ברייה, והוא המשיח הממשי אשר בא לעולם הזה. הוא, המשיח, בא כבר למעשה לעולם הזה בדמות אדם. ועל ידי נשיאת כל חטאי העולם על גופו באמצעות הטבילה אשר הוא קיבל מיוחנן, ומות הקורבן שלו ותחייתו, ישוע הושיע את כל עמו, אשר הכירו, פחדו והאמינו במשיחם, מכל חטאיהם ומכל ההרשעות על חטאיהם.

ישוע הוא למעשה אלוהינו המוחלט ומשיחנו המוחלט. הוא מושיענו המוחלט. כיוון שישוע לקח את כל חטאי העולם על עצמו עם טבילתו, על ידי שדימם ומת על הצלב וקם לתחייה ממותו, הוא לא רק ניקה את חטאינו, אלא הוא קיבל גם את הדין הייצוגי על החטאים במקומנו.

שלישית, חוט השני מתייחס לדם אשר ישוע שפך על הצלב ומשמעותו היא שהמשיח נתן חיים חדשים לאלה מאיתנו אשר האמינו. אמת זו של חוט השני אומרת לנו שישוע המשיח לא רק קיבל את הדין על חטאינו על ידי שלקח את חטאי העולם על עצמו עם הטבילה אשר קיבל מיוחנן, אלא הוא גם נתן חיים חדשים למאמינים על ידי שהעניק את האמונה הנותנת חיים לאלה אשר מתים לחטא. לאלה אשר מאמינים בטבילתו ובדם אשר הוא שפך, ישוע באמת נתן חיים חדשים.

מה אם כן משמעותם של חוטי הפשתן השזורים? הם מראים שעם הברית החדשה, אלוהים קיים את הבטחת הישועה אשר כתובה בברית הישנה. זה אומר לנו שכאשר ישוע לקח את כל חטאי העולם על עצמו עם טבילתו ונשפט על חטאינו בברית החדשה על הצלב, הוא מימש את הישועה אשר אלוהים הבטיח לבני ישראל ולנו עם דברי הברית שלו.

יהוה אלוהים אמר בישעיה 1:18, "לכו ונוכחה יאמר יהוה אם יהיו חטאיכם כשנים כשלג ילבינו אם יאדימו כתולע כצמר יהיו." כמו כן, שיטת ההקרבה של הברית הישנה אשר קבעה כיצד הקורבנות יועלו במשכן ותחת מי חטאי בני ישראל יועברו על שה הקורבן עם הנחת הידיים, הייתה הבטחתו של אלוהים אשר ניתנה לבני ישראל ולנו. זו הייתה התגלות הבטחתו של אלוהים אשר אמרה שהוא יושיע בעתיד את אנשי העולם מחטאי היומיום שלהם ומחטאי השנה באמצעות השה של אלוהים.
זה היה גם הסימן למשיח המובטח העתיד לבוא. לכן בזמן הברית החדשה, כאשר ישוע המשיח לקח את כל חטאי העולם על עצמו אחת ולתמיד באמצעות קבלת הטבילה בהתאם לדרך של הברית הישנה, זו הייתה ההגשמה של הבטחת האלוהים. בנתינתו לנו את כל דברי ההבטחה שלו, אלוהים מראה לנו שהוא למעשה קיים את כולם, בדיוק כפי שהוא הבטיח. הטבילה אשר ישוע קיבל מראה את האמת הזו, שאלוהי הברית קיים את כל בריתותיו.

דרשות קשורות


קרא את הקודמת - חזרה לרשימה - קרא את הבאה


גרסה מודפסת   |   שלח אתר זה לחבר

 
Bible studies
    דרשות
    הצהרת אמונה
    מהי הבשורה
    מונחים תנ"כיים
    שאלות נפוצות על האמונה הנוצרית
 

   
Copyright © 2001 - 2019 The New Life Mission. ALL RIGHTS reserved.