דרשות

נושא 11: המשכן

[11-2] ( ישעיהו 53:9 - 52:13 ) אדוננו אשר סבל למעננו

 ( ישעיהו 53:9 - 52:13 )
"הנה ישכיל עבדי ירום ונישא וגבה מאד. כאשר שממו עליך רבים כן משחת מאיש מראהו ותוארו מבני אדם. כן יזה גויים רבים עליו יקפצו מלכים פיהם כי אשר לא סופר להם ראו ואשר לא שמעו התבוננו. מי האמין לשמעתנו וזרוע יהוה על מי נגלתה. ויעל כיונק לפניו וכשורש מארץ ציה לא תואר לו ולא הדר ונראהו ולא מראה ונחמדהו. נבזה וחדל אישים איש מכאובות וידוע חולי וכמסתר פנים ממנו נבזה ולא חשבנהו נגוע מוכה אלוהים ומעונה. והוא מחולל מפשענו מדוכא מעוונותינו מוסר שלומנו עליו ובחברבורתו נרפא לנו. כולנו כצאן תעינו איש לדרכו פנינו ויהוה הפגיע בו את עוון כולנו. ניגש והוא נענה ולא יפתח פיו כשה לטבח יובל וכרחל לפני גוזזיה נאלמה ולא יפתח פיו. מעוצר וממשפט לוקח ואת דורו מי ישוחח כי נגזר מארץ חיים מפשע עמי נגע למו. ויתן את רשעים קברו ואת עשיר במותיו על לא חמס עשה ולא מרמה בפיו."
 
 
הבשורה מתפשטת עתה בכל רחבי העולם
 
תקופה זו למעשה צועדת לעבר הסוף. מהפוליטיקה ועד הכלכלה הכל צועד לעבר הסוף. במיוחד , רוחות מלחמה מנשבות בעוצמה כאשר מעצמות העל מנסות להגדיל את השפעתן על שאר העולם. בקרבת מקום מגוריי, צפון קוריאה הודיעה לאחרונה שהיא מפתחת נשק גרעיני וגרמה לזעזוע בקהילה הבינלאומית. בזמן כזה של משבר עולמי, אני יכול רק לקוות שכל אלה אשר מעורבים בויכוח הזה יוכלו לפתור את כל הסוגיות האלה בחוכמה ולא בטיפשות וישלימו אחד עם השני כך שכולם יוכלו לשגשג ביחד.
אנו חייבים להתפלל כל יום כדי שאלוהים יאפשר לנו להפיץ את הבשורה יותר הלאה. זה לא מכיוון שאני פוחד מהמוות, אלא מכיוון שישנן עדיין ארצות אשר הבשורה האמיתית עדיין לא נלמדה, ועדיין ישנן גם ארצות אשר הבשורה המקורית עומדת עתה לפרוח בהם. רצוני הוא להמשיך להפיץ אף יותר את הבשורה המקורית, למרות שהיא מלבלבת ופורחת הבשורה צריכה להיות נלמדת יותר הלאה.
כמובן, אלוהים גורם לכל הדברים להיעשות לטובה, אך מה שאני חושש זה שבני האדם יכולים להיות כאלה טיפשים. למעשה ישנם אנשים אשר מסכנים את חייהם של אחרים אפילו שאין להם שום מושג מתי וכיצד הם בעצמם יעמדו בפני המוות שלהם; חלק מהם אפילו מרחיקים לכת בנסיון לטבוח את כולם.
אני מאמין שאלוהים ישלוט ללא ספק בליבם של כל מנהיגי העולם. ואני גם מאמין שהוא ייתן לנו שלום.
בתקופה זו, בני ישראל מחכים עדיין למשיח אשר הובטח להם. הם חייבים להבין שהמשיח שלהם הוא לא אחר מישוע. הם חייבים להכיר בישוע כמשיח שהם חיכו לו והאמינו בו כך. בעתיד הלא רחוק, הבשורה אשר משביעה את רצון האלוהים תיכנס בקרוב לישראל כמו לשאר המדינות אשר דלת הבשורה עדיין לא נפתחה. למעשה, הבשורה מתפשטת היטב לכל העולם כך שהיא פורחת בתקופה זו של סוף הזמנים.
נאמר לי שהסמינר התיאולוגי בבנגלדש הפך את ספרי האנגלית שלנו לקריאת חובה לתלמידיו על מנת לקבל תואר. בהתקלותם בפעם הראשונה בבשורת המים והרוח, התלמידים בסמינר הזה יקבלו עתה כולם את מחילת חטאיהם לפני שאפילו יהיה להם הזדמנות להתפלא.
באותו אופן, אני מקווה קודם כל שהתיאולוגים של העולם יקבלו את מחילת החטאים על ידי שיכירו ויאמינו בבשורת המים והרוח. ואלה מאיתנו אשר קיבלו את מחילת החטאים לפניהם, חייבים להתפלל בלי סוף כדי שזה יקרה. לא רק שאנו חייבים להתפלל, אלא שאנו חייבים לחיות את חיינו באמונה.
 
 
 המשיח בא לאדמה הזו בערך 700 שנה לאחר נבואתו של ישעיה.
 
ישעיהו היה נביא אשר חי בערך 700 שנה לפני לידתו של ישוע המשיח על האדמה. למרות שהוא למעשה הקדים את בואו של ישוע המשיח ב 700 שנה, כיוון שהוא ידע הרבה דברים על המשיח, ישעיהו ניבא הכל על כיצד המשיח יבוא וכיצד הוא יבצע את עבודת הישועה, כאילו הוא ראה את המשיח בעיניו. מישעיהו 52:13 ובמשך פרק 53 ו 54, ישעיהו ניבא ברציפות בפרטים, כיצד המשיח יושיע את בני האדם מהחטא. זה פשוט מדהים שהוא ניבא בצורה מדויקת שישוע המשיח יבוא למעשה לאדמה הזו, ייקח את כל החטאים עם טבילתו וישפוך את דמו על הצלב ועל ידי כך יביא ישועה לכל. ולאחר ש 700 שנה חלפו מאז נבואתו של ישעיהו, ישוע המשיח בא למעשה לאדמה הזו וביצע את כל מעשיו בדיוק כפי שישעיהו ניבא.
ישעיהו ניבא שהמשיח יבוא לאדמה הזו ויפעל בחוכמה. כפי שנובא בישעיהו 52:13, "הנה ישכיל עבדי ירום ונישא וגבה מאד." כיוון שישוע המשיח בא לאדמה הזו בגוף אדם ולמעשה לקח את כל חטאי העולם על עצמו עם טבילתו, הוא יכל לתת את חייו על הצלב, ועל ידי כך נשפט על כל החטאים של שאר בני האדם. בדיוק כפי שישעיהו ניבא, הכל טופל בחוכמה. בגלל ישוע המשיח כל חטאי בני האדם למעשה נעלמו, טופלו בתבונה, ושמו נישא גבוה מאד מעל מעלה, הכל על פי מה שנובא לפני כן. מה שישעיהו ניבא על המשיח למעשה התגשם.
בכל אופן, כאשר אדוננו בא אל האדמה הזו, בני ישראל לא זיהו אותו כהלכה. למרות שאדוננו בא אל האדמה הזו ולקח למעשה את כל חטאי העולם כולל את אלה של בני ישראל, מת על הצלב, וקם שנית מן המתים, בני ישראל לא האמינו אפילו בטבילתו ולא בדמו. למעשה, בני ישראל לא זיהו שהמשיח כבר נולד בעם שלהם, ושעם טבילתו וצלבו הוא טיפל לא רק בחטאי בני ישראל אלא אף בחטאי שאר העולם. הם לא הבינו שישוע המשיח הזה היה למעשה בן האלוהים, המשיח הממשי של בני ישראל. בני ישראל חייבים עתה להבין שישוע הוא למעשה המשיח אשר הם ציפו לו כל השנים.
 
 
הסבל של ישוע נעשה כדי לגרום לכל חטאי העולם להיעלם
 
כאשר ישוע בא אל האדמה הזו, הוא למעשה סבל פגיעה רבה אשר אינה ניתנת לתיאור. כפי שנראה בישעיהו 53, המשיח נראה למעשה כאיש מכאובים. על ידי שהוא לקח כל כך הרבה חטאים שלנו, הוא התייסר מאד – כל כך הרבה, כך שהתנ"ך אומר לנו שהסתרנו את פנינו ממנו.
אך למעשה מעטים זיהו את ישוע כמשיח. כיוון שהוא התייסר כל כך הרבה על ידי אנשי תקופתו, הרבה נכשלו בלהאמין ולהכיר בישוע המשיח כמושיעם. אדוננו למעשה בא לאדמה הזו כשהוא מציית לרצון אביו כדי לבצע את עבודתו של הושעת בני האדם מחטאי העולם, וכדי לעשות את העבודה הזו, הוא דוכא מאד. זה לא היה מספיק בשבילו לבוא לעולם הזה אשר הוא יצר בגוף אדם, אשר הוא בעצמו עשה את דמותו, אלא הוא אפילו הושם ללעג נבוז, הוכה ודוכא כל כך, כך שהתנ"ך אומר לנו שהסתרנו את פנינו ממנו כיוון שזה היה יותר מדי מכדי לשאת. רחוק מלהיות נערץ כמשיח על האדמה הזו, התייחסו אליו ודיכאו אותו כאילו הוא היה מטורף, הוא שענוותנותו אפילו אינה יכולה להיות מתוארת במילים. כפי שאנו מסובבים את ראשנו כשאנו רואים מישהו אשר מושפל מאד ונבוך, המשיח כה דוכא לפני יציריו, כך שבני ישראל בזמן ההוא הסתירו את פניהם ממנו.
כאשר ישוע בא אל האדמה הזו כיצד הוא נראה? כאשר המשיח בא לאדמה הזו, הוא היה למעשה כמו שתיל רך אשר נעקר מקרקע יבשה. במילים אחרות, אין הרבה מה לדבר על הופעתו החיצונית. למעשה, כאשר אנו משווים את אדוננו לעצמנו, היה מעט מאד דברים אטרקטיביים או נאים במשיח הזה. הופעתו החיצונית של המשיח שלנו הייתה כזאת שבאמת אין הרבה מה להתגאות בה.
כאשר המשיח הגיע לאדמה הזו, למעשה לא היה שום יופי בהופעתו שאנו נרצה או נעריץ אותו. אך בלי קשר להופעתו זו, כמשיחנו, הוא טיפל בפיקחות, קיבל את הנחת הידיים מיוחנן כדי לקחת את כל חטאינו על גופו בהתאם לשיטת ההקרבה, נצלב ושפך את דמו, קם מן המתים שוב, ועל ידי כך הושיע את כולנו מחטאינו. כיוון שהמשיח הזה לקח על עצמו את כל חטאינו על ידי שהוטבל בידי יוחנן, הוא יכל להיצלב ולשפוך את דמו למעננו.
כפי שישעיהו 53:3 אומר, נבזה וחדל אישים איש מכאובות וידוע חולי וכמסתר פנים ממנו נבזה ולא חשבנהו נגוע מוכה אלוהים ומעונה." כיוון שמשיחנו היה חייב לבוא לאדמה הזו ולהעלים את כל חטאי העולם על ידי קבלת הנחת הידיים ושפיכת דמו, הוא היה חייב למעשה להיות מדוכא בצורה כזו על ידי בני ישראל וחיילי רומא.
 
 
 
דיכויו של המשיח נובא בערך לפני 700 שנה
 
זה שהמשיח יהיה חייב למעשה לבוא אל האדמה הזו, להיטבל על ידי יוחנן, לשפוך את דמו על הצלב ולעלות שוב מהמתים נובא כבר על ידי הנביא ישעיהו 700 שנה בערך לפני לידתו של המשיח. כפי שהנביא ישעיהו ניבא על המשיח שיבוא, ישוע המשיח אכן בא אל האדמה הזו בדיוק כפי שנובא. כלומר, ישוע המשיח נולד לבתולה מתוך ענווה, לקח את כל חטאי העולם עם הטבילה אשר קיבל מיוחנן המטביל, הלך אל הצלב היכן שהוא שפך את דמו, מת למען ישועתנו, ולאחר שלושה ימים קם שוב מן המתים.
בדיוק כפי שהידיים הונחו על קורבן העולה ודמו נשפך ביום הכיפורים (ויקרא 16), וכך חטאי השנה התכפרו, ישוע למעשה לקח את כל חטאינו עם טבילתו אשר קיבל מיוחנן ושפך את דמו ומת על הצלב, הכל בהתאם לדבר הנבואה הממשי. לאחר שנשא את כל חטאי העולם עם טבילתו, ישוע למעשה עמד בפני שלוש שנים של סבל במשך כהונתו הציבורית. הסיבה לכך שישוע המשיח נצלב היא כיוון שעם הטבלתו בידי יוחנן המטביל, כל חטאי העולם הועברו עליו, וזוהי גם הסיבה לכך שהוא בוזה, דוכא, ונרדף על ידי כולם.
למעשה, האנשים לא רק הכחישו שישוע הוא המשיח, אלא חלק מהיהודים והרומאים שנאו ורדפו את ישוע באופן בלתי יתואר. הם דחו אותו ושנאו אותו בקיצוניות.
ישוע למעשה לקח את חטאי כל בני האדם אחת ולתמיד על ידי שהוטבל בידי יוחנן המטביל בנהר הירדן, ולאחר מכן שפך את דמו על הצלב. המשיח הוטבל על ידי יוחנן ושפך את דמו על הצלב כדי למלא את רצון אביו. הוא הופשט ערום על הצלב והוכה. כל האנשים אשר הקיפו אותו בזמן ההוא לעגו לישוע ולגלגו, "אם אתה באמת בן האלוהים רד למטה והצל את עצמך!"
כאשר ישוע התחיל את חייו הציבוריים עם טבילתו, הוא היה למעשה צריך להתנסות בהרבה סבל אשר נגרם על ידי בני האדם. למרות שישוע המשיח נשא על כתפיו את כל חטאי העולם עם טבילתו לתועלתם של בני האדם, האנשים בימים ההם לא היו מסוגלים להבין זאת, שנאו את ישוע, אשר בא כמשיחם, רדפו אותו ללא הפסק, גרמו לו הרבה סבל, הוקיעו והעליבו אותו. למעשה, כל כך שנאו את ישוע המשיח שהכתוב אומר לנו שבזמן שהוא היה על האדמה, התייחסו אליו כתולעת.
למעשה, אין לכם מושג עד כמה הפרושים שנאו את ישוע. הפרושים הללו לא יכלו לעזוב את המשיח בשקט, אשר נראה שהוא מאיים על מנהיגותם ועל אהדתם. לכם הם שנאו את המשיח, תמיד ניסו למצוא בו אשמה ולא היססו לשלח בו את כל סוגי ההתקפות האישיות כל פעם שמזימתם נכשלה. המשיח היה מושא לכל סוגי העלבון והאשמות המלאות בשנאה וברשע. לפיכך ישעיהו ניבא בדיוק כיצד המשיח ידוכא. לכן אנו יכולים לאשר מנבואתו המפורטת של הנביא ישעיהו אשר נאמרה 700 שנה לפני בואו של המשיח, בדיוק איזה יחס יקבל ישוע בעולם הזה.
 
 
?האם האנשים האמינו בישוע המשיח אשר בא על ידי מים ודם
 
 בכל אופן, בלי קשר לדיכוי זה, ישוע המשיח השלים בשקט את עבודתו. עתה בני ישראל וכל האנשים ברחבי העולם חייבים להבין ולהאמין שהמשיח הוא ישוע המשיח. כדי להעלים את חטאי בני ישראל ואת חטאי כל שאר העולם, המשיח קיבל את טבילתו באופן של הנחת הידיים, נצלב למעשה, ולפיכך סבל דיכוי קיצוני – ועל ידי שעשה כך, הוא הושיע בשלמות את המאמינים בכהונתו מכל חטאיהם ואישר את אמונתם השלמה של המאמינים האלה. למרות העובדה שהמשיח בא לעולם הזה בצורתו הענווה, ולמרות העובדה שהוא הוטבל, מת על הצלב, וקם לתחייה מן המתים כדי לגרום לחטאים של כולם להיעלם, אלה אשר האמינו בו היו אחדים. כדי שנחיה, אנו חייבים להאמין שישוע הוא באמת מושיענו האמיתי והמשיח, ושהוא המשיח לא רק של בני ישראל אלא גם של כל שאר בני האדם.
למרות שישוע לקח למעשה את חטאינו עם טבילתו ונשא את מכאובנו, את חוליינו, ואת קללתנו, ייתכן שיהיו אנשים שישאלו, "איזה חטא הוא עשה שהוא עמד בפני דיכוי שכזה?" אך ישוע הוא למעשה בנו החף מחטא של אלוהים. על ידי שנשא את כל חטאינו, המשיח סבל באופן ייצוגי במקומנו את כל הקללות, הדיכוי המכאובים, של חטאינו. באמצעות כל הדיכוי שישוע עמד בו, באמצעות 33 שנים של חייו מאז שהוא הגיע לעולם הזה, הוא הושיע אותנו מכל חטאינו. 
בחזרה לשם, כשהם שמעו את דבר האלוהים שנאמר באמצעות הנביא ישעיהו, האם האנשים של הזמן ההוא האמינו בישוע המשיח אשר בא על ידי המים והרוח? מי האמין בבשורה הזו של המים והרוח אשר אנו מלמדים כעת? אפילו עתה ישנם הרבה אנשים אשר אין להם עניין בבשורת המים והרוח אף על פי שהם טוענים שהם מאמינים בישוע.
כאן, בקטע הראשי, הנביא ישעיהו ניבא עתה שבן האלוהים יבוא אל האדמה הזו, יפעל בפיקחות, יקח את כל חטאינו, יישפט עליהם, ועל ידי כך יושיע אותנו. אך לא הרבה קיבלו את האמת אשר הוא הוציא לפועל. בכל אופן, אני בטוח שמעכשיו, כל האנשים של כל האומות יכירו בישוע המשיח כמשיח וירוממו אותו מעלה. האם עתה הינך מבין שישוע המשיח דוכא בגלל חטאיהם של בני ישראל, בגלל חטאיכם וחטאיי, ובגלל החטאים של שאר העולם? ישעיהו הנביא אשר רצה שתדע זאת ותאמין בכך, ניבא על כהונתו של המשיח בדרך זו.
 
 
המשיח היה כשורש מארץ ציה
 
כך הנביא ישעיהו ניבא על ביאתו של ישוע המשיח, שכאשר הוא יבוא אל האדמה הזו, הוא יבוא בדמות מעוררת רחמים, ישעיהו אמר שהמשיח "יעל כיונק לפניו וכשורש מארץ ציה" (ישעיהו 53:2). כאשר ישוע המשיח בא אל האדמה הזו בגוף אדם, הוא לא היה מישהו אשר האנשים ראו בו משהו נחשק. הוא לא היה שרירי, גבוה, וגבר הבנוי היטב כמו ארנולד שוונצנגר או סילבסטר סטלון. למעשה, הוא היה כה קטן שאם היינו מסתכלים עליו היינו מרחמים עליו, מרגישם חמלה ומסמפטים אותו. אף על פי כן דברו היה כמו חרב חדה כפולת להב.
ישוע המשיח היה לא רק נראה עני בהופעתו, אלא הוא היה גם עני מבחינה חומרית. יוסף, אביו בבשר, היה רק נגר. משפחה אשר פורנסה על ידי נגר, אז כמו היום, לא הייתה כה עשירה ורחוקה מלחיות בשפע. רק עם עבודה קשה, הנגרים יכלו בקושי להתפרנס.
המשיח שבא אל האדמה הזו גם לא ביקר בבית ספר. הפרושים ניסו ללעוג לו על כך אך הם לא יכלו לעשות כיוון שזה היה מגלה שישוע המשיח באמת היה בן האלוהים. כף רגלו של ישוע מעולם אפילו לא דרכה בבית ספרו של גמליאל, בית הספר המכובד ביותר בזמן ההוא, היכן שאחד מהחכמים הדגולים של התורה, גמליאל, לימד את התורה. בבית ספר הזה, התלמידים יכלו ללמוד מהמורים הדגולים ביותר של התורה ולמדו לא רק את הידע של העולם הזה אלא למדו גם את התורה עצמה. אך ישוע לא למד בבית ספר כזה. אין עדות כלשהי המראה שהוא ביקר בבית ספר. אך למרות זאת, לא היה דבר מכל הברית הישנה שהמשיח לא ידע, והיכן שהברית הישנה לומדה על המשיח, היה אפילו ידע נרחב יותר ואמונה גדולה יותר מאחרים. לא היה דבר ממה שהוא אמר אשר היה לא הגיוני או שלא על פי התורה של אלוהים.
 
 
?מדוע היה על המשיח להיות כה מדוכא, מושפל, ומבוזה
 
כדי להיות משיחם האמיתי של בני ישראל, וכדי להושיעם מכל חטאיהם ולהפוך אותם לעמו של אלוהים, משיחנו בא אל האדמה הזו ובחפץ לב נשא את כל הסבל, עלבון, לעג ובוז. הסבל והבוז שהמשיח למעשה התנסה בהם לתועלת בני ישראל, היה הקרבה עצמית רבה. הדיכוי שהמשיח סבל לטובתנו, היה סבל כה גדול שאנו היינו מסתרים את פנינו ממנו. כיוון שישוע היה המשיח אשר יושיע אותנו מחטאינו וממשפטנו, הוא למעשה הושיע אותנו מחטאינו על ידי שדוכא ובוזה מעבר לכל תיאור, לפני כל האנשים. כך ישוע דוכא בעולם.
כיוון שישוע המשיח כה דוכא ובוזה, האנשים בזמן ההוא לא יכלו לשאת את מבטם אליו. אנו חייבים לא לשכוח שלמרות שישוע בא כמשיח שלך ושלי, למעשה, כמשיחם של כל בני האדם, הוא דוכא מאד, ועל ידי שהיה כך הוא הושיע אותנו מחטאינו ומההרשעה על החטאים.
אפילו כאשר המשיח נצלב, האנשים לא הפסיקו ללעוג לו: "למה שלא תרד משם לפה? אם אתה באמת בן האלוהים פשוט תרד מהצלב. כיצד ייתכן שאתה באמת בן האלוהים? אם אתה באמת בן האלוהים תרד והצל את הגנב אשר תלוי לידך; אך עדיף שתרד ותציל את עצמך!" הם המשיכו בלעגם: "אה כן, למה שלא תהפוך את האבן הזו ללחם? אם אתה בן האלוהים תן לנו הוכחה! הראה לנו הוכחה כדי שנוכל להאמין. אם אינך יכול אפילו לעשות זאת, איזה מן משיח אתה? כמה פתטי!"
כך האנשים העליבו את ישוע, גינו אותו, ולעגו לו ללא סוף. הם הפשיטו אותו, סטרו על פניו, וירקו עליו. המשיח סבל מלעג רב, השפלה, ועלבון באופן שמעולם לא נראה לפני כן, ומעולם לא יראה שוב. הוא גם נדון לעונש של צליבה. עונש אשר נשמר לפושעים הגדולים ביותר באותו זמן. משיחנו הולקה על ידי החיילים, ידיו ורגליו מוסמרו לצלב, וכל הדם אשר בגופו נשפך החוצה.
ישוע באמת נשא את כל הביזוי, כאב, ודיכוי כך שהוא יכל למלא את מישרתו כמשיח לתועלת כולנו. על ידי שנצלב, הוא לקח את כל חטאינו, את כל קללתנו, את כל מחלותינו ואת כל העונשים על חטאינו. הוא לקח במקומנו את כל הדיכוי שאתם ואני היינו אמורים לשאת, ולטובתנו, הוא אף נתן את חייו. המשיח הזה נעשה עתה למושיע של אלה מאיתנו אשר מאמינים שישוע הוא באמת מושיענו. הוא נעשה בחפץ לב מושיענו. הוא בא אל האדמה הזו על פי רצון אביו, ולקח את חטאינו ואת עונשי החטאים על הצלב למעננו, וקם שנית מן המתים – הכל כדי להושיענו!
אחיי ואחיותי, האם אתם חושבים שזה היה קל לישוע להתנסות בכל הסבל וההשפלה לפני כל האנשים הזרים? אם אנו היינו במקומו, אם אנו היינו אלה אשר עומדים בפני כל הביזוי הזה, מופשטים ערומים, מעולבים, מעונים ונצלבים, לא רק לפני משפחתנו או בעלנו או נשותינו או אפילו בפני אוהבנו, אלא גם לפני אויבנו, היינו משתגעים לפני המוות! המשיח נצלב כך שכולם יוכלו לראות את השפלתו, לא באיזושהי פינה אפלולית, אלא למעלה, כך שכולם יוכלו להצביע באצבעותיהם ולירוק עליו.
 אפילו סבל רב יותר מכאובים וקשיים באו על ישוע לפני צליבתו. לפני שהידקו את ישוע על הצלב, האנשים ווידאו שהוא יתנסה בכל סוגי הסבל. הוא הובא בפני ההמון ונצלב בפניהם, ירקו עליו ומשרתו של הכהן הגדול סטר על פניו. ירקו עליו! האנשים סטרו על פניו, הצליפו בו וסקלו אותו! ישוע המשיח התנסה בכל הדיכוי הזה למען שום דבר אחר מלבד לטובתנו!
כתב הקודש אומר לנו שהוא דוכא למעננו ואומר, "והוא מחולל מפשענו מדוכא מעוונתנו " (ישעיהו 53:5). המשיח התנסה בסבל כזה כך שהוא יוכל לגאול את כל האנשים כולל את בני ישראל מחטאיהם ומההרשעה על חטאיהם. המשיח טיפל בכל חטאי העולם ובעונשי החטא על ידי שקיבל טבילה מיוחנן, והשלים את כהונתו כמשיח על ידי שדוכא על ידי עמו שלו, החיילים הרומיים, ואנשים רבים מעמים שונים.
אלוהים ניבא שהמשיח יושיע את האנשים אשר קמו נגדו מכל חטאיהם – למעשה, מכל החטאים אשר בוצעו אי פעם על ידי שאר בני האדם – ובדיוק כפי שנובא, ישוע המשיח באמת בא לאדמה הזו כמשיח והתנסה בכל הדיכוי הזה, והושיע אותכם ואותי מחטאינו ומההרשעה על חטאינו על ידי ששפך את דמו היקר.
זה שנושענו מהחטאים ומההרשעה על חטאים על ידי האמונה במשיח לא בא למעשה מבלי לשלם את המחיר של ההקרבה. זה מכיוון שישוע המשיח בא אל האדמה הזו ועמד מול כל הדיכוי הזה כדי שאנו נהיה עתה חפי חטא, ומכיוון שהמשיח הזה נשפט על כל חטאינו אנו יכולנו, פשוט על ידי האמונה בליבנו, לקבל את מתנת הישועה ואת מחילת החטאים, ולהפוך לילדיו של אלוהים. בגלל משיחנו אנו הפכנו לאנשים שמחים כאלה.
אנו חייבים להודות למשיח על שנתן לנו שמחה זו ועל שהעניק לנו את ברכותיו. הישועה שהמשיח נתן לנו באה אלינו רק באמצעות אמונתנו, למרות שלא נתנו לו שום קורבן מעצמנו, הוא בעצמו נתן את קורבנו היקר מאד לפני אלוהים האב. אנו חייבים להאמין שאלוהים בעצמו באמת הושיע אותנו על ידי שסבל את כל הדיכוי הזה, ואנו חייבים להודות לו על כך.
 
 
.הו, שמעו עם ישראל, חזרו והאמינו בישוע המשיח
 
עם ישראל חייב לחזור בתשובה עכשיו ולהאמין בישוע המשיח כמושיעו. אפילו עד עכשיו, בני ישראל עדיין אינם מכירים בישוע כמושיעם אשר כבר בא. בדיוק כפי שנובא על ידי הנביא ישעיהו, שהמשיח, משרתו של אלוהים, יבוא אל האדמה הזו, ובדיוק כפי שדבר הנבואה הזה נובא אלינו שמשיח הזה יבוא אל האדמה הזו, יושיע את כולנו על ידי שיקח את כל חטאי בני האדם עם טבילתו ועם צליבתו על הצלב, ישוע המשיח אכן ביצע את כל עבודת הישועה. עם ישראל חייב עתה לחזור, לדעת ולהאמין באמת הזו. הם חייבים להודות בחטא אשר העם שלהם עשה כשצלבו את ישוע. והם חייבים להכיר בעצמם שהם מלאים חטאים מלידתם, ועתה על ידי אמונתם במשיח הזה, עליהם להיוושע מכל חטאיהם ומההרשעה על החטא.
אין שום משיח אחר. כיוון שישוע המשיח הופיע כבר כמשיח, אין שום משיח אחר. כיצד יכול להיות שיש משיח אחר? כיצד יכול להיות מושיע אחר? כאשר עם ישראל יתנסה בקשיים אף גדולים יותר, האם הם מצפים שאיזשהו גיבור פעולה הוליוודי, כמו סופרמן יופיע ויהיה משיחם?
אפילו מעכשיו, עם ישראל חייב להכיר בישוע המשיח כמשיחו. הם חייבים להאמין שישוע המשיח הוא באמת המשיח האמיתי שלהם. משיחם כבר בא אל האדמה הזאת לפני 2000 שנה, וכדי לקחת את חטאיהם וכדי לעשותם לילדיו האמיתיים של אברהם, הוא הוטבל בדיוק כפי שהם היו חייבים להיות נמולים, ונצלב, הכל כדי שהם יקבלו את המילה הרוחנית. המשיח נעשה למושיעם האמיתי של עם ישראל על ידי שלקח את חטאיהם עם טבילתו בידי יוחנן, נשא אותם אל הצלב ושפך את דמו כדי להיות מדוכא, ולקום מן המתים מחדש.
עם ישראל חייב לחזור בתשובה כדי להאמין במשיח. הם חייבים להאמין עתה בישוע המשיח כמושיעם. הם חייבים להבין שהמשיח אשר נובא על ידי ישעיהו הוא ישוע המשיח הזה. הם חייבים להבין ולהאמין שזה שנובא עליו הוא לא אחר מישוע עצמו. הנבואות של הברית החדשה התגשמו כולם באמצעות ישוע המשיח, מבלי להשמיט אפילו את האות הכי קטנה או הפיסוק הכי קטן. בקטע העיקרי כתוב גם שהרבה עמים יפוזרו.
ישעיהו 15-52:14 אומר, "כאשר שממו עליך רבים כן משחת מאיש מראהו ותוארו מבני אדם. כן יזה גויים רבים עליו יקפצו מלכים פיהם כי אשר לא סופר להם ראו ואשר לא שמעו התבוננו."
כשהוא בא אל הארץ הזו, ישוע המשיח עמד בפני סבל אשר היה רב יותר מכל פושע אשר נדון למוות בעולם הזה. הוא הקריב את עצמו על ידי שלקח על עצמו יותר כאב ודיכוי מכל פושע אחר אשר בעולם הזה, הכל על מנת לעשות את שאר בני האדם לעמו. הוא הושיע את עמו אשר יקבלו את מחילת החטאים על ידי האמונה בו. כך הוא הושיע אותם.
האנשים ישמעו את החדשות הנפלאות אשר הם מעולם לא שמעו או ראו לפני כן. כל אלה אשר עדיין אפילו לא שמעו שהמשיח הוא ישוע המשיח, ישמעו זאת ויאמינו בזה לבסוף.
 
 
ישוע הוא המשיח אשר בא פעם ויבוא שוב
 
כיום, אנו מתקרבים לסוף הזמנים. זוהי תהיה תקופה של מוות ושל מצוקה. בכל אופן, לאלה שמאמינים במשיח אין פחד מהמוות. להיפך, הם מחכים אף יותר לשמחה של גן עדן ולתחיית המתים אשר תבוא לאחר המוות. זה שהחושך יורד על העולם אין משמעותו שגם אנו, הצדיקים, חשוכים. כאשר הבשורה הזו ללא ספק תופץ לכולם, המשיח יחזור.
ישוע המשיח, משיחנו, בא לעולם הזה כשה של אלוהים, כקורבן עולה, נתן לגופו להיטבל על ידי יוחנן, ונתן אותו על הצלב. כמו כבש לפני גוזזיו. ישוע המשיח לקח את חטאינו בשקט, עמד בפני סבל נורא כאשר נשא את משפט החטאים שלנו אל הצלב, קם מן המתים מחדש לאחר שלושה ימים, וכך הפך למושיעם המושלם של כל אלה אשר האמינו.
רק מעטים ידעו בזמן ההוא שהמשיח היה ישוע המשיח. רק מעטים ידעו שישוע המשיח הפך למושיענו על ידי שנולד בשקט בעולם הזה בערך לפני 2000 שנה, העיד על בשורת המלוכה במשך שלוש שנים לאחר טבילתו, מת על הצלב, וקם לתחייה שוב מן המתים. המעטים אשר חיפשו והאמינו באלוהים, העידו שאדוננו הוא המשיח האמיתי אשר בשקט ביצע את כל עבודתו. 
משרתי אלוהים אלה הפיצו את החדשות ברחבי העולם שהמשיח הושיע אותנו מחטאינו על ידי שבא אל האדמה הזו ודוכא. למעשה, אלוהים בעצמו מפיץ את בשורת המים והרוח על ידי שהוא אפשר לטכניקת הדפוס להתקדם, על ידי שהוא הזיז את ההיסטוריה של העולם ועשה את האומות המלמדות את הבשורה הזו חזקות ועשירות.
"ישוע הוא המשיח, ישוע הוא המשיח, ישוע הוא המשיח! אם תאמין בישוע כמשיחך, תיוושע. ישוע הוא בן האלוהים. ישוע הוא הבורא אשר יצר את כל התבל. הוא אלוהים. הוא המשיח מושיענו." משרתי אלוהים ממשכים ללמד את האנשים שישוע הוא המשיח, וגם על טבילתו, מותו על הצלב, ותחייתו.
כמה צעירים מבני ישראל הבינו זאת לפני 2000 שנה, איש צעיר בשם ישוע בא אל האדמה הזו, וכאשר הוא היה בגיל 30, הוא לקח את כל חטאי בני האדם על ידי שהוטבל בידי יוחנן. בזמן ההוא, רק תלמידיו של ישוע ידעו שהוא היה המשיח, ולידע זה היו שותפים רק חופן אנשים אשר באמת חרדו מאלוהים – כל השאר המשיכו להתעלם מהאמת הזו. בסך הכל, היו בערך רק 500 קדושים (אל הקורנתיים 15:6) בעם ישראל הזה אשר ידעו שהמשיח נשא את חטאי העולם אל הצלב. לכל השאר לא היה מושג.
ביום החמישים מאז מותו של ישוע המשיח ותחייתו, רוח הקודש ירדה ממש על תלמידיו. כאשר תלמידי ישוע התפללו בחדר העליון, רוח הקודש באמת ירדה עליהם וגרמה להם לדבר בלשונות והעידה שהמשיח הוא ישוע המשיח. לאחר מכן תלמידיו, כשהם לא חוששים מהמוות העידו באומץ, "ישוע הוא המשיח, המשיח הוא מושיענו. ישוע שקם לתחייה הוא משיחנו." לכן הרבה אנשים בזמן ההוא החלו להאמין.
באמצעות ישוע המשיח, אלוהים הושיע אותי ואותך באמת מכל חטאינו ומההרשעה על החטאים. כיוון שהוא סבל דיכוי נורא שכזה כדי להושיענו מחטאינו וממשפטנו, אנו חייבים להאמין בו לגמרי; אלה שאינם מאמינים חייבים כולם לחזור בתשובה וגם להאמין; ואנו כולנו חייבים להפיץ את האמת הזו באמונה.
עם ישראל למעשה, עתה מפוחד ונמצא במצב מתוח בצורה קיצונית. לכן הם חייבים לשמוע את דבר המשכן הזה שאלוהים למעשה דיבר אליהם. אנו גם נכנסים לתקופת סוף הזמנים. בשורת המים והרוח אשר נראית בשיטת ההקרבה של המשכן, בטוח תעשה את דרכה לעם ישראל. הם גם, יתחילו להאמין שישוע המשיח הוא למעשה המשיח שאלוהים סיפר להם עליו. 
אלוהים כבר אמר לבני ישראל על שיטת ההקרבה, והם האמינו בה. למעשה, הם עדיין משתוקקים להקריב לאלוהים על פי שיטת ההקרבה של המשכן. מתוך עם ישראל, ישנם עדיין פונדמנטליסטים אשר חיים במדבר. אפילו עתה אנשים אלה חיים במדבר ומקריבים בדרך זו. הם, במילים אחרות, מקריבים את סוג העולה אשר פעם הייתה מוקרבת במשכן. ייתכן שהם צאצאיו של אהרון. כדי לשמור על מסורת משפחתם, הם חיים במדבר במקום בעיר, למרות שהם מעם ישראל, הם חיים כשבט בודד, ומבודדים משאר האנשים הרגילים. למעשה, גם את אנשים אלה אנו חייבים ללמד את דבר המשכן ושהמשיח כבר בא אלינו והושיע אותנו על פי אמונתנו.
אנו חייבים להודות לישוע על שבא אל הארץ ועל שבמקומנו דוכא ונשפט, הכל על מנת כדי להושיע אותך ואותי, כמושיענו, מחטאינו ומההרשעה על החטא.
 
 
"כי עזה כמוות האהבה קשה כשאול קנאה"
 
זה שאנו למעשה נושענו מכל חטאינו ומדין החטאים לא בוצע במקרה כמו העברה מקרית של דואר. ישועתנו אינה איזשהו מכתב שרשרת אשר ממשיך להגיד לנו שאנו חייבים להעביר אותו ליותר מ 20 אנשים או שיחרץ גורלנו. גם ישועת מחילת החטאים היא לא כמו אחד מעלונים רבים אשר מפרסמים קניה של שתי פיצות במחיר אחד, היכן שאנו יכולים פשוט להתקשר ולמלא את בטננו לשביעות רצון ליבנו.
ישועתנו לאמיתו של דבר, באה על ידי שאלוהים שלח את בנו אלינו על ידי שהעביר את כל חטאינו עליו ועל ידי שגרם לו להיות מדוכא ולסבול על כל החטאים האלה שלנו. זוהי הסיבה שאתה ואני חייבים להאמין בו בכל לב ולהודות לו. כשאנו יודעים כיצד ישועתנו הושגה, כיצד מישהו מאיתנו יכול לזרוק אותה כזוג נעליים משומשות, לשים אותה בצד כמו כלי שבור חסר ערך בעליית הגג, או להתעלם ממנה כאילו היא שייכת למישהו אחר?
האם יש מישהו מכם אשר למרות שהוא מבקר בכנסיית האלוהים, עדיין לא קיבל את מחילת החטאים? האם יש מישהו למעשה אשר עדיין לא מאמין בבשורת המים והרוח? אם יש באמת אנשים כאלה, הם כולם חייבים לחזור בתשובה ולהאמין במשיח לפני שיהיה מאוחר מידי. אם אתה אבוד ואינך בטוח באיזה דרך לבחור, פשוט האמן בדבר האמת בכל ליבך. אלה אשר לא מאמינים דוחים את אהבתו של בן האלוהים, האהבה אשר איתה הוא הושיע אותם על ידי שהתנסה בכל הסבל הזה למען שום דבר אחר מלבד לטובתנו.
אלה אשר מעריכים שלא כראוי את ערך אהבתו ודוחים אותה יקוללו. כתב הקודש אומר לנו, "כי עזה כמוות האהבה קשה כשאול קנאה" (שיר השירים 8:6). אהבתו של אלוהים היא כה גדולה וחזקה כך שהיא מביאה את העונש האכזרי ביותר לאנשים אשר דוחים אותה עד הסוף. במילים אחרות, אם מישהו למעשה מת כאשר הוא עדיין חוטא, הוא יסבול כאב אכזרי של גיהינום כמו השאול. שנאה היא אכזרית כמו השאול. כאשר המשיח אהב אותך כל כך ולפיכך הוטבל, שפך את דמו וסבל את כל סוגי הדיכוי הכל כדי להושיע אותך, אם אינך מאמין באהבה זו ודוחה אותה, אתה ללא ספק תסבול את הכאב האכזרי הזה, כלומר גיהינום.
לפיכך אלוהים אמר, "וכאשר נגזר על בני אדם פעם אחת המות ואחריו הדין" (אל העברים 9:27). כאשר נמות, בשרנו אולי מת, אך לפני אלוהים זה לא הסוף שלנו. כדי לרמוס בצורה אכזרית את אלה אשר דחו את אהבתו של אלוהים, אלוהים גרם להם לחיות לעד ולעולם לא למות, ולמעשה מביא להם סבל אכזרי. במילים אחרות, הוא ישליך אותם לתוך אש הבוערת תמיד ויגרום להם לסבול ללא הפסק את הכאב, ללא סוף, ולעולם ועד. סבל אכזרי זה הוא לא אחר מהשנאה העזה של אלוהים. האם אתה חושב שאלוהים לא יכול להביא את עצמו לעשות מעשים כאלה? אל תשכח שאין שום דבר בלתי אפשרי בשביל אלוהים!
אהבתו הגדולה והמרבית של אלוהים אלינו, באה על ידי שהוא סבל לטובתנו, הושיע אותנו מכל קללתנו, מכל חטאינו, ומכל הרשעותינו. מה שיכול לפתור את בעיותיך היא האהבה הזו של המשיח. למעשה, אין דבר נפלא יותר מאהבתו של המשיח. ללא האמונה במשיח הזה, אהבתו של אלוהים לא יכולה להיות שלנו. אהבה זו ניתנת לנו רק על ידי האלוהים הזה, האחד אשר נעשה משיחנו, וזהו אביו אשר שלח אותו אלינו. השילוש האלוהי הכל יכול אהב אותנו בצורה כזו, ולכן הושיע אותנו מכל חטאינו ומהרשעתנו. זוהי הסיבה מדוע אנו חייבים להאמין במשיח, מדוע אנו חייבים להודות לו, מדוע אנו חייבים להלל אותו, ומדוע אנו חייבים להיות מרוצים מאמונתנו במשיח הזה.
כמה אסירי תודה אנו על שהמשיח נתן לנו את בשורת המים והרוח? אם מישהו אינו יודע עד כמה יקרת ערך האהבה הזו, עד כמה היא לעולם לא תוחלף בעד שום דבר בעולם, הוא בטוח חייב להיות אחד מהאנשים הכי בערים וטיפשים. כמה סבל נורא ומכאוב אדוננו התנסה למעננו? כיוון שאנו כה אסירי תודה על אהבתו, למרות שאנו לא מושלמים, אנו עדיין מקדישים את כל כוחנו שנשאר להפצת אהבה זו לאלה אשר נשארו בורים לגביה. 
כדי לעשות עבודת אלוהים כזו, אנו גם חייבים לעמוד בקשיים וסבל. איננו יכולים לחפש שגשוג רק לעצמנו. אם באמת נושענו על ידי שקיבלנו את אהבת ההקרבה שלו והתכסינו עימה, אנו חייבים לחלוק עם אחרים את האהבה הזו. בדיוק כפי שישוע המשיח עמד בכל הסבל שלו כדי למחוק את חטאינו, לא על ידי אהבת הבשר, אלא על ידי אהבתו האמיתית, אנו גם חייבים לעשות את עבודתו באמונה, לקבל קשיים בחפץ לב, דיכוי, שנאה, סבל ובוז, אם זה אומר שאחרים גם יקבלו את מחילת חטאיהם. אנו חייבים לסבול שנאה כזו בשם האהבה. אם אתה ואני באמת קיבלנו את מחילת החטאים, אז אני מאמין שאהבה כזו נמצאת באמת בליבנו.
והנולדים מחדש אשר יודעים באמת מי הם היו לפני כן ועד כמה נפלאה אהבת הישועה החזקה של ישוע, מניבים פירות. הנושעים הם העצים אשר מניבים את פירות הגאולה, "כי בפריו ניכר העץ" (מתי 12:33). לפני שנושעת, היית שקוע לגמרי בחטאיך ולפיכך לא היית יכול אפילו להתלונן אם היית נזרק לגיהינום. אך האמנת שאלוהים נעשה למושיעך על ידי שבא אל האדמה הזו בגוף אדם ודוכא לטובתך ועל ידי שסבל לטובתך הוא הושיע אותך מהחטא והדין. על ידי אמונה זו, נושעת. אם באמת קיבלת את האהבה הזו, אז לי ולך חייב להיות לב המשתוקק לחיות בשביל אחרים.
אם למישהו אין לב כזה, הוא לא קיבל את מחילת החטאים. למען הדיוק, אדם כזה רק מעמיד פנים שקיבל את מחילת החטאים.
בדיוק כפי שישוע המשיח עמד בפני כל הסבל שלו והושיע אותנו מכל חטאינו והמשפט כיוון שהוא אהב אותנו, אם נושענו למעשה על ידי אמונתנו באהבה זו, אז אהבה זו נמצאת גם בליבנו. מדוע? כיוון שעתה המשיח חי בליבנו. כיוון שהוא דוכא לטובתנו ואהב אותנו, אנו גם חייבים לרצות לחיות למען אחרים ולעמוד בפני קשיים לטובתם. כיוון שאלה מאיתנו אשר קיבלו את מחילת החטאים לא נשארו להם יותר חטאים בליבם, ליבם השתנה ונעשה כמו ליבו של ישוע המשיח.
אני מודה לישוע המשיח שבא לאדמה הזו, על שהוטבל ושפך את דמו על הצלב, על שקיבל את כל הסבל לטובתנו, ועל ידי זה נעשה למשיחנו אשר הושיע אותנו מכל חטאינו.