Проповіді

Тема 3: Євангеліє води та Духа

[3-8] (Матвія 3:13-17) Хрещення Ісуса доконче потрібне для відкуплення

(Матвія 3:13-17)
„Тоді прибуває Ісус із Галілеї понад Йордан до Івана, щоб христитись від нього. Але перешкоджав він Йому й казав: Я повинен христитись від Тебе, і чи Тобі йти до мене? А Ісус відповів і сказав йому: Допусти це тепер, бо так годиться нам виповнити усю правду. Тоді допустив він Його. І охристившись Ісус, зараз вийшов із води. І ось небо розкрилось, і побачив Іван Духа Божого, що спускався, як голуб, і сходив на Нього. І ось голос почувся із неба: Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав!”
 
 
ХРЕЩЕННЯ ІВАНА ХРЕСТИТЕЛЯ
 
Що таке покаяння?
Це відхід від гріховного життя та віра в Ісуса для освячення.

Дуже багато людей ще не знають, чому Ісус прийшов на землю і був охрещений Іваном Хрестителем. Тож поговоримо про мету Хрещення Ісуса і про Івана Хрестителя, що охрестив Його.
У першу чергу ми повинні подумати, чому взагалі Іван Хреститель хрестив народ в річці Йордан. В Матвія 3:1-12 є таке пояснення: Іван Хреститель хрестив людей для того, щоб вони покаялись, не грішили та навернулися до Бога.
„Я хрищу вас водою на покаяння” (Матвія 3:11), „Голос того, хто кличе: В пустині готуйте дорогу для Господа, рівняйте стежки Йому!” (Матвія 3:3). Іван Хреститель був одягнений у вбрання з верблюжої шерсті і їв сарану; він викликував у пустелі, проповідуючи хрещення для покаяння та прощення гріхів.
Він кричав до людей: „Покайтеся, наближається Спаситель людства, приготуйте та вирівняйте дорогу для Нього. Наверніться. Перестаньте поклонятися язичницьким богам і прийміть Господа до ваших сердець”.
У чому покаятись? У поклонінні ідолам та в усіх злих ділах й повному гріхів житті. Отже, що ми повинні зробити? Ми повинні охреститися в ім’я Ісуса для нашого освячення. Іван Хреститель викликував в пустелі: „Хрестіться в мене. Омийтесь від гріхів. Спаситель, ваш Месія, вже йде до нас. Він, як жертовний агнець Старого Завіту, забере усі ваші гріхи і очистить вас”.
У Старому Завіті щоденні гріхи переходили на жертву за гріх з допомогою покладення рук. Гріхи Ізраїля за весь рік також переносилися первосвящеником на жертовного козла в День Спокути десятого дня сьомого місяця кожного року (Левит 16:29-31).
В такий самий спосіб гріхи всього людства мали перейти на Ісуса через Його Хрещення, одразу і цілком, щоб потім Він міг спокутувати за них. Тому Іван закликав людей охреститися в нього і навернутися до Ісуса.
Основним значенням хрещення, що його Іван уділяв людям, було покаяння. Його призначенням було привести народ Ізраїля до Ісуса, який мав невдовзі прийти. Покаяння – це навернення від гріховного життя до віри в Месію, для прощення всіх гріхів.
Люди Ізраїля могли отримати спасіння через надію на Месію, якому належало прийти пізніше для знищення всіх їхніх гріхів. Так і ми одержуємо спасіння через віру в Ісуса, який прийшов з Неба 2000 років тому і змив усі гріхи. Але ізраїльтяни в Старому Завіті відкинули Божий Закон, приносили беззаконні жертви і забули про Месію.
Іван Хреститель мав нагадати їм про Закон Божий і про Месію, якого вже очікували. Тому він почав хрестити народ і врешті охрестив Ісуса в річці Йордан.
Багато людей приходили до Івана і хрестилися, каючись у поклонінні ідолам і занедбанні Божого Закону. Є три невід’ємні елементи правдивого жертвоприношення – жива тварина, покладення рук і кров тварини. Усі люди на землі врятовані завдяки вірі в Ісуса.
Коли фарисеї і саддукеї прийшли хреститися, Іван кричав до них: „Роде зміїний, хто вас надоумив утікати від гніву майбутнього? Отож, учиніть гідний плід покаяння! І не думайте говорити в собі: Ми маємо отця Авраама. Кажу бо я вам, що Бог може піднести дітей Авраамові з цього каміння!” (Матвія 3:7-9).
Фарисеї і саддукеї – це група політиків та ідолопоклонників, які вважали себе Божим народом, хоч і не вірили Божим словам. Вони вірили в інших богів й у власні судження.
Коли вони прийшли до Івана Хрестителя, щоб охреститися, він сказав їм: „Не приносьте несправедливих жертв, а відверніться від гріхів та істинно увіруйте, що Месія прийде і змиє ваші гріхи. Вірте в це усім серцем”.
Покаятися означає навернути з неправдивої дороги. Правдиве покаяння – це навернення з гріховної дороги і помилкових вірувань, повернення до Христа. Це віра в спасіння Його Хрещення і хресного присуду.
Тому Іван Хреститель голосно проповідував ізраїльському народу, що покинув Божий Закон і систему жертвоприношень, щоб переконати його повернутися до Бога. Роллю Івана Хрестителя було навернення людей до Ісуса, щоб ті повірили в Нього і були врятовані від усіх гріхів.
 
 
ЧИ ВІРИТЕ ВИ У СПАСІННЯ ЧЕРЕЗ ХРЕЩЕННЯ ІСУСА? 
 
Що слід робити людям, щоб спастися?
Вони повинні вірити в Нього, щоб врятуватися від усіх гріхів.

Найпершою подією в служінні Ісуса людям було Хрещення від Івана Хрестителя. В такий спосіб на Нього були покладені усі гріхи світу.
Ось чому Хрещення Ісуса було початком Божого порятунку людства та праведним актом очищення всіх гріхів світу. Бог відкупив усіх, що вірять в правдивість того, що Ісус забрав усі гріхи світу через Своє Хрещення.
Коли Ісус прийшов на землю і був охрещений Іваном Хрестителем, почалося Євангеліє Небесного Царства. Небо відкрилося через Його Хрещення (Матвія 3:15) і це мало таку ж силу, як приношення жертви за гріхи (Левит 1:1-5; 4:27-31) в Старому Завіті.
Усе в Старому Завіті має прообраз в Новому Завіті, і навпаки. „Пошукайте в книзі Господній й читайте: Із них не забракне ні одного, не будуть шукати один одного, бо уста Його то вони наказали, а Дух Його Він їх зібрав!” (Ісая 34:16).
 
 
ЯК СТАРИЙ, ТАК І НОВИЙ ЗАВІТ КАЖУТЬ НАМ ПРО ВІДКУПЛЕННЯ ГРІХІВ УСІХ ЛЮДЕЙ
 
Чи повинні ми щодня каятися з гріхів?
Правдиве покаяння - це визнання усіх гріхів і навернення до Хрещення Ісуса задля спасіння.
 
У Старому Завіті щоденні гріхи переходили на жертву за гріх через покладення рук. Після цього проливалася кров жертви і вона приймала на себе кару замість грішника. Тож гріхи, накопичені за весь рік, переходили також на жертву за гріх через покладення рук, щоб усі люди могли одержати прощення за гріхи, вчинені за рік.
У Новому Завіті в такий самий спосіб Ісус Христос прийшов і був охрещений в річці Йордан, щоб забрати всі гріхи світу. Так здійснилося Слово Боже, про яке пророкував Старий Завіт.
Іван Хреститель, що хрестив Ісуса, був Священиком Божим, посланим за 6 місяців до приходу в світ Ісуса. Він засвідчив, що Ісус забрав усі гріхи світу: „Оце Агнець Божий, що на Себе гріх світу бере!” (Івана 1:29).
Іван Хреститель переніс на Ісуса гріхи світу, охрестивши Його в річці Йордан. В такий спосіб Господь загладив гріхи всього людства. Тому зараз ми повинні просто вірити.
На Ісуса перейшли всі гріхи світу. Ось що кажуть учні Ісуса: „Покайтеся ж та наверніться, щоб Він змилувався над вашими гріхами, щоб часи відпочинку прийшли від обличчя Господнього, і щоб послав заповідженого вам Ісуса Христа” (Дії 3:19).
Вони спонукають нас зрозуміти, чому Іван Хреститель хрестив Ісуса, закликав народ іти слідом за Ним. Він сказав: „Покайтеся і наверніться. Вірте в спасіння через Хрещення Ісуса. Омийтеся від гріхів”.
Месія прийшов і Своїм Хрещенням змив усі наші гріхи. Отже всі гріхи світу перейшли на Нього. Таким чином Завіт Божий був виконаний через Хрещення Ісуса, як написано в Матвія 3:13-17: „Тоді прибуває Ісус із Галілеї понад Йордан до Івана, щоб христитись від нього. Але перешкоджав він Йому й говорив: Я повинен христитись від Тебе, і чи Тобі йти до мене? А Ісус відповів і сказав йому: Допусти це тепер, бо так годиться нам виповнити усю правду. Тоді допустив він Його. І охристившись Ісус, зараз вийшов із води. І ось небо розкрилось, і побачив Іван Духа Божого, що спускався, як голуб, і сходив на Нього. І ось голос почувся із неба: Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав!”.
Щоб виконати справу Божого порятунку, Ісус прийшов хреститися до Івана. Іван Хреститель був особливим слугою Божим. Євангеліст Лука в 1 главі пише, що Іван був нащадком Аарона, першого первосвященика. Бог вибрав Івана, нащадка Аарона, тому що Він бажав, щоб представник усього людства виконав усю правду.
Бог учинив так, що Іван народився в домі первосвященика за 6 місяців до народження Ісуса. Іван Хреститель приготував шлях Ісусу, викликуючи в пустелі, „Покайтеся, роде зміїний! Покайтеся і наверніться. Вже йде Месія. Наверніться до Нього, бо інакше Він відречеться вас і вкине в вогонь. Віруйте в Його Хрещення і Кров на Хресті. Покайтеся і охрестіться, і тоді ви будете врятовані”.
Євангеліє спасіння зрозуміло описане в книзі Дії 3:19. Коли Іван Хреститель проповідував в пустелі про гріхи людства, то багато людей навернулося до Бога.
Іван переніс гріхи світу на Ісуса, і тому усі гріхи світу відразу ж зникли. Завдяки свідченням Івана Хрестителя про те, що Ісус забрав усі гріхи, ми знаємо, що можемо бути врятовані, віруючи в Євангеліє спасіння, Євангеліє Води і Духа.
 
 
ІВАН ХРЕСТИТЕЛЬ ПРИЙШОВ ПЕРЕД ІСУСОМ
 
Що означають слова „бо так годиться”?
① Найбільш правильний
② Найбільш належний
③ Єдино можливий (немає жодного іншого способу)

Ті, чиї гріхи були змиті вірою в Ісуса, нашого Спасителя, можуть підтвердити свій порятунок через свідчення Матвія про Євангеліє Хрещення Ісуса. Ось що написано в Матвія 3:15-16. Ісус прийшов до Івана і сказав: „Охрести Мене”. Іван відповів, „Мені потрібно хреститися в Тебе, а Ти приходиш до мене?”
Іван Хреститель, що охрестив Ісуса, прекрасно розумів, хто такий Ісус. Іван був служителем Божим, посланим для того, щоб перекласти всі гріхи людства на Ісуса. Ісус прийшов як Спаситель, щоб виконати пророцтво Старого Завіту. Він наказав Іванові Хрестителю хрестити Його, щоб усі гріхи світу перейшли на Його голову.
Чому? Тому що Ісус є Син Всемогутнього Бога, Творець і Спаситель. Він прийшов до нас, щоб змити всі наші гріхи. Він мав бути охрещений, щоб врятувати усе людство.
„Бо так годиться.” Ісус був охрещений Іваном і змив усі наші гріхи. Він був засуджений на Хресті замість нас. Хрещення Ісуса є свідченням нашого порятунку. Тому що Бог пообіцяв в Старому Завіті, що всі гріхи перейдуть на жертовного Агнця, Син Божий став цим Агнцем і взяв на Себе всі наші гріхи.
Як покладення рук в Старому Завіті, так і Хрещення Ісуса в Новому Завіті являють собою перенесення гріхів; порятунок і вічне життя дається тим, хто вірить в Євангеліє Води і Духа.
 
 
ХРЕЩЕННЯ ІСУСА ЗМИЛО ВСІ НАШІ ГРІХИ
 
Як ми можемо зодягнутися в Христа?
Охрестившись в Христа.

Коли Ісус прийшов, щоб охреститися, Іван Хреститель намагався перешкоджати Йому кажучи: „Мені слід охреститися в Тебе, а Ти приходиш до мене?”
Але Ісус відповів, кажучи: „Залиши це тепер, тому що так годиться нам сповнити всяку правду”. Залиши це тепер, дозволь цьому відбутися. Хай так станеться. Він сказав Іванові: „Ти повинен перенести на Мене гріхи всього людства, щоб Я міг привести до Бога усіх, що повірять в Євангеліє Води спасіння. Після цього Мене будуть судити за всі їхні гріхи, а всі, що повірять у Моє Хрещення, отримають спасіння. Перенеси на Мене гріхи світу через Хрещення, щоб усі, що прийдуть пізніше, були раз і назавжди врятовані від гріхів. Тож допусти це зараз”.
Ісус був охрещений Іваном Хрестителем. Хрещення відбулося відповідно до праведного Божого Закону спасіння. Всі гріхи перейшли на Ісуса під час Хрещення. Тому всі ми в одну мить можемо одержати спасіння, увірувавши й охрестившись в ім’я Ісуса. Він взяв усі наші гріхи через покладення рук, умер на Хресті замість нас і тепер сидить праворуч Отця. Завдяки Ісусу ми можемо бути врятовані через віру в спасіння Води і Духа.
Це Ісус врятував нас від усіх гріхів світу. Ми можемо спастися вірою в те, що Ісус забрав усі наші гріхи і заплатив за них на Хресті. Хрещення Ісуса було початком Євангелія спасіння.
Хрещення спасіння часто згадується в Біблії і апостол Павло також каже в посланні до галатів, що він був розп’ятий разом з Христом, тому що охрестився в Христа й зодягнувся в Нього. Апостол Павло розповідає про свою віру в спасіння через Хрещення Ісуса і Його смерть на Хресті.
 
 
„ДОПУСТИ ЦЕ ТЕПЕР”
 
Яка була роль Івана Хрестителя?
Як первосвященик всього людства він мав перенести на Ісуса всі гріхи світу.

Ісус сказав: „Допусти це тепер. бо так годиться нам виповнити усю правду.” Уся правда – це знищення усіх гріхів через Його Хрещення і перетворення всіх людей на безгрішних. „Тоді Іван допускає Його”. Ісус був охрещений в річці Йордан.
Як верховний первосвященик покладав руки на голову жертовного козла, так Іван Хреститель поклав руки на голову Ісуса і переніс на Нього всі гріхи світу. Іван Хреститель був верховним первосвящеником. Його роль як представника всього людства полягала в перенесенні на Ісуса усіх гріхів світу. „Боже, я переношу всі гріхи світу на Твого Агнця, на Ісуса”. Так усі гріхи людства перейшли на Ісуса.
Іван Хреститель поклав руки на голову Ісуса та занурив Його у воду. Він забрав руки, коли Ісус вийшов з води. Хрещення Ісуса відбулося для сповнення правдивого спасіння. Так Ісус врятував усіх людей, що вірять в Його Хрещення.
 
 
ОСЬ НЕБО РОЗКРИЛОСЬ, І ГОЛОС ПОЧУВСЯ ІЗ НЕБА 
 
Коли відкрилося Небесне Царство?
В дні Івана Хрестителя. (Матвія 11:12)

„І охристившись Ісус, зараз вийшов із води. І ось небо розкрилось, і побачив Іван Духа Божого, що спускався, як голуб, і сходив на Нього. І ось голос почувся із неба: Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав!” (Матвія 3:16-17).
Ісус забрав усі гріхи світу Своїм Хрещенням. Тоді небо відкрились для Нього. В такий спосіб Божий Завіт, установлений кілька тисяч років тому, був виконаний через Хрещення Ісуса в річці Йордан.
Ісус, Божий Агнець, спас усіх людей світу від гріхів. Усі гріхи світу перейшли на Ісуса і Він виконав волю Божу.
Івана 1:29 свідчить: „Оце Агнець Божий, що на Себе гріх світу бере!” Всі гріхи перейшли на Ісуса, Агнця Божого. Через три роки він зійшов на Голгофу з цим тягарем на плечах. Після того, як Він забрав усі гріхи в Своєму Хрещенні, скрізь, куди б Він не йшов, Він казав людям, які приймали Його з вірою, що всі їхні гріхи були прощені.
В Івана 8:11 Він сказав жінці, зловленій на гарячому вчинку перелюбу: „Не засуджую й Я тебе”. Він не міг засудити її, тому що Ісус – Той, що взяв усі гріхи – був також Тим, хто мав взяти на Себе осуд за них. Так Він дав зрозуміти всім людям, що Він є Спасителем грішників.
Оскільки Він, Син Божий, забрав усі наші гріхи, то кожен віруючий може одержати освячення. Небо відкрилося, коли Він охрестився. Ворота Царства Небесного тепер відкриті і кожен, хто вірить в Хрещення Ісуса, може увійти.
 
 
ІСУС БУВ РОЗП’ЯТИЙ ПІСЛЯ ТОГО, ЯК ЗАБРАВ УСІ ГРІХИ СВІТУ СВОЇМ ХРЕЩЕННЯМ
 
Як Ісус переміг Сатану?
Воскреснувши з мертвих після того, як Він взяв на Себе покарання за всі наші гріхи

Всі гріхи перейшли на Його голову, і тому Ісус мав прийняти суд на Хресті. Він перебував в глибокому смутку й неспокої, міркуючи про муки, що їх Він мав витерпіти на Хресті. Він молився доти, доки Його піт не був схожий на краплі крові. Коли Він разом зі Своїми учнями прибув на місце, зване Гефсиманія, він викликнув, „Отче Мій, коли можна, нехай обмине ця чаша Мене...” (Матвія 26:39). „Я був охрещений і взяв на Себе всі гріхи світу, але не дай Мені вмерти через них”. Та Бог не відповідав Йому.
У День Спокути в Старому Завіті жертву за гріх убивали, щоб первосвященик міг покропити її кров’ю ковчег Завіту. Так само й Ісус мав бути розп’ятий, і Бог вирішив, що це єдиний можливий спосіб нашого порятунку.
Жертовник уособлює суд Божий, а кров жертви за гріх – життя. Окроплення кров’ю ковчега завіту означає сповнення суду Божого (Левит 16:1-22).
Ісус молив Бога, щоб ця чаша минула Його. Але Його Батько не згодився і тоді Ісус сказав: „Та проте, не як Я хочу, а як Ти...” (Матвія 26:39). Він просив Бога зробити так, як Він вважав за потрібне. Закінчивши молитву, Він пішов сповняти волю Отця.
Ісус відмовився від Своєї волі і підкорився волі Отця. Чому? Якби Він не взяв на Себе покарання і суд, узявши на Себе всі гріхи світу, спасіння не було б довершене.
Він був розп’ятий, тому що забрав усі гріхи людства Своїм Хрещенням. „Бо заплата за гріх смерть, а дар Божий вічне життя в Христі Ісусі, Господі нашім!” (До римлян 6:23).
Бог виконав обітницю, що Він пошле Спасителя і врятує людство через покладення рук - Хрещення Ісуса. Ісус підкорився Божій волі і прийняв покарання замість нас.
Це було також виконанням пророцтва в Буття 3:15, „Я покладу ворожнечу між тобою й між жінкою, між насінням твоїм і насінням її. Воно зітре тобі голову, а ти будеш жалити його в п’яту”. Бог обіцяв Адамові послати Месію з насіння Єви, що зруйнує силу диявола, який зробив людей грішниками, приреченими на пекло.
Якщо ми знаємо і віримо в Хрещення Ісуса і Його смерть на Хресті, то усі наші гріхи прощаються і ми рятуємося від суду.
Ми повинні мати міцну віру у серці, розмірковуючи про Хрещення Ісуса і Кров Його Хреста. Вірте в це і будете врятовані.
 
 
ХРЕЩЕННЯ ІСУСА - ПОЧАТОК НЕБЕСНОГО ЄВАНГЕЛІЯ
 
Якою була остання воля Господа перед Вознесінням на Небо?
Він наказав апостолам навчати учнів по усьому світу, хрестячи їх в ім’я Отця, Сина і Святого Духа.

Хрещення Ісуса було початком Євангелія, і Він врятував усіх грішників Своїм Хрещенням і Кров’ю. В Матвія 28:19 написано: „Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа”. Ісус наказав Своїм учням свідчити про те, що Отець, Син і Святий Дух врятували все людство від гріхів і змили їх через Його Хрещення і Кров.
Ісус дав їм силу знаходити учнів в всіх народах, учити їх про Хрещення Ісуса, Хрещення спасіння - Хрещення, що змило всі гріхи світу.
Близько 2000 років тому Ісус прийшов на землю в людському тілі і був охрещений Іваном Хрестителем. З Хрещенням Ісуса всі гріхи світу, включаючи всі наші гріхи, перейшли на Нього.
Скільки гріхів перейшло на Нього? А майбутні гріхи? Він каже нам, що навіть майбутні гріхи перейшли на Нього. Гріхи наших дітей, гріхи всіх поколінь, минулих, теперішніх і майбутніх, навіть гріхи Адама, були покладені на Ісуса.
Хіба це правда, що більше немає гріхів? Хіба це правда, що ми вже без гріхів? Це можливо тому, що Ісус забрав усі наші гріхи і всі гріхи світу Своїм Хрещенням, щоб усі віруючі могли звільнитися від гріхів і знайти дорогу в Небесне Царство.
„А хто робить за правдою, той до світла йде, щоб діла його виявились, бо зроблені в Бозі вони” (Івана 3:21).
Ісус змив усі наші гріхи Своїм Хрещенням, Своєю Кров’ю на Хресті, Своєю смертю і Своїм Воскресінням. Тому вірити в Його Хрещення і смерть на Хресті означає бути врятованим від усіх гріхів. Ось правдива віра в спасіння.
Якщо ми віримо в Хрещення і Кров Ісуса, то ми врятовані. Якщо ми маємо правдиву віру в Ісуса, то хто ми: праведники чи грішники? Так, ми праведні. Вірити в Хрещення Ісуса і суд на Хресті означає мати повну і правдиву віру.
 
 
ХРЕСТИТИ І БУТИ ОХРЕЩЕНИМ В ІМ’Я ІСУСА
 
Що є початком Небесного Євангелія?
Хрещення Ісуса.

Люди є недосконалими істотами, і тому служителі хрестять тих, що вірять в Хрещення Ісуса і Його Кров для підтвердження їхньої віри. Народжені знову хрестять їх Хрещенням Ісуса для запевнення їх спасіння, що є підтвердженням їх віри.
Служитель спочатку молиться, поклавши руки на голову народженого знову, просячи про Боже благословення, щоб та людина праведно поклонявся Йому до кінця свого життя. Після цього він хрестить його в ім’я Отця, Сина і Святого Духа.
Ми хрещені на основі нашої віри в Хрещення Ісуса і Його Кров. Хрещення засвідчує, що весь гріх перейшов на Ісуса і що охрещений вмер разом з Ісусом і воскрес разом з Ним.
Бути хрещеним означає визнати свою віру в покладення гріхів на Ісуса через Його Хрещення, в прийняття разом з Ісусом суду за гріхи й у Воскресіння разом з Ним. Це проголошення своєї віри перед Отцем, Сином і Святим Духом, перед сатаною, перед своїми братами і сестрами. Це означає визнання того, що людина народилася знову від Води і Духа.
Ті, що вірять в Ісуса, та знають правдиве значення Хрещення Ісуса і Його Крові на Хресті, є врятовані від усіх гріхів світу. Тому вони і хрестяться в ім’я Отця, Сина і Святого Духа.
„Тому то, коли хто в Христі, той створіння нове, стародавнє минуло, ото сталось нове!” (2 До коринтян 5:17). Наше минуле давно позаду і ми народилися знову, як віруючі. Щоб утвердити це в нашому серці, ми приймаємо Хрещення. Ми хрестимося в Ісуса, віруючи в Хрещення Ісуса.
 
 
ЖИТТЯ ПІСЛЯ НАРОДЖЕННЯ ЗНОВУ ЧЕРЕЗ ХРЕЩЕННЯ ІСУСА І ЙОГО КРОВ НА ХРЕСТІ
 
Для чого живуть народжені знову?
Вони живуть для царства Божого і його праведності, проповідуючи Євангеліє по всьому світі.

Життя після спасіння і народження знову має бути сповнене віри в слово Боже. Це не має бути тільки емоційне життя, коли людина щодня кається у гріхах. Навпаки, це має бути життя, повне віри, впевненості у тому, що Ісус забрав усі наші гріхи Своїм Хрещенням.
Усі наші гріхи перейшли на Ісуса, коли Він хрестився. Після цього він три роки жив з цим тягарем, доки не прийняв осуд за всі наші гріхи і був розп’ятий.
Тому ми, що віруємо, повинні мати віру в слова Святого Письма, а не у власні емоції. Якщо нам не вдасться це зробити, то ми, одержавши спасіння і народившись знову, будемо лише безперестанку хвилюватися про наші щоденні гріхи.
Ми повинні відкинути суб’єктивний погляд на гріх і вірити лише в Євангеліє Води і Духа. Народжений знову повинен вести саме таке життя.
Що Іван Хреститель сказав про Ісуса? Він сказав: „Оце Агнець Божий, що на Себе гріх світу бере!” (Івана 1:29). Він засвідчив, що Ісус забрав сьогоднішні, майбутні і вчорашні гріхи, починаючи від первородного гріха.
Хіба Він не взяв усі ці гріхи? Чи не перейшли всі гріхи на Ісуса? Гріхи світу – це всі гріхи нашого минулого, сьогодення і майбутнього. Ми повинні свідчити про правдивість Євангелія спасіння через Хрещення Ісуса.
Ті, що вірують в істину Хрещення Ісуса і Його Крові, будуть врятовані. Усі, що вірять в Хрещення Ісуса, не мають гріхів у серці.
Однак, багато людей вважають, що в них усе ще є гріх, тому що не знають про те, що всі їх гріхи вже перейшли на Ісуса в момент Його Хрещення. Вони обмануті Сатаною. Сатана нашіптує їм через їх плотський розум. „Ти грішиш щодня. То як ти можеш казати, що ти без гріхів?”
Щоб стати безгрішними, вони повинні всього лиш вірити в Бога. Але Сатана обманює їх, заставляючи думати, що вони грішники, бо продовжують грішити. Кожен, що вірить в Хрещення Ісуса і Його Кров на Хресті, не має гріхів.
Оскільки ми, що живемо в цьому світі, є слабкі та недосконалі істоти, ми ніколи не зможемо сказати, що стаємо праведними тільки через наші власні вчинки та старання. Але ми можемо з вірою сказати, що врятовані правдою Хрещення Ісуса і Його Крові на Хресті. Коли ми розуміємо, що вірою в Хрещення Ісуса і Його Кров на Хресті наші серця стають освяченими, то усвідомлюємо, що не маємо ніякого гріха.
„♫ Я врятований. Ти врятований. Ми всі врятовані♫” Це таке радісне і щасливе відчуття, - жити з бажанням проповідувати Євангеліє всім людям і знати, що Святий Дух скеровує наші стопи.
Зрозуміло, що навіть ми, які вірують, грішимо щодня, але ми не маємо гріхів. Ми маємо Хрещення Ісуса і Кров Його Хреста в наших серцях. Колись наші серця були повні гріхів, але тепер, коли ми віримо в Хрещення Ісуса, як можемо залишатися грішними?
„Оце заповіт, що його по цих днях встановляю Я з ними, говорить Господь, Закони мої Я дам в їхні серця, і в їхніх думках напишу їх” (До євреїв 10:16).
Наші серця вільні від гріхів. Ісус Своїм Хрещенням і смертю на Хресті зробив можливим наш повний порятунок. Спасіння від гріхів є наслідком віри в слово Боже.
 
 
КОЖЕН, ХТО ВІРУЄ В ХРЕЩЕННЯ ІСУСА І ЙОГО КРОВ НА ХРЕСТІ БІЛЬШЕ НІКОЛИ НЕ ЗМОЖЕ СТАТИ ГРІШНИКОМ
 
Чи станемо ми грішниками, якщо знову згрішимо?
Ні, ми більше ніколи не станемо грішниками.

Коли ми не вірили в Хрещення Ісуса і Його Кров, то як часто не молилися про прощення, гріх все одно залишався в наших серцях. Але коли ми увірували в правдиве Євангеліє, усі наші гріхи були знищені.
„Друже, чому ти такий бадьорий і веселий останнім часом?”
„Знаєш, в моєму серці більше немає гріхів”.
„Правда? Тоді напевно, ти можеш тепер грішити так часто, як тільки захочеш, чи не так?”
„Розумієш, людина не може не грішити. Це людині властиво. Але Ісус забрав усі гріхи Своїм Хрещенням і прийняв осуд за них на Хресті. Ось чому я тепер присвячую себе служінню Євангелію в церкві. В листі до римлян 6 написано, що всі ми повинні так жити. В моєму серці більше немає гріхів, і тому мені хочеться робити добрі справи. Ми повинні вірити в Хрещення Ісуса та Його Кров на Хресті і проповідувати Євангеліє по усьому світу! Коли ми віримо в Ісуса, Господа нашого і Спасителя, ми більше ніколи не зможемо стати грішниками! Ми повинні вірити у вічне спасіння через Хрещення Ісуса і Його Кров на Хресті. Я дуже вдячний!”
 
 
ХТО ОДЕРЖУЄ ДУХА СВЯТОГО?
 
Що свідчив про Ісуса Іван Хреститель?
Він свідчив, що Ісус - Агнець Божий, що бере на себе гріхи світу, а саме: гріхи минулого, сьогодення і майбутнього, і навіть первородний гріх.

Кожен, хто вірить в Хрещення Ісуса і Його Кров на Хресті, одержує порятунок. Як ми одержуємо Духа Святого? Книга Дії 2:38-39 дає нам відповідь. „А Петро до них каже: Покайтеся, і нехай же охриститься кожен із вас у Ім’я Ісуса Христа на відпущення ваших гріхів, і дара Духа Святого ви приймете! Бо для вас ця обітниця, і для ваших дітей, і для всіх, що далеко знаходяться, кого б тільки покликав Господь, Бог наш”.
Бути хрещеним в ім’я Ісуса Христа означає увірувати в Хрещення Ісуса і стати врятованим. Після цього Дух Святий зійде на нас як дарунок від Бога.
Хреститися в ім’я Ісуса Христа означає також освятитися вірою в Христове Хрещення і Кров. Маючи таку віру, ми одержуємо спасіння і стаємо праведними. Віруючі стають білими, як сніг, завдяки Хрещенню Ісуса і Крові Його Хреста.
„І дара Духа Святого ви приймете!” Коли ми твердо віримо, що всі наші гріхи перейшли на Ісуса в Його Хрещенні і що Він був засуджений за них до смерті на Хресті, то наші серця цілком очищаються. Наше нове життя починається тоді, коли ми сповідуємо віру в Хрещення Ісуса і Його Кров, приймаємо Духа святого і стаємо Божими дітьми.
„І пізнаєте правду, а правда вас вільними зробить!” (Івана 8:32). Ми повинні знати правдиве значення покарання Ісуса на Хресті. Істина полягає в тому, що Ісус змив усі наші гріхи Своїм Хрещенням і смертю на Хресті. Спокута дається нам, коли ми віримо в істину.
 
 
ХРЕЩЕННЯ ІСУСА РЯТУЄ НАС
 
Хто отримує Духа Святого?
Той, хто врятований від усіх гріхів вірою в Хрещення Ісуса і Його Кров на Хресті.

Покута гріхів через систему жертвоприношень Старого Завіту є прообразом Хрещення Ісуса в Новому Завіті. Хрещення Ісуса є основою всіх пророцтв Старого Завіту. Прообраз покладення рук в Старому Завіті можна знайти в Хрещенні Ісуса в Новому Завіті.
Усі гріхи світу були покладені на Ісуса так само, як гріхи Ізраїлю були перенесені на жертовного козла відпущення через покладення рук священика.
Чи повинні ми вірити в Хрещення Ісуса для того, щоб врятуватися від усіх наших гріхів? Так, повинні! Ми мусимо прийняти правдивість того, що Ісус забрав усі гріхи світу Своїм Хрещенням. Якщо ми не віруємо в Хрещення Ісуса, то Він не може забрати всі наші гріхи. Ми повинні вірити в це, щоб зробити наше спасіння повним. Інакше ми не зможемо стати праведними
Ісус врятував усіх грішників землі у найбільш відповідний та праведний спосіб Своїм Хрещенням. Це – єдиний шлях спасіння. З допомогою Хрещення Ісуса всі гріхи світу були перенесені на Нього; ми повинні вірити в це, щоб назавжди очистити наші серця від гріхів.
Ми також повинні вірити, що Кров Ісуса була знаком звершення суду за всі наші гріхи. Ось чому всі, що вірять у Хрещення Ісуса та Його Кров, пролиту на Хресті, вільні від ярма гріхів.
Ми повинні вірити в Хрещення Ісуса, щоб увійти в Царство Небесне. Це єдиний спосіб, з допомогою якого ми можемо цілковито очиститись від гріхів та уникнути справедливого суду.
Хрещення Ісуса в Новому Завіті за своєю суттю нагадує покладення рук Старого Завіту. Саме вони логічно пов’язують Старий та Новий Завіти.
У Новому Завіті Іван Хреститель прийшов на землю за 6 місяців до Ісуса. Коли Ісус був охрещений, це стало „початком Євангелія Ісуса Христа, Сина Божого” (Марка 1:1). Євангеліє почалося, коли Ісус забрав усі гріхи світу в Своєму Хрещенні.
Служіння порятунку людства відбулося з допомогою такої послідовності подій: Народження Ісуса, Його Хрещення, смерть на Хресті, Воскресіння і Його Вознесіння на Небо. Якщо ми знаємо, розуміємо і віримо, що спасіння полягає в цій послідовності подій, то ми рятуємося від усіх наших гріхів. Хрещення Ісуса було початком Євангелія, тоді як Кров на Хресті була його завершенням.
„Початок Євангелія Ісуса Христа, Сина Божого” (Марка 1:1). Ми не можемо виключити жодну з цих подій Його праведного життя - Його Хрещення, Кров на Хресті, Воскресіння, Вознесіння на Небо і Його другий прихід з Євангелія Сина Божого.
Ісус прийшов у цей світ в людському тілі і змив усі гріхи людства Своїм Хрещенням, і це стало початком Небесного Євангелія. Якби хоч однієї з цих подій не було, то Небесне Євангеліє було б неповним.
Тому, якщо хто-небудь бажає народитися знову, він повинен вірити в Хрещення Христа і Його Кров. В наші дні багато людей не вірять в істину Хрещення Ісуса і Його Крові. Вони думають, що Хрещення Ісуса було просто ритуалом. Це серйозна помилка. Кожен, хто вірить в Ісуса, повинен також вірити в Його Хрещення і Кров.
Як можуть наші гріхи бути змиті просто молитвою про прощення? Усі наші гріхи перейшли на Ісуса, коли Він був охрещений Іваном Хрестителем. Інакше Він не зміг би взяти на Себе гріхи людства.
Щоб увійти в Царство Небесне, ми повинні народитися знову від Води і Духа. Не може бути спасіння без Води Хрещення, Крові Хреста і Святого Духа. Тільки народжені знову зможуть побачити Бога, як сказав Ісус Никодиму в Івана 3:5. Правдивий порятунок приходить до нас тільки якщо ми віруємо в Хрещення Ісуса і Його Кров.
 
 
ЧИ МОЖЕМО МИ ВРЯТУВАТИСЯ БЕЗ ХРЕЩЕННЯ ІСУСА?
 
Як став Ісус нашим Спасителем?
Взявши на Себе всі наші гріхи через Хрещення.

Якщо ми випустимо з публічного служіння Господа те, що Він прийшов на землю і забрав усі наші гріхи Своїм Хрещенням, чи святість Ісуса, народженого від Діви Марії, чи будемо зневажати віру в Хрест Ісуса, то Християнство стане простою релігією, що змушує віруючих виспівувати „прости мене, прости мене, прости мене”, як роблять Буддисти у своїх храмах.
Ігнорування Хрещення Ісуса означало б, що наші гріхи не перейшли на Нього. Наша віра була б марною, а ми нічим не відрізнялися б від боржника, що свідчить, що він цілком сплатив свої борги, тоді як насправді не заплатив нічого. Це зробило б усіх нас брехунами. Якщо боржник каже, що він сплатив усі свої борги, тоді як насправді не зробив нічого подібного, він усе ще залишається боржником і фактично, і по совісті.
Ісус начисто омив віруючих водою Свого Хрещення і зробив їх Божими дітьми. З допомогою Івана Хрестителя Ісус узяв на Себе всі гріхи світу, щоб усі віруючі могли одержати освячення. Коли ми знаємо і віримо в це, то наші серця стають чистими навіки.
Хвала Богу за Його благодать. В Луки 2:14 написано: „Слава Богу на висоті, і на землі мир, у людях добра воля!” Наша віра в Воду і Кров Ісуса приносить нам повне спасіння і робить нас Божими дітьми. Хрещення Ісуса і Його Кров врятували нас, і кожен, хто вірить в це - врятований.
Ніщо не повинно бути випущене з Його діянь. Дехто вірить тільки в Кров, кажучи, що апостол Павло не казав ні про що, крім Хреста. Але Хрещення Ісуса є невід’ємне від Його Хреста.
У 6 главі послання до римлян ми можемо прочитати, що Павло був охрещений у Христа і вмер разом з Христом. І також в листі до галатів 2:20: „І живу вже не я, а Христос проживає в мені. А що я живу в тілі тепер, живу вірою в Божого Сина, що мене полюбив, і видав за мене Самого Себе”.
А в листі до галатів 3:27-29: „Бо ви всі, що в Христа охристилися, у Христа зодягнулися! Нема юдея, ні грека, нема раба, ані вільного, нема чоловічої статі, ані жіночої, бо всі ви один у Христі Ісусі! А коли ви Христові, то ви Авраамове насіння й за обітницею спадкоємці”.
Бути хрещеним в Христа означає вірити в усе те, що Він зробив на землі, в Його Хрещення і Кров на Хресті. Вірити в Хрещення Ісуса і Його Кров означає вірити в істину про те, що Ісус уже спокутував наші гріхи приблизно 2000 років тому. Немає ніякого іншого шляху, що приніс би нам порятунок.
 
 
МИ ВРЯТОВАНІ БОГОМ, КОЛИ ВІРИМО В ХРЕЩЕННЯ ІСУСА І ЙОГО КРОВ НА ХРЕСТІ
 
Чи можуть наші гріхи бути змиті тільки молитвами про прощення?
Ні. Прощення гріхів можливе тільки через Віру в те, що всі наші гріхи перейшли на Ісуса, коли Він хрестився від Івана Хрестителя.

„Бо серцем віруємо для праведности, а устами ісповідуємо для спасіння” (До римлян 10:10).
„Бо ви всі, що в Христа охристилися, у Христа зодягнулися!” (До галатів 3:27). Наша віра дозволяє нам хреститися в Христа, зодягнутися в Христа і стати дітьми Божими. Коли Ісус прийшов в цей світ і був охрещений, усі наші гріхи і гріхи усього світу перейшли на Нього.
Наша віра привела нас до єднання з Христом. Ми вмерли разом з Ним. Ми воскресли разом із Ним. Тепер, оскільки ми віруємо в Хрещення Ісуса, Його Кров і Воскресіння, Його Вознесіння і другий прихід, ми можемо увійти в Царство Небесне і жити вічно.
Якщо люди вірять тільки в Кров Ісуса, вони не можуть не страждати від гріхів, котрі все ще залишаються в їх серцях. Чому? Тому що вони не усвідомлюють або не приймають значення Хрещення Ісуса, що забрало усі їх гріхи й очистило їх грішні серця, назавжди зробивши їх білими, як сніг.
Чи ви вірите в Хрещення Ісуса і Його Кров, що рятують вас від усіх гріхів? Будь ласка, вірте в цю незмінну істину. Без віри в Хрещення Ісуса ваша віра марна. Без віри в Хрещення Ісуса ви не зможете бути відкупленими від гріхів; ваша любов не буде винагороджена.
Ті, що вірують тільки в Хрест Ісуса, кажуть: „Ісус мій Господь, мій Спаситель, що вмер за мене на Хресті. Він воскрес із мертвих і свідчив про Своє Воскресіння 40 днів до Свого піднесення на Небо, і тепер сидить праворуч Бога. Я вірю, що Він вдруге прийде, щоб судити нас і я молюся, щоб Ісус цілком змінив мене так щоб я зміг зустріти Його. О, мій любий Ісус, мій Господь”.
Вони просять про прощення гріхів і надіються позбутися їх, але в їх серцях залишається гріх. „Я вірю в Ісуса, але я маю гріх в серці. Я люблю Ісуса, але маю гріх. Я не можу сказати: „будь ласка, прийди до мене, мій Наречений”, тому що в мені є гріх і я не можу бути впевненим у моєму порятунку. Тому я сподіваюся, що Ісус прийде, коли я буду добре підготовлений, і тільки після того, як я буду дуже багато молитися і сильно каятися. Я люблю Ісуса усім моїм серцем, але не смію зустріти Його віч-на-віч через гріхи”.
Якби Ісус запитав їх: „Чому ви вважаєте, що неповноцінні?”
Вони б відповіли, „Господи, я знаю, що я не є праведний, бо грішу щодня. Тому, будь ласка, поклич мене, коли будеш кликати грішників”.
Вони не відають, що Бог, Творець і Суддя, не прийме грішників і не зробить їх Своїми дітьми.
Наречений уже прийшов і розв’язав проблему гріхів нареченої, але через те, що наречена не відала про це, вона страждала. Якщо ми думаємо, що ми грішники, бо згрішили тілом, ми не маємо віри в Бога. Якщо ми не знаємо і не розуміємо істини Божого слова, гріх продовжує зростати.
 
Чому деякі люди страждають від гріхів, що залишаються в їх серцях?
Бо вони не знають і не приймають у своє серце значення Хрещення Ісуса, що змило всі їх гріхи.

Наречений забрав гріхи світу. Де це відбулося? У річці Йордан, коли Він був охрещений. Ті, що не вірять в це, усе ще залишаються грішниками. Вони залишаються недостойними нареченими.
Наречений запитує наречену: „Як можеш ти любити Мене, коли ти не Моя наречена? Перш ніж ти зможеш назвати Мене твоїм нареченим, усі твої гріхи повинні бути змиті”.
Чи можемо ми бути врятовані без Хрещення Ісуса? Ні! Ми створені на образ Божий, тому шукаємо справедливості в наших серцях і наша совість намагається бути справедливою. Ми не можемо думати, що ми безгрішні, якщо наші серця не були цілком очищені. Тільки коли ми приймаємо і віримо в Хрещення Ісуса, ми можемо істинно сказати, що в нас немає гріхів і що ми праведні.
Наша совість ніколи не зможе бути освячена, якщо ми вважатимемо себе безгрішними, коли насправді гріх є в нашому серці. Бог не може прийняти нас за таких умов. Бог ніколи не каже неправди.
Бог наказав Мойсею зробити перепис ізраїльського населення, перерахувавши їх і виплативши Йому викуп за їх душі. Ні багаті не мали давати більше, ніж пів шекля, ані бідні – менше, ніж пів шекля. Усі повинні були сплатити цей викуп.
Таким чином, як можемо ми одержати освячення, якщо не віримо в Ісуса, який заплатив викуп за нас? Тоді ми й надалі матимемо гріх в серці.
Якщо ми віримо тільки в Кров Ісуса, гріх залишається в нашому серці і ми змушені визнати, що є грішниками. Але коли ми віримо в Євангеліє Його Хрещення і Хреста, то можемо істинно свідчити, що не маємо гріхів. Порятунок і вічне життя належать нам.
 
 
ЗНЕВАГА ДУХА СВЯТОГО
 
Який гріх засуджує людину на пекло?
Гріх проти Духа Святого, іншими словами, відсутність віри в Хрещення Ісуса.

У листі до римлян 1:17 є такі слова: „Правда бо Божа з’являється в ній з віри в віру, як написано: А праведний житиме вірою”. Божа праведність розкрита в Євангелії. Ісус Христос прийшов в цей світ і змив усі наші гріхи Своїм Хрещенням і смертю на Хресті. Хрещення Ісуса і Його Кров – ось в чому сила Євангелія. Ісус раз і назавжди змив наші гріхи.
Віра – це вічний порятунок, а невір’я – це вічне пекло. Наш Небесний Батько послав Свого єдинородного Сина Ісуса в цей світ і охрестив Його для спасіння наших гріхів. Тому той, хто вірує в Нього, може бути очищений від усіх його злочинів.
Єдиний гріх, що залишається в цьому світі, – це гріх невір’я в Його Хрещення і Кров. Таке невір’я є образою Духа Святого і гріхом, що буде суджений Богом, що засуджує невірних до пекла. Це найважчий гріх. Кожен з вас, хто чинить такий гріх, повинен покаятися і спокутувати вірою в Хрещення Ісуса. Бо інакше ви навіки загинете. 
Чи врятовані ви через свідчення спасіння Його Хрещення і Крові? Чи прийняли ви свідчення Івана, як написано в Івана 1:29, „Оце Агнець Божий, що на Себе гріх світу бере!” Чи вірите ви в Хрещення Ісуса і Його Кров, як написано в листі до євреїв 10:18: „А де їхнє відпущення, там нема вже жертвоприношення за гріхи”.
Бог пам’ятає тих, що всім серцем вірять в Хрещення Ісуса і Його Кров. Бог робить їх Своїми дітьми. Ті, що вірять в Хрещення Ісуса і Його Кров, врятовані праведною Любов’ю Ісуса.
Той, що посланий Богом – проповідує слово Боже, а ті, які від цього світу, що не послані Богом, проповідують відповідно до своїх власних думок. На цій землі є безліч проповідників слова Божого. Лише ті, які були послані Богом, навчають про Хрещення Ісуса і Його Кров.
Але ті, що проповідують свої власні слова, всього лиш навчають власних суджень. Вони кажуть: „Ми визволені від первородного гріха, але кожен повинен каятися з щоденних гріхів”. Вони вчать, що ми повинні освячуватися поступово.
Але чи може людина власними силами стати святою? Чи можемо ми освятитися силою наших особистих заслуг і своїх власних зусиль? Чи ми освячені тому, що Бог змив усі наші гріхи, чи тому, що ми намагалися досягти спасіння самотужки?
Правдива віра освячує нас. Чи можемо ми зробити вугілля білим, якщо навіть тисячу разів будемо мити його? Чи можемо ми зробити чорну шкіру білою з допомогою лугу? Скільки б ми не використовували мила чи лугу, ми не зможе змити наших гріхів, а наша власна праведність буде схожа на брудне лахміття. Чи стаємо ми праведними через віру в Хрещення Ісуса і Його Кров, чи тільки через віру в Кров на Хресті?
Правдива віра приходить від Води Хрещення Ісуса і Крові Хреста. Порятунок не є результатом наших власних зусиль. Тільки наша віра в Хрещення Ісуса і Його Кров звільняє нас від гріхів і робить нас праведними.
Отець віддав усіх людей Своєму Сину, тому ті, які вірять в Нього, будуть мати вічне життя. Вірити в Сина означає вірити в спасіння через Його Хрещення і Кров. Ті, що вірять, будуть мати вічне життя, як діти Божі. Ті, що врятовані, житимуть вічно та перебуватимуть праворуч Бога.
Віра в Хрещення Ісуса і Його єдність з Богом - це також віра в Духа Святого. Слова істини дозволяють нам народитися знову. Ми врятовані вірою в Хрещення Ісуса і Його Кров. 
Майте віру. Вірити в Хрещення Ісуса і Його Кров означає отримати спасіння. Тож майте віру в правдиве Євангеліє і отримаєте прощення гріхів.