Проповіді

Тема 4: Розв’язання проблеми щоденних гріхів

[4-1] (Від Івана 13:1-17) Євангеліє досконалого очищення

(Від Івана 13:1-17)
“Перед святом же Пасхи Ісус, знавши, що настала година Йому перейти до Отця з цього світу, полюбивши Своїх, що на світі були, до кінця полюбив їх. Під час же вечері, як диявол уже був укинув у серце синові Симона Юді Іскаріотському, щоб він видав Його, то Ісус, знавши те, що Отець віддав все Йому в руки, і що від Бога прийшов Він, і до Бога відходить, устає від вечері, і здіймає одежу, бере рушника й підперізується. Потому налив Він води до вмивальниці, та й зачав обмивати ноги учням, і витирати рушником, що ним був підперезаний. І підходить до Симона Петра, а той каже Йому: Ти, Господи, митимеш ноги мені? Ісус відказав і промовив йому: Що Я роблю, ти не знаєш тепер, але опісля зрозумієш. Говорить до Нього Петро: Ти повік мені ніг не обмиєш! Ісус відповів йому: Коли Я не вмию тебе, ти не матимеш частки зо Мною. До Нього проказує Симон Петро: Господи, не самі мої ноги, а й руки та голову! Ісус каже йому: Хто обмитий, тільки ноги обмити потребує, бо він чистий увесь. І ви чисті, та не всі. Бо Він знав Свого зрадника, тому то сказав: Ви чисті не всі. Коли ж пообмивав їхні ноги, і одежу Свою Він надів, засів знову за стіл і промовив до них: Чи знаєте ви, що Я зробив вам? Ви Мене називаєте: Учитель і Господь, і добре ви кажете, бо Я є. А коли обмив ноги вам Я, Господь і Вчитель, то повинні й ви один одному ноги вмивати. Бо то Я вам приклада дав, щоб і ви те чинили, як Я вам учинив. Поправді, поправді кажу вам: Раб не більший за пана свого, посланець же не більший від того, хто вислав його. Коли знаєте це, то блаженні ви, якщо таке чините!”
 
 
Чому Ісус умив ноги Петрові за день до свята Пасхи? Перед тим, як умити йому ноги, Ісус сказав: “Що Я роблю, ти не знаєш тепер, але опісля зрозумієш”. Петро був найкращим з-поміж учнів Ісуса. Він вірив, що Ісус – це Син Божий, і свідчив, що Ісус – це Христос. Якщо Ісус умив йому ноги, то на це мала бути важлива причина. Коли Петро визнав свою віру в те, що Ісус – це Христос, то це означало, що він повірив, що Ісус є Спасителем, який спас його від усіх гріхів.
 
Чому Ісус умив ноги учням, перш ніж був розп’ятий?
Тому що Він хотів, щоб вони зрозуміли Його досконале спасіння.
 
Чому він умив ноги Петрові? Ісус знав, що невдовзі Петро тричі зречеться Його і продовжуватиме грішити в майбутньому.
Якби після того, як Ісус вознісся на Небо, у серці Петра залишився якийсь гріх, то він не зміг би поєднатися з Ісусом. Але Ісус знав усю слабкість Своїх учнів і не хотів, щоб їхні гріхи стояли між Ним та Його учнями. Тому Він мусив показати їм, що всі їхні беззаконня вже змиті. Саме тому Він умив ноги Своїм учням. Перш ніж померти і залишити їх, Ісус хотів упевнитися, що вони твердо стоять у євангелії Його хрещення, а також у повному відпущенні всіх гріхів цілого їхнього життя.
Євангеліє від Івана 13 каже нам про досконале спасіння, яке Ісус здійснив для Своїх учнів. Умиваючи їм ноги, Ісус розповів їм про мудрість євангелія Свого хрещення, яким усі люди умилися від своїх прогрішень.
“Не піддавайтеся на обман диявола в майбутньому. Я забрав усі ваші гріхи Моїм хрещенням на річці Йордан і буду покараний за них на Хресті. Тоді Я воскресну з мертвих і виконаю спасіння нового народження для всіх вас. Щоб показати вам, що Я вже змив навіть ваші майбутні гріхи, щоб навчити вас справжнього євангелія відпущення гріхів, я умиваю вам ноги перед Моїм розп’яттям. Це таємниця євангелія нового народження. Всі ви повинні так вірити”.
Всі ми мусимо зрозуміти причину того, чому Ісус умив ноги учням, і знати, чому Він сказав: “Що Я роблю, ти не знаєш тепер, але опісля зрозумієш”. Тільки тоді зможемо вірити у євангеліє нового народження і народитися знову.
 
 
Він сказав у Євангелії від Івана 13:12
 
Що таке прогрішення?
Це гріхи, які ми чинимо щодня через свою слабкість.
 
Перш ніж померти на Хресті, Ісус святкував Пасху зі Своїми учнями і запевнив їх у євангелії відпущення гріхів, Власними руками умивши їм ноги.
“То Ісус, знавши те, що Отець віддав все Йому в руки, і що від Бога прийшов Він, і до Бога відходить, устає від вечері, і здіймає одежу, бере рушника й підперізується. Потому налив Він води до вмивальниці, та й зачав обмивати ноги учням, і витирати рушником, що ним був підперезаний. І підходить до Симона Петра, а той каже Йому: Ти, Господи, митимеш ноги мені? Ісус відказав і промовив йому: Що Я роблю, ти не знаєш тепер, але опісля зрозумієш” (Від Івана 13:3-7).
Він навчав Своїх учнів про євангеліє хрещення та про очищення від гріхів водою Його хрещення.
У той час, будучи вірним Ісусу, Петро не міг зрозуміти, чому Господь Ісус умив йому ноги. Коли ж Петро дійсно зрозумів, що Ісус зробив для нього, його віра в Ісуса змінилася. Ісус хотів навчити його про прощення гріхів, про євангеліє води Свого хрещення.
Він хвилювався, що Петро міг не прийти до Нього через усі його майбутні гріхи, іншими словами, гріхи його тіла в майбутньому. Ісус умив йому ноги, щоб диявол не міг відняти віру учнів. Пізніше Петро зрозумів причину.
Ісус приготував дорогу, щоб кожен, хто вірить у воду Його хрещення та кров, міг назавжди спокутувати свої гріхи.
У Євангелії від Івана 13 записані слова, які Він сказав, коли умивав ноги Своїм учням. Це дуже важливі слова, які можуть зрозуміти тільки народжені знову.
Ісус умив ноги Своїм учням після святкування Пасхи, щоб дати їм зрозуміти, що Він уже змив усі гріхи цілого їхнього життя. Ісус сказав: “Зараз ти не розумієш, чому Я мию тобі ноги, але опісля зрозумієш”. Ці слова, сказані Петрові, містили правду вічного відкуплення в Ньому.
Ми всі повинні знати і вірити в хрещення Ісуса, яке змило всі наші гріхи та беззаконня. Хрещення Ісуса в Йордані було євангелієм перенесення гріхів через покладання рук. Усі ми повинні вірити в слова Ісуса. Він забрав усі гріхи світу Своїм хрещенням і здійснив прощення гріхів, коли був засуджений і розп’ятий. Ісус хрестився, щоб звільнити людей від їхніх гріхів.
 
 
Прощення прогрішень цілого нашого життя здійснилося хрещенням та кров’ю Ісуса
 
Якою є “пастка” диявола на праведних?
Диявол намагається обманути праведних, щоб зробити їх знову грішниками.
 
Ісус добре знав, що після того, як Він був розп’ятий, воскрес і вознісся на Небо, диявол і розповсюджувачі фальшивої віри прийдуть і намагатимуться обманути учнів. Із свідчення Петра: “Ти Христос, Син Бога Живого”, ми дізнаємося, що він вірив в Ісуса. Та все ж Ісус хотів ще раз нагадати Петрові, щоб він пам’ятав євангеліє відпущення гріхів. Цим євангелієм є хрещення Ісуса, яким Він забрав усі гріхи світу. Він хотів ще раз розповісти про нього Петру, учням і навіть нам, пізнішим поколінням. “Що Я роблю, ти не знаєш тепер, але опісля зрозумієш.”
Кожного разу, коли учні Ісуса грішили, диявол спокушав і засуджував їх, кажучи: “Слухайте! Якщо ви все ще чините гріхи, то як можете сказати, що ви безгрішні? Ви не спаслися. Ви просто грішники”. Щоб запобігти цьому, Ісус сказав їм, що їхня віра у хрещення Ісуса вже змила всі гріхи цілого їхнього життя – минулі, теперішні й майбутні.
“Ви всі знаєте, що Я охрестився! Я охрестився в Йордані, щоб змити всі гріхи цілого вашого життя, а також первородний гріх людства. Чи тепер ви можете зрозуміти, чому Я охрестився та чому мушу бути розп’ятий і померти на Хресті? Ісус умив ноги Своїм учням, щоб показати їм, що Він забрав усі їхні щоденні гріхи Своїм хрещенням і поніс кару за них на Хресті.
Тепер ми з вами отримали відкуплення всіх своїх гріхів вірою у євангеліє хрещення та крові Ісуса, що дає нам змогу отримати відпущення всіх гріхів. Ісус охрестився і був розп’ятий за нас. Він змив усі наші гріхи Своїм хрещенням та кров’ю. Той, хто знає і вірить у євангеліє очищення гріхів, та хто вірить у правду, отримує відпущення усіх своїх гріхів.
То що ж мають робити народжені знову, вже отримавши спасіння? Вони повинні щодня визнавати свої гріхи і вірити в спасіння хрещення та крові Ісуса, євангеліє очищення всіх гріхів. Євангеліє відпущення гріхів – ось те, що ми, народжені знову, повинні глибоко викарбувати у своїх думках.
Чи те, що ви знову грішите, означає, що ви й надалі грішні? Ні. Знаючи, що Ісус забрав усі наші гріхи, як ми знову могли б стати грішниками? Хрещення Ісуса і Його кров на Хресті були євангелієм очищення всіх наших гріхів. Кожен без винятку, хто вірить у це справжнє євангеліє прощення гріхів, може народитися знову як “праведник”.
 
 
Праведні ніколи не можуть знову стати грішниками
 
Чому праведні ніколи не можуть знову стати грішниками?
Бо Ісус уже відкупив усі гріхи цілого їхнього життя.
 
Якщо ви вірите у євангеліє прощення гріхів, води та Духа, але все одно відчуваєте, що ви є грішниками через повсякденні провини, тоді мусите піти до Йордану, де хрестився Ісус, щоб позбутися всіх ваших гріхів. Якщо ви знову стали грішниками, вже отримавши прощення гріхів, то Ісусу доведеться знову хреститися. Ви повинні вірити в прощення гріхів у євангелії хрещення Ісуса. Мусите пам’ятати, що Ісус забрав відразу всі ваші гріхи Своїм хрещенням. Мусите мати непохитну віру в Ісуса Христа як свого Спасителя.
Вірити в Ісуса як свого Спасителя означає вірити в хрещення Ісуса, яке забрало всі гріхи цілого вашого життя. Якщо ви дійсно вірите в хрещення, Хрест, смерть і воскресіння Ісуса, то ніколи не зможете знову стати грішником, незалежно від того, який гріх вчините. Ви отримали відкуплення всіх гріхів цілого свого життя вірою.
Ісус Христос змив майбутні гріхи, навіть ті, які ми чинимо через власні слабкості. Оскільки Ісус мусив підкреслити важливість Свого хрещення, Він умив учням ноги водою, що символізувала євангеліє прощення гріхів, тобто Його хрещення. Ісус Христос хрестився, був розп’ятий, воскрес і вознісся на Небо, щоб виконати Божу обітницю, яка полягала у тому, щоб досконало заплатити за всі гріхи світу і спасти все людство. Як наслідок, Його учні змогли проповідувати євангеліє спокутування гріхів, хрещення Ісуса, Хреста та воскресіння, аж до кінця свого життя.
 
 
Слабкість тіла Петра
 
Чому Петро зрікся Ісуса?
Тому що був слабкий
 
Біблія розповідає нам, що коли Петра побачили слуги первосвященика Кайяфи і звинуватили в тому, що він був одним із послідовників Ісуса, він двічі заперечував це, кажучи: “Не знаю Цього Чоловіка!” А тоді божився і втретє заперечив це.
Прочитаймо уривок із Євангелія від Матвія 26:69. “А Петро перед домом сидів на подвір’ї. І приступила до нього служниця одна та й сказала: І ти був з Ісусом Галілеянином! А він перед всіма відрікся, сказавши: Не відаю я, що ти кажеш... А коли до воріт він підходив, побачила інша його та й сказала приявним там людям: Оцей був з Ісусом Назарянином! І він знову відрікся та став присягатись: Не знаю Цього Чоловіка!... Підійшли ж трохи згодом присутні й сказали Петрові: І ти справді з отих, та й мова твоя виявляє тебе. Тоді він став клястись та божитись: Не знаю Цього Чоловіка! І заспівав півень хвилі тієї... І згадав Петро сказане слово Ісусове: Перше ніж заспіває півень, відречешся ти тричі від Мене. І, вийшовши звідти, він гірко заплакав.” (Від Матвія 26:69-75).
Петро правдиво вірив в Ісуса і вірно йшов за Ним. Він вірив, що Господь Ісус – це його Спаситель і “Пророк”, який мав прийти. Але, коли Ісуса привели у двір Кайяфи і стало небезпечно розповідати владі про свої відносини з Ісусом, тоді він заперечив і прокляв Його перед ними.
Петро не знав, що зречеться Ісуса, але Ісус знав про це. Ісус добре знав про слабкість Петра. Тому Ісус умив ноги Петрові й викарбував євангеліє спасіння у його пам’яті, як написано в Євангелії від Івана 13: “В майбутньому ти грішитимеш, але Я вже змив усі твої майбутні гріхи”.
Петро й справді зрікся Ісуса, коли його життя було в небезпеці, але саме тілесна слабкість змусила його це зробити. Тому, щоб спасти Своїх учнів від усіх їхніх майбутніх беззаконь, Ісус заздалегідь умив їм ноги.
“Я очищу також усі ваші майбутні гріхи. Я маю бути розп’ятий, тому що Я охрестився і забрав усі ваші гріхи, і Я відпокутую за них усіх, щоб стати справжнім Спасителем для всіх вас. Я – ваш Бог, ваш Спаситель. Я цілком заплачу за всі ваші гріхи і стану вашим пастирем через Мої хрещення та кров. Я – Пастир вашого спасіння”.
Щоб міцно вкоренити цю правду в їхніх серцях, Ісус умив їм ноги після святкування Пасхи. Ось – істина євангелія.
Наше тіло слабке навіть після нового народження, тому ми знову грішимо. Звичайно, ми не повинні грішити, але, коли потрапляємо у важкі ситуації, як от Петро, ми схильні грішити, навіть не маючи такого наміру. Ми живемо в тілі, тому іноді наші гріхи ведуть нас до смерті. Тіло буде грішити, допоки житимемо в цьому грішному світі, але Ісус змив усі ці гріхи Своїм хрещенням і кров’ю на Хресті.
Ми не заперечуємо, що Ісус є нашим Спасителем, але, коли живемо в тілі, продовжуємо грішити проти Божої волі. Це тому, що ми народжені з тіла.
Ісус добре знав, що ми грішитимемо, живучи в тілі, тому став нашим Спасителем, заплативши за наші гріхи Своїм хрещенням та кров’ю. Він спас від гріхів усіх тих, які вірять у Його спасіння та воскресіння.
Ось чому всі чотири Євангелія починаються з хрещення Ісуса від Івана Хрестителя. Метою Його людського життя було виконати євангеліє нового народження, євангеліє спасіння.
 
Як довго ми грішимо у тілі?
Ми грішимо ціле своє життя аж до дня смерті.
 
Коли Петро відрікся Його не раз, не двічі, а тричі, перш ніж заспівав півень, мабуть, це розбило його серце! Як соромно йому мало бути?! Він присягнув перед Ісусом, що ніколи не зрадить Його. Він згрішив через слабкість свого тіла, але як жахливо він почувався, коли піддався своїй слабкості й відрікся Ісуса не один раз, але тричі?! Як незручно він почувався, коли Ісус знову милосердно подивився на нього?
Але Ісус знав усе це і багато іншого. Тому Він сказав: “Я знаю, що ти знову згрішиш. Але Я вже забрав усі ці гріхи Моїм хрещеннями, щоб ти не спіткнувся через свої гріхи і не став знову грішником, бо тоді не зможеш повернутися до Мене. Я став досконалим Спасителем для тебе, охрестившись і будучи засудженим за всі твої гріхи. Я став твоїм Богом, твоїм Пастирем. Віруй у євангеліє прощення гріхів. Я і надалі любитиму тебе, навіть якщо ти завжди грішитимеш тілом. Я вже змив усі твої беззаконня. Євангеліє прощення гріхів діє вічно. Моя любов до тебе також вічна”.
Ісус сказав Петрові та учням: “Коли Я не вмию тебе, ти не матимеш частки зо Мною”. Він сказав про це євангеліє в Івана 13, бо важливо, щоб люди народилися знову з води та Духа. Чи ви вірите в це?
У вірші 9: “До Нього проказує Симон Петро: Господи, не самі мої ноги, а й руки та голову! Ісус каже йому: Хто обмитий, тільки ноги обмити потребує, бо він чистий увесь”.
Дорогі друзі, чи ви чинитимете тілесні гріхи в майбутньому, чи ні? Звичайно, чинитимете. Але Ісус сказав, що Він уже змив навіть майбутні гріхи, всі беззаконня нашого тіла, Своїм хрещенням та кров’ю, і ясно показав Своїм учням слово істини, євангеліє очищення, перш ніж був розп’ятий.
Ми живемо у тілі з усіма його недоліками, тому не можемо не грішити. Ісус очистив усі гріхи світу своїм хрещенням. Він умив не тільки наші голови й тіла, але також і наші ноги, тобто усі наші майбутні гріхи. Це євангеліє нового народження, хрещення Ісуса.
Після того, як Ісус охрестився, Іван Хреститель свідчив: “Оце Агнець Божий, що на Себе гріх світу бере!” (Від Івана 1:29). Мусимо вірити, що всі гріхи світу були змиті, коли перейшли на Ісуса під час Його хрещення.
Живучи в цьому грішному світі, ми не можемо не грішити. Це очевидний факт. Кожного разу, коли слабкість нашого тіла стає явною, ми повинні нагадувати собі, що Ісус змив усі наші гріхи та всі гріхи світу євангелієм відпущення і заплатив за них Своєю кров’ю. Мусимо дякувати Йому в глибині своїх сердець. Визнаймо з вірою те, що Ісус – наш Спаситель і Бог. Славте Бога!
Ніхто в цьому світі не може не чинити тілесних гріхів. Люди завжди грішать своїм тілом і вмирають від гріхів свого життя.
 
 
Злі думки в серцях людей
 
Що опоганює людину?
Різні гріхи і злі думки
 
Ісус каже в Євангелії від Матвія 15:19-20: “Бо з серця виходять лихі думки, душогубства, перелюби, розпуста, крадіж, неправдиві засвідчення, богозневаги. Оце те, що людину опоганює. А їсти руками невмитими, не опоганює це людини!” Різні гріхи в серці людини опоганюють її, тому вона нечиста.
 
 
Треба визнати власну злу природу
 
Що є в серці кожної людини?
Дванадцять видів гріхів (Від Марка 7:21-23)
 
Ми повинні мати відвагу сказати: “Ці дванадцять видів гріхів є в серцях людей. Всі вони є й у моєму серці. Я маю дванадцять видів гріхів, про які написано в Біблії”. Перш ніж народимося знову з води та Духа, мусимо спочатку визнати гріхи в наших серцях. Мусимо визнати, що ми є абсолютними грішниками перед Богом, але ми нечасто це робимо. Більшість із нас виправдовує свої гріхи, кажучи: “Я ніколи не мав таких думок у своєму серці, просто на мить збився з дороги”.
Але що сказав Ісус про людей? Він ясно сказав, що те, що виходить із серця людини, “опоганює” її. Він сказав нам, що люди мають злі думки. Які ваші думки? Добрі чи злі? Чи знаєте ви, що кожен має злі думки? Так, думки кожної людини злі.
Кілька років тому величезний універмаг в Сеулі несподівано розвалився. Сім’ї, які втратили своїх близьких, були в глибокому смутку, але багато людей зібралося там, щоб насолодитися цим трагічним видовищем.
Деякі думали: “Скільки загинуло? 200? Ні, це надто мало. 300? Можливо? Ну, було б набагато цікавіше і більш вражаюче, якби жертв було хоча б тисяча..”. Серця людей можуть бути такими злими. Мусимо усвідомити це. Це була велика неповага до мертвих! Сталося велике лихо для цих сімей! Для деяких із них це була фінансова катастрофа.
Декотрі спостерігачі були не дуже співчутливі. “Було б набагато цікавіше, якби загинуло більше! Яке видовище! А що, якби таке трапилось на стадіоні, повному людей? Тисячі опинилися б під завалами, чи не так? О, так! Безумовно, це було б набагато цікавіше!” Мабуть, деякі люди так думали. Те саме можна почути про автомобільні аварії. Витріщаки засмучуються, коли аварії невеликі.
Всі ми знаємо, якими злими іноді можемо бути. Звичайно, ми ніколи не висловлюватимемо таких зловтішних думок вголос. Можемо ойкати та висловлювати співчуття, коли випадково бачимо аварію, але потай, у своїх серцях, хочемо, щоб вона була більш вражаюча. Хочемо бачити страшні трагедії, де гинуть тисячі людей, якщо це не суперечить нашим інтересам. Ось якими є серця людей. Більшість із нас є такими перш ніж будемо народжені знову.
 
 
Вбивство в серці кожної людини
 
Чому ми грішимо?
Бо маємо злі думки у своїх серцях.
 
Бог сказав нам, що в серці кожної людини є вбивство. Але багато з нас заперечило б це перед Богом, кажучи: “Як Ти можеш таке казати?! У мене немає думок про те, щоб когось вбити! Як Ти можеш вважати мене такою людиною?!” Вони ніколи не визнають, що в їхніх серцях є вбивство. Думають, що вбивці не такі, як вони.
“Той серійний вбивця із випуску новин, ті банди, що вбивали і спалювали людей у підвалах, – це у їхніх серцях є вбивство! У них інша природа. Я ніколи не зможу бути таким, як вони! Вони шахраї! Вбивці!” Вони обурюються з приводу подібних злочинців: “Тих, що народилися зі злого насіння, треба стерти з лиця землі! Усіх їх слід засудити на смерть!”
Але, на жаль, вбивчі думки є у серцях і тих обурених людей, як і в серцях серійних вбивць та горлорізів. Бог каже нам, що в серцях усіх людей є вбивства. Мусимо прийняти Слово Бога, котрий бачить навіть те, що сховане в наших думках. Таким чином, ми повинні визнати: “Я – грішник і маю вбивство у своєму серці”.
Так, Бог сказав нам, що в серцях усіх людей є лихі думки, в тому числі вбивства. Приймімо Боже Слово. З бігом часу покоління людей робляться все безжаліснішими, а різні засоби особистого захисту стають знаряддям убивства. Це є результатом вбивств у наших серцях. Ви можете вбити в припадку гніву чи страху. Я не кажу, що кожен із нас насправді вбиває інших, але ми маємо такі думки у своїх серцях.
Всі ми народилися з поганими думками у серці. Деякі й справді врешті вбивають, не тому, що народилися особливо схильними до вбивства, а тому, що всі ми здатні стати вбивцями. Бог каже нам, що в наших серцях є лихі думки та вбивства. Це правда. Ніхто з нас не є винятком із цієї істини.
Тому правильно буде прийняти Боже Слово і підкоритися йому. Ми грішимо в цьому світі, тому що в наших серцях є лихі думки.
 
 
Перелюб у наших серцях
 
Бог каже, що перелюб є у серці кожної людини. Ви згодні? Чи визнаєте, що у ваших серцях є перелюб? Так, перелюб є у серці кожної людини.
Саме тому в нашому суспільстві процвітають проституція та інші сексуальні злочини. Це один із найнадійніших способів заробляння грошей на кожному етапі людської історії. Інші підприємства можуть постраждати від економічної депресії, але цей грішний бізнес не зазнає таких втрат, бо у серці кожної людини є перелюб.
 
 
Плодом грішників є гріх
 
З чим порівнюють людину?
Із деревом, що дає плоди гріха
 
Подібно як яблуні родять яблука, груші – грушки, а хурма – хурму, так ми, які народжуємося з 12 видами гріхів у своїх серцях, не можемо не давати плодів гріха.
Ісус каже, що те, яке виходить із серця людини, опоганює її. Чи ви згодні? Можемо лише погодитися зі словами Ісуса і сказати: “Так, ми – грішне, злочинне насіння. Так, Ти правий, Господи”. Так, ми повинні визнати своє зло. Мусимо визнати правду перед Богом.
Як Ісус Христос впокорився Божій волі, так і ми повинні прийняти Боже Слово і підкоритися Йому. Це – єдиний спосіб спастися від усіх гріхів водою та Духом. Це – Божі дари.
Моя країна благословенна чотирма чудовими порами року. Зі зміною пір року різні плодові дерева приносять плоди. Аналогічно й дванадцять гріхів у наших серцях міцно тримаються за нас і завжди ведуть нас до гріха. Сьогодні нашим серцем може заволодіти вбивство, а завтра – перелюб.
Водночас, наступного дня прийдуть злі думки, потім блуд, крадіжки, фальшиве свідчення... і так далі. Ми продовжуємо грішити цілий рік, щомісяця, щодня, щогодини. Жоден день не минає, щоб ми не вчинили якогось гріха. Ми продовжуємо присягати, що не грішитимемо, але не можемо цьому зарадити, бо народилися такими.
Чи ви колись бачили, щоб яблуня відмовилася родити яблука, бо їй так захотілося? “Я не хочу родити яблука!” Навіть якби вона вирішила не родити яблук, як би вона могла це зробити? Квіти неминуче цвітуть навесні, яблука виповнюються і дозрівають влітку, а плоди достигають та готові до споживання аж восени.
У цьому полягає закон природи, і життя грішників також підпорядковується цьому закону природи. Грішники не можуть не давати плодів гріха.
 
 
“Хрещення і Хрест Ісуса” мали спокутувати наші гріхи
 
Що означає спокута Ісуса?
Внесення плати за гріх хрещенням (покладення рук) і кров’ю Ісуса на Хресті.
 
Прочитаймо один уривок з Біблії, щоб з’ясувати, як грішники, лиходійське насіння, можуть відкупити свої гріхи перед Богом і прожити життя у щасті. Це – євангеліє відкуплення гріхів.
У Левиті 4 сказано: “А коли яка душа з народу землі невмисне згрішить, коли зробить що проти якої з заповідей Господніх, чого робити не можна, та й завинить, і буде пізнаний ним гріх його, що згрішив, то він приведе жертву свою безвадну козу, самицю, за гріх свій, що він згрішив був, і покладе свою руку на голову жертви за гріх, та й заріже цю жертву за гріх у місці цілопалення. А священик візьме своїм пальцем із крови її, та й дасть на роги жертовника цілопалення, а всю її кров виллє до підстави жертовника. А ввесь її лій він здійме, як знятий був лій із мирної жертви, і священик спалить на жертовнику на пахощі любі для Господа. І так священик очистить його, і буде прощено йому” (Левит 4:27-31).
Як за днів Старого Завіту люди покутували свої гріхи? Вони спершу клали руки на голову жертви за гріх і передавали їй свої гріхи.
В Левиті написано: “Промовляй до Ізраїлевих синів та й скажеш до них: Коли хто з вас принесе жертву для Господа зо скотини, то з худоби великої й худоби дрібної принесете вашу жертву. Якщо жертва його цілопалення з худоби великої, то нехай принесе його, самця безвадного; нехай приведе його до скинії заповіту, щоб він був уподобаний перед лицем Господнім. І покладе він руку свою на голову цілопалення, і буде йому дано вподобання на очищення від гріхів його” (Левит 1:2-4).
Якщо за тих часів хтось бачив гріх у своєму серці, він мусив приготувати жертвоприношення, щоб змити цей гріх. Він мусив “покласти руки” на голову жертви за гріх, щоб передати їй гріхи, які сам учинив. На подвір’ї святої скинії був жертовник цілопалення. Він мав форму коробки і був трохи більший за столик для проповідей, та мав роги на кожному куті. Ізраїльтяни отримували відкуплення гріхів, покладаючи свої гріхи на голову жертви за гріх і спалюючи її м’ясо на жертовнику цілопалення.
У Левиті Бог сказав: “нехай приведе його до скинії заповіту, щоб він був уподобаний перед лицем Господнім”. Гріхи передавалися жертві за гріх, коли вони клали руки на її голову, а потім грішник перерізав горло жертві й кропив її кров’ю роги жертовника цілопалення.
Потім від туші жертви відбирали нутрощі, а м’ясо різали на частинки і спалювали на попіл на жертовнику цілопалення. Тоді солодкий аромат м’яса приносили Богу за їхнє очищення. Ось як вони отримували відкуплення своїх щоденних гріхів.
Бог дав ще одну жертву для очищення річних гріхів. Вона відрізнялася від жертви за щоденні гріхи. Тоді тільки первосвященик клав руки на жертву за гріх від імені всього народу Ізраїля і кропив кров’ю на схід від віка сім разів. Крім того, покладення рук на голову живого козла відбувалося перед народом Ізраїля десятого дня сьомого місяця кожного року (Левит 16:5-27).
 
Хто символізує старозавітну жертву за гріх?
Ісус Христос
 
Тепер з’ясуймо те, як у Новому Завіті змінилася система жертвоприношень та те, як вічний Божий Закон залишався незмінним протягом багатьох років.
Чому Ісус мусив померти на Хресті? Що Він зробив неправильно на цій землі, що Бог мусив видати Свого Сина на смерть на Хресті? Хто змусив Його померти на Хресті? Коли всі грішники світу, тобто всі ми, впали у гріх, Ісус прийшов у цей світ, щоб спасти нас.
Він прийняв хрещення від Івана Хрестителя на річці Йордан і поніс покарання на Хресті за всі гріхи замість людства. Те, як Христос хрестився, і те, як Він пролив кров на Хресті, було схоже на жертву відкуплення в Старому Завіті, прокладання рук на жертву за гріх і пролиття її крові.
Все сталося так, як було у Старому Завіті. Грішник клав руки на жертву за гріх і визнавав свої гріхи, кажучи: “Господи, я згрішив! Я вчинив убивство і перелюб”. Тоді його гріхи були передані жертві за гріх.
Подібно, як грішник перерізав горло жертві за гріх і жертвував її Богові, так само й Ісус був принесений у жертву, щоб очистити всі наші гріхи. Ісус хрестився і пролив кров на Хресті, щоб спасти і очистити нас від усіх наших гріхів Своєю жертвою.
Насправді Ісус помер через нас. Подумаймо над тим, що означало приношення цих безвадних тварин у жертву за всі гріхи людей. Чи всі ці тварини знали, що таке гріх? Тварини не знають гріха. Вони повинні були бути без вад.
Так само, як ці тварини були абсолютно безвадні, так Ісус теж був без гріха. Він – Святий Бог, Син Божий, Він ніколи не грішив. Отже, Він забрав усі наші гріхи Своїм хрещенням на річці Йордан, коли Йому було 30 років.
Ісус помер на Хресті за гріхи, які узяв від нас. Це було Його спасіння, яке змило всі гріхи людства.
 
 
Початок євангелія спокутування гріхів
 
Чому Ісус прийняв хрещення від Івана Хрестителя в Йордані?
Щоб виконати всю праведність
 
У Євангелії від Матвія 3 написано: “Тоді прибуває Ісус із Галілеї понад Йордан до Івана, щоб христитись від нього. Але перешкоджав він Йому й говорив: Я повинен христитись від Тебе, і чи Тобі йти до мене? А Ісус відповів і сказав йому: Допусти це тепер, бо так годиться нам виповнити усю правду[1]. Тоді допустив він Його” (Від Матвія 3:13-15).
Мусимо знати й розуміти, чому Ісус хрестився, коли Йому було 30 років. Він христився, щоб очистити гріхи всіх людей і виконати всю Божу праведність. Щоб спасти всіх людей від гріхів, Ісус Христос, Непорочний, прийняв хрещення від Івана Хрестителя.
У такий спосіб Він забрав гріхи світу і приніс Себе в жертву, щоб спокутувати гріхи всіх людей. Щоб спастися від гріха, ми повинні знати всю правду і вірити в неї. Мусимо вірити в Його спасіння і спастися.
Що означає хрещення Ісуса? Це те ж саме, що й покладення рук у Старому Завіті. У Старому Завіті гріхи всіх людей клали на голову жертви за гріх шляхом покладення рук первосвященика. Аналогічним чином у Новому Завіті Ісус забрав гріхи світу, принісши Себе в жертву за гріх і прийнявши хрещення від Івана Хрестителя.
Іван Хреститель був найбільшим зі всіх людей, представником людства, висвяченим Богом. Як представник людства, Первосвященик людства, він поклав руки на Ісуса і передав Йому всі гріхи світу. “Хрещення” означає “передати, бути похованим, бути умитим”.
Чи знаєте ви, чому Ісус прийшов у цей світ і прийняв хрещення від Івана Хрестителя? Чи вірите в Ісуса, знаючи значення Його хрещення? Хрещення Ісуса мало забрати всі наші гріхи, гріхи, які ми, злочинне насіння, чинимо своїм тілом протягом усього життя. Іван Хреститель хрестив Ісуса задля виконання справжнього євангелія очищення всіх наших гріхів.
Євангеліє від Матвія 3:13-17 починається з “Тоді”, і це означає той час, коли Ісус охрестився, час, коли всі гріхи світу були передані Йому.
“Тоді” Ісус забрав усі гріхи людства, а через три роки помер на Хресті й воскрес на третій день. Щоб змити всі гріхи світу, Він охрестився раз і назавжди, помер на Хресті раз і назавжди, та воскрес із мертвих раз і назавжди. Задля тих, котрі хочуть отримати відкуплення гріхів перед Богом, Він забрав всі гріхи світу та спас їх раз і назавжди.
Чому Ісус мав охреститися? Чому Він мусив одягти терновий вінок і бути засуджений у дворі Пилата, як звичайний злочинець? Чому Він мусив бути розп’ятий на Хресті, пролити кров і померти? Причиною всього цього є те, що Він Своїм хрещенням узяв на Себе всі гріхи світу, наші з вами гріхи. За наші гріхи Він мусив померти на Хресті.
Слід вірити в слово спасіння, в те, що Бог спас нас, і бути вдячними Йому за це. Без хрещення Ісуса, Його Хреста і воскресіння для нас не було б спасіння.
Щоб узяти всі гріхи світу Ісус прийняв хрещення від Івана. Він забрав наші гріхи і таким чином спас нас, що віримо у Його євангеліє спасіння. Є люди, які думають: “Ісус забрав лише первородний гріх, чи не так?” Але вони помиляються.
У Біблії ясно написано, що Ісус забрав усі гріхи світу раз і назавжди, коли охрестився. Всі наші гріхи, до яких входить первородний гріх, були змиті. Ісус каже у Євангелії від Матвія 3:15: “Бо так годиться нам виповнити усю правду[2]”. Виповнити усю праведність означає, що всі без винятку гріхи забрано від нас.
Чи Ісус змив усі гріхи цілого нашого життя? Так, змив. Спершу знайдімо доказ цього у Левиті. Там написано про первосвященика і про жертву Дня Очищення.
 
 
Жертва очищення за цілорічні гріхи всіх ізраїльтян
 
Чи могли ізраїльтяни освятитися раз і назавжди земною жертвою за гріх?
Ніколи
 
“І принесе Аарон теля жертви за гріх, що належить йому, та й очистить себе та свій дім. І візьме він обох тих козлів, та й поставить їх перед Господнім лицем при вході скинії заповіту. І кине Аарон на обох тих козлів жеребки, один жеребок для Господа, і один жеребок для Азазеля. І принесе Аарон козла, що на нього вийшов жеребок для Господа, і вчинить його жертвою за гріх. А козел, що на нього випав жеребок для Азазеля, буде поставлений живим перед Господнє лице, щоб очистити його, і щоб послати його до Азазеля на пустиню” (Левит 16:6-10). Так Аарон брав двох козлів біля дверей скинії завіту, щоб очистити річні гріхи синів Ізраїля.
“І кине Аарон на обох тих козлів жеребки, один жеребок для Господа, і один жеребок для Азазеля”.
За Законом жертовна тварина була потрібна для відкуплення щоденних гріхів, щоб передати їй гріх безбожника через покладення рук на голову жертви. Але за цілорічні гріхи ізраїльтян первосвященик від імені всього народу щороку десятого дня сьомого місяця передавав цілорічні гріхи жертві за гріх.
У Левиті 16:29-31 написано: “Сьомого місяця, десятого дня місяця будете впокоряти ваші душі, і жодної праці не робитимете ви, ані тубілець, ані приходько, що мешкає серед вас, бо того дня буде окуп ваш на очищення ваше, зо всіх гріхів ваших станете чисті перед Господом. Субота повного відпочинку від праці вона для вас, і ви будете впокоряти душі свої, це вічна постанова” (Левит 16:29-31).
У Старому Завіті люди Ізраїля приносили жертву за гріх, щоб спокутувати щоденні гріхи, і клали свої гріхи на її голову, визнаючи: “Господи, я вчинив такі й такі гріхи. Пробач мені”. А потім перерізали горло жертві за гріх, давали крові священикові та йшли додому, упевнившись, що тепер вони вільні від гріхів. Таким чином, жертва за гріх умирала за грішника з гріхом на голові. Жертовну тварину убивали замість грішника. У Старому Завіті жертвою за гріх міг бути козел, ягня, теля або бик, тобто одна із священних тварин, яких визначив Бог.
У Своїй нескінченній милості Бог дозволив жертвувати життя тварини замість грішника, який мав померти за свої гріхи.
Таким чином, у Старому Завіті грішники могли спокутувати свої гріхи через жертву очищення. Беззаконня грішника переходили на жертву за гріх через покладення рук, а її кров давали священикові, щоб спокутувати провини грішника.
Однак цілком неможливо було щодня покутувати гріхи. Тому Бог дозволив первосвященикові щороку, десятого дня сьомого місяця, здійснювати спокутування гріхів за цілий рік від імені всього народу Ізраїля.
То якою ж була роль Первосвященика в День Очищення? Спочатку Первосвященик Аарон клав руки на жертву за гріх, визнаючи гріхи народу: “Господи, народ Ізраїля вчинив такі гріхи, як вбивство, перелюб, розпуста, крадіжка, фальшиве свідчення, богохульство…”
Потім він перерізав горло жертві за гріх, брав її кров і кропив цією кров’ю сім разів віко всередині святого святилища (у Біблії число 7 вважається числом досконалості).
Його завданням було покласти річні гріхи людей на голову жертви за гріх від їх імені, тож жертва за гріх приносилася замість них.
Бог – справедливий, тому, щоб спасти всіх людей від гріхів, Він дозволив жертві за гріх померти замість людей. Бог насправді милосердний, тому Він дозволив людям жертвувати життя жертовної тварини замість себе. Тоді Первосвященик кропив кров’ю на схід від віка й таким чином покутував за всі гріхи людей за попередній рік у День Очищення, десятого дня сьомого місяця.
 
Хто є жертовним Ягням відповідно до Старого Завіту?
Ісус, який є непорочний.
 
Первосвященик мусив принести в жертву двох козлів у День Очищення за людей Ізраїлю. Одного з них названо “козлом відпущення”, що означає “звільнити”. Так само козлом відпущення Нового Завіту є Ісус Христос. “Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне” (Від Івана 3:16).
Бог віддав нам Свого єдиного Сина як жертовне Ягня. Як жертовне Ягня для всього людства Він прийняв хрещення від Івана Хрестителя і став Спасителем, Месією світу. Ісус означає “Спаситель”, а Христос означає “помазаний Цар”, тому Ісус Христос означає “Син Божий, що прийшов спасти усіх нас”.
Як річні гріхи людей прощалися в День Очищення у Старому Завіті, так само майже 2000 років тому Ісус Христос прийшов у цей світ, щоб прийняти хрещення, і пролив кров на Хресті, щоб звершити євангеліє очищення всіх наших гріхів.
А зараз прочитаймо уривок з Левит. “І покладе Аарон обидві руки свої на голову живого козла, і визнає над ним усі гріхи Ізраїлевих синів та всі їхні провини через усі їхні гріхи, і складе їх на голову козла, та й пошле через призначеного чоловіка на пустиню. І понесе той козел на собі всі їхні гріхи до краю неврожайного, і пустить того козла в пустиню” (Левит 16:21-22).
Написано, що гріхи всіх ізраїльтян були покладені на голову козла, як каже також Левит 1. “Всі їхні провини” означає всі гріхи, які вони вчинили у своїх серцях і своїм тілом. І “всі їхні провини” були покладені на голову жертви за гріх через покладення рук Первосвященика.
 
 
За Божим Законом, ми повинні мати правдиве усвідомлення всіх своїх гріхів
 
Чому Бог дав нам Закон?
Щоб ми пізнали гріх
 
Божий Закон складається із 613 заповідей. Правду кажучи, ми робимо те, що Він нам забороняє, і не робимо того, що Він наказує нам робити.
Тому ми – грішники. У Біблії написано, що Бог дав нам ці заповіді, щоб ми усвідомили свої гріхи (До римлян 3:20). Це означає, що Він дав нам Закон Своїх заповідей, щоб показати нам, що ми – грішники. Він дав їх нам не тому, що ми можемо їх дотримуватися, але щоб ми усвідомили свої гріхи.
Він дав нам Свої заповіді не для того, щоб ми їх дотримувалися. Ви не можете очікувати, що собака житиме, як людина. Так само ми ніколи не зможемо жити за Божим Законом, але можемо лише усвідомити свої гріхи крізь призму Закону Його заповідей.
Бог дав їх нам, бо ми повні гріхів, але, насправді, не усвідомлюємо цього. “Ви – вбивці, розбійники, злочинці”, – Бог відкриває нам цей парадокс через заповіді. Він наказав нам не вбивати, але ми тим не менше вбиваємо у своїх серцях, а іноді й своїми тілами.
Однак, оскільки в Законі написано, що не можна вбивати, ми визнаємо, що ми – вбивці, кажучи: “Ай, я схибив. Я грішник, тому що зробив те, чого не мав робити. Я згрішив”.
Щоб спасти людей Ізраїля від гріха, у Старому Завіті Бог дозволив Аарону приносити жертву очищення, і саме Аарон покутував за людей раз на рік.
У Старому Завіті треба було принести Богові дві жертви за гріхи в День Очищення. Одну приносили перед Богом, а іншу після покладення рук відсилали у пустиню з усіма річними гріхами народу. Перш ніж козла відсилали у пустиню через призначеного чоловіка, Первосвященик клав руки на голову живого козла і визнавав гріхи Ізраїля. “Господи, люди вбивали, були розпусні, крали, поклонялися ідолам... Ми згрішили перед Тобою”.
Палестинська земля – це пустиня. Козла відпущення відсилали у безкраю пустиню і, зрештою, він гинув. Коли його відсилали, люди Ізраїлю спостерігали за ним, поки він не зникав у далині, та вірили, що їхні гріхи пропадали разом із козлом відпущення. Таким чином люди отримували душевний спокій, а козел відпущення гинув у пустині за річні гріхи всіх людей.
У такий спосіб Бог спокутував усі наші гріхи через Агнця Божого, Ісуса Христа. Всі наші гріхи цілком змиті хрещенням Ісуса та Його кров’ю на Хресті.
Ісус є Богом і нашим Спасителем. Він – Син Божий, що прийшов, щоб спасти все людство від гріха. Він є Творцем, що створив нас на Свій образ і зійшов на цей світ, щоб спасти нас від гріха.
Не тільки щоденні гріхи, які ми чинимо тілом, але й усі наші майбутні гріхи та гріхи наших думок і тіла були передані Ісусу. Тому Він мусив христитися від Івана Хрестителя, щоб виконати всю Божу праведність, повне спокутування всіх гріхів світу.
За три роки до розп’яття, коли Ісус розпочав своє публічне служіння, Він забрав усі гріхи світу, прийнявши хрещення від Івана Хрестителя на річці Йордан. Його спасіння людства через спокутування всіх наших гріхів почалося з хрещення.
У річці Йордан, на місці, де глибина сягала талії, Іван Хреститель поклав руки на голову Ісуса й занурив Його у воду. Це хрещення було таким самим, як покладання рук у Старому Завіті, та мало такий самий ефект перенесення всіх гріхів.
Занурення у воду означало смерть, а вихід із води – воскресіння. Таким чином, охрестившись від Івана Хрестителя, Ісус здійснив та об’явив усі три елементи Своєї місії: очищення усіх гріхів, розп’яття й воскресіння.
Можемо спастися тільки в тому випадку, якщо упокоримося тим словам, якими Ісус спас нас від гріха. Бог вирішив спасти нас через Ісуса, й саме так був виконаний договір, який Він уклав у Старому Завіті. Завдяки цій події Ісус пішов на Хрест із усіма гріхами на Своїй голові.
 
Що нам залишається робити, якщо Ісус очистив усі наші гріхи?
Ми маємо лише вірити в Божі слова
 
У Івана 1:29 написано: “Наступного дня Іван бачить Ісуса, що до нього йде, та й каже: Оце Агнець Божий, що на Себе гріх світу бере!” Іван Хреститель засвідчив: “Оце Агнець Божий, що на Себе гріх світу бере!” Усі гріхи людства були передані Ісусу, коли Він охрестився в Йордані. Повірте в це! Тоді будете благословенні спокутуванням всіх гріхів.
Мусимо вірити в Боже Слово. Мусимо відкинути свої думки й упертість та підкоритися записаному Слову Божому. Мусимо просто вірити в правду, що Ісус забрав усі гріхи світу.
Те, що Ісус забрав усі гріхи світу, та те, що Він виконав Божу праведність, відпокутувавши за наші гріхи, – це одне й те ж саме. “Покладення рук” і “хрещення” означають одне і те ж.
Незалежно від того, чи кажемо “весь”, “увесь” чи “цілий”, значення залишається незмінним. Значення слова “покладення рук” у Старому Завіті залишається незмінним у Новому Завіті, за винятком того, що замість нього використовується слово “хрещення”.
Це зводиться до простої істини, що Ісус хрестився і поніс покарання на Хресті, щоб спокутувати всі наші гріхи. Можемо спастися, коли віримо в це правдиве євангеліє.
Коли Біблія каже, що Ісус забрав усі “гріхи світу” (Від Івана 1:29), то що ж означає гріх цілого світу? Це означає всі гріхи, з якими ми народилися, тобто лихі думки, крадіж, перелюб, здирство, лукавство, богозневага, гордощі, безум, які є у наших думках. Сюди також входять усі переступи й провини, які чинимо тілом і серцем.
“Бо заплата за гріх смерть, а дар Божий вічне життя в Христі Ісусі, Господі нашім!” (До римлян 6:23). “А без пролиття крови немає відпущення” (До євреїв 9:22). Як написано в цих віршах, за всі гріхи треба платити. Щоб спасти все людство від гріха, Ісус Христос приніс у жертву Своє власне життя й заплатив ціну гріха замість нас раз і назавжди.
Тому, щоб звільнитися від усіх своїх гріхів, ми маємо лише вірити у правдиве євангеліє хрещення Ісуса, Його кров та Його Божество.
 
 
Спокута майбутніх гріхів
 
Чи ми все ще мусимо приносити жертви за наші гріхи?
Ні, ніколи
 
Гріхи, які вчинимо завтра, післязавтра, і аж до дня, коли помремо, також належать до “гріхів світу”, як і сьогоднішні, вчорашні й позавчорашні гріхи належать до “гріхів світу”. Гріхи людей від народження і до смерті – це частина “гріхів світу”, і гріхи світу були повністю передані Ісусу в Його хрещенні. Всі гріхи, які ми чинимо до дня, коли помремо, вже забрані від нас.
Мусимо лише вірити в це справжнє євангеліє, записані Божі слова, і слухатися правди, щоб спастися. Мусимо відкинути свої думки, щоб відкупитися від усіх своїх гріхів. Ви можете запитати: “Як міг Він забрати ще не вчинені гріхи?” Тоді я запитаю вас у відповідь: “Чи повинен Ісус повертатися у цей світ щоразу, коли ми грішимо, і проливати кров знов і знов?”
У євангелії нового народження є закон очищення гріхів. “А без пролиття крови немає відпущення” (До євреїв 9:22). Коли за часів Старого Завіту хтось хотів отримати відкуплення своїх гріхів, він мав передати гріхи, поклавши руки на жертву за гріх, а жертва мусила померти за його гріхи.
Так само Син Божий зійшов у цей світ, щоб спасти все людство. Він хрестився, щоб забрати всі наші гріхи, пролив кров на Хресті, щоб заплатити за наші гріхи, і помер на Хресті, кажучи: “Звершилось!” Він воскрес із мертвих на третій день і зараз сидить праворуч Бога. Таким чином Він назавжди став нашим Спасителем.
Щоб цілком спастися від гріхів, ми повинні відкинути всі свої думки і відмовитися від релігійної доктрини, яка каже нам щодня змивати свої щоденні гріхи молитвами покаяння. Для того, щоб відкупити гріхи людства, треба було принести законну жертву раз і назавжди. Бог у Небі поклав усі гріхи світу на Свого власного Сина у Його хрещенні й віддав Його на розп’яття за нас. А Його воскресінням завершилося наше спасіння.
“А Він був ранений за наші гріхи, за наші провини Він мучений був. Направду ж Він немочі наші узяв і наші болі поніс, а ми уважали Його за пораненого, ніби Бог Його вдарив поразами й мучив... і на Нього Господь поклав гріх усіх нас!” У Ісаї 53 написано, що всі гріхи й беззаконня світу, всього людства, були покладені на Ісуса Христа.
У Новому Завіті, в Листі до ефесян 1:4, написано: “так як вибрав у Ньому Він нас перше заложення світу”. Читаємо, що Він вибрав нас у Ньому до створення світу. Ще до того, як був створений світ, Бог вирішив зробити нас Своїм народом, праведними й непорочними, у Христі. Що б ми не думали раніше, тепер ми повинні вірити й слухати Слова Божого, слів води, крові та Духа.
Бог сказав нам, що Його Агнець, Ісус Христос, забрав гріхи світу і спокутував за все людство. У Листі до євреїв 10 написано: “Бо Закон, мавши тільки тінь майбутнього добра, а не самий образ речей, тими самими жертвами, що завжди щороку приносяться, не може ніколи вдосконалити тих, хто приступає” (До євреїв 10:1).
Тут написано, що ті самі жертви, які вони приносять завжди, рік у рік, ніколи не зможуть зробити їх досконалими. Закон – це тінь майбутнього добра, а не сам образ цього добра. Ісус Христос, Месія, котрий мав прийти, зробив нас досконалими раз і назавжди (так само, як річні гріхи Ізраїлю покутувалися раз і назавжди), прийнявши хрещення і будучи розп’ятим, щоб змити всі наші гріхи.
Тому Ісус сказав у Листі до євреїв 10: “Потому сказав: Ось іду, щоб волю Твою чинити, Боже. Відміняє Він перше, щоб друге поставити. У цій волі ми освячені жертвоприношенням тіла Ісуса Христа один раз. І кожен священик щоденно стоїть, служачи, і часто приносить жертви ті самі, що ніколи не можуть зняти гріхів. А Він за гріхи світу приніс жертву один раз, і назавжди по Божій правиці засів, далі чекаючи, аж вороги Його будуть покладені за підніжка Його ніг. Бо жертвоприношенням одним вдосконалив Він тих, хто освячується. Свідкує ж і Дух Святий нам, як говорить: Оце заповіт, що його по цих днях встановляю Я з ними, говорить Господь, Закони Свої Я дам в їхні серця, і в їхніх думках напишу їх. А їхніх гріхів та несправедливостей їхніх Я більш не згадаю! А де їхнє відпущення, там нема вже жертвоприношення за гріхи” (До євреїв 10:9-18).
Ми віримо, що Ісус спас нас від усіх гріхів світу Своїм хрещенням та кров’ю на Хресті.
 
 
Спасіння нового народження з води та Духа, викарбуване в наших серцях і думках
 
Чи ми праведні лише тому, що більше не грішимо?
Ні. Ми – праведні, тому що Ісус забрав усі наші гріхи і тому, що ми віримо в Нього.
 
Чи всі ви вірите в Його досконале спасіння? – Амінь. Чи приймаєте з вірою слова Божі, що Сам Ісус Христос христився і пролив кров на Хресті, щоб спасти нас? Мусимо вірити в Його Слово, щоб народитися знову. Можемо спастися, коли віримо, що євангелієм відпущення Ісус Христос змив усі наші гріхи разом з гріхами світу.
Ми ніколи не зможемо стати безгрішними, дотримуючись Божого Закону, але можемо стати досконалими своєю вірою в Його діла. Ісус Христос забрав усі наші гріхи Своїм хрещенням у Йордані, був засуджений і покараний за всі наші гріхи на Хресті. Коли віримо в це євангеліє цілим серцем, то можемо змити всі свої гріхи і стати праведними. Чи ви вірите в це?
Хрещення Ісуса, Його розп’яття та воскресіння сталося для відпущення всіх гріхів людства та для закону спасіння з нескінченної та безумовної любові Божої. Бог любить нас такими, якими ми є, і Він праведний, тому спершу Він зробив нас праведними. Він зробив нас праведними, поклавши всі наші гріхи на Ісуса у Його хрещенні.
Щоб змити всі наші гріхи, Він послав у цей світ Свого єдиного Сина Ісуса для нас. Він дозволив Ісусу забрати всі гріхи світу Його хрещенням, а потім покарав Свого Сина за всі наші гріхи. Він зробив нас Своїми праведними дітьми спасінням води та крові, Божою любов’ю агапе.
У Листі до євреїв 10:16 написано: “Закони Свої Я дам в їхні серця, і в їхніх думках напишу їх”.
Чи у своїх серцях і думках ми є грішниками перед Богом, чи праведними? Якщо віримо в Боже Слово, стаємо праведними. Ісус Христос забрав усі наші гріхи і був засуджений за них. Ісус Христос – наш Спаситель. Можете думати: “Якщо щодня грішимо, то як можемо бути праведними? Безумовно, ми – грішники”. Але, коли віримо в Боже Слово, подібно як Христос Ісус упокорився Отцю, ми стаємо праведними.
Звичайно, як я вже казав раніше, у наших серцях був гріх, перш ніж ми народилися знову. Коли ж ми прийняли до серця євангеліє відпущення гріхів, ми спаслися від усіх своїх гріхів. Коли ми не знали євангелія, ми були грішниками. Але стали праведними, коли повірили у спасіння Ісуса, і стали безгрішними Божими дітьми. Ця віра, про яку говорив апостол Павло, робить нас праведними. Віра у євангеліє відпущення зробила нас “праведними”.
Ані апостол Павло, ані Авраам, ані попередники віри не стали праведними своїми ділами, а радше вірою в Боже Слово, слово Його благословення прощення гріхів.
У Листі до євреїв 10:18: “А де їхнє відпущення, там нема вже жертвоприношення за гріх”. Подібно як написано, Бог спас нас, щоб ми не мусили померти за наші гріхи. Чи ви вірите в це? – Амінь.
У Листі до филип’ян 2 сказано: “Нехай у вас будуть ті самі думки, що й у Христі Ісусі! Він, бувши в Божій подобі, не вважав за захват бути Богові рівним, але Він умалив Самого Себе, прийнявши вигляд раба, ставши подібним до людини; і подобою ставши, як людина, Він упокорив Себе, бувши слухняний аж до смерти, і то смерти хресної... Тому й Бог повищив Його, та дав Йому Ім’я, що вище над кожне ім’я, щоб перед Ісусовим Ім’ям вклонялося кожне коліно небесних, і земних, і підземних, і щоб кожен язик визнавав: Ісус Христос то Господь, на славу Бога Отця!” (До филип’ян 2:5-11).
Ісус Христос, який є сяєвом слави та образом істоти Його (До євреїв 1:3), не шукав слави для Себе. Натомість Він прийняв подобу слуги і прийшов у тілі людини. Він упокорився і став послушним аж до смерті, щоб спасти нас.
Отже, ми хвалимо Ісуса: “Він – наш Бог, Спаситель і Цар”. Ми прославляємо Бога і хвалимо Ісуса, тому що Ісус до кінця виконав волю Свого Отця. Якби Він не упокорився, ми не прославляли б Сина Божого зараз. Але тому що Син Божий підкорився волі Свого Отця аж до смерті, все створіння і всі люди на цій землі прославляють Його і будуть прославляти завжди.
Ісус Христос став Агнцем Божим, який забрав гріхи світу, і написано, що Він забрав їх Своїм хрещенням. Минуло вже близько 2000 років, відколи Він забрав гріхи світу. Ми з вами живемо в цьому світі від народження і всі наші гріхи також належать до гріхів світу.
 
Чи станемо ми грішниками, якщо згрішимо завтра?
Ні не станемо, тому що Ісус забрав усі наші минулі, теперішні і майбутні гріхи.
 
Хіба ми не грішимо від часу свого народження? – Так, грішимо. –
Ісус знав, що будемо грішити від дня свого народження аж до дня, коли помремо, тому забрав усі наші гріхи заздалегідь. Чи бачите це зараз? Якби ми жили до 70 років, то нашими гріхами можна було б наповнити більше сотні самоскидів. Але Ісус відразу ж забрав усі наші гріхи Своїм хрещенням і ніс їх із Собою на Хрест.
Якби Ісус забрав лише первородний гріх, то всі ми померли б і пішли до пекла. Навіть якби нам здавалося, що Він не міг забрати всіх наших гріхів, це ніколи не змінило б того факту, що Ісус змив усі наші гріхи.
Скільки гріхів можемо вчинити в цьому світі? Всі гріхи, які ми чинимо, входять у гріхи світу.
Саме це Ісус мав на увазі, коли сказав Івану, щоб той охрестив Його. Ісус Сам свідчив, що Він забрав усі наші гріхи. Бог послав Свого слугу перед Ісусом і зробив так, що Ісус охрестився від нього. Прийнявши хрещення від Івана, представника людства, схиливши Свою голову перед ним, щоб охреститися, Ісус забрав усі гріхи всього людства.
Всі наші гріхи від 20-ти до 30-ти років, від 30-ти до 40-а років і так далі; навіть гріхи наших дітей належали до гріхів світу, які Ісус забрав Своїм хрещенням.
Хто може сказати, що в цьому світі є гріх? Ісус Христос узяв на Себе гріхи світу, і всі ми можемо спастися, коли без тіні сумніву віримо у своїх серцях в те, що Ісус зробив, щоб спокутувати наші гріхи: у Його хрещення і пролиття дорогоцінної крові.
Більшість людей живе бурхливим життям у полоні власних думок, говорячи про своє життя так, начебто воно дуже важливе. Але життя багатьох людей значно важче. Багато людей живе бурхливим життям. Я теж жив таким життям, перш ніж народився знову. Як можете не розуміти і не приймати євангелія відпущення, хрещення і крові Ісуса?
 
 
Спасіння грішників завершене
 
Чому Ісус умив ноги Петрові?
Тому що хотів, щоб Петро мав сильну віру в те, що Він уже змив усі його майбутні гріхи Своїм хрещенням.
 
Прочитаймо Євангеліє від Івана 19. “І, нісши Свого хреста, Він вийшов на місце, Череповищем зване, по-гебрейському Голгофа. Там Його розп’яли, а з Ним разом двох інших, з одного та з другого боку, а Ісуса всередині. А Пилат написав і написа, та й умістив на хресті. Було ж там написано: Ісус Назарянин, Цар Юдейський. І багато з юдеїв читали цього написа, бо те місце, де Ісус був розп’ятий, було близько від міста. А було по-гебрейському, по-грецькому й по-римському написано” (Від Івана 19:17-20).
Дорогі друзі, Ісус Христос узяв на себе всі гріхи світу і був засуджений на розп’яття у дворі Пилата. А тепер поговоримо про цю подію.
З вірша 28 чуємо: “Потім, знавши Ісус, що вже все довершилось, щоб збулося Писання”, забрав усі наші гріхи, щоб виконати Святе Писання. “Проказує: Прагну! Тут стояла посудина, повна оцту. Вояки ж, губку оцтом наповнивши, і на тростину її настромивши, піднесли до уст Його. А коли Ісус оцту прийняв, то промовив: Звершилось!.. І, голову схиливши, віддав Свого духа..”. (Від Івана 19:28-30).
Ісус сказав: “Звершилось!” а тоді помер на Хресті. Через три дні Він воскрес із мертвих і вознісся на Небо.
Хрещення Ісуса від Івана Хрестителя та Його смерть на Хресті є незмінно пов’язані між собою; одне не може існувати без іншого. Тому хвалімо Господа Ісуса за те, що спас нас Своїм євангелієм відпущення.
Тіло людини завжди задовольняє потреби тіла, тому не можемо не грішити своїм тілом. Ісус Христос дав нам Своє хрещення і кров, щоб спасти нас від гріхів нашого тіла. Він спас нас від гріхів нашого тіла Своїм євангелієм.
Ті, котрі мають повне відпущення гріхів, можуть у будь-який час увійти в Царство Небесне вірою в Ісуса, який народився у Вифлеємі, хрестився в Йордані, помер на Хресті й воскрес на третій день. Завжди хвалимо Господа і прославляємо Його ім’я.
В останній главі Євангелія від Івана Ісус пішов у Галилею після того, як воскрес із мертвих. Він підійшов до Петра і сказав йому: “Симоне, сину Йонин, чи ти любиш мене більше цих?” А Петро відповів Йому: “Так, Господи, відаєш Ти, що кохаю Тебе!” Тоді Ісус сказав йому: “Паси ягнята Мої!”
Петро розумів усе, євангеліє хрещення і крові Ісуса, прощення гріхів. Тепер, вірою у євангеліє води та крові, що дали йому відпущення всіх гріхів, та усвідомленням, чому Ісус умив йому ноги, його віра в Ісуса стала набагато сильнішою.
Прочитаймо знову Євангеліє від Івана 21:15: “Як вони вже поснідали, то Ісус промовляє до Симона Петра: Симоне, сину Йонин, чи ти любиш мене більше цих? Той каже Йому: Так, Господи, відаєш Ти, що кохаю Тебе! Промовляє йому: Паси ягнята Мої!” Він міг доручити Петру Своїх ягнят, тому що Петро був Його учнем, який цілком спасся, та тому що Петро став праведним і досконалим слугою Божим.
Якби Петро знову став грішником через повсякденні гріхи, Ісус не сказав би йому проповідувати євангеліє спокутування гріхів, тому що він, а також інші учні, не могли не грішити тілом щодня. Проте Ісус сказав їм проповідувати євангеліє, яке змило всі їхні гріхи, бо вони вірили у хрещення Ісуса і Його кров на Хресті – євангеліє спокутування гріхів.
 
 
“Господи, відаєш Ти, що я люблю Тебе”
 
Чи ти знову станеш грішником, коли ще раз згрішиш?
Ні. Ісус уже забрав усі мої майбутні гріхи на Йордані.
 
Подумаймо про слова, які Ісус промовив до Петра. “Симоне, сину Йонин, чи ти любиш мене більше цих? Той каже Йому: Так, Господи, відаєш Ти, що кохаю Тебе!” Його визнання любові було правдиве й походило з віри у євангеліє спокутування всіх гріхів.
Якби Ісус не навчив Петра та інших учнів євангелія відпущення гріхів, умиваючи їм ноги, то вони не змогли б визнавати своєї любові у такий спосіб.
Натомість, коли Ісус прийшов до них і запитав: “Чи ти любиш мене більше цих?” Петро сказав би: “Господи, я – лише недосконала людина. Я – грішник, який не може любити Тебе більше від цих речей. Будь ласка, залиш мене у спокої”. І Петро втік би, сховавшись від Ісуса.
Але подумаймо про відповіді Петра. Він був благословенний євангелієм відпущення гріхів, хрещенням Ісуса і Його кров’ю, які спасли все людство.
Тому Петро зміг сказати: “Так, Господи, відаєш Ти, що кохаю Тебе!” Це визнання любові походило з його віри у євангеліє відпущення Ісуса. Петро вірив у справжнє євангеліє відпущення гріхів, яким Ісус забрав усі гріхи світу. Вони охоплювали всі майбутні гріхи, які люди чинитимуть через свої недоліки й тілесні слабкості.
Петро твердо вірив у євангеліє відпущення гріхів, а оскільки він також вірив, що Ісус – це Агнець Божий, він зміг без сумнівів відповісти Господу. Спасіння Ісуса прийшло у євангелії відпущення гріхів, тому Петро також спасся від усіх своїх щоденних гріхів. Петро вірив у спасіння у євангелії відпущення всіх гріхів світу.
Чи ви такі ж, як Петро? Чи можете любити і довіряти Ісусу, який забрав усі наші гріхи Своїм євангелієм відпущення, Своїм хрещенням та кров’ю? Як можете не вірити і не любити Його? Іншого шляху немає.
Якби Ісус забрав тільки минулі чи теперішні гріхи, а залишив нам майбутні гріхи, то ми не могли б хвалити Його так, як зараз хвалимо. На додаток до цього, всі ми точно пішли б до пекла. Тому всі ми мусимо визнавати, що віра у євангеліє відпущення гріхів спасла нас.
Тіло завжди схильне до гріха, тому ми завжди грішимо. З цієї причини мусимо визнати, що віра у євангеліє досконалого очищення гріхів, яке дав нам Ісус, у євангеліє хрещення та крові Ісуса, спасла нас.
Якби ми не вірили у євангеліє очищення гріхів, тобто хрещення та крові Ісуса, то невіруючі не спаслися б від гріхів усього життя. Крім того, якби ми отримували відкуплення усіх гріхів свого життя через визнання та покаяння кожного разу, то, мабуть, стали б надто ледачі, щоб залишатися праведними, і завжди мали б гріх у своїх серцях.
Якби так було, ми знову стали б грішниками, не любили б Ісуса і не були б біля Нього. Тоді ми також не могли б вірити в спасіння Ісуса і йти за Ним до кінця свого життя.
Ісус дав нам євангеліє відпущення гріхів і спас тих, котрі повірили. Він став досконалим Спасителем і змив усі наші щоденні провини, щоб ми справді могли любити Його.
Ми, віруючі, не можемо не любити євангеліє хрещення та крові Ісуса, прощення наших гріхів. Всі віруючі можуть завжди любити Ісуса і бути захопленими любов’ю спасіння через євангеліє відпущення гріхів, яке дав нам Ісус.
Улюблені мої! Якби Ісус залишив хоча б трохи гріха, то ви не змогли б повірити в Ісуса і стати свідком євангелія відпущення гріхів. Ви не змогли б працювати як Божі слуги.
Але, якщо вірите у євангеліє прощення гріхів, то можете спастися від усіх своїх гріхів. Він дозволяє вам спастися від усіх гріхів, коли усвідомлюєте справжнє євангеліє відкуплення, записане в Слові Ісуса.
 
 
“Чи ти любиш мене більше цих?”
 
Що змусило нас любити Ісуса більше, ніж щось інше?
Його любов до нас та Його хрещення, яке змило всі наші гріхи, навіть усі наші майбутні гріхи
 
Бог доручив Своїх ягнят Своїм слугам, які цілковито вірили у євангеліє відпущення гріхів. Ісус тричі запитав: “Симоне, сину Йонин, чи ти любиш мене більше цих?”, І Петро кожного разу відповідав: “Так, Господи, відаєш Ти, що кохаю Тебе!” А тепер подумаймо про відповіді Петра. Ми бачимо, що це відображення не його волі, але його віри у євангеліє відпущення гріхів.
Якщо ми когось любимо і ця любов заснована на нашій волі, вона може похитнутися, коли ми ослабнемо. Але якщо ця любов залежить від сили Божої любові, то вона буде тривати вічно. Божа Любов, а саме, досконале спокутування всіх наших гріхів, спасіння води хрещення Ісуса і Духа, схоже на це.
Наша віра у євангеліє відпущення гріхів повинна стати основою нашої любові й праці для Господа. Якби ми любили Його тільки своєю волею, то спіткнулися б завтра і врешті решт зненавиділи б себе за свої беззаконня. Однак Ісус змив усі наші гріхи: первородний гріх, наші повсякденні минулі, сьогоднішні і завтрашні гріхи, всі гріхи усього нашого життя. Він не залишив нікого без Свого спасіння.
Все це правда. Якщо наша любов та віра залежатимуть від нашої волі й рішень, то ми втратимо віру. Але через те, що наша любов і віра залежать від євангелія відпущення, яке Ісус дав нам, ми є Божими дітьми, праведними. Оскільки ми віримо в спасіння води та Духа, ми – безгрішні.
Через те, що наше спасіння походить не від нашого власного благочестя, а від Божої любові та Його закону справжнього спасіння через відпущення наших гріхів, ми – праведні, не зважаючи на те, якими недосконалими чи слабкими ми є в житті. Ми увійдемо в Царство Небесне і хвалитимемо Бога всю вічність. Ви вірите в це?
У 1 Івана 4:10 написано: “Не в тому любов, що ми полюбили Бога, а що Він полюбив нас, і послав Свого Сина вблаганням за наші гріхи”. Ісус спас нас водою і Духом, тому мусимо вірити у євангеліє відкуплення, хрещення Ісуса і Його крові.
Якби Бог не спас нас євангелієм відпущення гріхів, ми не змогли б спастися, хоч як палко вірили б. Але Ісус змив усі гріхи, які ми чинимо у своїх серцях і своїм тілом.
Щоб стати праведними, ми повинні бути впевненими в нашому спасінні вірою в слова Води та Духа, євангелія очищення. Євангеліє відпущення всіх гріхів світу складається з хрещення Ісуса і Його крові. Євангеліє відпущення є суттю правдивої віри, істинною основою спасіння та ключем до входження в Царство Боже.
 
 
Мусимо відкинути віру власної волі
 
Звідки походить істинна віра?
З любові Господа, котрий уже змив усі наші майбутні гріхи.
 
Віра і любов, що походять із власної волі, не є ані справжньою любов’ю, ані справжньою вірою. У цьому світі багато людей спершу вірять в Ісуса з доброї волі, а тоді цілком покидають свою віру через страждання від гріха у своїх серцях.
Але ми повинні усвідомити, що Ісус змив усі гріхи світу: не лише незначні провини, але й великі гріхи, які чинимо через незнання.
У Євангелії від Івана 13, щоб показати Своїм учням, яким всеохопним і вічно дієвим є Його спасіння, Ісус зібрав Своїх учнів докупи, перш ніж був розп’ятий. Під час вечері зі своїми учнями Він підвівся і вмив їм ноги, щоб викарбувати правду Свого досконалого спасіння в їхніх серцях. Всі ми мусимо знати і вірити у євангеліє відкуплення, якого Ісус навчав учнів, миючи їм ноги.
Але спочатку Петро навідріз не дозволив Ісусу умити йому ноги. “Ти повік мені ніг не обмиєш!” І це було проявом віри, що походила від його власної волі. Але Ісус сказав йому: “Що Я роблю, ти не знаєш тепер, але опісля зрозумієш”.
Тепер у євангелії води та Духа ми можемо зрозуміти слова Біблії, які були недосяжні для нашого розуміння. Це Слово істини; євангеліє води та Духа, прощення гріхів, що дозволяє грішникам стати праведними вірою цілого свого серця.
Петро пішов ловити рибу з іншими учнями, як і раніше, перш ніж зустрітися з Ісусом. Тоді Ісус з’явився перед ними і закликав їх. Ісус приготував їм сніданок, і, коли вони снідали, Петро зрозумів значення тих слів, які Ісус сказав раніше. “Що Я роблю, ти не знаєш тепер, але опісля зрозумієш”. Нарешті він зрозумів, що Ісус насправді мав на увазі, коли раніше умив йому ноги.
“Господь змив усі мої гріхи. Всі гріхи я чиню через мої слабкості, як і всі гріхи, які чинитиму у майбутньому”. Петро відкинув власну волю та рішення й утвердився у хрещенні та крові Ісуса, євангелії відпущення гріхів.
Після сніданку Ісус запитав Петра: “Чи ти любиш мене більше цих?” Тепер, збагатившись вірою в любов Ісуса, Петро визнав: “Так, Господи, відаєш Ти, що кохаю Тебе!” Петро міг відповісти, тому що зрозумів, що Ісус мав на увазі, коли сказав: “Опісля зрозумієш”. Він зміг визнати свою істинну віру, віру в хрещення і кров Ісуса, євангеліє відпущення гріхів.
 
 
Згодом він став справжнім слугою Божим
 
Як можете стати справжніми Божими слугами?
Вірою в Його вічне очищення всіх моїх гріхів
 
Після цього випадку Петро та інші учні проповідували євангеліє аж до смерті. Навіть Павло, який безжально переслідував християн, свідчив про євангеліє в ті важкі часи Римської імперії.
З-поміж дванадцяти учнів Ісуса, Юда продав Ісуса, а потім повісився. Якраз апостол Павло зайняв його місце. Учні вибрали Матвія між собою, але саме Павла обрав Бог, тому Павло став апостолом Ісуса і проповідував євангеліє прощення гріхів з іншими учнями.
Більшість учнів Ісуса померли, як мученики. Навіть під страхом смерті вони не зреклися своєї віри і продовжували проповідувати правдиве євангеліє.
Можливо, вони проповідували так: “Ісус Христос змив усі гріхи вашого тіла Своїм хрещенням та кров’ю, тобто Своїм євангелієм прощення гріхів. Ісус забрав ваші гріхи Своїм хрещенням у Йордані та поніс покарання за вас на Хресті. Повірте у євангеліє хрещення Ісуса і Його кров на Хресті, і спасетеся”.
Почувши правдиве євангеліє і повіривши в нього, багато людей спаслося. Це була сила віри у євангеліє хрещення Ісуса, Його крові та Духа.
Учні проповідували євангеліє води та Духа, кажучи: “Ісус – це Бог і Спаситель”. Саме тому, що вони свідчили про євангеліє води та Духа, ми з вами тепер можемо почути євангеліє хрещення і крові Ісуса, як наше спасіння, і спастися від гріха. У безмежній Божій любові й досконалому спасінні Ісуса всі ми стали учнями Ісуса.
Чи всі ви вірите? Ісус полюбив нас так сильно, що дав нам євангеліє води та Духа, прощення гріхів, і ми стали праведними учнями Ісуса. Щоб показати істинне євангеліє відкуплення, Ісус умив ноги Своїм учням.
Ісус умив ноги Своїм учням, щоб навчати їх і нас, що всі гріхи світу, в тому числі всі гріхи, які ми чинимо протягом усього свого життя, були цілком змиті, коли Він хрестився і пролив кров на Хресті. Ми дякуємо Ісусу за Його любов і євангеліє відкуплення.
Ісус навчив нас двом речам, умивши ноги учням. По-перше, Він хотів навчити їх, як Він сказав: “Що Я роблю, ти не знаєш тепер, але опісля зрозумієш”, що всі наші гріхи змиті євангелієм відпущення, хрещенням Ісуса і Його кров’ю.
Друга наука полягала в тому, що як Ісус упокорився, щоб спасти грішників і зробити їх праведними, так і ми, народжені знову, повинні служити іншим, проповідуючи євангеліє відкуплення. Нам, котрі прийшли спочатку, належить служити тим, котрі прийдуть пізніше.
Дві причини, чому Ісус умив ноги учням у день свята Пасхи, є зрозумілі, і вони надалі залишаються у Його Церкві.
Учень не може бути вищим за свого вчителя. Тому ми проповідуємо євангеліє світу і служимо йому так, наче служимо Ісусу. Ми, що спаслися раніше, повинні служити тим, хто прийде за нами. Щоб навчити нас цьому, Ісус умив ноги учням. Крім того, умивши ноги Петрові, Він показав нам, що Він – досконалий Спаситель, щоб ми більше ніколи не піддалися обману диявола.
Всі ви можете спастися вірою у євангеліє відпущення гріхів, води та Духа. Ісус змив усі наші гріхи Своїм хрещенням, розп’яттям та воскресінням. Тільки ті, котрі вірять у Його євангеліє, можуть назавжди спастися від гріхів світу.
 
 
Повірте у євангеліє, яке змило всі наші щоденні гріхи
 
Можемо відкинути обман диявола вірою у євангеліє відкуплення, словами води та Духа. Люди легко піддаються обману диявола, а диявол завжди шепоче їм у вуха. Знаючи, що тіло людини невпинно чинитиме гріх у світі, як вони можуть бути безгрішними? Всі люди – грішні.
Однак ми знаємо відповідь. “Як віруючий може мати гріх, знаючи, що Ісус забрав усі гріхи нашого тіла Своїм хрещенням? Ісус цілком сплатив усю ціну гріха, то яку ж ціну нам залишається сплатити?”
Якщо не віримо у євангеліє води та крові, то слова диявола здаються мудрими. Але якщо маємо євангеліє, то можемо мати непохитну віру в правду Божого Слова.
Мусимо вірити у євангеліє нового народження з води та крові. Справжньою вірою є віра у євангеліє хрещення Ісуса, Його крові на Хресті, смерть і воскресіння.
Чи ви колись бачили малюнок моделі святої скинії? Це був невеликий будиночок-намет. Будиночок був поділений на два відділи, зовнішня частина – це святилище, а внутрішня – Святеє Святих, у якому було віко.
На зовнішньому подвір’ї святої скинії було аж 60 стовпів, а святилище мало 48 дощок. Мусимо уявити собі святу скинію, щоб зрозуміти значення Божих слів.
 
 
З чого була зроблена брама подвір’я скинії?
 
З чого була зроблена брама подвір’я скинії?
З заслони, сплетеної з блакиті, пурпуру і червені та з суканого віссону
 
Брама подвір’я скинії описана у Виході 27:16: “А для брами подвір’я заслона на двадцять ліктів із блакиті, і пурпуру, і червені та з суканого віссону, робота гаптівника. Для них стовпів чотири, і підстав їхніх чотири”. Матеріалами, використаними для брами подвір’я скинії, були блакитна, пурпурна й червона нитки та суканий віссон. Заслона була майстерно виткана і дуже барвиста.
Бог наказав Мойсею виткати браму з блакитної, пурпурної та червоної ниток, щоб усі могли легко знайти вхід. Брама, виткана з блакитної, пурпурної та червоної ниток та віссону, висіла на чотирьох стовпах.
Ці чотири матеріали символізують схему Божого спасіння, яким Він мав спасти всіх тих, котрі вірять у Його Сина, у хрещення та кров Ісуса, а також у те, що Він – Бог.
Кожен із матеріалів, використаних для побудови святої скинії, має специфічне значення, і означає Боже Слово та Його план спасіння людства через Ісуса.
Скільки ж різних матеріалів було використано для брами подвір’я святої скинії? Було використано чотири різні матеріали; блакитна, пурпурна, червона нитки і суканий віссон. Ці чотири матеріали дуже важливі, щоб допомогти нам зміцнити свою віру у євангеліє нового народження. Якби вони не були важливі, то це не було б так детально описано в Біблії.
Всі матеріали, використані для брами подвір’я святої скинії, мають велике значення для нашого спасіння. Тому Бог показав це Мойсею і наказав йому зробити саме так, як йому сказано.
 
 
Що означають блакитна, пурпурна, червона нитки і суканий віссон у Божому євангелії?
 
Що символізують всі матеріали використані у скинії?
Спасіння Ісуса Його хрещенням та кров’ю
 
Усередині святої скинії, блакитна, пурпурна й червона нитки та суканий віссон були знову використані для завіси між святилищем і Святим Святих. Ті самі матеріали використовувались для одягу Первосвященика, який міг входити у Святеє Святих раз на рік.
Блакитна нитка символізує хрещення Ісуса. У 1 Петра 3:21 Він сказав: “Того образ, хрещення... спасає тепер і нас”. В цьому вірші Петро визнав хрещення Ісуса, яким Він узяв на Себе всі гріхи світу, як прообраз спасіння спокутування. Усі наші гріхи були передані Ісусу у Його хрещенні. Тому блакитна нитка, хрещення Ісуса, є найважливішою частиною Слова спасіння.
Червона нитка символізує кров Ісуса, а пурпурна – Його Божественність – статус Ісуса як Царя й Бога. Три кольори ниток були необхідними для нашої віри в Ісуса і Його спасіння.
Яскравий верхній одяг первосвященика називався ефод, а шати ефода також були блакитні. Первосвященик носив на голові завій, на якому була платівка з щирого золота із викарбуваним написом “СВЯТИНЯ ДЛЯ ГОСПОДА”. Ця платівка також була прикріплена до завою блакитною ниткою.
 
 
Правда, відображена у блакитній нитці
 
Що символізує блакитна нитка?
Хрещення Ісуса
 
Я дослідив значення блакитної нитки в Біблії. Що каже Біблія про блакить? Мусимо розуміти значення блакиті поміж блакитною, пурпурною та червоною нитками.
Блакитна нитка означає “воду”, тобто хрещення Ісуса. Ісус Христос хрестився від Івана Хрестителя, щоб взяти на Себе всі гріхи світу (Від Матвія 3:15).
Якби Ісус Христос не забрав усіх гріхів світу Своїм хрещенням, ми не могли б освятитися перед Богом. Тому Ісус Христос мусив прийти у цей світ і хреститися від Івана Хрестителя на річці Йордан, щоб забрати всі гріхи світу.
Блакитна нитка мала бути у брамі подвір’я святої скинії, тому що ми не можемо освятитися без хрещення Ісуса.
Червона нитка означає Його кров, смерть Ісуса. Пурпурна нитка означає Божество Ісуса, а отже статус Ісуса як “єдиного міцного, Царя над царями та Пана над панами” (1 Тимофію 6:15).
Справді, червона нитка символізує кров Христа, котрий пролив Свою кров на Хресті, щоб заплатити за гріх всього людства. Ісус Христос прийшов у цей світ в тілі, щоб узяти на Себе всі гріхи людства Своїм хрещенням, і сплатив усю ціну гріха, принісши Себе в жертву на Хресті. Хрещення та кров Ісуса – це справжнє євангеліє відкуплення, яке провіщають кольори ниток, використаних для святої скинії в Старому Завіті.
Стовпи скинії були зроблені з акаційного дерева, підстави були з бронзи, а бронзові підстави покриті були срібними обручами.
Всіх грішників судили за їхні гріхи, бо плата за гріх – смерть. В часи Старого Завіту, перш ніж хтось міг бути благословенний Богом, щоб здобути нове життя, він мусив принести жертву за свої гріхи.
Проте хрещення Ісуса в Новому Завіті, яке позначає блакитна нитка святої скинії, забрало всі наші гріхи. Ісус узяв наші гріхи на Хрест, пролив кров і був покараний за них, й, таким чином, спас усіх нас, що віримо у євангеліє відкуплення. Він – Цар царів і Святий Бог.
Улюблені християни, Ісусове хрещення було спасінням Ісуса, який спас нас, звільнивши від усіх наших гріхів. Ісус, Бог, зійшов у світ у тілі (пурпурна нитка); хрестився, щоб узяти на Себе всі гріхи світу (блакитна нитка); був розп’ятий і пролив кров на Хресті, щоб прийняти покарання замість нас (червона нитка). Безсумнівно, хрещення Ісуса вчить нас, що Він став справжнім Спасителем для всього людства.
Ми також можемо побачити це у кольорах, використаних для брами святої скинії.
Вишиття на тканині заслони брами з блакитної, пурпурної та червоної ниток на суканому віссоні ясно показує нам правду Божого спасіння. Суканий віссон тут означає, що Він спас усіх нас без винятку від наших гріхів. Це було абсолютно необхідним для спасіння відкуплення.
Навіть, дивлячись на матеріали, використані для брами святої скинії, ми бачимо, що Ісус Христос спас нас, грішників, невипадково, не без плану. Підкорившись ретельному й детальному Божому плану, Він хрестився, був розп’ятий і воскрес із мертвих, щоб цілком здійснити спасіння людства. Блакитною, пурпурною та червоною нитками, матеріалами євангелія відпущення, Ісус спас усіх тих, котрі вірять у Його спасіння.
 
 
Бронзова умивальниця Старого Завіту була тінню хрещення Нового Завіту
 
Чому священики мили руки та ноги, перш ніж увійти у святилище?
Тому що вони мали стояти перед Богом без гріха.
 
Умивальниця також була зроблена з бронзи. Бронза означає покарання, яке Ісус поніс за нас. Умивальниця символізувала слово євангелії, яке каже нам, що всі наші беззаконня змиті.
Вона показує нам, як відбувалося змивання щоденних гріхів. Повсякденні гріхи всього людства можна змити вірою в слова хрещення Ісуса.
Жертовник цілопалення означає суд. Вода Ісуса, яка є блакитною, – це євангеліє спокутування гріхів, іншими словами, хрещення Ісуса від Івана Хрестителя (Від Матвія 3:15, 1 Івана 5:5-10). Це слово свідчення про євангеліє спасіння через відкуплення.
У 1 Івана 5 написано: “А оце перемога, що світ перемогла, віра наша. І троє свідкують на землі: дух, і вода, і кров, і троє в одно”. Він також каже нам, що той, хто вірить у Сина Божого, має в собі свідчення води, крові та Духа.
Бог дозволив нам освятитися вірою у євангеліє очищення й увійти у святу скинію. Тому тепер ми можемо жити вірою, живитися словами Божими, бути благословенними Ним і жити життям праведних. Стати Божими людьми означає бути спасенними вірою у євангеліє очищення і жити у святій скинії.
Багато людей сьогодні каже, що достатньо просто повірити, не замислюючись над значенням блакитної, пурпурної та червоної ниток брами святої скинії. Якщо хтось вірить в Ісуса, не знаючи цих речей, то його віра не є істинна, бо в його серці все ще є гріх. Така людина, як і раніше, матиме гріх у своєму серці через невіру в істину нового народження у євангелії очищення, води, крові та Духа.
Якби когось попросили охарактеризувати людину, яку він майже не знає, і якби він, щоб догодити співбесіднику, сказав: “Так, я довіряю цій людині. Звичайно, я ніколи її не зустрічав, та все ж довіряю їй”. Чи ви думаєте, що співбесідник був би радий таке чути? Може, деякі з вас поводяться так у земних справах, але зовсім не такої довіри хоче від нас Бог.
Бог хоче, щоб ми вірили у євангеліє прощення гріхів, спасіння Ісуса блакитною (Ісусове хрещення), пурпурною (Божество Ісуса) та червоною (кров Ісуса) нитками. Перш ніж вірити в Ісуса, мусимо знати, як Він спас нас від усіх гріхів.
Коли віримо в Ісуса, мусимо знати, як Він спас нас від усіх наших гріхів водою (хрещення Ісуса), кров’ю (Його смерть) і Духом (Ісус є Богом).
Коли дійсно це розуміємо, можемо мати справжню і повну віру. Наша віра ніколи не була б повною без усвідомлення цієї істини. Справжня віра приходить лише через розуміння свідчення про спасіння Ісуса, євангелія відпущення і того, що Ісус є справжнім Спасителем людства.
То якою ж є віра, що глузує з Ісуса? Погляньмо.
 
 
Віра, що насміхається з Ісуса
 
Що найбільш потрібне для віри?
Точне розуміння хрещення Ісуса
 
Ви повинні усвідомити, що вірити в Ісуса довільно означає насміхатися з Нього. Якщо ви міркуєте: “Мені важко вірити, але Він – Бог і Син Божий, тому я мушу вірити в Нього”, тоді ви насміхаєтеся з Ісуса. Якщо дійсно хочете народитися знову, то мусите вірити в хрещення та кров Ісуса, у євангеліє очищення.
Вірити в Ісуса, не знаючи євангелія очищення, гірше, ніж не вірити в Ісуса. Проповідувати євангеліє лише крові Ісуса означає працювати марно, не знаючи правди.
Ісус не хоче, щоб хтось проповідував довільну або бездумну віру в Нього. Він хоче, щоб ми вірили в Нього зі знанням євангелія очищення.
Коли віримо в Ісуса, мусимо визнати, що євангеліє відкуплення – це хрещення та кров Ісуса. Коли віримо в Ісуса, мусимо зрозуміти євангеліє відкуплення через Його Слово і знати, як Він змив усі наші гріхи.
Мусимо також знати, що означає блакитна, пурпурна і червона нитки у брамі святої скинії. Тоді зможемо мати істинну віру, яка триватиме вічно.
 
 
Ми ніколи не зможемо народитися знову без віри в Ісуса та усвідомлення блакитної, пурпурної та червоної ниток
 
Що робили священики, перш ніж увійти до святилища?
Мили руки й ноги водою з бронзової умивальниці.
 
Наш Господь Ісус спас нас. Ми не можемо не славити Господа, коли бачимо, як Він спас нас. Мусимо подивитися на святу скинію. Він дав нам слова євангелія очищення блакитною, пурпурною та червоною нитками святої скинії і спас нас з ними. Ми дякуємо та хвалимо Господа.
Грішники не могли увійти в святилище, не пройшовши страшного суду. Як міг би хтось увійти у святилище без суду за його гріхи? Це було б неможливо. Якби така людина зайшла в заборонене місце, то вона була б убита на місці. Це було б важке прокляття. Грішник ніколи не міг увійти у святилище і залишитися живим.
Наш Господь спас нас таємницею, прихованою у брамі святої скинії. Він нас спас блакитною, пурпурною та червоною нитками й суканим віссоном. Він показав нам таємницю Свого спасіння через ці речі.
Чи ми з вами спаслися у такий спосіб? Якщо не віримо у слова блакитної, пурпурної та червоної ниток, то не може бути спасіння євангелієм очищення. Блакитний колір не символізує Бога; він символізує не що інше, як хрещення Ісуса. Саме хрещення Ісуса забрало всі наші гріхи.
Людина може дійти до жертовника цілопалення без віри в блакитну нитку. Однак не може увійти у святилище, де живе Бог.
Тому, перш ніж увійти у браму святої скинії, ми повинні повірити в блакитну (хрещення Ісуса), червону (Його кров на Хресті) та пурпурну нитки (Ісус – це Бог і Син Божий). Тільки коли ми віримо, Бог приймає нас і дозволяє нам увійти за завісу Святого Святих.
Декотрі входять на зовнішнє подвір’я скинії і думають, що вони всередині. Але це не спасіння. Як далеко ми повинні зайти, щоб спастися? Мусимо змогти увійти у Святеє Святих.
Для того, щоб увійти у Святеє Святих, ми повинні пройти бронзову умивальницю. Бронзова умивальниця означає хрещення Ісуса, і ми повинні змити всі свої щоденні гріхи хрещенням Ісуса й стати освяченими, щоб увійти у святилище.
У Старому Завіті священики мусили умитися, перш ніж увійти, а в Новому Завіті Ісус умив ноги Своїм учням, що символізувало змиття прогрішень цілого їхнього життя.
Божий Закон каже: “Бо заплата за гріх смерть, а дар Божий вічне життя в Христі Ісусі, Господі нашім!” (До римлян 6:23). Бог судить всі без винятку гріхи людини, але Він передав їх Своєму Синові й засудив Його замість нас. Це Божа любов, Його спасіння. Справжнє спасіння приходить лише тоді, коли ми віримо у євангеліє відкуплення, що містить хрещення, кров, смерть і воскресіння Ісуса.
 
 
Щоб народитися знову, ніколи не слід зневажати біблійної правди, євангелія очищення гріхів
 
Що нам залишилось робити?
Вірити у євангеліє, записане Боже слово.
 
Я ніколи не зневажаю інших людей. Коли хтось розповідає про щось, чого я не знаю, я ввічливо перепитую, щоб він мені пояснив. Але, коли я запитував про значення святої скинії, ніхто не міг мені пояснити.
Тоді, що мені було робити? Я мусив читати Біблію. Де у Біблії написано про святу скинію? Її детально описано у Книзі Виходу. Якщо уважно читати цю Книгу, то можна зрозуміти її значення із записаного слова Божого.
Дорогі друзі, ви не можете спастися безрозсудною вірою в Ісуса. Не можете народитися знову, регулярно ходячи до церкви. Ми знаємо, що сказав Ісус Никодиму. “Поправді, поправді кажу Я тобі: Коли хто не родиться з води й Духа, той не може ввійти в Царство Боже... Ти учитель ізраїльський, то чи ж цього не знаєш?” (Від Івана 3:5, 10).
Усі ті, котрі вірять в Ісуса, повинні вірити в блакитну (всі гріхи світу були передані Ісусу, коли Він хрестився), червону (смерть Ісуса за всі наші гріхи) і пурпурну нитку (Ісус є Спаситель, Бог і Син Божий).
Мусимо вірити, що Ісус є Спасителем усіх грішників світу. Без цієї віри ніхто не може ані народитися знову, ані увійти в святилище Царства Божого. Без неї неможливо навіть жити вірою в цьому світі.
Хіба не було б легко, якби можна було народитися знову лише вірою в Ісуса? – Так, було б. “♫Ви спаслися. Я спасся. Всі ми спаслися.♫” Як добре! Але дуже багато людей вірить в Ісуса, насправді не будучи “народженими знову”.
Мусимо знати правду Біблії, а також мати віру в Ісуса. Із Біблії мусимо зрозуміти євангеліє відпущення гріхів та значення блакитної, пурпурної й червоної ниток, щоб увійти в святу скинію і бути з Богом у царстві віри. У скинії віри можемо жити щасливо до часу, коли Ісус знову прийде, щоб привести нас до Свого Царства. Нам важливо вірити в Ісуса правильно.
 
 
Правдиве євангеліє дає освячення блакитною ниткою
 
Що, крім Хреста Ісуса, є незамінною умовою нашого спасіння?
Хрещення Ісуса
 
Люди схильні думати, що можуть жити досконалим життям і не схибити. Проте, чим більше намагаються чинити добро, тим краще вони невдовзі бачать свої недоліки. Люди дуже недосконалі, тому не можуть не грішити. Однак Ісус спас нас блакитною, пурпурною та червоною нитками, євангелієм відкуплення, тому ми можемо освятитися й увійти у Боже святилище.
Якби Бог не спас нас блакитною, пурпурною та червоною нитками, то ми самі ніколи не змогли б увійти у святилище. Чому? Якби тільки ті, котрі живуть досконалим життям своїм тілом, могли увійти у святилище, то ніхто не зміг би туди увійти. Коли хто вірить в Ісуса, не знаючи істинного євангелія, то він лише додає більше гріхів до свого серця.
Ісус спас нас Своїм ретельно спланованим спасінням; спасінням блакитної, пурпурної й червоної ниток та суканого віссону. Він змив усі наші гріхи. Чи ви вірите в це? Так. Чи у вашому серці є правда євангелія відкуплення і чи ви свідчите про нього? Так.
Тільки тоді, коли свідчите про євангеліє, можете взяти на чоло золоту платівку з написом “СВЯТИНЯ ДЛЯ ГОСПОДА” і приєднатися до “священства царського” (1 Петра 2:9). Тільки тоді можете стати перед людьми і сказати їм, що ви – Божий слуга, царський священик.
Завій Первосвященика має золоту платівку, а ця платівка закріплена блакитною ниткою. Чому блакитною? Тому що Ісус спас нас євангелієм відкуплення, забрав усі наші гріхи і зробив нас безгрішними Своїм хрещенням. Хрещення в Новому Завіті є еквівалентом покладення рук Старого Завіту.
Незалежно від того, як старанно і віддано віримо в Ісуса, не можемо заробити цієї платівки з написом: “СВЯТИНЯ ДЛЯ ГОСПОДА”, не визнаючи таємних слів блакитної, пурпурної та червоної ниток.
Як ми стали праведними? У Євангелії від Матвія 3:15 написано: “Бо так годиться нам виповнити усю правду[3]“. Ісус хрестився і спас нас від усіх гріхів світу. Своїм хрещенням Він забрав усі наші гріхи, і ми, віруючі, стали праведними.
Як могли б ми сказати, що ми без гріха, якби не було хрещення Ісуса? Навіть якби ми увірували в Ісуса і голосили, думаючи про Його смерть на Хресті, всі сльози цього світу не могли б змити всіх наших гріхів. Ні. Скільки б ми не плакали і каялися, наші гріхи залишалися б у нас.
“СВЯТИНЯ ДЛЯ ГОСПОДА”. Він забрав усі наші гріхи Своїм хрещенням та кров’ю. Господь дозволив усім гріхам грішників перейти на Ісуса, і слово спасіння записане в Біблії, тому ми стали праведними своєю вірою, незважаючи на наші беззаконня і слабкість.
Тому тепер ми можемо стояти перед Богом. Тепер можемо жити, як праведні, і проповідувати світу євангеліє. “♫Я спасся. Ви спаслися. Всі ми спаслися.♫” Ми спаслися відповідно до Божого милосердного плану.
Без слова євангелія відкуплення у вашому серці немає спасіння, хоч як би ви не старалися. Це схоже на популярну корейську пісню про любов без взаємності. “♫О, моє серце швидко б’ється без причини, коли я її бачу, кожного разу, коли я поруч із нею. Мабуть, це любов без взаємності.♫” Швидко б’ється моє серце, але не її. Моя любов ніколи не буде взаємною. На жаль, так багато християн до сих пір любить Бога без взаємності.
Люди схильні думати, що спасіння приходить до різних людей багатьма різними способами. Вони запитують: “Чому воно повинно приходити тільки у євангелії хрещення?” Але спасіння ніколи не було б повним, якби не євангеліє хрещення Ісуса. Це – єдиний спосіб, у який можемо стати праведними перед Богом, тому що тільки так можемо цілком очиститися від усіх своїх гріхів.
 
 
Яке це спасіння блакитної нитки, що його Ісус дав нам?
 
Що зробило нас праведними?
Євангеліє блакитної, пурпурної і червоної ниток
 
Спасіння євангелієм блакитної, пурпурної та червоної ниток є Божим даром для всього людства. Цей дар дозволив нам увійти у святу скинію і жити в мирі. Він зробив нас праведними, дозволив нам жити в церкві й навчатися зі Святого Письма у Церкві.
Кожного разу, коли ми приходимо до Бога, щоб помолитися, євангеліє благословляє нас Його любов’ю. Ось чому спасіння таке дороге для нас. Ісус каже нам побудувати дім віри “на скелі”. Скеля – це євангеліє Його хрещення. Всі ми повинні спастися, жити зі спасінням, піти до Неба, здобути вічне життя і стати Божими дітьми.
Дорогі друзі, євангелієм очищення можемо увійти в святу скинію з вірою. Завдяки змиттю всіх наших гріхів (хрещення Ісуса) та суду на Хресті ми спаслися вірою у євангеліє хрещення Ісуса.
Досконале спокутування всіх наших гріхів, хрещення та кров Ісуса, – це євангеліє, яке змило всі наші гріхи. Чи вірите в це? Справжнє євангеліє – це небесне євангеліє очищення, яке цілком змило всі наші гріхи.
Ми народилися знову вірою у євангеліє очищення. Ісус дав нам євангеліє очищення, яке змило всі наші щоденні гріхи і навіть всі майбутні гріхи. Слава Богу. Алилуя!
Євангеліє води та Духа (євангеліє води та крові) є справжнім євангелієм, яке звершив та проповідував Ісус Христос. Ця книга написана, щоб відкрити таємницю євангелія Ісуса, євангелія води та Духа.
Оскільки багато людей вірить в Ісуса, не знаючи повної істини, то тепер вони лише вихваляються, що вони – фундаменталісти чи релігійні плюралісти у світі християнської теології (так званої філософської теології); одним словом, вони живуть у єресі та плутанині. Тож ми повинні навернутися і повірити у справжнє євангеліє. Ще не надто пізно.
У другій книзі я запропоную детальнішу розповідь для тих, котрі мають запитання щодо євангелія нового народження з води та Духа.