Проповіді

Тема 8: Святий Дух

[8-2] (Дії 8:14-24) Чи можна власними силами отримати Святого Духа?

(Дії 8:14-24)
„Як зачули ж апостоли, які в Єрусалимі були, що Боже Слово прийняла Самарія, то послали до них Петра та Івана. А вони, як прийшли, помолились за них, щоб Духа Святого вони прийняли, бо ще ні на одного з них Він не сходив, а були вони тільки охрищені в Ім’я Господа Ісуса. Тоді на них руки поклали, і прийняли вони Духа Святого! Як побачив же Симон, що через накладання апостольських рук Святий Дух подається, то приніс він їм гроші, і сказав: Дайте й мені таку владу, щоб той, на кого покладу свої руки, одержав би Духа Святого! Та промовив до нього Петро: Нехай згине з тобою те срібло твоє, бо ти думав набути дар Божий за гроші! У цім ділі нема тобі частки ні уділу, бо серце твоє перед Богом не слушне. Тож покайся за це лихе діло своє, і проси Господа, може прощений буде тобі замір серця твого! Бо я бачу, що ти пробуваєш у жовчі гіркій та в путах неправди. А Симон озвався й сказав: Помоліться за мене до Господа, щоб мене не спіткало нічого з того, про що ви говорили...”
 
 
Чи можемо ми отримати Святого Духа через покладення рук?
Ні, ми повинні вірити у Євангеліє Води та Духа.

Беручи за основу даний уривок з Біблії, я хочу дати вам науку про те, чи можна „отримати Святого Духа власними зусиллями”. Апостоли в часи ранньої церкви одержали силу від Господа і були послані Ним в різні місця для служіння. В книзі Дії описано кілька надприродних явищ. Одне із них полягало в зісланні Святого Духа на тих віруючих, на голови яких апостоли покладали руки. Біблія каже нам: „Коли апостоли покладали руки на голови тих, котрі ще не одержали Святого Духа, навіть якщо вірили в Ісуса, то ті сповнялися Духом Святим”.
Тоді як вони могли одержати Святого Духа через покладення рук? У ті часи біблійне слово Боже усе ще знаходилося в стадії написання і робота ще не була довершена, тому Бог дав апостолам силу для виконання Його місії. Він Сам перебував з апостолами і робив через них безліч чудес та знамень. Це був особливий час, коли Бог робив чуда і давав знамення, які люди могли побачити на власні очі. Все це апостоли робили для того, щоб змусити людей повірити, що Ісус - Син Божий і Спаситель. Господь хотів через апостолів показати силу Святого Духа, щоб переконати усіх, що Ісус Христос - Бог, Син Божий і Спаситель. Якби в часи ранньої церкви Святий Дух не творив чуда, то ніхто б не повірив, що Ісус - Спаситель.
Однак сьогодні зовсім не обов’язково досвідчувати чуда, щоб отримати Святого Духа, оскільки Святе Письмо вже написане. Натомість, сьогодні зіслання Святого Духа ґрунтується на вірі. Іншими словами, воно залежить від віри в Євангеліє істини. Бог посилає Святого Духа тим, котрі мають правдиву віру в Євангеліє істини. Зіслання Святого Духа досвідчують лише ті, що вірять у слово Боже та в його сповнення завдяки приходу на землю Ісуса, Його Хрещення та Кров.
В наш час багато пасторів учать віруючих, що видимі феномени та чуда - це показники присутності Святого Духа. У такий спосіб вони готують віруючих до отримання Святого Духа. Вони обманюють людей, пропонуючи їм помилкові вчення, такі як, наприклад, вчення про те, що дар мов є ознакою зіслання Святого Духа. Ці пастори думають, що вони рівні апостолам, котрі робили великі чуда, і ведуть за собою релігійних фанатиків, які хочуть з допомогою власних емоцій досвідчити Божу присутність.
Цей фанатизм поширився серед християн усього світу, і багато з них дотримуються цих вірувань та приймають у свої серця злих духів через надприродні явища. Навіть сьогодні люди, на яких вплинув релігійний фанатизм, думають, що Святого Духа можна отримати через покладення рук. 
Вони схожі на Симона з уривка Святого Письма, який розглядався на початку цієї науки. Вони одурманені самодостатністю і пожадливістю. Всі їхні вчинки спричинюють сум’яття і плутанину у свідомості людей. Такі псевдовчення зводять їх із правдивої дороги отримання Святого Духа.
В наш час багато брехливих пророків є виконавцями діл сатани через їх неправильні релігійні практики. Вони тільки вдають, що виконують діла Святого Духа. Правдиві християни повинні міцно триматися слова Божого, чітке усвідомлення якого - єдиний спосіб осягнення присутності Святого Духа. Так - звані п’ятидесятники, що наголошують на фізичних проявах Святого Духа, повинні відмовитися від своїх абсурдних вірувань, повернутися до Божого слова і вірити в істину, що напевно дасть їм ласку присутності Святого Духа. 
Симон був у той час відомим волхвом у Самарії. Побачивши, як учні Ісуса допомагають людям отримати Святого Духа, він захотів купити Святого Духа за гроші. Люди з такою слабкою вірою неминуче стають рабами сатани і той використовує їх для поширення неправди. Симон хотів одержати Святого Духа, однак це бажання було спричинене тільки жадібністю. Ми бачимо, що така віра не дозволить справді отримати дар присутності Святого Духа. 
Симон, керуючись егоїстичним прагненням одержати владу Святого Духа, хотів купити Його за гроші. За це його різко засудив Петро, Божий слуга. Хоча було сказано, що Симон вірив в Ісуса, все ж він не належав до тих, котрі отримали Святого Духа через прощення гріхів. Іншими словами, він думав, що може отримати Святого Духа, запропонувавши Богу взамін земні речі.
Хоча зовні виглядало, що Симон вірив в Ісуса, його думки суперечили правдивим словам Ісуса. Він був повний матеріальної пожадливості. Петро знав думки Симона та засудив його спроби купити Святого Духа, дар Божий, за гроші. Він сказав Симонові, що його срібло, його гроші принесуть йому загибель.
У наш час лжепророки, одержимі злими духами, прагнуть обдурити людей, змусити їх думати, що їх чуда та знамення походять від Святого Духа. Ми часто бачимо людей, що прагнуть мати Його силу й ревно моляться, щоб одержати Святого Духа. Однак слід пам’ятати, що не можна сповнитися присутністю Духа Святого через молитви та задля мирської жадібності.
Чи немає випадково поблизу вас харизматів? Вам слід бути обережними з такими людьми. Вони приваблюють людей своєю фанатичною вірою. Вони кажуть, що можуть виганяти злих духів і навіть вділяти людям Святого Духа через покладення рук. Однак вони черпають силу не у Святого Духа, а в злих духів. Ті, що стверджують, що начебто одержали Святого Духа через покладення рук, заплутують себе й інших у тенета злих духів.
Правдиве зіслання Святого Духа приходить лише до тих, котрі вірять у слова Євангелія Води та Духа (1 Івана 5:3-7). Про Євангеліє Води та Духа зрозуміло розповідається в Біблії, та багато людей усе ще мають гріх у серці. Вони намагаються наблизитися до Бога з допомогою надприродних явищ, таких як транс, говоріння незнайомими мовами, ясновидіння і вигнання злих духів. Ось чому лжепророки здатні обдурити багатьох людей і привести їх до марновір’я, що походить від сатани.
Петро засудив Симона, кажучи: „... Нехай згине з тобою те срібло твоє, бо ти думав набути дар Божий за гроші! У цім ділі нема тобі частки ні уділу, бо серце твоє перед Богом не слушне... Бо я бачу, що ти пробуваєш у жовчі гіркій та в путах неправди.” (Дії 8:20-21, 23). На жаль, таких служителів у наш час дуже багато. Більшість з них харизмати. Вони вимагають грошей у своїх парафіян. Нам слід триматися осторонь від такої віри. Ми повинні отримати Святого Духа з допомогою віри в правдиве Євангеліє Води та Духа (Матвія 3:15; 1 Петра 3:21; Івана 1:29; Івана 19:21-23).
 
 
Харизмати здійснюють покладення рук!
 
Нам слід триматися осторонь від такої віри. Деякі люди в наш час мають абсурдне уявлення про те, що вони можуть одержати Святого Духа, якщо приймуть обряд покладення рук від тих, котрі наділені певною силою. Вони думають, що оскільки Святе Письмо каже, що багато людей сповнилися Духом Святим після покладення на них рук апостолами, то вони теж можуть зробити це. Деякі лицеміри мають також абсурдну віру в те, що вони можуть дати людям дар Святого Духа через покладення рук. Ми повинні знати, що такі люди дійсно існують.
Проте, нам слід пам’ятати, що їхня віра значно відрізняється від віри апостолів у часи ранньої церкви. У наші дні постає серйозна проблема віри: багато християн не вірять у правдиве Євангеліє Води та Духа. Вони кажуть, що вірять у Бога, але насправді обманюють самих себе й інших. Проте, грішник не може ні отримати Святого Духа, ні допомогти іншим зробити це. Якщо хтось скаже, що Святий Дух зійшов на грішника, то зрозуміло, цей дух не був правдивим Святим Духом. Навпаки, це швидше за все був сатана, що тільки прикидався Духом Святим.
Апостоли в часи ранньої церкви знали і вірили в те, що Ісус Христос - Спаситель, який змив усі гріхи людства через Своє Хрещення від Івана Хрестителя і смерть на Хресті. Вони також проповідували Євангеліє Води та Духа іншим, і в такий спосіб допомагали їм підготуватись до прийняття Святого Духа.
Однак у наші дні багато християн мають помилкову та фанатичну віру. Чи можливо в наш час грішнику отримати Святого Духа через покладення рук іншого служителя-грішника? Це зовсім нерозумно. Є люди, котрі кажуть, що вони сповнені Духом Святим, навіть якщо у їх серці є гріх. Якщо хтось і видається добрим пастором в очах його шанувальників, він не може допомогти людям отримати Святого Духа, якщо має гріх на душі. 
Незважаючи на це, багато людей мають неправильні уявлення та віру. Це є причиною того, що дуже багато лжепророків своїми вченнями ведуть людей до пекла. Вам слід пам’ятати, що проповідники помилкової віри є лжепророками. Це люди, що потрапили у пастку злих духів.
Чи може Святий Дух перебувати в нас, якщо ми маємо гріх на серці? Звичайно ні. Тоді чи можливо людині, що має гріх у серці, підготувати інших до зіслання Святого Духа? Тим більше ні. То що ж дозволяє сучасним харизматам робити чуда і знамення, якщо вони мають гріх на душі? Це роблять духи зла. Святий Дух ніколи не зможе перебувати в грішнику. Він перебуває тільки в тих, хто вірить у Євангеліє Води та Духа. Чи ви упевнені, що дух, який зійшов на вас - це дійсно Святий Дух?
В Івана 3:5 Ісус навчає: „...Коли хто не родиться з води й Духа, той не може ввійти в Царство Боже”. Таким чином, сповнитися Духом Святим можна лише через віру в правдиве Євангеліє Води та Духа. Помилка, що її допускається багато християн у наш час, полягає ось у чому: вони думають, начебто Святого Духа можна отримати через покладення рук грішних священиків. Це дуже суттєва помилка. Сьогодні багато християн і священнослужителів вірять і переконані в тому, що Святий Дух може зійти на них через покладення рук.
 
 
Що спільного між правдивим прощенням гріхів і покладенням рук
 
„Покладення рук” – це засіб, з допомогою якого одна людина може передати іншій щось, що має всередині. А тепер роздумаймо у такий спосіб: якщо ми говоримо в мікрофон, звук проходить через кабель у підсилювач, а потім відтворюється гучномовцями, щоб усі могли його почути. Так само відбувалось і в часи Старого Завіту: коли грішник клав руки на голову жертви, його гріхи переходили на тварину і, таким чином, він одержував прощення. Сила Божа у такий спосіб переходить на людей, коли священики покладають на них руки. Таким чином, покладення рук набуває значення „передавати”, „переносити”. Харизмати не дозволяють людям приймати Святого Духа через покладення рук, навпаки, вони спонукають їх впустити злих духів у свої серця. Ви повинні пам’ятати, що людина, яка має силу злих духів, передає цих духів іншим через покладення рук. Коли одержимий злими духами покладає руки на іншу людину, то демон, що знаходиться в ньому, переходить на цю людину. Тому кожен із нас повинен вірити в Євангеліє Води та Духа, якщо хоче отримати дар Духа Святого. Сатана керує тими, котрі потонули в гріхах, навіть якщо вони вірять в Ісуса, але не змогли досягти прощення гріхів.
Якщо хтось приймає покладення рук від одержимого злими духами, злі духи переходять також і на нього. Він так само робитиме фальшиві чуда. Ми повинні знати, що злі духи входять у людей через покладення рук, і що зіслання Святого Духа можливе лише через віру в Євангеліє Води та Духа.
Покладення рук - це дія, яку встановив Бог для передачі чогось від однієї людини до іншої. Але сатана змушує багатьох людей приймати злих духів через покладення рук. Те, що дуже багато людей в наш час намагаються купити силу Святого Духа за матеріальні цінності, є ще серйознішою проблемою.
 
 
Більшість християн неправильно розуміють істину зіслання Святого Духа
 
Коли хтось запитує, як можна одержати Святого Духа, багато людей відповідають, що це можливо через молитви, покаяння та піст. Ця відповідь неправильна. Чи зійде на вас Святий Дух, якщо ви звертаєтеся до Бога з особливими молитвами? Ні. Зіслання Святого Духа можливе лише для тих, котрі вірять у Євангеліє Води та Духа.
Оскільки Бог є істина, Він установив закон, за яким можна одержати Святого Духа. Чи може Святий Дух перебувати в людині, що має гріх на серці? Відповідь на це питання очевидна - ні. Не можна отримати Святого Духа через покладення рук. Навіть якщо ви відвідуєте релігійні збори і ревно молитеся Богу, щоб Він дарував вам силу Святого Духа, Святий Дух все одно буде залишатися недосяжним для вас. Грішники просто не можуть здобути присутність Святого Духа. Грішники можуть одержати дар Святого Духа тільки після того, як їхні гріхи будуть прощені через віру в Євангеліє Води та Духа. 
Якщо ви не знаєте Євангелія Води та Духа, то не зможете отримати Святого Духа. В наш час Євангеліє Води та Духа швидко поширюється по всьому світу з допомогою християнської літератури, церковних зібрань, через глобальну мережу Інтернет і навіть з допомогою електронних книг. Таким чином, кожен, хто шукає правдиве Євангеліє, може повірити в нього і отримати Святого Духа. Якщо Святий Дух ще не перебуває у вас, то ви повинні усвідомити, що для Його отримання вам необхідно вірити в Євангеліє Води та Духа. 
 
 
Наочний приклад неправдивої віри
 
Якщо ми розглянемо симптоми людей, якими заволоділи злі сили, то можемо побачити, що злі духи дійсно існують. „Релігійні збори для отримання дару Святого Духа” - це збори, на котрі приходять люди, що прагнуть будь-якою ціною отримати Святого Духа. На таких зборах можна побачити людей, що плескають у долоні, із плачем промовляють молитви покаяння, дотримуються посту. Проповідник говорить їм, щоб вони фанатично молилися, бо інакше Святий Дух не зможе вилитися на них. Люди викликують: „Господи!” і продовжують фанатично молитися.
Чи можуть ці фанатики отримати Святого Духа у такий спосіб? Ні. На таких зборах можна побачити людей, що кричать до нестями, падають на підлогу, трясуться, видають дивні звуки. Дехто падає на спину і трясеться на землі. Ми бачимо, як вони кричать і починають говорити незнайомими мовами. Хтось під час таких зборів голосно кричить, а люди переповнюються емоціями. Деякі люди починають впадати у припадки, трястися та говорити незнайомими мовами. Люди кажуть, що такі надприродні явища є свідченням того, що на них зійшов Святий Дух. Але, тільки подумайте, що відбувається, коли в людині починає діяти злий дух? То чи є подібні явища проявом Святого Духа? Звичайно, ні.
 
 
Сатана обманює багатьох християн
 
У наш час, багато християн ведуть таке релігійне життя, яке на руку тільки сатані. Сатана обманює людей, кажучи їм, що вони повинні прийняти покладення рук від якогось впливового священика, щоб отримати Святого Духа. Багато християн схильні вірити цьому як офіційній доктрині. Також сатана сіє в головах людей думки про те, що вони отримають Святого Духа, якщо будуть дуже довго молитися. Сатана намагається збільшити кількість людей, що вірять в це.
Таким чином, багато людей не знають і навіть не намагаються дізнатися про Євангеліє Води та Духа. Ми повинні старатися уникати тих думок, які сатана намагається вкласти в нашу свідомість, а також знати і вірити в Євангеліє Води та Духа. Сповнитися Духом Святим можуть лише ті, що вірять у Євангеліє Води та Духа. Ви повинні вірити в цю правду.
 
 
Помилкове уявлення християн про зіслання Святого Духа
 
По-перше, у віруваннях багатьох прихильників харизматичного християнства є величезна помилка. Вони намагаються отримати Святого Духа, навіть маючи гріх на серці. Вони помилково вірять, що навіть якщо в них є гріх у серці, вони все одно можуть сповнитися Святим Духом. Проте, людина, що не має віри в Євангеліє Води та Духа, не може одержати повноти присутності Святого Духа.
По-друге, вони кажуть, що людська зарозумілість заважає отримати Святого Духа. Чи означає це, що якщо людина не є гордою та зарозумілою, то це може сприяти їй в отриманні Святого Духа? Чи є хоча б одна людина на землі, якій навіть у найменшій мірі не властива зарозумілість? Зарозумілою та винною перед Господом є та людина, що додає власні думки до слів Божих. Багато людей намагаються отримати Святого Духа через власні думки і методи, ігноруючи при цьому правдиве Євангеліє Води та Духа. Проте, Святий Дух виливається лише на тих, хто вірить у Євангеліє Води та Духа.
По-третє, вони кажуть, що Святий Дух виливається на людину, коли та щиро кається перед Богом у всіх гріхах. Тому вони радять людям сповідатися зі своїх гріхів, щоб одержати Святого Духа. Але пам’ятайте, що Святий Дух не сходить на тих, хто просто визнає свої гріхи. Більшість християн сьогодні прагнуть отримати Святого Духа та мати Його сповна, однак їм не вдається цього досягти, оскільки гріх усе ще присутній у їх серцях. Люди, що володіють такою одержимістю у вірі, можуть потрапити у пастку злих духів.
По-четверте, деякі люди кажуть, що Господь може дарувати Святого Духа, якщо ми довго і наполегливо проситимемо Його про це благословення. Однак Святого Духа неможливо отримати з допомогою прохань. Це помилкове судження. 
По-п’яте, деякі люди ототожнюють присутність Святого Духа із деякими духовними силами та можливостями. Дар мов звичайно вважається свідченням присутності Святого Духа. Однак Святий Дух не перебуває в серці людини лише тому, що вона здатна виганяти злих духів в ім’я Ісуса чи говорити різними мовами. Гріх походить від сатани. Чи може хтось, хто має гріх у серці, чесно сказати, що він сповнений присутністю Духа Святого, якщо має певні надприродні можливості? Ще раз наголошую, що це підступні злі духи намагаються обманути людей.
Євангеліє Води та Духа, дане нам Ісусом - це правдиве Євангеліє, здатне привести нас до отримання дару Святого Духа. Якщо ви продовжуєте думати, що можете одержати Святого Духа і прощення гріхів іншим способом, то глибоко помиляєтеся. Я сподіваюся, що ви звільнитеся від цих помилкових вірувань і переконань та віднайдете правдиву віру.
Не буде перебільшення, якщо скажу, що багато християн у наші дні одержимі злими духами. Багато християн по всьому світу знаходяться під владою злих духів, тому що хочуть отримати Святого Духа через відвідування різних релігійних зборів чи покладення рук. Вони ходять до „особливих” людей, про яких ходять чутки, що вони вже знайшли Святого Духа. Серед таких людей - керівники молитовних будинків, старші диякони, євангелісти чи пастори. Люди приходять до них з надією одержати Святого Духа через покладення рук. Проте, ніхто і ніколи не зможе наповнитися Духом з допомогою цієї фальшивої віри, незалежно від того, як сильно вірить в Ісуса. Іншими словами, ніхто, крім Бога, не може дарувати нам Святого Духа. 
Як і Симон, багато людей сьогодні намагаються купити Святого Духа. Вони прагнуть одержати Святого Духа через віру в мирські вчення, а не в Євангеліє. Більшість християн в усьому світі дотримуються такого способу мислення. Святий Дух сходить лише на тих, які виконують необхідні умови для Його одержання. Єдиною умовою зіслання Святого Духа є віра в Євангеліє Води та Духа. Ось єдина відповідь та єдина правда (Дії 2:38).
Зіслання Святого Духа через покладення рук було можливе дуже недовго в часи ранньої церкви. Пізніше Святий Дух став виливатися на людей, коли вони дізнавалися і починали вірити в Євангеліє Води та Духа. Таким чином, Святий Дух діє через віру в слово Боже, а все інше походить від злих духів. Бог каже, що злі духи - слуги сатани і сатана докладає всіх зусиль, щоб люди не могли одержати прощення гріхів, навіть якщо вірять в Ісуса. Сатана обманює людей, кажучи, що дасть їм Святого Духа, якщо вони будуть вірити в Ісуса і приймуть покладення рук. Сатана розширює свої володіння по всьому світу, використовуючи ці пастки.
Тепер розглянемо симптоми тих, в кого вселилися злі духи. Спершу, якщо ми проаналізуємо симптоми одержимості бісами у ворожбита чи знахаря, то можемо помітити, що з ними часто трапляються припадки з тремтінням усього тіла, вони впадають у транс і непритомніють. Потім їхня мова стає невиразною і вони говорять дивні слова, що мимоволі виходять з їхніх уст. Вони розмовляють незрозумілими мовами. 
Як чаклуни й чарівники, так і християни, у яких вселилися злі духи через покладення рук, часто мають подібні відчуття. Коли харизматичний євангеліст бере в руки мікрофон і кричить: „Більше почуттів, більше, більше!”, - люди все більше збуджуються і втрачають самоконтроль. Ті, хто хоче отримати покладення рук від такої людини, виходять уперед. Вони досвідчують мимовільні приступи тремтіння і розмовляють незнайомими мовами. Ці симптоми є ознаками злих духів, що прикидаються, начебто виконують діла Святого Духа.
Одержимі злими духами, яких у примітивних релігіях називають гадалками й шаманами, досвідчують ті ж явища, що й християни, в яких вселилися біси через покладення рук. Проте, люди не розуміють цієї очевидної істини. Ці християни перебувають у глибокій темряві, тому що, досвідчуючи такі симптоми, вони думають, що отримали Святого Духа.
 
 
Сатана дозволяє християнам передбачати майбутнє
 
Сатана дозволяє людям, в яких він уселився, передбачати майбутнє. Вони, наприклад, можуть пророкувати, кажучи: „Ви станете великим лідером. Тисячі людей підкорятимуться вам. Бог буде керувати вами в майбутньому і зробить з вас чудового керівника”. Іншим вони кажуть ось що: „Ви станете великим Божим слугою. Ви будете справді гідним служителем Божим”, щоб змусити людей слідувати за ними і все життя бути слугами злих духів.
Ці пророки також передбачають людям їхнє майбутнє. „Вам слід у майбутньому триматись подалі від води”. „Ви будете мати дуже багато грошей”. „Поважна людина прийде зі сходу і допоможе вам”, - от приклади того, що вони кажуть. Першим доказом того, що перед вами людина, в яку вселився злий дух є те, що усі вони - фальшиві пророки.
Потім вони розмовляють незнайомими мовами, яких самі не можуть зрозуміти. Вони досвідчують тремтіння, і може видатися, що в них розлад особистості. Якщо ви зустрінете ворожбита чи знахаря, то чи зможете стверджувати, що він розумово здоровий? Часто вони дуже грубо розмовляють навіть із старшими людьми.
А люди, що справді перебувають у Дусі, одержали Його через віру в біблійну істину, що навчає нас так: Ісус змив усі гріхи світу Своїм Хрещенням і Смертю на Хресті. Вони також допомагають іншим дізнатися і повірити в Євангеліє Води та Духа, одержати прощення гріхів та отримати Святого Духа. Вони самі намагаються жити праведним життям. Вони - дуже приємні особистості, розумово здорові, можуть провадити інших до благословенної віри Божої і такого способу життя, який милий Господу. Коли їхня свідомість намагається повернутися до земних речей, Бог знову і знову дорікає і настановляє їх, щоб зберегти їхню праведність.
Праведники, що одержали прощення гріхів кардинально відрізняються від тих, чия особистість зруйнована злими духами. Правдива індивідуальність людини відроджується, якщо вона одержує прощення гріхів і входить у присутність Святого Духа. Крім того, праведники дуже турбуються про долю тих, котрі знаходяться на неправедній дорозі, та про тих, котрі дійсно спраглі Божого слова. Вони моляться, щоб ці люди одержали звільнення, та приносять себе в жертву, щоб допомогти їм.
Ми також можемо помітити, що особистість людей, в яких уселився злий дух, зовсім зруйнована. Сатана контролює їх і змушує діяти так, як сам хоче, бо вони думають, начебто тремтіння тіла та здатність розмовляти незнайомими мовами - це дари Святого Духа. Однак ці явища зовсім не є дарами Святого Духа.
Дуже багато священиків пишаються такими надприродними можливостями, як пророкування, здатність робити чуда і знамення, а також розмовляти незнайомими мовами. Але, якщо вони усе ще мають гріх у серці, тоді їхні надприродні можливості є переконливими свідченнями того, що в них уселився злий дух. Таким чином, вони не здатні допомогти іншим отримати Святого Духа, але можуть лише передавати людям злих духів. Крім того, оскільки сатана - брехун, то чуда, які він робить, здійснюються одразу ж, за короткий проміжок часу.
Існує чітка відмінність між справами, що походять від Святого Духа і ділами злих духів. Спочатку може здатися, що діла Святого Духа не приносять видимих відчуттів та чудесних дарів. Однак через деякий час сила Божа поступово, як сонце, що сходить на світанку, зростає в серцях праведників.
 
 
Християни, в яких уселився злий дух
 
Чому в багатьох людей уселяються злі духи, навіть якщо вони прагнуть отримати 
Святого Духа?
Тому що вони одержують злих духів від лжепророків через покладення рук.

Як не дивно, але є багато віруючих в Ісуса, чиї душа і тіло зруйновані. Це трапилось через те, що в них увійшли злі духи через покладення рук, прийняте від лжепророків. Ці люди не мають потреби в Богові, тому що їхня віра не ґрунтується на слові Біблії. Вони застосовують ту силу, яку відчувають у собі, не знаючи, що роблять багатьох людей слугами сатани. Чому ж вони безперервно застосовують цю силу? Тому що ці так-звані „сили добра” дуже швидко зникають, якщо їх не використовувати. Ось причина такої поведінки лжепроповідників.
Вони змушені постійно молитися і практикувати чуда й знамення в ім’я Христа. Люди, що кажуть: „Я одержав дар проповідування Євангелія”, - повинні завжди проповідувати Євангеліє, тому що їхнє псевдощастя незабаром зникне, якщо вони не будуть продовжувати це робити. Якщо ці люди перестають використовувати ці дари сатани: дар мов, зцілення, пророкування, іншими словами, якщо вони перестають бути вірними сатані, тоді він викликає в них важкі хвороби. Так само чаклуни чи ворожбити довго хворіють, якщо не виконують своїх обов’язків слуги сатани. Тому вони повинні з особливим завзяттям застосовувати дари, отримані від сатани, щоб не бути покинутими в нещасті після того, як їхні сили геть зовсім виснажаться.
Колись я був знайомий з одним чоловіком, який щиро вірив в Ісуса і здавалося одержав від Бога багато дарів. Він спонукав людей прийняти Святого Духа і проводив релігійні збори, на яких виганяв злих духів через покладення рук, робив чуда: розмовляв незнайомими мовами і зцілював людей. Завдяки цьому багато людей ставилися до нього з повагою та заздрили. Тисячі віруючих слідували за ним. Проте, незабаром він почав заперечувати Ісуса, кажучи: „Ісус Христос безсилий. Він зовсім не Син Божий”. Він зневажав Ісуса Христа і навіть називав себе Богом. Зрештою він убив Ісуса Христа у своєму серці й у серцях багатьох християн.
Аналогічно дехто заперечує Євангеліє Води та Духа, тому що ними керує сатана. Вони ще на початках пристають до фальшивої віри, маючи ілюзію, начебто на них зійшли ті ж сили, що й на апостолів, щоб дати людям зрозуміти їх незвичайну природу, вділяти людям дар мов і виганяти злих духів через покладення рук. Вони твердо переконані, що на них зійшов Святий Дух.
Вони розповідають про способи зіслання Святого Духа та думають, що Його можна одержати через молитви покаяння. Проте, Боже слово не каже нам про цей спосіб одержання Святого Духа. Вони навчають, що якщо хтось вірить в Ісуса, має дар мов і пророкує, то це - підтвердження того, що він сповнений Святим Духом. Оскільки багато людей не мають реального уявлення про присутність Святого Духа, вони вірять, що також можуть отримати Його, студіюючи псевдовчення і стаючи послідовниками лжепророків. Ось як сатана наповнює християн злими духами і царює над ними. Усі ці методи є пастками сатани.
Багато людей потрапили в пастки сатани через вчення лжепророків. Прості віруючі ведуть одноманітне релігійне життя. А релігійне життя людей, в яких уселився злий дух, дуже бурхливе на перший погляд. Які ж надприродні здатності вони виявляють? Вони можуть зціляти хворих, розмовляти незнайомими мовами і вселяти у людей злих духів через покладення рук. Нам слід пам’ятати, що покладення рук - це спосіб перенесення чогось від однієї людини на іншу. Ось чому царство злих духів широко розповсюдилося у такий спосіб.
 
 
Злим духам сприяє людська жадібність!
 
Сатана впливає на людей, як на Симона в розглянутому нами уривку з Біблії. Ці люди кажуть, що вони можуть отримати Святого Духа через покладення рук незалежно від їхньої віри в Євангеліє Води та Духа. В наш час багато людей піддаються на обман сатани і намагаються отримати Святого Духа через молитви покаяння, піст, самопожертву чи покладення рук. Але в такий спосіб вони одержують тільки злих духів. На них лежить прокляття.
Нам слід завжди пам’ятати, що так-зване примирення, тобто покладення рук, яке приймають багато християн в усьому світі, сприяє сатані. Люди, яким властиві такі ж риси, як і Симону, є лжепророками перед лицем Господнім. Навіть у віруючих в Христа, що мають гріх на серці, може вселитися злий дух. Ці люди здатні робити чуда, бо диявол діє через них. Сатана змушує людей прийняти покладення рук від його слуг, щоб наповнити їх злими духами і збудувати своє царство по всьому світу. Сьогодні церкви руху [2]п’ятидесятників-харизматів офіційно визнані в усьому світі як християнські конфесії.

[2] Західне християнство почало слабшати з піднесенням матеріального благополуччя і масового споживання в другій половині 20 сторіччя. У той же час, в результаті цих змін багато християн, що шукали способу наближення до Ісуса, були незадоволені „сухістю” попередніх церков. Інші були засмучені відсутністю чи надто повільними темпами їх духовного росту; для інших перешкодою була нездатність перетворити їх віру в особисту любов до Ісуса.Так-званий рух п’ятидесятників-харизматів сформувався саме за таких обставин. Ті, що потурали цьому руху, шукали почуття захоплення і таких надприродних речей, як дар мов, пророкування, чуда і знамення, захоплюючись подіями першої П’ятидесятниці. Вони охоче і по своїй волі 
Цей світ повільно наближається до кінця. Якщо ми хочемо народитися знову в останні дні, ми повинні знати, як діє диявол і міцно стояти, даючи йому відсіч. Ми також повинні раз і назавжди одержати відкуплення наших гріхів і отримати в дарунок Святого Духа через віру в Євангеліє Води та Духа. Ми повинні навернутися до істини та мати переконливі знання того, як Дух Божий сходить на нас.
Господь сказав: „Погине народ Мій за те, що не має знання” (Осія 4:6). Сьогодні є багато тих, хто знаходиться в пошуках істини. Через їхнє незнання харизмати збивають їх з правильної дороги та спрямовують на шлях неправди. Кажуть, що навіть якби так-звані п’ятидесятницько-харизматичні церкви були засновані в пустелі, люди збиралися б і там. Чому це так? Харизмати поширюють свої церкви, викликаючи в оточуючих замішання своїми псевдоможливостями, змушуючи їх прийняти до серця злих духів через покладення рук. Ось один із їх особливих талантів: оскільки людина стає одержимою злим духом через покладення рук, вона з задоволенням починає вести релігійне життя.
Ще одна особливість харизматів: вони жертвують великі суми грошей на свої церкви і стають фанатичними віруючими, навіть не усвідомлюючи цього. Багато християн, що силою злих духів з захопленням займаються євангелізацією, напевно підуть до пекла, навіть не підозрюючи цього. Ті, хто фанатично вірить у силу диявола як свідчення їхнього порятунку, без жодного сумніву насолоджуються думкою, що потраплять до Неба. Проте, гріх залишається в їхніх серцях і прирікає їх на загибель.
Коли їх запитують: „Чи є у вас гріх у серці, якщо ви вірите в Бога?”, - вони упевнено відповідають, що у них є гріх на душі та що це цілком природно. Вони думають, що для людини неможливо не мати гріха на душі, навіть якщо вона вірить в Ісуса.
Люди схильні думати, що вони заслуговують того, щоб увійти в Царство Небесне, навіть якщо гріх залишається в їхніх серцях, тому що відчувають спокій у вірі в Ісуса і мають свідчення псевдосили.
Це ж абсурд! Причиною їх твердої віри є володіння певною надприродною силою. Вони досвідчили дар мов, різноманітні видіння, зцілення хворих і думають та твердо вірять, що ці явища – не що інше, як наслідок присутності Святого Духа. Тому вони впевнені, що безумовно одержали спасіння і Святого Духа через такі відчуття.
Оскільки ці люди мають невірне уявлення про слова спасіння, у них немає впевненості у власному спасінні, якщо вони не одержують яких-небудь видимих знаків та надприродних здібностей. Таким чином, ці люди докладають багато зусиль, щоб знайти явне підтвердження спасіння, а згодом усвідомлюють, що сатана використовує їх для виконання своєї волі. Оскільки вони намагаються знайти правильне вирішення своїх проблем через молитви, покаяння та самопожертву, а не через віру в Євангеліє Води та Духа, то зазвичай замість Святого Духа одержують злих духів.
Диявол звинувачує людей, нашіптуючи їм: „Ти згрішив, чи не так?” і спонукує їх картати самих себе, що спричинює зневіру. Я знаю одну людину, що вже знайшла прощення гріхів і Святого Духа. Але ось що трапилося з нею, перш ніж вона народилася знову, тобто коли ще була палким, однак необережним віруючим в Ісуса. Ця людина навіть говорила незнайомими мовами і робила безліч чудес. Гріх у серці продовжував мучити її, навіть коли вона плакала і молилася в покаянні всю ніч та вірила в Ісуса. Тоді сатана почав нашіптувати їй: „Ти згрішив, тому краще тобі вмерти, ніж жити”. Сатана часто приходив і осуджував її за гріхи. Сатана привів її до самообвинувачення і самоосуду. Проте, вона могла тільки визнати наявність гріхів у своєму серці. Вона не могла звільнитися від осуду сатани, поки не почула і не повірила у чудове Євангеліє.
Вам слід пам’ятати, що ті, котрі не вірять у Євангеліє Води та Духа стають здобиччю сатани. Чи ви думаєте, що той, хто не одержав прощення гріхів, має силу протистояти дияволу? Усі, які не вірять у правдиве Євангеліє Води та Духа будуть захоплені в полон і зазнають знущань сатани. Боже Євангеліє Води та Духа надзвичайно дієве у вигнанні сатани. Кожен, хто вірить в Ісуса, повинен вірити в Євангеліє Води та Духа, а також проповідувати його всім людям на землі. А ті, які чують це, повинні з вірою виконувати слова Господні.
 
 
Таїнство беззаконня вже діє в цьому світі
 
Увесь світ сьогодні перебуває під впливом сил диявола. Якщо ми хочемо проповідувати Євангеліє, яке допоможе отримати Святого Духа, ми повинні відкинути всі неправдиві уявлення про присутність Святого Духа.
Усі ми повинні чітко зрозуміти, що такі явища, як „отримання дару мов після покладення рук, відчуття тепла під час покаяння і посту, видіння та голос самого Ісуса” – це справа рук сатани. Лише через віру в Євангеліє Води та Духа люди можуть звільнитися від підступних вчинків сатани. Тільки через цю віру можна врятуватися від гріхів.
Ми повинні боротися з дияволом, „батьком неправди”, з допомогою Євангелія Води та Духа. Сатана зв’язав усіх людей світу путами самоосуду, тому ми повинні навернути цих людей до істини, змусивши їх усвідомити, що їхні неконтрольовані відчуття й емоції є справою рук сатани.
В наші дні церквою управляють люди, схожі на самарянина Симона, що намагався купити Святого Духа за гроші. Вони подібні до сліпців, що намагаються стати поводирями сліпих. Вони не можуть вказати людям шлях до досконалого порятунку, тому що самі не знають Євангелія Води та Духа і мають гріх на серці. Вони дозволяють сатані проникнути в серця їх послідовників під час проведення нічних молитовних зборів, закликаючи до молитов покаяння і покладення рук. Ці люди дійсно одержимі дияволом. Якщо ми хочемо, щоб вони навернулися до Божого слова, то повинні зруйнувати справи сатани, даючи їм досконалі знання про Воду та Духа. Якщо люди не знають, як діє сатана, у них не буде іншого вибору, як страждати у безпорадності.
Як я вже сказав, такі чуда, як дар мов і пророкування після покладення рук є справою рук сатани. Іншими словами, сили харизматів проявляються через дії диявола. Ми повинні навчати, кажучи: „Це диявол перебуває у вас, якщо гріх є у вашому серці. Якщо ви думаєте, що сповнилися Святим Духом, хоч маєте гріх у серці, то помиляєтеся”. 
Віра апостолів та людей, що прийняли покладення рук, описується в розділі 8 книги Дії. Усі вони знали про Ісуса Христа і Євангеліє Води та Духа. Однак віра апостолів абсолютно відрізнялася від переконань, яких дотримуються сьогодні більшість християн, котрі вірять, що тільки покладення рук здатне привести їх до зіслання Святого Духа.
Чи можемо ми отримати Святого Духа через покладення рук людини, що одержала прощення гріхів? Ні. Біблія каже нам, що Святий Дух ширяв над водою (Буття 1:2). Це означає, що для того, щоб одержати прощення гріхів та отримати Святого Духа, людина повинна чути і вірити у Євангеліє Води та Духа. Бог посилає дар Святого Духа народженим знову християнам, що вірять у Євангеліє Води та Духа.
Ми повинні пам’ятати про те, що якщо будемо навчати людей про необхідність покладення рук для зіслання Святого Духа, то заперечуватимемо Євангеліє Води та Духа, встановлене Господом для порятунку людства від гріхів. Коли хтось думає, що може дати іншим Святого Духа, то він кидає виклик Господу. Люди з такими переконаннями швидко потрапляють у пастку сатани. Цього не можна допустити ні в якому разі.
Усі наші гріхи прощені, якщо ми віримо в Євангеліє Води та Духа і Святий Дух свідчить про це. Той, хто вірить у Євангеліє Води та Духа більше не має гріха на серці. І не тому, що він не згрішив, але тому що вірить у Євангеліє Води та Духа. Євангеліє Води та Духа свідчить, що він не має гріха на серці, про це свідчить також і Святий Дух. Ніхто не може назвати Ісуса своїм Спасителем, не маючи всередині Духа Божого.
Люди, в яких уселився злий дух, не знають про Євангеліє Води та Духа і ніколи не обговорюють це питання. Вони навіть ніколи не чули про Євангеліє Води та Духа. Більше того, вони просто не здатні зрозуміти істину. Вони кажуть, що Святий Дух сходить лише тоді, коли вони виконують чи приймають покладення рук. Проте, Святий Дух ніколи не сходить через покладення рук. Ви повинні усвідомлювати, що дії диявола та його псевдовчення мають величезний вплив на людей у церквах всього світу. Тому справді необхідно отримати Святого Духа через віру в Євангеліє Води та Духа.