Проповеди

Тема 8: Святий Дух

[8-18] (Ісус Навин 4:23) Правда, яка є запорукою отримання Святого Духа

(Ісус Навин 4:23)
„Бо Господь, Бог ваш, висушив воду Йордану перед вами, аж поки ви не перейшли, як зробив був Господь, Бог ваш, морю Червоному, яке Він висушив перед нами, аж поки ми не перейшли.”
 
 
Чому вчить нас Хрещення Ісуса в річці Йордан?
Воно учить нас тому, що завдяки Ісусулюдство врятоване від суду та смерті за гріхи.

Зараз я б хотів розповісти вам про чудове Євангеліє істини, яке є запорукою отримання Святого Духа. Після смерті Мойсея главою Ізраїля Бог призначив Ісуса Навина. Відповідно до Старого Завіту Мойсей був представником Закону Божого. Якби Мойсей перейшов через Йордан з народом Ізраїля і прибув у землю Ханаан, то не було б потреби в місії Ісуса Навина як проводиря ізраїльського народу. Але Бог, не дозволивши Мойсею увійти в обіцяну землю, зробив так, що той зупинився якраз перед краєм ханаанським.
 
 
Господь послав людям Мойсея та Ісуса Навина
 
Мойсей, представник Закону Божого в Старому Завіті, не зміг привести народ Ізраїля в землю ханаанську, бо таким був Божий задум щодо нашого спасіння. 
Жодна людина не може звільнитися від гріхів перед Божим Законом, тому що не здатна дотриматися усіх його вказівок. Через Закон пізнається гріх. (До римлян 3:20)
Бог дав людині Закон для того, щоб вона зрозуміла суть гріха, щоб Закон став учителем та привів її до Христа й оправдання через віру (До галатів 3:24). З того часу як Закон став для людей дороговказом у пошуках Спасителя, люди почали відчувати потребу в Ісусі, що й змусило Його прийти на землю. Господь же призначив Ісуса Навина щоб Він перевів народ Ізраїля через річку Йордан і завів його в землю ханаанську. 
Після смерті Мойсея Бог привів народ Ізраїля в землю ханаанську з новим лідером - Ісусом Навином. Ісус Навин сказав старійшинам народу наступне: „Перейдіть посеред табору, і накажіть народові, говорячи: Приготуйте собі поживу на дорогу, бо по трьох днях ви переходите цей Йордан, щоб увійти посісти той Край, що Господь, Бог ваш, дає вам його на спадщину” (Ісус Навин 1:11). 
Бог наказав Ісусу Навину увійти в землю ханаанську, коли це стало неможливо через Мойсея. Бог доручив цю справу Ісусу Навину зі словами: „А ти накажеш священикам, що носять ковчега заповіту, говорячи: Коли ви ввійдете до краю води Йордану, станете в Йордані. І сказав Ісус до Ізраїлевих синів: Підійдіть сюди, і послухайте слів Господа, Бога вашого. І Ісус сказав: По цьому пізнаєте, що Бог Живий поміж вами, і конче Він вижене перед вами ханаанеянина, і хіттеянина, і хіввеянина, і періззеянина, і ґірґашеянина, і євусеянина” (Ісус Навин 3:8-10).
Після смерті Мойсея Бог призначив Навина лідером ізраїльського народу і доручив йому разом з народом Ізраїля увійти в землю ханаанську. Ім’я „Єгошуя” означає „Спаситель”, воно є синонімом до імен „Ісус” та „Осія”. Слуга Божий Ісус Навин наказав священикам, що переносили ковчег завіту, перейти річку Йордан. Священики, які несли ковчег завіту, увійшли в Йордан і їхні ноги занурились у воду (а ріка Йордан виходить із берегів під час збору врожаю), та одразу ж потоки, що течуть з верхів’я, зупинилися і стали стіною на велику відстань аж до міста Адама, розташованого поруч із Цартаном. Таким чином, вода, що тече до степу, до Солоного моря, стекла зовсім, і була відділена, а народ перейшов навпроти Єрихону (Ісус Навин 3:15-16).
Цим чудом Бог показує нам, що Він цілком звільнив людство від смерті за гріхи і, відповідно, від осуду за них. Іншими словами, наш Спаситель Ісус Христос узяв на Себе всі прогрішення людства, коли охрестився від Івана Хрестителя і був розп’ятий на Хресті. Бог врятував людство від провин, привівши народ у землю ханаанську, що була прообразом Царства Небесного. 
 
 
Ріка Йордан – це місце, у якому все людство очистилося від гріхів
 
Історичні події, що передували переходу через річку Йордан та сталися після нього і які описані в Старому і Новому Завітах, мали дуже велике значення і повинні були привести до остаточного спасіння людей від прокляття й осуду за гріхи.
Про річку Йордан пишуть як про ріку смерті; вона впадає у море смерті - Мертве море. Слово „Йордан” означає „ріка, що тече тільки вниз, назустріч смерті” або „бути зануреним, придушувати, пригинати до землі, випадати” та чітко вказує на історію людського гріха. У цій річці Ісус Своїм Хрещенням прийняв на Себе увесь потік наших прогрішень, якого не змогла б зупинити жодна людина. Потім Він умер на Хресті та цим самим прийняв осуд за гріхи людства.
Куди прямуємо ми, нащадки Адама і Єви? Всі люди народжуються з гріхом і протягом усього життя також грішать. Вони не уникнуть смерті, бо плата за гріх - смерть. Протягом усієї історії людства всі створіння вже з моменту народження були приречені на загибель. Люди намагаються приборкати свою грішну природу, але це їм не вдається. Тому вони неминуче наближуються до суду за провини.
Бог зупинив потік гріхів та осуду за них. Він наказав Ісусу Навину перетнути річку Йордан, щоб привести народ Ізраїля в землю ханаанську. Така була воля Божа. Усе сказане вище свідчить про те, що для звільнення від гріхів ми повинні внести плату за гріх, тобто пожертвувати життям, і заплативши цю ціну очиститися від усіх гріхів та увійти до Царства Небесного. 
У Старому Завіті течія річки зупинилася і перетворилася на сушу, коли священики, що несли ковчег завіту, ступили у води Йордану. Це дозволило народу Ізраїля без перешкод перетнути річку. Так відбулося відпущення гріхів, дане лише тим, котрі увірували у чудове Євангеліє Води та Духа, яке заплатило за гріхи людства; ми наповнилися Святим Духом завдяки вірі в це славне Євангеліє. 
 
 
Воєначальник Нааман
 
Нааман, про якого читаємо у п’ятій главі четвертої книги Царів, був великим і вельми поважаним полководцем сірійського війська. Він врятував свою країну від ворогів. Через прокляття полководець був уражений проказою та мав утратити всі свої здобутки. Але одного разу він почув прекрасну звістку про те, що може врятуватися від цього прокляття. Йому сказали, що він зможе зцілитися, якщо відвідає одного слугу Божого, котрий проживав у Ізраїлі. Про все це йому повідомила маленька дівчинка, яка була служницею в нього. Вона сказала: „Ох, коли б пан мій побував у того пророка, що в Самарії, то він вилікував би його від прокази його!” (4 Царів 5:3)
Нааман повірив їй і подався до Ізраїля. Коли він прибув туди й зупинився при вході в будинок Єлисея, то той послав до нього слугу сказати: „...Іди, і вимиєшся сім раз у Йордані, і вигоїться тіло твоє тобі, й очистишся” (4 Царів 5:10). Думаючи, що зцілення має прийти негайно, Нааман розгнівався і вирішив повернутися додому. Але, послухавшись наполегливих прохань своїх слуг, він підкорився Єлисею і, спустившись до річки, сім раз омив усе своє тіло в Йордані. І тіло його оновилося, шкіра стала такою здоровою та приємною на дотик, як у новонародженої дитини. 
Нам слід також пам’ятати, що для одержання прощення всіх гріхів ми повинні відкинути наші особисті міркування та прийняти те, про що каже Біблія. Тоді ми удостоїмося прекрасного благословення. Той, хто хоче врятуватися, повинен коритися Божому слову і без жодних сумнівів вірити в нього. 
У Біблії написано, що всі гріхи світу були змиті Євангелієм Хрещення та Крові Ісуса. Не слід міркувати так, як непокірний Нааман. Без Євангелія Води та Духа неможливе очищення від гріхів. Треба вірити у прекрасне Євангеліє Води та Духа, щоб одержати прощення. Нааман очистив своє тіло, занурившись сім разів у воду річки Йордан. Тож і ми маймо глибоку впевненість у тому, що зможемо очиститися від гріхів завдяки вірі в благословенне Євангеліє Хрещення, розп’яття і Воскресіння Ісуса. Ми повинні вірити в це чудове Євангеліє та відкинути власні міркування. 
Чудо, котре відбулося на річці Йордан, дарувало усім нащадкам Адама і Єви благословення, яке стало перешкодою для потоку гріхів та звільнило людство від осуду за його прогрішення. Люди були вигнані з Едемського саду за те, що Адам і Єва згрішили, піддавшись спокусам сатани. Те, що відбулося в річці Йордан, стало благою звісткою, яка дала людству змогу повернутися в Едемський Сад.
 
 
Чудо на річці Йордан
 
Біблія проголошує благу звістку про те, що Ісус змив усі гріхи світу в ріці Йордан. „...Допусти це тепер, бо так годиться нам виповнити усю правду. Тоді допустив він Його” (Матвія 3:15). Святе Письмо підтверджує, що всі гріхи перейшли на Ісуса, коли Він охрестився в ріці Йордан. Іншими словами, Своїм Хрещенням Господь розірвав ланцюги гріха, що сковували все людство. Ось як Ісус поклав кінець гріхові та Своєю Кров’ю на Хресті дарував нам спасіння.
Йордан став рікою Хрещення, яка змила всі наші гріхи. У нас з’явилася можливість виконати Закон Божий „...Бо заплата за гріх смерть....” (До римлян 6:23); Ісус заплатив за наші гріхи Своїм Хрещенням у річці Йордан і смертю на Хресті. Ось те благословенне Євангеліє, яке наш Господь дарував людству. 
Ріка людських гріхів бере початок ще від Адама, але Ісус зупинив її Своїм Хрещенням в річці Йордан і Кров’ю, пролитою на Хресті. Завдяки Хрещенню Ісуса в наших серцях не залишилося жодного гріха. Яка прекрасна й благословенна ця звістка! Через віру в це прекрасне Євангеліє ми рятуємося від стрімких потоків гріха, очищуємося від усіх беззаконь і стаємо праведними перед Божим Законом спокути. Таким чином, Хрещення та Кров Ісуса є тим Євангелієм, яке рятує все людство. Ми повинні істинно вірити в це. „...А що не від віри, те гріх” (До римлян 14:23), - каже Господь. Так само й ми отримаємо благословення лише коли повіримо в це благодатне Євангеліє. 
Чи залишився бруд гріхів на вашому серці, незважаючи на те, що всі прогрішення перейшли на Ісуса під час Хрещення від Івана? Адже Ісус забрав усі гріхи світу. Ви повинні прийняти усе, що написано в Біблії. Тільки Євангеліє Хрещення та Крові Ісуса, пролитої на Хресті може змити ваші гріхи і визволити від смерті й усіх проклять. Хреститися означає „бути омитим, бути зануреним, бути похованим і бути переданим”. 
Усе людство може одержати прощення гріхів, віруючи в чудове Євангеліє, дароване нам Ісусом. Ось чому Ісус називає Себе „дорогою до Царства Небесного”. Віруючи в Нього, ми можемо увійти в Царство Небесне та віднайти вічне життя. Він - наш Господь, що дав нам дар Святого Духа. Ми стаємо вільними від осуду за наші прогрішення, віруючи в Його Хрещення і Кров.
Прокляття зникло і ріка висохла, тому що священики, що несли ковчег завіту, з вірою занурили свої стопи у її води. Ось задум Божий, котрий врешті здійснився через Хрещення та Кров Ісуса. Ось прекрасне та благословенне Євангеліє. Ось Закон відкуплення, без якого наше спасіння було б неможливим. Ті, які вірять у чудове Євангеліє, можуть перейти річку Йордан та увійти в землю ханаанську. Води ріки висохли і це означає, що всі гріхи світу були передані Ісусу й Він прийняв суд за нас. Це благословенне Євангеліє дарує нам Святого Духа.
Бог створив людину та знає, що середній рівень її інтелекту лежить у межах від 110 до 130 балів. Тому Він не зробив істину зіслання Святого Духа занадто складною. Бог змив усі гріхи людей Хрещенням і Кров’ю Ісуса на Хресті. Він зробив можливим одержання дару Святого Духа для усіх без винятку віруючих у Євангеліє Води та Духа. Ви також можете отримати Святого Духа, віруючи в це казкове Євангеліє.
В Біблії написано, що ми не можемо наповнитися Святим Духом лише з допомогою молитов покаяння. Люди думають, що Святий Дух - це щось таке, чого можна набути в результаті численних молитов. Але це зовсім не так. Утішитель сходить для того, щоб зробити дітьми Божими тих, котрі вірують у благословенне Євангеліє. Зіслання Святого Духа є гарантією того, що людина стала дитям Божим. Господь дарує Святого Духа віруючим у чудове Євангеліє, щоб вони були впевнені в тому, що стали Божими дітьми.
Якщо людина вірить в Ісуса Христа, але нічого не знає про Євангеліє чи не вірує в нього, вона не може бути упевненою в тому, що всі її гріхи перейшли на Ісуса. Таким чином, усі люди повинні знати і вірити, що Хрещення та Кров Ісуса, пролита на Хресті складають прекрасне Євангеліє, яке очистило їх від прогрішень.
Хто свідчить нам про те, що Ісус узяв на Себе всі гріхи світу? Іван Хреститель. Це Отець наш Небесний задумав охрестити Ісуса і покласти на Нього всі гріхи світу (Левит 4:13-21; 16:1-30). Хто виконав Його задум? Ісус зробив це. Хто гарантував виконання цього задуму? Святий Дух. Триєдиний Бог здійснив відкуплення гріхів Хрещенням і Кров’ю Ісуса, пролитою на Хресті, щоб зробити нас Своїми дітьми. Дух Святий перебуває у нас і гарантує нам спасіння від усіх гріхів завдяки виконаному Ісусом Божому задуму. 
Чи не здається вам неймовірно складним усе, про що я навчаю вас? Чи ваші думки повні замішання через мою науку? Пам’ятайте, що ніхто не зможе повірити в чудове Євангеліє, поки не відмовиться від власних думок. Сучасне християнство ґрунтується на вірі людей у те, що „первородний гріх був прощений, а дійсні гріхи прощаються через молитви покаяння”. Однак це далеко не так. Це неправдиве, помилкове євангеліє. Якщо ви вірите в нього, то не зможете цілком зрозуміти Біблію і вам буде все важче та важче йти слідом за Ісусом. Ось чому серед християн усього світу є люди, які вірують в інші євангелія та в іншого Бога.
Деякі люди кажуть, що завдяки молитвам вони наповнилися Святим Духом. Це здається правдоподібним. Але в Біблії також написано, що Святий Дух зійшов на Ісуса у вигляді голуба в той момент, коли, охрестившись, Він вийшов з води. Ось правдиве Євангеліє. Святий Дух сходить на тих, які вірять у Нього.
А ще деякі люди стверджують, нібито вони отримали Святого Духа через постійне каяття. Чи дається Святий Дух тільки за те, що людина просить прощення за свої гріхи? Бог справедливий, тому Утішитель не дається людям тільки через те, що Господь змилосердився над ними. Як би голосно людина не плакала та не благала Господа, вона все одно не зможе наповнитися Святим Духом. Утішитель сходить тільки на тих, котрі вірять, що Бог здійснив свій задум спасіння людства. Ви повинні пам’ятати, що не одержите дар Духа Святого через голосні та довгі благання й молитви до Господа. Святий Дух підпорядковується волі людини. 
Люди можуть вплинути на долю планети, сповільнюючи чи прискорюючи хід подій, приймаючи те чи інше рішення. Але благословенне Євангеліє і Закон зіслання Святого Духа залишаються непохитними та ніколи не зміняться. Якщо людина не розуміє прекрасного Євангелія, то їй дуже важко навернутися до правдивої віри. Ось чому багато людей не можуть одержати дар Духа Святого. Чи не засмутилися б ви, якби віруючи в Ісуса були приречені на загибель тільки тому, що не знали про прекрасне Євангеліє. У Біблії написано, що для деяких людей слово Боже є каменем спотикання. 
Якщо ви зрозуміли суть таїнства Хрещення Ісуса від Івана Хрестителя, то також можете одержати прощення й дар Святого Духа. Ісус врятував усіх грішників, коли прийняв Хрещення, був розп’ятий на Хресті та воскрес із мертвих. Прощення, дане нам Ісусом, стало правдивим шляхом спасіння. Господь справді є Спасителем усіх грішників і гарантом зіслання Святого Духа.
 
 
Тільки якщо ви вірите в істину!
 
У Старому Завіті написано, що Йордан висох, коли священики занурили свої стопи в його води. Вже те, що ріка перестала текти, було чудом; але після цього відбулися ще чудесніші речі. Найнеймовірнішим було те, що річковий потік зупинився і русло ріки висохло. Це було свідченням Божого спасіння, яке згодом привело людство до повного прощення гріхів через Хрещення та Кров Ісуса, пролиту на Хресті. Висохле русло ріки стало уособленням дороги прощення всіх прогрішень світу завдяки Хрещенню Ісуса і Його Крові на Хресті. Своїм гріхопадінням Адам поширив беззаконня на все людство, але після Хрещення Ісуса прокляття зникло. Тепер ми всього лиш повинні з допомогою віри та присутності Святого Духа одержати прощення гріхів. Чи вірите ви у прекрасну істину, яка запевняє нас, що Ісус забрав усі ваші гріхи Своїм Хрещенням у ріці Йордан? 
Ви повинні вірити в те, що Ісус Христос був охрещений, щоб узяти на Себе всі гріхи світу, та знати, розуміти і вірити у необхідність Його Хрещення для вашого спасіння. Якби священики не увійшли у води ріки Йордан, то народ Ізраїля не зміг би прийти в землю ханаанську. Перехід через Йордан став дуже важливим етапом на шляху до ханаанської землі. Таким чином ми можемо увійти в землю ханаанську лише перейшовши через ріку з ковчегом завіту. Ця історія вчить нас, що людина може одержати прощення гріхів через віру в Євангеліє Води та Духа.
У Біблії написано, що Хрещення Ісуса було справою Божою. Воля Божа сповнилась також і через цих священиків. Течія Йордану зупинилася, коли в неї ступили їх ноги; так само люди усього світу віднайшли спасіння від гріхів завдяки вірі в Євангеліє.
Святого Духа можна отримати на підставі віри в це казкове Євангеліє. Хрещення та Кров Ісуса, пролита на Хресті обов’язково допоможуть вам прийняти прощення гріхів і Небесного Утішителя. Чудове Євангеліє Води та Духа є необхідною умовою перебування у Святому Дусі.