Проповіді

Тема 8: Святий Дух

[8-19] (Матвія 27:45-54) Прекрасне Євангеліє, що розірвало завісу Храму

(Матвія 27:45-54)
„А від години шостої аж до години дев’ятої темрява сталась по цілій землі! А коло години дев’ятої скрикнув Ісус гучним голосом, кажучи: Елі, Елі, лама савахтані? цебто: Боже Мій, Боже Мій, нащо Мене Ти покинув?... Дехто ж із тих, що стояли там, це почули й казали, що Він кличе Іллю. А один із них зараз побіг і взяв губку та, оцтом її наповнивши, настромив на тростину й давав Йому пити. Інші казали: Чекай но, побачмо, чи прийде Ілля визволяти Його. А Ісус знову голосом гучним іскрикнув, і духа віддав... І ось завіса у храмі роздерлась надвоє від верху аж додолу, і земля потряслася, і зачали розпадатися скелі, і повідкривались гроби, і повставало багато тіл спочилих святих, а з гробів повиходивши, по Його воскресенні, до міста святого ввійшли, і багатьом із’явились. А сотник та ті, що Ісуса з ним стерегли, як землетруса побачили, і те, що там сталося, налякалися дуже й казали: Він був справді Син Божий!”
 
 
Чому розірвалася завіса храму, коли Ісус віддав Свого Духа на Хресті?
Тому що Царство Небесне відкрилося тим, котрі вірять у Його Хрещення і розп’яття.

Для того, щоб зрозуміти істину цього прекрасного Євангелія необхідно насамперед знати та розуміти систему жертвоприношень, що використовувалася у Старому Завіті для прощення гріхів. Ви повинні знати, розуміти та вірити в наступне.
У Старому Завіті описується (Левит 16), що відповідно до стародавнього звичаю та обряду жертвоприношень за гріхи первосвященик покладав руки на голову живого козла і передавав йому всі прогрішення, вчинені людьми протягом року. Потім жертву убивали за усіх жителів Ізраїля і первосвященик окроплював жертовник кров’ю козла. Таким чином всі провини ізраїльтян прощалися. Тільки ті люди, які вірили у покладення рук, кров і Божі слова, могли увійти до святилища.
Священики завжди входили в першу частину скинії завіту для служіння. А в другу частину скинії, у Святая Святих, первосвященик міг увійти „раз на рік... не без крови, яку він приносить за себе й за людські провини” (До євреїв 9:6-7). Таким чином, навіть первосвященик не міг увійти у Святая Святих без крові жертви та покладення рук.
 
 
У Новому Завіті написано, що Ісус був принесений у жертву за наші гріхи
 
У Новому Завіті читаємо, що людина може увійти до Царства Небесного завдяки вірі в Хрещення та Кров Ісуса, пролиту на Хресті. Коли завіса в храмі роздерлася надвоє, з верху до низу? Це сталося після того, як Ісус прийшов на землю, прийняв Хрещення від Івана Хрестителя і був розп’ятий на Хресті. 
Чому все це сталося? Ісус прийшов на землю як жертва, як Агнець Божий. Прийнявши хрещення від Івана, Він узяв на Себе всі гріхи світу та очистив людство від гріхів Своїм розп’яттям на Хресті. Завіса храму розірвалася, і це стало символом, свідченням спокути прогрішень людства, що віддаляли людину від Бога, спокутування через Його Хрещення і Кров на Хресті.
Ісус зруйнував цю перешкоду, взявши на Себе кару за гріх, тобто прийнявши смерть. Господь був охрещений і вмер на Хресті, щоб забрати всі провини світу. Ось чому завіса храму розірвалася надвоє. Подібно як священики входили у скинію з вірою в покладення рук, так і ми тепер можемо увійти в Царство Небесне завдяки нашій вірі у Хрещення та Кров Ісуса.
Коли Господа розіп’яли, Він голосно скликнув: „Елі, Елі, лама савахтані? цебто: Боже Мій, Боже Мій, нащо Мене Ти покинув?” (Матвія 27:46) Коли ж Він, зрештою, віддав духа, то сказав: „...Звершилось!” (Івана 19:30) На деякий час Отець покинув Ісуса, що стікав кров’ю на Хресті, бо з часу Хрещення від Івана в річці Йордан Він ніс на Собі всі гріхи світу.
Господь умер заради спасіння всього людства. В результаті Хрещення Ісуса і Його смерті на Хресті усі люди, котрі вірують у Нього, побачили спасіння. Ми народжені грішниками і приречені на осуд за гріх, але Ісус прийняв Хрещення, щоб узяти всі наші гріхи на Себе. 
Ворота Царства Небесного були щільно замкнені, допоки Ісус не очистив нас від гріхів. Коли ж Господь прийняв Хрещення від Івана та вмер на Хресті, завіса храму розірвалася надвоє від верху аж додолу, щоб кожен віруючий у прекрасне Євангеліє зміг увійти в небесний храм Господній. 
Я вдячний Богу за те, що Він дав мені віру в Євангеліє Води та Духа та можливість увійти в Царство Небесне завдяки вірі в чудове Євангеліє, яке Ісус втілив у життя Своїм Хрещенням і Кров’ю. Я б ніколи не зміг самотужки осягнути спасіння. 
Благословення, що веде нас у Царство Небесне, не можна отримати тільки з допомогою молитов, пожертви та посвяти. Людина може врятуватися від гріха тільки через віру в Хрещення та Кров Ісуса, пролиту на Хресті. Вона може увійти в Царство Небесне лише маючи віру в прекрасне Євангеліє. Ісус – це ворота до Небесного Царства. Ті, котрі вірять у Господа, не потребують іншої віри. Царство Небесне – це не компенсація за пожертвування, добрі справи чи інші старання. Єдиною дійсно необхідною умовою для того, щоб успадкувати Царство Небесне є віра в Євангеліє Хрещення Ісуса в річці Йордан і Його Крові, пролитої на Хресті.
Віра у Воду (Хрещення Ісуса в річці Йордан) і Кров (Хрест) заведе вас у Царство Небесне. Той, хто вірить в Ісуса та все ще має гріх на серці, повинен навернутися до правдивої віри, до Євангелія Води та Духа. „І пізнаєте правду, а правда вас вільними зробить!” (Івана 8:32)
Ми ніколи не довідаємося про точний час своєї смерті. Тільки Ісус знає все. Добре знаючи нашу грішну природу Ісус близько дві тисячі років тому змив усі наші гріхи Своїм Хрещенням і Кров’ю на Хресті.
 
 
Віруймо у прекрасне Євангеліє, яке розірвало завісу Божого храму
 
Спаситель народився від Діви, щоб врятувати людство від гріхів. Своїм Хрещенням в річці Йордан у віці 30 років Ісус узяв на Себе прогрішення світу. Усі гріхи і провини, зроблені людьми через їхню недосконалість, були прощені завдяки Ісусу. Його Хрещення і Кров є вічною дорогою до спасіння всього людства. Ісус був охрещений і пролив Свою Кров на Хресті; тому тепер усі, що вірують у Євангеліє, можуть увійти в Царство Небесне.
Завіса Божого храму розірвалася, коли Ісус віддав духа на Хресті. Чому ж ця перешкода роздерлася надвоє у хвилину смерті Ісуса на Хресті? Тому що Він врятував усе людство від гріхів славним Євангелієм. 
Із Старого Завіту ми дізнаємося про скинію Ізраїля. У ній був жертовник цілопалення та умивальник. За умивальником знаходилася скинія, усередині якої стояв ковчег завіту, де жив сам Господь і де перебувала Його слава. Ковчег був відділений від скинії завісою, яка була такою міцною та так щільно закритою, що чотири коні, тягнучи її у чотирьох різних напрямках, не могли розірвати тканини. Навіть коли Цар Соломон побудував замість скинії храм, основна форма її була збережена, а завіса як і раніше закривала вхід у Святая Святих. І все ж завіса розірвалася надвоє, коли Ісус помер, стікаючи Кров’ю на Хресті. Це свідчить про велич та досконалість Євангелія Хрещення та Крові Ісуса. 
Бог благословив усе людство прощенням гріхів і вічним життям, узявши їх в обійми прекрасного Євангелія. Ісус був принесений у жертву за гріхи та для цього охрестився від Івана і вмер на Хресті. У Біблії написано: „Бо заплата за гріх смерть....” (До римлян 6:23). У Старому Завіті людина могла увійти в храм Божий із кров’ю жертви та одержати прощення гріхів; так само і ми можемо прийти до Бога з нашою жертвою, з Ісусом, та одержати прощення гріхів. Це незаперечна істина. Слова „Бо заплата за гріх смерть....” показують нам, яким прекрасним і досконалим є Євангеліє.
Шлях до Царства Небесного лежить через віру в прекрасне Євангеліє. Завіса храму розірвалася надвоє і це стало ознакою відкриття воріт Царства Божого. Якщо ми знаємо Євангеліє і віруємо в нього, кажучи: „Ісус змив усі мої гріхи. Господь узяв на Себе на Хресті кару за гріхи!”, то ворота Небесного Царства відкриваються перед нами. Царство Небесне тепер відкрите для усіх, що одержали прощення гріхів завдяки вірі в Хрещення та Кров Ісуса. Кров Господня врятувала грішників від смерті, а з допомогою Хрещення Він узяв на Себе гріхи людства. 
Земля здригнулася і скелі розкололися, коли Господь віддав Свого Духа на Хресті. Його Кров потекла на землю. Коли Ісус умер на Хресті, усі гріхи людства були змиті, здійснилося благословенне Євангеліє й усі віруючі одержали можливість увійти в Царство Небесне. Ось правда народження знову.
Багато вчених проводили різні дослідження, намагаючись довести, що Ісус Христос ніколи не існував як реальна особистість. Але їхні гіпотези руйнуються під тиском численних історичних доказів існування Господа. Деякі з цих учених припинили свої дослідження й увірували в Євангеліє Хрещення та Крові Ісуса. Вони зрозуміли, що докази існування Ісуса занадто очевидні, щоб заперечувати це. Вони прийняли до серця Господа як свого Спасителя, повіривши в благословенне Євангеліє, а зокрема в Його народження, Хрещення, смерть, Воскресіння, Вознесіння та другий прихід. 
Ми не були свідками Хрещення Ісуса. Наші очі не бачили того, що відбулося дві тисячі років тому. Проте, завдяки наявним письмовим свідченням ми можемо ознайомитися з цим прекрасним Євангелієм. Своїм Хрещенням та Кров’ю Ісус зруйнував перешкоду, створену гріхом між Богом і людиною. 
Прообразом знищення всіх бар’єрів між Богом та людиною стало те, що завіса храму розірвалася надвоє від верху аж додолу. Тепер кожен, хто вірить у прекрасне Євангеліє Хрещення Ісуса і Його Крові, може увійти в Небесне Царство. Чи вірите ви, що Хрещення та Кров Ісуса, благодатне Євангеліє є ключем до Царства Небесного?
Колись я й сам був грішником та вірив в Ісуса як свого Спасителя, але нічого не знав про благословенне Євангеліє. Одного разу я прочитав у Біблії про Його безмежну Любов до мене. Я дізнався, що заради мене Він прийняв Хрещення, умер на Хресті та воскрес із мертвих. Саме Любов до людини спонукала Ісуса врятувати нас через Хрещення в річці Йордан і розп’яття на Хресті, таким чином узявши на Себе покарання за гріхи людства. Ми можемо увійти в Царство Небесне з допомогою віри в це благодатне Євангеліє. 
Місія Ісуса – це найвеличніша милість Божа щодо людства й епохальна подія всесвітньої історії. Усе, що Він зробив - Його народження, Хрещення в річці Йордан, смерть на Хресті та Воскресіння – було вчинене ради нашого спасіння від гріхів. Раніше ми були приречені на душевну загибель після смерті, однак Ісус визволив нас від вічного перебування в пеклі і дарував нам прекрасне Євангеліє як шлях до Царства Небесного.
Дорогі брати, коли Ісус віддав Свого духа на Хресті, один із солдатів списом проколов Його тіло та з нього потекла Кров і вода. Так написано в Біблії. Це є свідченням істинності прекрасного Євангелія Хрещення та Крові Ісуса.
Чи ви вважаєте, що віра в Кров і Хрест Ісуса є достатньою щоб звільнитися від усіх гріхів? Чи є Хрещення Ісуса несуттєвим та випадковим у вашому спасінні? Якщо ви так думаєте, то мусите покаятися та навернутися. Ми повинні вірити в Євангеліє Хрещення та Крові Ісуса і визнати його Божою істиною. 
 
 
Чи хочете ви очиститися від усіх гріхів?
 
Як ми віддаємо гроші, щоб повернути борг тим, перед ким завинили, так само повинні вірити в благословенне Євангеліє Хрещення та Крові Ісуса для того, щоб очиститися від усіх гріхів. Ми чинимо гріх, коли не віримо в Євангеліє Хрещення і Крові Ісуса. Люди передали Ісусу свої гріхи не безпосередньо, а з допомогою Івана Хрестителя, що виконав роль посередника і зробив це замість нас.
Коли Ісус умер на Хресті, у Єрусалимі відкрилися могили, з яких вийшли святі, що померли раніше. А через три дні сам Ісус воскрес і з’явився своїм учням у Галілеї. Це чудо справді мало місце, але знайшлося багато людей, які не повірили в нього.
Наш Господь дарував Царство Небесне праведникам, тобто тим, котрі одержали відпущення гріхів. Ми були врятовані і народилися знову не завдяки нашим фізичним зусиллям чи релігійним практикам, а через віру в славне Євангеліє. Це Євангеліє не є вигаданою історією. Усі гріхи світу дійсно перейшли на Ісуса, коли Він прийняв Хрещення. На Ньому не було жодного гріха, але Господь повинен був умерти на Хресті, щоб спокутувати гріхи, які Він узяв на Себе під час Хрещення.
Земля здригнулася і скелі розкололися, коли Ісус на Хресті віддав Свого Духа. Побачивши це, сотник та стражники, що були там і сторожували тіло Ісуса, жахнулися. Вони свідчили: „...Він був справді Син Божий!” (Матвія 27:54)
Йосип, багатий чоловік з Ариматеї, узяв тіло Ісуса, загорнув його в чисту тканину і поклав у могилу, яку до того приготував для себе. Первосвященики і фарисеї наказали охороняти могилу Господа протягом трьох днів.
Незважаючи на все це Ісус воскрес, щоб дарувати нове життя тим, які вірять у благословенне Євангеліє. Ісус прийшов у Галілею та зустрівся з учнями, як обіцяв перед розп’яттям. Уся Господня місія: Його народження, Хрещення, розп’яття, Воскресіння, Вознесіння і друге пришестя призначені для усіх тих, хто вірить у благословенне Євангеліє. Я також став свідком Господа та проповідую те, що Ісус – це Син живого Бога і мій Спаситель.
 
 
Хто проповідує правдиве Євангеліє?
 
Віруючі в Хрещення Ісуса свідчать про благословенне Євангеліє істини. Чудове Євангеліє поширюється через свідоцтва людей, що віднайшли спасіння та прощення гріхів. Коли людина звільняється від гріхів завдяки вірі в Євангеліє, Дух Господній починає керувати її вчинками і змінює її незалежно від її власної волі. Всеперемагаючі слова Господні завжди змінюють праведну людину і дають їй ще міцнішу віру. У відповідь на це людина віддає хвалу Господу. Слова Божі проникають глибоко в душу людини, і вона починає щодня відчувати внутрішнє оновлення. Спостерігаючи за тим, як міняється ця людина, оточуючі кажуть: „Він справді удостоївся спасіння, став правдивим християнином і дитям Божим”.
Навіть диявол визнає і підкоряється чудовому Євангелію. „Я переможений,” - каже він. „Справді, на землі більше немає гріха. Він зник із сердець усіх людей”. І все-таки диявол постійно тривожить розум людини, втручаючись у її праведне життя. Дії диявола спрямовані на те, щоб завадити людям отримати духовне благословення через Євангеліє. 
Сатана зазнав повної поразки в боротьбі з Ісусом. Дияволу вдалося розіп’яти Ісуса, контролюючи думки та наміри людей. Однак Ісус змив усі прогрішення світу, охрестившись і витерпівши на Хресті кару за них. Він врятував усіх, хто вірує у Євангеліє. 
Диявол не зміг зашкодити Божому задуму спасіння людства від гріхів. Ісус заплатив за гріхи людства Своїм Хрещенням і Кров’ю, щоб виповнилося славне Євангеліє. Тому на землі більше немає гріха. Наш Господь забрав усі гріхи Своїм Хрещенням. Він поклав кінець усім людським провинам Своєю смертю на Хресті зі словами: „...Звершилось!” (Івана 19:30) Сатану позбавлено влади звинувачувати тих, котрі вірують у благословенне Євангеліє. Ісус переміг диявола Своїм народженням, Хрещенням, розп’яттям і Воскресінням.
Чи у вашому серці як і раніше залишається гріх? Ні. Християнин може впевнено сказати: „Моє серце вільне від гріха.” Це твердження засноване на вірі в прекрасне Євангеліє істини. Людина, що вірить у благословенне Євангеліє Хрещення і Крові Ісуса, не має й краплини гріха на серці. 
Сьогодні чудове Євангеліє знайшло своє відображення в наших серцях. Ми вже не відчуваємо докорів сумління перед обличчям Господнім. Чи всі ви вірите, що Ісус цілковито очистив ваші гріхи Своїм Хрещенням в річці Йордан? Якщо так, то ваша радість і подяка Богу будуть досконалими. Віруючи в благодатне Євангеліє, ми отримуємо благословення і звільнення від наших земних гріхів. Тож дякуймо Господу за це.
„Що визволив нас із влади темряви і переставив нас до Царства Свого улюбленого Сина, в Якім ми маємо відкуплення і прощення гріхів...” (До колосян 1:13-14). Алілуя, хвала Тобі, Господи!
Своїм чудовим Євангелієм Ісус відкрив для нас дорогу до спасіння. Ми повинні силою прекрасного Євангелія раз і назавжди зруйнувати всі перешкоди у нашому серці, подібно як завіса в храмі розірвалася надвоє силою Ісуса. Чудове Євангеліє є даром для всіх нас. Ми можемо увійти в Царство Небесне завдяки вірі в благу звістку. Ось єдина необхідна та достатня істина, що дозволяє нам наповнитися Святим Духом.