Проповіді

Тема 9: Лист до Римлян (коментарі до Листа до Римлян)

[Chapter 8-8] (Лист до Римлян 8:26–28) Святий Дух допомагає праведним

(Лист до Римлян 8:26–28)
«Так само ж і Дух допомагає нам у наших немочах; бо ми не знаємо, про що маємо молитись, як належить, але Сам Дух заступається за нас невимовними зідханнями. А Той, Хто досліджує серця, знає, яка думка Духа, бо з волі Божої заступається за святих. І знаємо, що тим, хто любить Бога, хто покликаний Його постановою, усе допомагає на добре».
 
 
Святий Дух перебуває у серцях тих, котрі вірять у Божу праведність. Святий Дух спонукає їх молитися й допомагає їм у цьому. Він також клопочеться про них із зітханням, що неможливо передати словами. Це означає, що Святий Дух допомагає святим молитися відповідно до волі Божої. Ось чому тих, котрі вірять у Божу праведність, називають дітьми Божими. Господь обіцяє їм, що Його воля завжди буде з ними до кінця світу.
Святий Дух перебуває усередині праведників, ведучи їх відповідно до волі Божої. Як ви думаєте, яким чином можна одержати Святого Духа? Молитвою? Чи ви надієтеся наповнитися Святим Духом, перебуваючи з гріхом? Святий Дух діє і живе тільки у серцях тих, котрі вірять у Божу праведність.
Християни, які хочуть молитися відповідно до волі Божої, одержують допомогу від Святого Духа. Вони розуміють, про що повинні молитися. Якщо ви одержали Святого Духа через віру в Божу праведність, Святий Дух буде клопотатися про вас і вести правильним шляхом.
 

УСЕ ДОПОМАГАЄ НА ДОБРЕ
 
«І знаємо, що тим, хто любить Бога, хто покликаний Його постановою, усе допомагає на добре» (Лист до Римлян 8:28).
Бог є на боці віруючих, сприяючи тому, щоб люблячим Його усе допомагало на добре. Бог любить народжених знову віруючих. Він може іноді використовувати наших ворогів для нашого ж блага, але в остаточному рахунку покарає їх за гріхи. Кожен наш ворог, таким чином, одержить Його вічне покарання, тому що усе, що Господь допускає, є для блага віруючих.