Проповіді

Тема 9: Лист до Римлян (коментарі до Листа до Римлян)

[Chapter 9-3] (Лист до Римлян 9:30-33) Чи це несправедливо, що Бог полюбив Якова?

(Лист до Римлян 9:30-33)
«Що ж скажемо? Що погани, які не шукали праведности, досягли праведности, тієї праведности, що від віри, а Ізраїль, що шукав Закона праведности, не досяг Закону праведности. Чому? Бо шукали не з віри, але якби з учинків Закону; вони бо спіткнулись об камінь спотикання, як написано: 
Ось Я кладу на Сіоні камінь спотикання та скелю спокуси, 
і кожен, хто вірує в Нього, не посоромиться!»
 
 
Призиваючи кожного з нас, наш Господь сказав: «Ідіть же, і навчіться, що то є: Милости хочу, а не жертви. Бо Я не прийшов кликати праведних, але грішників до покаяння» (Євангеліє від Матвія 9:13). Ми повинні усвідомлювати, що для тих, котрі домагаються особистої праведності, дарунок спасіння не дається, і щоб уникнути цього, ми повинні вірити в Божу праведність.
Лист до Римлян 9:13 каже, що Бог полюбив Якова, але зненавидів Ісава. Для тих, котрі з вдячністю одержали Божу праведність, Господь дарував прощення гріхів поряд із благословенням, що роблять їх Його народом. Ми повинні повірити в Бога, знаючи про Його праведність.
Нам варто дізнатися і зрозуміти Слово Божої праведності, дане усім нам. Коли людина хоче звільнитися від своїх гріхів, вона повинна, насамперед, знати свої недоліки й гріхи так само добре, як і Божу праведність. Ми повинні знати й вірити в Його праведність. Бог сказав нам, що тільки ті, котрі знають, що вони варті пекла, мають потребу в Його праведності. Дуже важливо, щоб ми визнавали власні гріхи й зрозуміли, що через ці гріхи ми зіштовхнемося з Божим гнівом, який робить наше покарання в пеклі неминучим.
Але ми можемо увібрати в наші серця Євангеліє води та Духа завдяки хрещенню, смерті на Хресті та воскресінню нашого Господа, тому що лише ті, котрі знають Божу правду, можуть повірити в неї. Це також тому, що милосердя Боже і Його любов неможливо здобути молитвами покаяння чи набожним, благочестивим життям, яке ведуть багато релігійних людей. Проте, прощення гріхів, дане Богом, призначене для усіх тих, котрі вірять у Його праведність.
Ми повинні бути готові з бажанням у наших серцях повірити в Євангеліє води та Духа. Чи ви хочете сповнитися Божою праведністю? Тоді визнайте ваші гріхи перед Богом у Його Законі. Визнайте, що через ваші гріхи ви перебуваєте під гнівом Божим і, що вам потрібна лише Його праведність! Коли ви вірите в Євангеліє води та Духа і приймаєте його у ваше серце, Божа праведність стає вашою. Ви повинні знати цю істину.
 
 
РОЗУМ ТИХ, КОТРІ НЕ ВІРЯТЬ У БОЖУ ПРАВЕДНІСТЬ, ЗБЕНТЕЖЕНИЙ ТА ЗАМКНУТИЙ В ПОРОЖНЕЧІ
 
Бог сказав нам, що наші думки збентежені ще від початку (Книга Буття 1:2). Чому думки людини споконвічно були збентежені? Тому що ангел, який повстав проти Бога, засмучував і спустошив розум людей, не дозволивши їм вірити у слово Божої праведності. Ось як гріх увійшов у серце людини (Книга Буття 3:1-8).
Біблія каже нам, що ангел, створений Богом, повстав проти Нього. Ангел спробував силою заволодіти Його троном і, будучи переможеним під час цього повстання, він був позбавлений свого привілейованого становища. Потім занепалий Ангел спокусив і обдурив людство і звернув його проти Бога. Цього ангела звуть сатана. Цей гордовитий ангел дотепер діє як у віруючих, так і в безвірниках, у всіх їх хвалькуватих і бунтарських проявах. Обдуривши людину, він кинув виклик Слову Божої правди й повстав проти Його влади.
Диявол завжди застосовує неправду, щоб люди не змогли повірити в Євангеліє води та Духа. Багато людей, будучи обманутими дияволом, безплідно намагаються утвердитися у своїй особистій праведності. Він дозволив людям впасти в гріх і, як результат, проживати своє життя бездумно і безглуздо.
 
 
ДАРОВАНІ БОГОМ ПРОЩЕННЯ ГРІХІВ І ПРАВЕДНІСТЬ
 
Звільнення від гріхів для людства, яке впало в гріх, по-зрадницькому спокушене сатаною, не залежить від нашого бажання чи особистої праведності. Проте, безліч людей марно намагаються позбутися гріхів, та не усвідомлюючи своїх недоліків повстають проти Бога. Бог засудив тих, котрі прагнуть особистої праведності та намагаються заслужити Божу праведність власними вчинками. Спокутування не для таких людей: Бог дозволив знайти Його праведність тільки тим, які знають, що є грішниками й вірять у правдиве Євангеліє води та Духа.
Божа воля цілком відрізняється від людських помислів. Павло сказав нам, що незалежно від того, наскільки добра людина в зовнішніх проявах релігійного життя, а саме – регулярно відвідує церкву, вечірні молитовні збори, ранкові служби, постить, дає пожертвування, підносить молитви покаяння й т.д., вона ніколи не зможе очиститися від гріхів.
Бог каже нам, що справи Закону не можуть відпокутувати нас від наших прогрішень і зробити Божу праведність нашою. Як написано в 9 розділі Листа до Римлян: «Чому? Бо шукали не з віри, але якби з учинків Закону; вони бо спіткнулись об камінь спотикання, як написано: Ось Я кладу на Сіоні камінь спотикання та скелю спокуси, і кожен, хто вірує в Нього, не посоромиться».
Якщо так, то ми повинні повірити у хрещення і кров Ісуса, пролиту на Хресті, якими Ісус став спокутною жертвою між Богом і людством, щоб знайти Божу праведність. Таким чином, винятково важливо, щоб ви зрозуміли, що ви повинні відкинути особисту, щоб одержати Божу праведність. Не варто відмовлятися від Божої праведності, даної нам безкоштовно; ми повинні визнати Ісуса нашим Спасителем.
Навіть сьогодні багато людей визнають Господа Ісуса своїм Спасителем та усе ще залишаються грішниками, тому що не вірять у Євангеліє води та Духа, яке демонструє Божу праведність. Люди не можуть заслужити Божу праведність, дотримуючись Закону. Ті, котрі вірять у слово праведності, повинні відкинути свої прагнення досягти особистої праведності. Ви повинні пам’ятати, що Ісус став каменем спотикання для тих, котрі намагаються власними справами Закону досягти спокутування й Божої праведності.
Євангеліє води та Духа, дане нам Богом, є істиною, яка дає спокуту усім, хто вірить в Ісуса Христа як свого Спасителя, і яка повинна супроводжувати тих, котрі намагаються досягти Божої праведності. Цілком необхідно для спокутування й життя вічного мати віру в слово Божої праведності, виражене через хрещення і кров Ісуса, пролиту на Хресті. Воно каже нам, хто серед християн не може бачити прощення гріхів. І в той же час, воно вчить нас істині, відповідно до якої віруючі в Євангеліє води та Духа знайдуть Божу праведність.
Правильна віра, таким чином, вимагає розуміння того, що Бог зовсім не обрав неусвідомлено певну групу людей, щоб кинути їх до пекла. Якби Бог дійсно полюбив деяких і зненавидів інших, люди б не поважали Його праведність.
Через Євангеліє води та Духа Бог установив Закон праведності спокути, щоб звільнити всіх грішників від їх гріхів. Він також дав нам велике благословення одяганням у Його любов. Кожен з нас повинен відкинути особисту праведність перед Євангелієм води та Духа, даним Божою праведністю. Бог дав Свою праведність лише тим, котрі вірять у неї.
Бог не дав людям можливості самим врятуватися від гріха за допомогою особистої праведності. Без віри в Євангеліє води та Духа як Божу правду ніхто не може одержати цієї праведності, навіть якщо людина вірить в Ісуса (Євангеліє від Івана 3:1-8).
Хрещення, яке Ісус прийняв, і кров, яку Він пролив на Хресті, стали Божою праведністю. Ось чому Ісус є каменем спотикання для тих, котрі прагнуть досягти особистої праведності. Віруючі в Ісуса, таким чином, повинні усвідомити, що, намагаючись досягнути особистої праведності, вони зневажають Божу праведність. Жоден грішник не ввійде у ворота Неба без віри в Божу праведність. Ми, віруючі в Ісуса, повинні одержати прощення всіх наших прогрішень через віру в Божу праведність.
Ісус Христос, Який прийшов на цю землю, є Спасителем усіх грішників і Божою праведністю. Ми повинні істинно вірити в Божу правду, а також у те, що Ісус простив наші гріхи Своїм Словом, водою і Духом. Віруючі в Ісуса повинні вірити у хрещення, яке Він прийняв в Євангелії від Івана Хрестителя та Його кров, пролиту на Хресті, як втілення Божої праведності. Лише ті, котрі вірять у написане Слово води та Духа, можуть піти на небо.
 
 
СКАЗАНО, ЩО МИ ЯВЛЯЄМО СОБОЮ ПОСУДИНИ ГНІВУ Й МИЛОСЕРДЯ
 
Господь сказав: «Яка ж користь людині, що здобуде ввесь світ, але душу свою занапастить? Або що дасть людина взамін за душу свою?» (Євангеліє від Матвія 16:26). Якщо людина втрачає вічне життя, її досягнення на цій землі даремні, незалежно від того, які вони великі. Не має значення, чи людина завоювала цілий світ, чи навіть весь всесвіт, якщо вона не наповнилася Божою праведністю через віру в хрещення і кров Ісуса, пролиту на Хресті.
Не мають значення високо розвинуті теологічні доктрини, бо тільки через віру в Євангеліє води та Духа, яке виконало Божу правду, людина може знайти Його праведність. Віруючі в Ісуса можуть звільнитися від своїх гріхів тільки тоді, коли вони одержують Божу праведність по вірі в неї.
Сьогодні під час ранкових молитовних зборів стає звичайним бачити віруючих, котрі, стверджуючи, що вірять у Божу праведність, мучаться із приводу своїх гріхів. Насправді вони не вірять у Божу правду. Ми повинні зрозуміти, що віра, утверджувана тими, котрі не вірять у спокуту гріхів у рамках Божої праведності, не подобається Господу й тільки гнівить Його. Оскільки ці люди повстали проти Божої праведності, вони не можуть не залишатися Його недругами.
Євангеліє від Івана 3:5 каже нам, що «Коли хто не народиться згори, то не може побачити Божого Царства». Ось чому вам слід вирішити усі проблеми з гріхом вірою в Євангеліє води та Духа й у Божу праведність. Євангеліє води та Духа стало Божою правдою, яка здатна дати нам прощення гріхів і праведність.
Якщо ви хочете мати віру, яка виправдає вас у Божій праведності, то повинні слідувати Слову води та Духа, яке містить цю правду. Ви також повинні розуміти, що для того, щоб ваше серце зміцнилося у вірі в Божу правду, вам необхідно відкинути особисту праведність. Павло каже як євреям, так і поганам, що якщо хочуть одержати Божу праведність, повинні відмовитися від свого прагнення досягти особистої праведності.
Бог дав Авраамові сина як плід його віри в Божу праведність. Божа праведність є у Слові води й Духа. Кожен, хто вірить у Слово правди, стає праведником. Ревекка, дружина Ісаака, зачала від нього близнюків і ще до їх народження й до того, як вони зробили щось добре чи зле, їй було сказано, що «Більший служитиме меншому». З цього уривка деякі приходять до висновку, що Бог несправедливий. Але це помилковий висновок.
Бог обрав Якова, тому що ще коли Яків і Ісав були в утробі Ревекки, Він уже знав їх майбутню віру. Таємниця Божої правди криється в Євангелії води та Духа. Оскільки Ісав був гордий за свої вчинки, Бог побачив, що йому зовсім не потрібна Його праведність. Ось чому Бог зненавидів його. Яків же з іншого боку вірив у Божу праведність і славив одного тільки Бога, і Бог, таким чином, не міг не любити його.
Те, що Бог полюбив Якова і зненавидів Ісава, є зовсім правильним, і це справедливо з погляду істини. Бог не любить таких людей, як Ісав, що пишаються своєю силою, не вірячи в Божу праведність. Однак Господь задоволений такими, як Яків, тому що вони довідалися про свої недоліки й повірили в Його праведність.
Люди часто неправильно розуміють Божу праведність, запитуючи, як же Бог міг учинити так щодо Ісаака. Вони думають, що якщо Бог полюбив одних і зненавидів інших, то Він несправедливий. Вони навіть можуть відмовитися від віри в Ісуса, тому що думають про Нього як про несправедливого Бога.
 
Але як же Бог може бути несправедливим? Якщо хтось думає, що Бог несправедливий, то це лише відображає той факт, що в нього немає правильного розуміння Божої праведності. Більше того, саме вони своїм невір’ям у Божу праведність закривають її особистою, людською праведністю, що є великим злом перед Господом. Кожна людина повинна відкинути особисту праведність перед Божою і вірити в Євангеліє води та Духа.
Це єдиний шлях повірити у Слово спокути, що містить Божу праведність. Те, що Бог несправедливий, є вашою приватною уявою, що походить із незнання глибини Божого задуму і Його призначення. Божий праведний задум мав розкрити нам Його праведність. Оскільки Бог знав про майбутнє близнюків, Він відповідно до Своєї праведності задумав полюбити того з них, котрий вірив.
 Ми повинні зрозуміти й повірити в Божу праведність та задум. Кого, Якова чи Ісава, мав обрати Господь? Наш Господь сказав, що Він прийшов призвати «не праведників, але грішників». Іншими словами, Божа праведність призиває таких людей, як Яків. Що стосується Ісава, то він не тільки не відповів на заклик Божої правди, але, більше того, хвалився особистою праведністю. Ось чому Ісав заслуговував ненависті, у той час як Яків відповів на заклик Божої правди.
Усі ці біблійні істини необхідно зрозуміти в рамках віри у любов Божої праведності. Якщо людина намагається вирішити задачу Божого призначення, не маючи правильного пізнання праведної Божої любові, він потрапить у пастки, розставлені ним самим, що ведуть до загибелі.
Бог призначив людей, щоб розкрити любов Його праведності. Яків прийшов, щоб визнати свої провини й повірити у слово Божої правди. Тому те, що Бог полюбив Якова і зненавидів Ісава, є справедливим. З погляду Бога кожна людина заслуговує Його гніву, але Він захистив нас Своєю спокутою, прийнявши смерть за усіх, хто вірить у Його праведність. Ті, котрі зодягнулися в милосердя перед Богом, не хваляться власною праведністю, але вірять у Божу правду як джерело спокути. Ці люди визнають: «Я заслуговую осудження на муки пекла за мої гріхи. Господи, прояви милосердя до мене і навчи мене Своєї праведності».
Бог дає прощення гріхів лише тим, котрі вірять у Його праведну любов; такий задум Божий, котрий Він відкрив для нас – зробити нас Його синами. Ви повинні правильно розуміти Божий задум – любити Якова і ненавидіти Ісава. Якщо з якоїсь причини ви неправильно зрозуміли Божу праведність, то прийшов час знову повірити в Божу правду й Його праведну любов.
Я вірю в Божу праведність. Ті, котрі можуть правильно розуміти праведну Божу любов, можуть також істинно вірити в справедливе Боже провидіння в рамках Його праведності. Деякі люди в цьому світі мають правильне розуміння Божого праведного задуму та вірять у нього, але багато заражені неправильним розумінням Бога.
Ці люди думають, що, оскільки Писання каже нам, що Бог зненавидів Ісава, то Бог односторонньо, без якихось причин, ненавидить деяких людей, начебто це просто їхня доля бути неугодними Богу. Але наш Господь не є таким жорстоким Богом. Він – суддя, справедливий і праведний у Своїй істині. Бог хоче дати всім і кожному з нас Свою праведну любов і милосердя.
Бог побажав дати нам Свою праведність через Ісуса Христа. Він зодягнув у Його милосердя тих, котрі вірять у Його праведність, і зробив їх Своїми дітьми.
Ця істина розкривається в Новому Завіті в Євангелії від Матвія 9:12-13, де написано: «А Він це почув та й сказав: Лікаря не потребують здорові, а слабі! Ідіть же, і навчіться, що то є: Милости хочу, а не жертви. Бо Я не прийшов кликати праведних, але грішників до покаяння». Здорові не відчують потреби в лікарі й навіть можуть думати, що лікарі докучливі та уперті люди. Так само люди не розуміють необхідності в лікарях, коли вони здорові, не розуміють важливості знаходження Божої праведності в їх серцях через віру в неї. Не знаючи Божої праведності, вони зайняті досягненням особистої праведності.
Але грішники повинні відмовитися від своєї та вірити в Божу праведність. Ви можете бути перед Богом Яковом чи Ісавом. Ким хочете бути? Божі винагорода чи покарання будуть залежати від того, яке рішення ви приймете і чи будете вірити у спокуту Божої праведності.
 
 
У БОГА НЕМАЄ НІЧОГО НЕПРАВИЛЬНОГО
 
Кожній людині по її природі властивий дух змагання. Деякі можуть бути високоосвіченими й процвітаючими людьми, деякі, можливо, зробили багато доброго для інших. Але, не розуміючи й не маючи віри в Божу праведність, вони не одержать Божого визнання. Кожна людина – ви й я, навіть євреї – були приречені на муки пекла перед Господом. Незважаючи на це, ми виправдані не власними зусиллями, справами чи силами, але тільки по вірі в Божу праведність.
Оскільки Бог чесно і справедливо дав кожному Свою праведну любов, усі ті, котрі вірять у неї, можуть звільнитися від усіх своїх гріхів. Бог не є несправедливим, як ви могли подумати.
Чи одержить людина Боже благословення спокутою, залежить від того, чи вона приймає це благословення, чи відкидає його. Ось чому одні люди стають посудинами гніву, а інші – милосердя. Ось чому Яків став посудиною милосердя, у той час як Ісав – гніву.
Але деякі теологи й ті, котрі не перебувають у Святому Дусі, часто ганьблять Бога. Вони кажуть: «Дивися, хіба Бог не зробив фараона посудиною гніву? Подивіться на Ісава і на Якова! Погляньте на Ревекку! Подивіться, що зробив гончар! Хіба Бог не зробив одних посудинами честі ще від початку? Хіба не призначив Він тим самим долі цих людей!» Їхня логіка така: деякі люди були обрані стати дітьми Божими ще до їх народження, призначені й обрані бути одягненими в Божу любов, стали Його дітьми, у той час як інші заслуговують пекла. Ось як критикують Боже вибрання. Але Бог дав Свою праведність усім і справедливо обирає тих, котрі вірять у неї.
Ми виправдані через віру в Божу праведність, незважаючи на те, що насправді раніше не були Його народом. Бог може визнати нашу віру, тому що ми виправдані через віру в Євангеліє води та Духа через Його Слово. Така істина Євангелія, що показує дивну силу Бога.
 Споконвічно не було Бога усередині нас, ми не знали Його і всі були грішниками, але через віру в Божу праведність ми стали Його народом. Євангеліє води та Духа, у яке ми віримо, є повним і досконалим. Ми повинні славити Бога за те, що Він дав нам істину, по якій ми можемо знайти Його праведність.
Наше життя – повне лих і незгод, але ми не повинні забувати про Божу праведність, тому що Бог виявив нам велич Його сили. Найщасливіша людина у всьому всесвіті та, котра пізнала Божу праведність. Для тих з нас, котрі вірять у Бога, Триєдиний Бог є Батьком милосердя. Він – Святий Бог. Він уклав віру в Божу праведність у душі тих, котрі вірять у неї. Ми стали дітьми Божими й посудинами Його милості та благословення через знання і віру в Його праведність.
Проте, багато людей дотепер поглинені власними зусиллями й добрими справами. Роблячи величезні пожертвування, добровільно працюючи в церкві, даруючи великі суми грошей, змагаючись у цьому з іншими, ви можете думати, що все це – добрі справи, але тільки вони не можуть врятувати вас. Зосередженість тільки на цьому не є показником віри в Божу праведність, але того, що ви домагаєтеся особистої праведності. Ті, котрі поглинені стараннями плоті, виступають проти Бога. Це люди, які не знають Божої праведності, але поглинені справами плоті.
Біблія каже нам, що Боже спасіння дане не тим, котрі прагнуть його, але тим, котрі вірять у Божу праведність. Цю праведність можна одержати тільки через віру в нашого милосердного Бога. Бог любить нас не за наші справи. Тільки за нашу віру в Його праведність ми можемо дійсно одержати Його милосердну любов. Ось чому правдива віра цілком залежить від того, чи ми знаємо й чи віримо в Божу праведність.
Хіба ми не були марними істотами ще від початку? Хіба не віра в Божу праведність зробила нас гідними? Ми можемо твердо триматися нашої віри в Божу праведність і пишатися тим фактом, що тепер ми стали дітьми Божими.
У світі існує багато людей, які роблять зло і стверджують, що Бога немає, але Бог мав милосердя до нас, тому що ми повірили в Його праведність. Ми є істинно дорогоцінними перед Богом і наша гордість у Бозі заслужена. Ми можемо зіштовхуватися з лихами й незгодами, коли перебуваємо на землі, але всі ми духовно багаті та щасливі. Ми повинні слідувати за Божою праведністю та прославляти Ісуса.
Бог зробив усіх грішників Своїми дітьми, безгрішними, праведними й досконалими перед Ним. Ми повинні усвідомити, на кого сходить Божа праведність. Ця праведність змила всі наші беззаконня й гріхи. Те, чи ви вірите в цю істину, чи ні, цілком залежить від вас. Ви також цілком врятовані від ваших гріхів Божою праведністю. Як ви учините? Невже відкладете на завтра своє рішення вірити в Божу праведність?
 
Хай Божа праведність перебуває з вами.