Проповіді

Тема 10: Об’явлення

[Chapter 7-1] (Об’явлення 7:1-17) Хто спасеться протягом великого горя?

(Об’явлення 7:1-17)
«А по цьому я бачив чотирьох Анголів, що стояли на чотирьох кутах землі та тримали чотири земні вітри, щоб вітер не віяв на землю, ані на море, ані на жодне дерево. І бачив я іншого Ангола, що від схід сонця виходив, і мав печатку Бога Живого. І він гучним голосом крикнув до чотирьох Анголів, що їм дано пошкодити землі та морю, говорячи: Не шкодьте ані землі, ані морю, ані дереву, аж поки ми покладемо печатки рабам Бога нашого на їхніх чолах! І почув я число попечатаних: сто сорок чотири тисячі попечатаних від усіх племен Ізраїлевих синів: 
 
з племени Юдиного дванадцять тисяч попечатаних, 
з племени Рувимового дванадцять тисяч, 
з племени Гадового дванадцять тисяч, 
з племени Асирового дванадцять тисяч, 
з племени Нефталимового дванадцять тисяч, 
з племени Манасіїного дванадцять тисяч, 
з племени Симеонового дванадцять тисяч, 
з племени Левіїного дванадцять тисяч, 
з племени Іссахарового дванадцять тисяч, 
з племени Завулонового дванадцять тисяч, 
з племени Йосипового дванадцять тисяч, 
з племени Веніяминового дванадцять тисяч попечатаних. 
Потому я глянув, і ось натовп великий, що його зрахувати не може ніхто, з усякого люду, і племен, і народів, і язиків, стояв перед престолом і перед Агнцем, зодягнені в білу одежу, а в їхніх руках було пальмове віття. І взивали вони гучним голосом, кажучи: Спасіння нашому Богові, що сидить на престолі, і Агнцеві! А всі Анголи стояли навколо престолу та старців і чотирьох тих тварин. І вони на обличчя попадали перед престолом, і вклонилися Богові, кажучи: 
Амінь! Благословення, і слава, і мудрість, 
і хвала, і честь, і сила, і міць 
нашому Богу на вічні віки! 
Амінь! 
І відповів один із старців, і до мене сказав: Оці, що зодягнені в білу одежу, хто вони й звідкіля поприходили? І сказав я йому: Мій пане, ти знаєш! Він же мені відказав: Це ті, що прийшли від великого горя, і випрали одіж свою, та вибілили її в крові Агнця... Тому то вони перед Божим престолом, і в храмі Його день і ніч Йому служать. А Той, Хто сидить на престолі, розтягне намета над ними. Вони голоду й спраги терпіти не будуть уже, і не буде палити їх сонце, ані спека яка. Бо Агнець, що серед престолу, буде їх пасти, і водитиме їх до джерел вод життя. І Бог кожну сльозу з очей їхніх зітре!»
 
 
Тлумачення
 
Вірш 1: «А по цьому я бачив чотирьох Анголів, що стояли на чотирьох кутах землі та тримали чотири земні вітри, щоб вітер не віяв на землю, ані на море, ані на жодне дерево».
Тут написано, що прихід Нещастя повністю залежить від Божої волі. Бог вирішив спасти 144 тисячі з племен Ізраїлю і зробить їх Своїм народом перед тим, як зішле велике горе на цю землю.
 
Вірші 2-3: «І бачив я іншого Ангола, що від схід сонця виходив, і мав печатку Бога Живого. І він гучним голосом крикнув до чотирьох Анголів, що їм дано пошкодити землі та морю, говорячи: Не шкодьте ані землі, ані морю, ані дереву, аж поки ми покладемо печатки рабам Бога нашого на їхніх чолах!» 
Тут Бог наказує чотирьом ангелам, котрі мали принести кари на землю і моря, зачекати, поки 144 тисячі юдеїв будуть запечатані. Іншими словами, Бог сказав їм не шкодити землі, поки буде вибрано по 12 тисяч від кожного племені Ізраїлю і їхні чола будуть запечатані Божими печатками життя. Це особливий наказ Божий, що показує Його особливу мету для народу Ізраїлю. 
 
Вірш 4: «І почув я число попечатаних: сто сорок чотири тисячі попечатаних від усіх племен Ізраїлевих синів:» 
Запечатані Богом одержать особливий захист від Бога та Його благословення спасіння навіть протягом великого горя останніх днів.
 
Вірші 5-9: «з племени Юдиного дванадцять тисяч попечатаних, з племени Рувимового дванадцять тисяч, з племени Гадового дванадцять тисяч, з племени Асирового дванадцять тисяч, з племени Нефталимового дванадцять тисяч, з племени Манасіїного дванадцять тисяч, з племени Симеонового дванадцять тисяч, з племени Левіїного дванадцять тисяч, з племени Іссахарового дванадцять тисяч, з племени Завулонового дванадцять тисяч, з племени Йосипового дванадцять тисяч, з племени Веніяминового дванадцять тисяч попечатаних. Потому я глянув, і ось натовп великий, що його зрахувати не може ніхто, з усякого люду, і племен, і народів, і язиків, стояв перед престолом і перед Агнцем, зодягнені в білу одежу, а в їхніх руках було пальмове віття».
Цей вірш каже нам про число запечатаних серед народу Ізраїлю — по 12 тисяч від кожного племені Ізраїлю будуть запечатані для одержання особливої милості Божої. Бог дасть спасіння 12 тисячам від кожного племені Ізраїлю і зробить їх Своїм народом; ця особлива милість однакова для кожного племені. 
Оскільки Бог однаково полюбив кожне плем’я Ізраїлю, Він дав їм усім благословення стати Його народом. Бог одягнув юдеїв у цю ласку, щоб виконати Своє Слово обітниці, дане Аврааму і його нащадкам. Тож можемо бачити, що Бог виконує все, що Він пообіцяв і запланував для людства.
Тут написано, що багато поган також будуть врятовані протягом великого горя та стануть Божим народом. Іншими словами, незліченна кількість поган також звільняться від їхніх гріхів з допомогою віри у євангеліє води та Духа й страждатимуть з вірою в останні дні. Тому ми повинні пам’ятати, що Бог хоче зробити поган Своїм народом, навіть до останніх днів.
 
Вірші 10-11: «І взивали вони гучним голосом, кажучи: Спасіння нашому Богові, що сидить на престолі, і Агнцеві! А всі Анголи стояли навколо престолу та старців і чотирьох тих тварин. І вони на обличчя попадали перед престолом, і вклонилися Богові»
Бог дарує Свою милість спасіння навіть в останні дні як юдеям, так і нам, поганам. Тому Христос гідний поклоніння, похвали і слави. Для святих тільки Бог є об’єктом поклоніння. 
 
Вірш 12: «кажучи: Амінь! Благословення, і слава, і мудрість, і хвала, і честь, і сила, і міць нашому Богу на вічні віки! Амінь!» 
Всі священики Божі віддають похвалу Господу Богу. Єдиному Богу справді належать похвала й честь. 
 
Вірші 13-14: «І відповів один із старців, і до мене сказав: Оці, що зодягнені в білу одежу, хто вони й звідкіля поприходили? І сказав я йому: Мій пане, ти знаєш! Він же мені відказав: Це ті, що прийшли від великого горя, і випрали одіж свою, та вибілили її в крові Агнця...»
Бог збере Свій останній урожай після того, як зішле велике горе, щоб святі могли пройти через славне мучеництво і захистити істинну віру.
В перші три з половиною роки семирічного періоду великого горя святі переживатимуть страшні гоніння Антихриста і страждатимуть, захищаючи свою віру. Це Нещастя мучеництва є абсолютно відмінним від інших бід Церковної Історії; воно вимагатиме абсолютної віри від святих, котрі вірять в Бога на цій землі. Мучеництво – це велика честь для святих. Через мучеництво святі зможуть показати свою істинну віру в Бога. В останні дні великого горя всі святі захистять свою віру через їх мучеництво, візьмуть участь у воскресінні та вознесінні й стануть перед Божим престолом. 
Вірші 15-16: «Тому то вони перед Божим престолом, і в храмі Його день і ніч Йому служать. А Той, Хто сидить на престолі, розтягне намета над ними. Вони голоду й спраги терпіти не будуть уже, і не буде палити їх сонце, ані спека яка;»
Ті, котрі мають істинну віру перед Богом, підуть на муки в останні дні великого горя, захищаючи віру в спасіння євангелія води та Духа. Тому Бог дасть святим з такою вірою Свій особливий захист та благословення і обійме їх Своїми руками. 
Борючись проти Антихриста, мучачись та воскресши, святі ніколи більше не вмиратимуть та не матимуть печалі в Царстві Божому. Вони вічно житимуть в благословенні, даному дітям Божим. Ті, котрі живуть в обіймах Божих, не відчуватимуть нестачі, ніколи більше не страждатимуть від зла. Зараз на них чекає особлива Божа нагорода, любов і слава, яка перебуватиме з ними вічно.
 
Вірш 17: «Бо Агнець, що серед престолу, буде їх пасти, і водитиме їх до джерел вод життя. І Бог кожну сльозу з очей їхніх зітре!»
Бог буде вічним Пастирем святих і дасть їм Своє вічне благословення. Щоб винагородити святих за всі їхні страждання і мучеництво, перенесені ради Господа на цій землі, Бог приведе їх до джерел води живої, дозволить ламати хліб з Господом перед Божим престолом і одягне їх навіки в Своє благословення, щоб вони були із Ним у всій Його славі. Святі, будучи на цій землі, повірили у євангеліє води та Духа, прожили життя служіння для слави Бога і мучилися задля Його імені, тому Бог дозволить тим, котрі захистили віру, жити вічно в Його славі у новому Небі та Царстві. Алілуя! Хваліть Христа!