Проповіді

Тема 10: Об’явлення

[Chapter 10-2] (Об’явлення 10:1-11) Чи знаєте ви, коли станеться вознесіння святих?

(Об’явлення 10:1-11)
 
А зараз звернімо нашу увагу на те, коли станеться вознесіння. Багато уривків Біблії кажуть про вознесіння. Багато уривків Нового Заповіту, так само як і Старого, згадують про нього; так, наприклад, Ілля піднявся на небо у вогняній колісниці, Енох же ходив у Бозі і був забраний Ним. Можемо бачити, що Біблія згадує про вознесіння в багатьох місцях. Вознесіння означає "підняти вгору". Це стосується того, що Бог забере Свій народ до неба Своєю силою. 
Проте найскладнішим у Біблії є також питання вознесіння. Коли Бог забере до неба Свій народ? Питання часу вознесіння є одним із найпоширеніших питань християнства.
Повернімося до 1 До солунян 4:14-17 і подивімося, що Бог сказав нам через Апостола Павла: “Коли бо ми віруємо, що Ісус був умер і воскрес, так і покійних через Ісуса приведе Бог із Ним. Бо це ми вам кажемо словом Господнім, що ми, хто живе, хто полишений до приходу Господнього, ми не попередимо покійних. Сам бо Господь із наказом, при голосі Архангола та при Божій сурмі зійде з неба, і перше воскреснуть умерлі в Христі. потім ми, що живемо й зостались, будемо схоплені разом із ними на хмарах на зустріч Господню на повітрі, і так завсіди будемо з Господом”. 
У Юді 1:14 Бог також каже нам: “Про них же звіщав був Енох, сьомий від Адама, і казав: Ось іде Господь зо Своїми десятками тисяч святих”. Іншими словами, святі будуть забрані на небо нашим Богом під звуки сурми архангела, якийсь час будуть залишатися в небі, а потім знову прийдуть на землю з Христом. Ось біблійна правда про вознесіння.
Ми розглянули згаданий вище уривок, тому що саме Об'явлення 10 каже нам, коли настане вознесіння. Як я казав раніше, основна суть цього розділу знаходиться у вірші 7: “А дня голосу сьомого Ангола, коли він засурмить, довершиться Божа таємниця, як Він благовістив був Своїм рабам пророкам”. Цей вірш – це ключ до відповіді на всі наші питання і цікавість щодо вознесіння, адже він показує нам, коли воно станеться. 
Бог послав могутнього ангела до Івана у видінні і показав, що Він зробить через цього ангела, коли Господь прийде на землю. Цей ангел, піднімаючи руку до неба, “поклявся Живучим по вічні віки, Який створив небо та те, що на ньому, і землю та те, що на ній, і море й що в нім, що вже часу не буде”. Те, що вже часу не буде означає, що більше немає жодної причини все це відкладати. Це означає, що “часу вже нема”. А те, що часу вже нема, в свою чергу означає, що в день, коли засурмить сьомий ангел, виконається Божа таємниця, як Бог проголосив Своїм слугам пророкам.
Коли засурмить сурма останньої з поміж кар семи сурм, світ вступить в кари семи чаш. Ми повинні усвідомити, що на той час більше не буде часу для цього світу. Справді, Слово Боже у вірші 7 про те, що “дня голосу сьомого Ангола, коли він засурмить, довершиться Божа таємниця, як Він благовістив був Своїм рабам пророкам", означає час вознесіння. У іншому місці Павло також сказав, що вознесіння прийде разом з голосом архангела і звуками Божої сурми. Ось що Павло мав на увазі, і це також є основа для всіх інших згадок Біблії про вознесіння.
“А дня голосу сьомого Ангола, коли він засурмить, довершиться Божа таємниця, як Він благовістив був Своїм рабам пророкам”. Це Слово каже нам, що вознесіння святих станеться, коли засурмить сьомий ангел, і тоді їх буде забрано аж на небо. Коли слуги Бога проповідують євангеліє води та Духа втраченим душам, Святий Дух справді сходить на серця віруючих, котрі прийняли істинне євангеліє; вони справді стають дітьми Божими. Ми справді віримо, що Божа таємниця вознесіння стане дійсністю і що нас буде забрано до неба. 
Потім Бог цілком знищить цей світ, проливши на нього останні кари семи чаш, установить Царство Боже на землі, де ми царюватимемо з Христом протягом тисячі років, а потім перенесе нас на Нове Небо і Землю, де ми завжди житимемо.
Сказавши Івану про майбутнє вознесіння, Бог наказав йому з'їсти малу книгу і знову пророкувати. Основним, про що слуги Божі повинні навчати святих, що живуть в ці останні дні, є вознесіння і його точний час. Вони повинні навчати про це відповідно до Біблії. Вони також повинні дослівно проповідувати євангеліє води та Духа. Ось що повинні робити слуги Божі і Його святі, котрі житимуть в останні дні. Ось так Бог довірив святим цю справу, а також розповів їм про Свою таємницю. Бог каже нам, що Він не відкладатиме, але обов'язково виконає Свій задум. Коли прийде час, Бог все виконає.
У розділі 11 з'являються два оливкові дерева, тобто два пророки. Ці два слуги Божі, яких символізують два оливкові дерева, будуть убиті Антихристом під час їх боротьби з ним, але потім Бог воскресить їх і через три з половиною дні забере до неба. Іншими словами, Бог на різних прикладах показує нам, що вознесіння станеться під час мук святих в час Антихриста.
Ми повинні знати наперед, що святі переживуть Велике Горе, залишаться на цій землі під час шести перших кар семи сурм. І Бог захистить святих від цих кар семи сурм, Бог захищатиме їх до шостої кари, але Антихрист зрештою уб'є їх у розпалі свого знущання, під час своїх останніх виступів проти Бога. Смерть, яку святі приймуть в цей час – це їхні мучеництво. Вони помруть праведною смертю, щоб захистити свою віру, тому ми називаємо це “мучеництвом”. Тому ми повинні вірити, що після мучеництва прийде вознесіння, а також проповідувати цю віру іншим.
Багато людей не знають, чи вознесіння прийде до чи після Великого Горя. Колись люди думали, що Христос повернеться після Горя і забере святих до неба під час свого другого приходу. Але сьогодні більшість християн вважає, що вознесіння прийде перед Великим Горем. Вони думають, що не мають відношення до кар семи сурм або семи чаш і що будуть взяті до неба під час щоденного, нормального, веселого життя. Але ми не повинні вірити цим брехливим вченням. Ці люди дуже помиляються в своєму знанні й розумінні часу вознесіння; з наближенням останніх днів їх благочестя слабшатиме, а віра зникне.
Я не для того кажу вам, що вознесіння прийде в середині Великого Горя, щоб ви стали ще побожнішими. Я тільки хочу, щоб ви мали ясне розуміння часу вознесіння і тікали від брехливих вчень про вознесіння перед Великим Горем, адже у вірші 7 Бог ясно каже нам: “а дня голосу сьомого Ангола, коли він засурмить, довершиться Божа таємниця, як Він благовістив був Своїм рабам пророкам”. Коли проллються кари семи чаш, на відміну від попередніх кар семи сурм, вони проллються зразу ж одна за одною. Ми, святі, повинні усвідомити це.
Об'явлення 16:1-2 каже нам: “І я почув гучний голос із храму, що казав до семи Анголів: Ідіть, і вилийте на землю сім чаш гніву Божого. І пішов перший Ангол, і вилив на землю чашу свою. І шкідливі та люті болячки обсіли людей, хто мав знамено звірини й вклонявсь її образу”. За цією першою карою одразу ж, ніби автоматично виллються всі наступні чаші; тоді сім ангелів один за одним спорожнять свої чаші без звуків сурм чи інших попереджень. Іншими словами, проливши сім чаш підряд Бог цілком знищить цей світ. Чому? Тому що все закінчиться розлиттям кар семи чаш, які належать до кари сьомої сурми. 
Коли настануть кари семи сурм, між ними будуть як мінімум короткі перерви, але між карами семи чаш не буде жодних перерв. Ці кари семи чаш призначені для заключного моменту, і після того, як минуть кари семи сурм, коли зрештою засурмить остання сурма, світ докорінно зміниться і все закінчиться. 
Ось чому в Об'явленні 11:15-18 написано: “І засурмив сьомий Ангол, і на небі зчинились гучні голоси, що казали: Перейшло панування над світом до Господа нашого та до Христа Його, і Він зацарює на вічні віки. І двадцять чотири старці, що на престолах своїх перед Богом сидять, попадали на обличчя свої, та й уклонилися Богові. кажучи: Дяку складаємо Тобі, Господи, Боже Вседержителю, що Ти є й що Ти був, що прийняв Свою силу велику та й зацарював. А погани розлютилися, та гнів Твій прийшов, і час настав мертвих судити, і дати заплату рабам Твоїм, пророкам і святим, і тим, хто Ймення Твого боїться малим і великим, і знищити тих, хто нищить землю”.
Тут сказано, що коли засурмив сьомий ангел, було чути гучні голоси, які промовляли: “Перейшло панування над світом до Господа нашого та до Христа Його, і Він зацарює на вічні віки!” Але немає жодної згадки про кару. Чому? Тому що одразу ж по звуках сьомої сурми не буде сьомої кари, але настане вознесіння. Бог воскресить і забере на небо святих, як тих, котрі все ще житимуть на землі, так і тих, котрі вже спатимуть, і коли закінчиться їхнє вознесіння, Він виллє кари семи чаш і цілком знищить світ. 
Якщо ми хочемо з'ясувати, коли точно станеться наше вознесіння, нам доведеться тільки прочитати Слово Боже Об'явлення 10:7. Божа таємниця без сумніву закінчиться в цей час, так як Він сказав Своїм слугам-пророкам. Божа таємниця тут стосується вознесіння не будь-кого, але святих. 
Тут я пропоную вашій увазі інший уривок, щоб ви ясно зрозуміли і правильно повірили. Знову ж Біблія каже: “Ось кажу я вам таємницю: не всі ми заснемо, та всі перемінимось. раптом, як оком змигнути, при останній сурмі: бо засурмить вона і мертві воскреснуть, а ми перемінимось (1 До коринтян 15:51-52)”. Чи ж Біблія не ясно каже, що воскресіння святих відбудеться, коли засурмить остання сурма? Коли засурмить сурма, померлі в Христі воскреснуть неушкоджені й ми також враз змінимося, щоб бути взяті до неба.
Ангел, який з'являється в розділі 11, – це могутній ангел, посланий Богом, відмінний від інших ангелів, котрі засурмлять у перші шість сурм. Дивлячись на те, що робить цей могутній ангел, ми бачимо, що він дуже схожий на Бога, і навіть можемо сплутати його з Богом: “І бачив я іншого потужного Ангола, що сходив із неба. Був одягнений в хмару, і над його головою веселка була, а обличчя його як стовпи огняні. і мав у руці своїй книжку розгорнену. І він поставив свою праву ногу на море, а ліву на землю. і закричав гучним голосом, як лев той ричить. І як він закричав, то заговорили сім громів голосами своїми”. 
Іншими словами, ми можемо сплутати цього ангела з Богом, тому що цей могутній ангел зробить все, що має зробити Ісус Христос, – від Його імені. Отже тут сказано, що Бог зробить все через цього могутнього ангела. Отже цей ангел, ступивши на море й на землю, знищить їх, та коли громи настануть, він завершить все, що Бог запланував у Христі Ісусі ще від створення світу й людства.
Ми, святі, переживемо і перетерпимо перші шість із кар семи сурм, і навіть тоді продовжуватимемо проповідувати євангеліє. Бог сказав Івану взяти і з'їсти маленьку книгу і знову пророкувати, але це Слово також звернене до нас, тобто ми повинні триматися у вірі й продовжувати жити до останнього дня. Коли здійсниться наше вознесіння, коли засурмить сьома сурма, ми повинні визнати цю правду нашого вознесіння, міцно триматися його у вірі, слухати Слово і проповідувати євангеліє, поки не прийде цей день. 
Аж до звуків сьомої сурми Антихрист діятиме серед цих кар, святі мучитимуться і незадовго будуть взяті до неба. Насправді навіть в цей час, коли віра багатьох віруючих в Ісуса буде сильно підірвана і зникатиме, ми повинні жити вірою. Іншими словами, ми повинні повірити, що наше вознесіння прийде одразу після звуків сьомої сурми, і прожити життя з цією вірою.
Ми скоро на власні очі побачимо кари семи сурм. Ми на власні очі побачимо і порахуємо ці кари, від першої до шостої. Після того, як ми, святі, інтуїтивно відчуємо, що прийшов час нашого мучеництва, ми справді мучитимемося, як написано. Це не казка і не наукова фантастика. І не щось, чому ви можете вірити або не вірити, як вам заманеться. Це – те, що справді станеться з вами і мною.
Об'явлення 10:7, вірш, який найчіткіше показує вознесіння Книги Об'явлення, каже нам, що вознесіння святих прийде із звуками сьомої сурми, і що світ закінчиться карами семи чаш. Після вознесіння святих Бог знищить весь світ. Коли всі святі будуть взяті до неба, вони хвалитимуть Господа в небі. Але на цю землю проллються кари семи чаш, цілком знищивши світ, і коли закінчаться ці кари семи чаш, святі зійдуть на відновлену землю з Господом. І тоді на цій землі буде побудоване Тисячолітнє Царство, Царство Христа.
Сьогоднішні християни здебільшого підтримують теорію вознесіння перед Горем; в наш час деякі з них навіть відстоюють амілленіалізм, тобто те, що взагалі не буде жодного Тисячолітнього Царства. То чи ж Тисячолітнє Царство не прийде? Багато вірять в це сьогодні. Деякі з них, котрі служать у деяких найбільших церквах Кореї, навіть проголошують, що все в Об'явленні, починаючи від мітки 666 до вознесіння, – це не факти, але тільки символи. Христос одного разу запитав: “Коли прийде Син Чоловічий, чи Він знайде віру на землі?” Поза сумнівом, дуже важко знайти правдивих віруючих в ці останні дні.
Але Господь каже нам, що наше вознесіння дійсно прийде. Коли ми будемо взяті до неба, ми зустрінемо Господа в небі й хвалитимемо Його, Він піклуватиметься про нас і утішить нас, і ми повернемося на землю з Ним. У Тисячолітньому Царстві ми проживемо нове життя у воскреслих і нових тілах, і все навколо буде нове, наше нове життя і нові благословення. Ми житимемо в такій славі, одягнувшись в Бога. Ми повинні жити з цією вірою і надією. І коли закінчиться Тисячолітнє Царство, ми увійдемо до Нового Неба і Землі та завжди царюватимемо з Христом у вічній честі й славі. 
Коли ми увійдемо в Тисячолітнє Царство і Нове Небо й Землю, всі ангели будуть нам служити. Кому будуть належати всі духовні істоти, весь створений Богом та Ісусом Христом світ і все в ньому? Все це буде наше. Ось чому Біблія каже, що святі успадкують все. Оскільки ми – святі, народжені знову через євангеліє води та Духа, ми також є спадкоємцями Бога і співспадкоємцями з Христом, котрі успадкують все. Насправді ми повинні подолати труднощі на цій землі вірою і вистояти в очікуванні дня нашого спадкоємства. Ми також повинні мати воюючу віру, як елітні Божі війська.
Бог сказав нам, що всі ці речі скоро здійсняться без жодної затримки. Іншими словами, вони незадовго точно будуть виконані. Дехто, можливо, потім дивуватиметься, чому Бог не сказав нам про це детальніше. Відповіддю на це питання буде те, що приховування Божих справ – це Його мудрість (Приповісті 25:2, Від Луки 10:21).
Якби план Божий був детально описаний, це стало б приводом для ще більшого занепокоєння в цьому світі. Святі тоді не змогли б дожити до останнього дня. Майже всі святі були б убиті невіруючими і жоден святий не вижив би. Якби кожна деталь про останні дні була записана в Біблії, то не народжені знову з води і Духа повбивали б усіх народжених знову віруючих. Приховавши Свої плани, Бог показує їх тільки тим, котрі заслуговують, а від інших людей приховав їх як таємницю – ось мудрість Божа. Бог повідомив нам про Свій план і дозволив нам пізнати його тільки тому, що це так необхідно для святих цієї ери.
Те, що народжені знову церкви Божі зараз говорять детально про останні дні означає, що останні дні справді наближаються. Оскільки насувається ера Горя, Слово Об'явлення проповідується, щоб святі мали належне знання про останні дні, щоб вижили і подолали це Горе, яке наближається. Навіть народжені знову, якщо вони стикнуться з Горем без жодного знання, то не знатимуть, що робити, і будуть введені у велике замішання, коли Горе справді прийде. Це замішання буде ще більшим для тих, котрі надіються тільки на власну, суб'єктивну віру.
Ми можемо уявити, що багато неприготованих душ в їх неуцтві й замішанні почнуть йти неправильною дорогою, коли прийдуть останні дні. “Чи Бог щось тобі сказав?” “Чи ж Він не показав тобі видіння, коли ти молився?” Багато в розпачі шукатимуть видінь від Бога й багато вимагатимуть таких видінь в останні дні. “Чи ж Бог не сказав тобі щось, коли ти молився?” Якщо святі залишаться в незнанні, то це буде цілком поширене питання серед святих останніх днів.
Але Бог ніколи так не чинить, адже Він вже наказав нам: “Хто має вухо, хай чує, що Дух промовляє Церквам”. Святі, іншими словами, повинні чути тільки те, що Святий Дух каже через церкви. Оскільки Святий Дух, поручитель Слова Божого, свідчить тільки про те, що вірне і правдиве, то коли прийдуть кари, що сповістять кінець світу, ми, святі, не будемо спіймані зненацька майбутніми карами, але житимемо у вірі, бо на той час ми вже наперед знатимемо Слово правди і викарбуємо його в наших серцях у вірі. 
Ось чому Іван наперед об'являє нам, що станеться в майбутньому; ось чому слуги Божі проповідують правду відповідно до Слова. Пророкування – це не що інше як знання і проповідування того, що станеться відповідно до Слова Божого; але в жодному разі не свідчення побачених видінь під час марень чи молитов!
Ніколи не забувайте, що наше вознесіння дійсно прийде і що ми є святі Божі. Не забувайте також, що ви зараз стали святими і будете з Христом у небі, коли прийде ваше вознесіння, а потім повернетеся на відновлену землю, щоб жити протягом тисячі років, і завжди житимете в Новому Небі й Землі. Якщо ви чуєте, як люди кажуть про вознесіння перед Горем або вознесіння після Горя, або що взагалі немає ніякого Тисячолітнього Царства, кажіть їм правду, звертаючись до уривка, який ми тут обговорювали. Ви також повинні посилатися на 1 До коринтян 15 і 1 До солунян 4 і сказати їм, що Господь прийде з голосом архангела і звуками останньої сурми та забере на небо святих, щоб вони були з Ним. Тільки повіривши в це вознесіння ви можете захистити свою віру.
Щоб бути взятими до неба, ми повинні пройти через мучеництво віри і воскресіння тіла. Оскільки вознесіння прийде одночасно з воскресінням, то одразу по воскресінні ми будемо взяті до неба. Тому вознесіння і воскресіння – це те ж саме. Брати участь у першому воскресінні означає жити з Господом в Тисячолітньому Царстві. Бути взятим до неба також означає жити з Господом на цій землі протягом тисячі років.
То чому ж ми будемо взяті до неба? Тому що Бог знищить все на цій землі, проливши кари семи чаш, тобто Він наперед забере до неба святих, щоб урятувати Своїх дітей від цих кар останніх днів. Щоб відділити святих від грішників і щоб показати, що їхні місця призначення різні, Він забере до неба святих. Тому ми повинні повірити у всі ці речі – у наше вознесіння, воскресіння і мучеництво.
Декому євангеліє води та Духа показане детально, тоді як для інших воно залишається цілком прихованою таємницею. Так само мучеництво святих, воскресіння, вознесіння і їх царювання у Тисячолітньому Царстві й Новому Небі й Землі – це Божі таємниці. Тільки народженим знову Бог показав і об'явив ці таємниці. І дозволивши їм повірити в ці таємниці, Він дав їм можливість пережити останні дні й подолати всі труднощі з надією на вознесіння й Царство Небесне. 
Ми з вами повинні мати таку віру. Ми не зможемо пережити цю важку і пригноблюючу останню еру без такої віри, тобто без віри в те, що ми будемо взяті до неба й житимемо в Новому Небі й Землі, що Господь воскресить нас, коли ми будемо замучені Антихристом, забере нас до неба, дозволить нам жити там, а потім поверне нас на землю, щоб ми царювали з Ним тисячу років.
Святі мають чудову мрію, і ніхто окрім Христа не може її здійснити. Без цієї надії ми житимемо тільки в печалі і стражданні в цьому пригноблюючому світі.
Павло сказав до Тимофія берегти прекрасну річ, яка йому довірена. Це євангеліє прекрасне; так само прекрасне наше мучеництво, воскресіння і вознесіння, як і життя в Тисячолітньому Царстві й Новому Небі та Землі. Це все – хороші й прекрасні речі. Вони належать тільки святим і здійснюються тільки через віру і надію, а не ілюзії чи уяву. Це – дарована Господом наша надія і віра. З вірою у все це ми повинні прожити цю еру, надіючись на день, коли до нас прийде Тисячолітнє Царство та Нове Небо і Земля.
Ті, котрі будуть взяті до неба, – це не хто інший, як ми з вами. Ми повинні жити вірою, чекаючи дня, коли будемо взяті до неба, щоб стати перед Господом і царювати в Тисячолітньому Царстві й Новому Небі та Землі.
Бог каже нам, що той, Хто має прийти, скоро прийде. Кари, які прийдуть протягом першої половини семирічного періоду Великого Горя, досить незначні та короткотривалі. Якби ж усі кари тривали безперервно протягом семи років Великого Горя, як міг би хтось їх витерпіти? Ранні кари короткі, а з наближенням часу кінця стане значно важче. Коли прийде кара сьомої сурми, буде вражаюче видовище.
Коли Сатана пробуватиме сколихнути віру святих, він, лякаючи їх, уб'є декількох церковних лідерів. Сатана може сказати: “Я дарую вам життя, якщо ви відкинете Бога!” Навіть якби світ і мав стати кращим, все ж слід було б добре подумати над пропозицією Сатани. Хто при своєму умі заперечив би Господа, дуже добре знаючи, що Господь виллє кари семи чаш і що доведеться пройти через всі страждання цих кар? Святі, котрі знають, яким буде кінець світу, не відкидають Господа і не зраджують свою віру. Також в наших серцях є Святий Дух, тому Він дасть нам хоробрість.
Оскільки всі Божі плани швидко здійсняться в останні дні, не буде часу для нудьги. Коли закінчаться короткотривалі кари, буде воскресіння, а після нього прийде вознесіння, і ми будемо забрані аж на небо. Уявіть, що наша плоть перетвориться в духовне тіло і хвалитиме Господа. У Царстві Божому ми зможемо насолодитися цілком іншим світом, прекрасним і досконалим; нічого подібного ми ніколи не відчували на цій землі. Духовні тіла є вільні від обмежень у часі та просторі, тому ми житимемо в надзвичайному і дивовижному світі, та зможемо йти всюди, куди лише забажаємо. 
Я щиро вдячний Богу за те, що Він дав нам таке велике благословення. Дякую Господу за те, що Він детально повідомив нам через Своє Слово про Велике Горе, про кари, наше мучеництво, воскресіння і вознесіння. І я молюся, щоб наші серця завжди жили із знанням цієї останньої ери і вірою в неї.