Проповіді

Тема 10: Об’явлення

[Chapter 16-2] (Об’явлення 16:1-21) Перед настанням кар семи чаш ви повинні тільки…

(Об’явлення 16:1-21)
 
З-поміж кар семи чаш, першою є кара болячок, другою – кара перетворення моря на кров, а третьою – кара перетворення прісної води на кров. Під час четвертої кари люди вмиратимуть від опіків.
Основний уривок каже: “А п'ятий Ангол вилив чашу свою на престола звірини. І затьмилося царство її, і люди від болю кусали свої язики. і Бога Небесного вони зневажали від болю свого й від своїх болячок, та в учинках своїх не покаялись”. Дивлячись на сьогоднішній світ, чи ж ми не бачимо безлічі людей, які повинні бути покарані Богом вже зараз? Але Бог терпеливо стримує Свій гнів, тому вони ще не покарані. Проте, якщо вони помруть, не повіривши в дане Ісусом Христос євангеліє води та Духа, Бог воскресить їх з мертвих у безсмертних тілах і пошле на вічні страждання у незгасаючий вогонь пекла. 
Коли це трапиться, люди волітимуть померти, оскільки їхні страждання будуть надто нестерпні. Страждання пекла триватимуть вічно. Прийде час, коли ті, котрі мають бути покарані Богом, волітимуть померти, але смерть втече від них, адже Бог не дасть їм померти, щоб назавжди покарати їх.
Шостою карою є війна Армагеддон. А сьомою є остання і завершальна кара великого землетрусу і граду. 
Вірші 17-21 кажуть нам: “Сьомий же Ангол вилив чашу свою на повітря. І голос гучний залунав від небесного храму з престолу, говорячи: Сталося. І сталися блискавки й гуркіт та громи, і сталось велике трясіння землі, якого не було, відколи людина живе на землі... Великий такий землетрус, такий міцний. І місто велике розпалося на три частині, і попадали людські міста... І великий Вавилон був згаданий перед Богом, щоб дати йому чашу вина Його лютого гніву... І зник кожен острів, і не знайдено гір!... І великий град, як важкі тягарі, падав із неба на людей. І люди зневажали Бога за покарання градом, бо кара Його була дуже велика!..”
Наведений вище уривок каже нам, що коли Бог проллє сьому чашу, великий землетрус ударить планету, весь світ розколеться на три частини, а будівлі, що все ще стоятимуть на цій землі, будуть цілком зруйновані, й жодна з них не залишиться неушкодженою. Коли на цей світ зійде жахливий гнів Божий, всі острови та гори зникнуть.
То хіба ж все ще стоятимуть Гімалайські Гори, коли це трапиться? Звичайно, ні! Всі високі гори зникнуть на очах у всього живого. Кожна гора в цьому світі просто безслідно зникне. Цей уривок також каже нам, що величезний град, вагою у 100 фунтів (45 кг), впаде на цю землю. То чи хтось зміг би пережити ці землетруси та град? 
Об'явлення 18 каже нам, що гнів Божий впаде на тих, котрі не повірили в Нього і знехтували Його Слово. Деякі люди в цьому світі стверджують, ніби вони боги: “Мене ніколи не торкнеться гнів Божий, я ніколи не буду покараний Ним”. Проте суд Божий впаде якраз на таких людей, які повні власної гордості й зарозумілості. Ми повинні вірити, що цей світ зникне, коли буде вдарений карами пролитих Богом семи чаш.
 
 
Ми повинні вірити в Слово Боже
 
Бог каже нам, що Він знищить цей світ. Тому цей світ не існуватиме вічно. Тому всі ті, котрі бачать наближення його кінця, повинні ще сильніше повірити в цю правду і зміцнювати свою духовну віру. Всі люди цього світу повинні прокинутися зі свого духовного сну. Я не знаю, з якою вірою ви прожили своє життя дотепер, але зараз прийшов час зосередити вашу увагу на тому, що станеться в останні дні, прокинутися і повірити. Тому ви повинні точно знати про кари, пророковані в Об'явленні, і бути пильними.
Христос сказав нам, що на цю землю скоро прийдуть Божі кари семи чаш. Тому ми повинні чекати на Господа, продовжуючи проповідувати євангеліє, навіть якщо люди не прийматимуть його. 
Доля цього світу зараз є в небезпеці. Сьогоднішньому світу загрожують різні небезпеки, від загрози війни до несприятливих погодних умов, екологічної деградації, зростаючих соціальних конфліктів та різних хвороб. Тому Бог сказав нам, що теперішня ера є схожа на час Ноя. Якщо теперішня ера схожа на час Ноя, то це тільки означає, що зараз настали останні дні цього світу. Ознакою останніх днів є те, що люди зацікавлені тільки в плотських речах, як, наприклад, їжі, питві, одруженні та інших неважливих речах. Тому вони заслуговують покарання від Бога. У час Ноя такі люди також не слухали, що Ной казав їм, і тому були цілком знищені, за винятком Ноя і восьми членів його сім'ї. Світ майбутнього також схожий на це.
Майже всі речі, які Бог обіцяв, будуть виконані, як написано в Біблії. З них близько 5 відсотків все ще мають здійснитися, але решта з них вже виконані. Слово обіцяного Господом спасіння та відкуплення також цілком виконане. У Слові Божому залишається тільки суд, приготований для тих, котрі не вірять у євангеліє води та Духа. А народжених знову святих чекають ще тільки Тисячолітнє Царство і Нове Небо та Земля, куди праведні повинні увійти, щоб там жити. 
Бог милосердний, тому Він стоїть на боці праведних. Проте на тих, котрі заслуговують Його гніву, Бог безперечно зішле Свій гнів, тоді як тим, котрі заслуговують Його милосердя, Він безсумнівно дарує Свою милість.
То коли ж прийдуть ці кари? Кари семи чаш прийдуть після мучеництва святих, коли мітка 666 впаде на цей світ і коли їй опиратимуться святі. Після цих кар прийдуть перше воскресіння, Тисячолітнє Царство і останній суд Ісуса, що сидить на величному білому троні. Після цього відкриється вічне Царство Небесне. Через Біблію ми повинні пізнати Боже провидіння.
Чи ви вірите у те, що Ісус воскрес із мертвих? Чи ви вірите, що Господь забрав усі гріхи людства через Своє хрещення і кров? Христос забрав усі гріхи людства водою і кров'ю, воскрес із мертвих через три дні й зараз сидить праворуч трону Отця. Тому гріхи тих, котрі вірять в Ісуса Христа, точно зникли, і як Христос воскрес із мертвих, так і вони воскреснуть. 
Тому святі будуть прославлені з Господом, але ще на цій землі вони також багато страждатимуть для Господа. Та страждання цього часу – це ніщо у порівнянні з славою, яка чекає на них, бо ця слава – це те, що чекає народжених знову святих. Тому святі не повинні хвилюватися про своє майбутнє. Праведні повинні тільки прожити решту життя для євангелія і з вірою. Ми повинні присвятити себе справі спасіння душ і не йти за цим світом.
 
 
Віддаймо решту свого життя Богу
 
Мене турбує те, що серед нас може бути хтось, хто зрадить євангеліє. Кожен, хто зрадить євангеліє води та Духа, зрештою заперечить Самого Господа. Навіть будучи слабкими, але повіривши і пішовши за виконаним Господом євангелієм води та Духа, ми справді зможемо жити вірою. Святі не можуть жити тільки власною мудрістю і силою. Якби вони так робили, то зрештою зрадили б свою віру і були б знищені. Щоб уникати цього, ми повинні жити вірою.
Чому Христос дозволить людству одержувати мітку 666? Щоб відокремити зерно від полови. Перед тим, як святі будуть забрані до неба, Бог найперше повинен відокремити зерно від полови. 
Святі матимуть духовні битви. Тому вони не повинні уникати боротьби проти Божих ворогів. Якщо вони сумніваються, чи боротися проти Сатани, чи ні, то можуть пропустити фатальний удар Сатани. Тому всі святі повинні і можуть духовно боротися навіть за себе. Всі духовні битви святих виправдані. Щоб йти за Богом, кожен святий повинен боротися і подолати Сатану та його слуг.
Святі повинні боротися за Царство Боже. Вони повинні також перенести переслідування ради Царства Божого і ненависть людей цього світу. Дуже добре, що святі матимуть можливість боротися за Господа. Тож якщо вам дана ця можливість боротися за Бога, ви повинні дякувати Йому за це. Така боротьба – це добра боротьба, адже вона є боротьбою за Божу праведність.
Бог допомагає праведним. Небагато ще днів нам залишилось прожити, тому я надіюся і молюся, щоб ми прожили решту нашого життя у духовних битвах і праці, поки не станемо перед Господом. Байдуже, що люди цього світу кажуть нам, ми повинні вести духовну боротьбу, приносити духовні плоди і жертвувати ці плоди Христу. Коли прийде день повернення нашого Господа, упевнено станьмо перед Ним. Коли прийде цей день, Господь витре наші сльози і дозволить нам жити там, де ми більше не плакатимемо, де ніколи не знатимемо ні болю, ні гріхів. 
Тож проживімо життя віри і з цією вірою увійдімо в Царство Боже.