דרשות

Тема 11: Скинія

[11-2] (Ісая 52:13-53:9) Христос, Котрий страждав за нас

(Ісая 52:13-53:9) 
"Ось стане розумне робити Мій Отрок, 
підійметься й буде повищений, і височенним Він стане. 
Як багато-хто Ним дивувались, 
такий то був змінений образ Його, що й не був людиною, 
а вигляд Його, що й не був сином людським. 
так Він здивує численних народів, 
царі свої уста замкнуть перед Ним, 
бо побачать, про що не говорено їм, 
і зрозуміють, чого не чували вони!..
Хто нашій спасенній тій звістці повірив, 
і над ким відкривалось рамено Господнє. 
Бо Він виріс перед Ним, мов галузка, 
і мов корінь з сухої землі, 
не мав Він принади й не мав пишноти; 
і ми Його бачили, 
та краси не було, щоб Його пожадати. 
Він погорджений був, Його люди покинули, 
страдник, знайомий з хоробами, 
і від Якого обличчя ховали, 
погорджений, і ми не цінували Його... 
Направду ж Він немочі наші узяв 
і наші болі поніс, 
а ми уважали Його за пораненого, 
ніби Бог Його вдарив поразами й мучив... 
А Він був ранений за наші гріхи, 
за наші провини Він мучений був, 
кара на Ньому була за наш мир, 
Його ж ранами нас уздоровлено. 
Усі ми блудили, немов ті овечки, 
розпорошились кожен на власну дорогу, 
і на Нього Господь поклав гріх усіх нас. 
Він гноблений був та понижуваний, 
але уст Своїх не відкривав. 
Як ягня був проваджений Він на заколення, 
й як овечка перед стрижіями своїми мовчить, 
так і Він не відкривав Своїх уст... 
Від утиску й суду Він забраний був, 
і хто збагне Його рід? 
Бо з краю живих Він відірваний був, 
за провини Мого народу на смерть Його дано... 
І з злочинцями визначили Йому гроба Його, 
та Його поховали в багатого, 
хоч провини Він не учинив, 
і не було в Його устах омани..."
 
 
Зараз Євангеліє розповсюджується по цілому світу
 
Цей вік дійсно прямує до свого кінця. І політика, і економіка, все прямує до кінця. Зокрема, повіває вітер війни, оскільки супердержави все ще намагаються розширювати свої сфери впливу на інші частини світу. Недалеко від моєї батьківщини, Північна Корея недавно проголосила, що розвиває ядерну зброю, і це викликало велике замішання у міжнародній спільноті. У цьому охопленому кризою світі я можу тільки сподіватися, що всі сторони цього протистояння мудро і без нерозумних кроків вирішать всі проблеми та досягнуть взаємовигідних домовленостей.
Ми повинні щодня молитися, щоб Бог дав нам більше часу та дозволив і надалі поширювати євангеліє. Не тому, що я боюся смерті, а тому, що залишилися країни, де ще не проповідується істинне євангеліє, а також країни, де істинне євангеліє якраз має розквітнути. Я ще більше прагну продовжувати поширювати справжнє євангеліє, коли бачу, як воно пускає паростки і розцвітає, адже ми повинні проповідувати євангелія у все нових країнах.
Звичайно, Бог робить так, що все відбувається якнайкраще, але я стурбований через те, що людина може бути така нерозумна. Насправді є люди, котрі загрожують життю інших, а самі не знають, коли і як до них прийде смерть; деякі з них навіть убивають інших.
Я вірю, що Бог поза сумнівом управляє серцями всіх правителів світу. І я також вірю, що Він дасть нам мир.
В наш час народ Ізраїля все ще чекає на обіцяного їм Месію. Вони повинні усвідомити, що їхній Месія – це не хто інший, як Ісус. Вони повинні визнати Ісуса як Месію, на котрого чекають, і повірити в Нього. У недалекому майбутньому євангеліє, яке миле Христу, швидко пошириться на Ізраїль, а також на інші країни, де двері євангелія ще не відкриті. Справді, євангеліє так швидко розповсюджується по всьому світу, що воно зараз розцвітає в ці останні дні.
Я чув, що бангладешська богословська семінарія внесла наші англійські публікації в перелік обов'язкової літератури, яку студенти повинні прочитати, щоб отримати диплом. Почувши про євангеліє води та Духа, всі студенти в цій семінарії тепер швидко отримають прощення гріхів. 
Так само я сподіваюся, що в першу чергу всі богослови світу отримають прощення гріхів, пізнавши і повіривши в євангеліє води та Духа. А ті з нас, котрі отримали прощення гріхів раніше за них, повинні завжди молитися за це. І ми повинні не тільки молитися, але й жити життям віри.
 
 
Месія прийшов на цю землю приблизно 700 років після пророцтва Ісаї
 
Ісая був пророком, котрий жив на цій землі приблизно 700 років до народження Ісуса Христа. Хоч він прийшов за 700 років до приходу Ісуса Христа, проте знав багато речей про Месію, тому Ісая пророкував про те, як прийде Месія і як Він виконає Свою місію спасіння, нібито бачив Месію на власні очі. В книзі Ісаї, починаючи з 52:13, у розділах 53 і 54, Ісая безперервно пророкує, як саме Месія спасе людство від гріхів. Це ж чудово, що він так точно пророкував, що Ісус Христос дійсно прийде на цю землю, візьме всі гріхи на Себе через Своє хрещення, проллє Свою кров на Хресті і таким чином дасть всім нам спасіння. І через 700 років після пророцтва Ісаї Ісус Христос справді прийшов на цю землю і виконав Свою місію саме так, як пророкував Ісая.
Ісая пророкував, що Месія прийде на цю землю і діятиме мудро. Як каже пророцтво в Ісаї 52:13: "Ось стане розумне робити Мій Отрок, підійметься й буде повищений, і височенним Він стане". Ісус Христос прийшов на цю землю в тілі людини і справді узяв на Себе всі гріхи світу через Своє хрещення, тому Він міг віддати Своє життя на Хресті і таким чином прийняти покарання за гріхи всього людства. Як пророкував Ісая, все було виконано справді розумно. Завдяки розумним вчинкам Ісуса Христа всі гріхи людства дійсно зникли і Його ім'я справді було піднесене й прославлене відповідно до того, що каже пророцтво. Те, що Ісая пророкував про Христа, справді здійснилося.
Проте, коли Христос прийшов на цю землю, народ Ізраїля не визнав Його. Хоч Христос прийшов на цю землю і справді узяв на Себе гріхи світу, зокрема і гріхи юдеїв, помер на Хресті і воскрес із мертвих, народ Ізраїля не повірив ні у хрещення Месії, ні в Його кров. Справді, юдеї не визнали, що Месія вже народився, та що через Своє хрещення і Хрест Він забрав не тільки гріхи юдеїв, але й гріхи всього людства. Вони не усвідомлювали, що Ісус Христос справді був Сином Божим, справжнім Месією народу Ізраїля. Тепер юдеї повинні належним чином усвідомити, що Ісус дійсно є Месією, на котрого вони чекали протягом всіх цих років.
 
 
Ісус страждав, щоб змити гріхи світу
 
Коли Ісус прийшов на цю землю, Він справді переніс неймовірну та невимовну образу. Як написано в Ісаї 53, Месія дійсно здавався людиною горя. Узявши на Себе безліч наших гріхів, Він був так сильно засмучений, що Біблія каже, що ми навіть схилили наше обличчя перед Ним. 
Але небагато людей справді визнали Ісуса як Месію. Він був сильно засмучений людьми Свого часу, тому багато не змогли визнати і повірити в Ісуса Христа як Месію і Спасителя. Христос дійсно прийшов на цю землю відповідно до волі Отця, щоб виконати Свою місію спасіння людства від гріхів світу, і щоб зробити це, Він справді дуже постраждав. Для Нього не було достатньо просто прийти на цей світ, який Він Сам створив, в тілі людини, котру Сам Він створив на Свій образ, але Він також мусив бути так сильно зневаженим, висміяним, пораненим і пригнобленим, як каже нам Святе Письмо, що ми сховали свої обличчя від Нього, адже не могли на це дивитися. Його зовсім не прославляли на цій землі, як Месію, а навпаки, вважали і переслідували як божевільного, а Його покору неможливо описати словами. Як ми відвертаємо свої обличчя, коли бачимо, що когось сильно принижують і зневажають, так само Месія був так сильно пригноблений перед Його власними створіннями, що юдеї у той час ховали свої обличчя від Нього. 
Коли Ісус прийшов на цю землю, як Він виглядав? Коли Месія прийшов на цю землю, Він справді був схожий на галузку, на корінь з сухої землі. Іншими словами, в Його зовнішності не було чогось надзвичайного. Справді, навіть порівнюючи Христа з собою, ми не можемо сказати, що Месія був особливо красивий чи привабливий. В зовнішності нашого Месії справді не було нічого, чим би можна було пишатися. 
Коли Месія справді прийшов на цю землю, в Його зовнішності дійсно не було краси, за яку ми могли б Його любити чи поважати. Але, не дивлячись на цю зовнішність, Він, як наш Месія, розумно прийняв покладення рук від Івана, щоб узяти всі наші гріхи на Своє тіло відповідно до системи жертвоприношень, страждав і пролив Свою кров, воскрес із мертвих і таким чином спас нас від всіх наших гріхів. Месія справді узяв всі наші гріхи на Себе у хрещенні від Івана, тому Він міг мучитися і пролити кров за нас. 
В Ісаї 53:3 написано: "Він погорджений був, Його люди покинули, страдник, знайомий з хоробами, і від Якого обличчя ховали, погорджений, і ми не цінували Його". Наш Месія прийшов на цю землю і змив всі гріхи світу, прийнявши покладення рук і проливши Свою кров, тому Він справді повинен був перенести всі знущання народу Ізраїля і римських солдатів.
 
 
Страждання Месії були передбачені приблизно за 700 років 
 
Те, що Месія справді мав прийти на цю землю, охреститися від Івана, пролити кров на Хресті і воскреснути із мертвих, пророкував пророк Ісая ще приблизно 700 років до народження Христа. Пророк Ісая пророкував про майбутнього Месію, і Ісус Христос дійсно прийшов на цю землю так, як він пророкував. Тобто Месія Ісус народився від діви в убогих яслах, узяв на Себе гріхи світу Своїм хрещенням від Івана Хрестителя, пішов на Хрест, де пролив Свою кров і помер для нашого спасіння, а на третій день воскрес із мертвих.
Так само, як під час покладення рук на голову жертви і пролиття її крові в день очищення (Левит 16), коли спокутувалися гріхи за цілий рік, Ісус дійсно узяв всі наші гріхи через Своє хрещення від Івана, пролив Свою кров і помер на Хресті, все відповідно до істинного Слова пророцтва. Забравши всі гріхи світу через Своє хрещення, Ісус справді переніс три роки страждань протягом Свого громадського життя. Месія Ісус страждав, тому що всі гріхи світу перейшли на Нього через Його хрещення від Івана Хрестителя, та також був зневажений, переслідуваний і пригноблений людьми.
Насправді люди не тільки не визнали, що Ісус був Месією, але також деякі євреї і римляни безмежно ненавиділи і переслідували Ісуса. Вони дуже сильно ненавиділи і зневажали його. 
Ісус справді узяв на Себе одразу всі гріхи людства, прийнявши хрещення від Івана Хрестителя в річці Йордан і потім проливши Свою кров на Хресті. Месія охрестився від Івана і пролив Свою кров на Хресті, щоб виконати волю Свого Отця. Його роздягли на Хресті і плювали на Нього. Всі люди навколо висміювали Ісуса у той час, насміхаючись з Нього: "Якщо ти дійсно Син Божий, зійди з Хреста і спаси себе!"
Коли Ісус почав Своє громадське життя Своїм хрещенням, Йому справді довелося пройти через багато страждань, заподіяних Йому людством. Хоч Ісус Христос справді взяв на Себе гріхи світу через Своє хрещення ради людства, люди не могли зрозуміти це, ненавиділи Ісуса, котрий прийшов як їхній Месія, безперервно переслідували Його, заподіяли Йому великі страждання, засудили і образили Його. Насправді Месію Ісуса ненавиділи так сильно, що Святе Письмо каже, що на цій землі до Нього ставились, як до черв'яка.
Дійсно, ви не розумієте, як сильно фарисеї ненавиділи Ісуса. Фарисеї не могли залишити у спокої Месію, котрий, здавалося, загрожував їхньому лідерству і популярності. Тож вони ненавиділи Месію, завжди намагаючись звинуватити Його і не задумуючись знову нападали на Нього кожного разу, коли їхні попередні спроби провалювалися. Месія перетерпів найрізноманітніші образи і відкриті звинувачення, повні ненависті і зла. Ісая ж пророкував, як Месія буде страждати. Тому з детального пророцтва пророка Ісаї, що було написане за 700 років до приходу Месії, ми можемо побачити, як Ісуса зустріли на цій землі.
 
 
Чи люди повірили в Ісуса Христа, Месію, Котрий прийшов водою і Кров'ю?
 
Проте, не дивлячись на ці страждання, Месія Ісус спокійно розпочав і виконав Свою місію. Зараз народ Ізраїля і всі люди світу повинні усвідомити і повірити, що Месія – це Ісус Христос. Щоб змити гріхи юдеїв і людей всього світу, Месія дійсно прийняв хрещення через покладення рук, справді страждав та таким чином переніс неймовірні страждання, і тільки так досконало спас від усіх гріхів віруючих в Його служіння, і схвалив віру цих віруючих. Хоч Месія прийшов на цей світ у скромному тілі, хоч Він охрестився, помер на Хресті і воскрес із мертвих, щоб змити всі гріхи, тих, котрі повірили в Нього, було дуже мало. Щоб отримати життя, ми повинні повірити, що Ісус дійсно є нашим істинним Спасителем і Месією, та що Він є Месією не тільки для юдеї, але для всього людства.
Хоч Ісус справді узяв на Себе наші гріхи через Своє хрещення і забрав наше власне горе, наші хвороби і прокляття, деякі люди думають: "За який гріх Він мусив так сильно страждати?" Але насправді Ісус є безгрішним Сином Божим. Забравши всі наші гріхи, Месія жертовно витерпів замість нас всі прокляття, горе і страждання за наші гріхи. Через всі страждання, які Ісус перетерпів протягом 33 років Свого життя, від приходу на цю землю, Він спас нас від всіх наших гріхів.
Чи раніше, слухаючи Слово, яким Бог промовляв через пророка Ісаю, люди вірили в Месію Ісуса Христа, котрий пройшов через воду і Духа? Хто вірив у це євангеліє води та Духа, яке ми зараз проповідуємо? Навіть зараз є багато людей, котрих абсолютно не цікавить євангеліє води та Духа, навіть якщо вони твердять, що повірили в Ісуса. 
Тут, в головному уривку, пророк Ісая пророкує, що Син Божий прийде на цю землю, діятиме мудро, візьме на Себе всі наші гріхи, прийме покарання за них і таким чином спасе нас. Але мало людей прийняло правду, яку Він виконав. Проте я упевнений, що незадовго люди всіх народів визнають Ісуса Христа як свого Месію і прославлять Його. Чи ви зараз усвідомлюєте, що Месія Ісус страждав за гріхи народу Ізраїля, через наші гріхи і гріхи всього людства? Пророк Ісая, котрий радо пізнав і повірив у це, пророкував у такий спосіб про служіння Месії.
 
 
Месія був схожий на корінь з сухої землі
 
Пророк Ісая так передбачав прихід Месії Ісуса Христа, що, прийшовши на цю землю, Він постане в справді жалюгідній подобі. Ісая сказав, що Месія "виросте перед Ним, мов галузка, і мов корінь з сухої землі" (Ісая 53:2). Коли Ісус Христос прийшов на цю землю в тілі людини, Він не був кимсь, ким люди справді могли б захоплюватись. Він не був мускулястим, високим і міцним, як Арнольд Шварценегер чи Сильвестр Сталлоне. Насправді Він був такий непоказний, що, побачивши Його, ми справді шкодували б Його, жаліючи і співчуваючи Йому. Проте Його Слово було як гострий двосічний меч.
Месія Ісус не тільки мав непоказну зовнішність, але й був також бідний матеріально. Йосип, Його батько по плоті, був всього лиш теслею. Сім'я, годувальником якої був тесля, в той час, як і тепер, не була заможною. Тільки завдяки важкій праці тесля міг вижити.
Також Месія, прийшовши на цю землю, не міг навчатися в школі. І тому фарисеї намагалися висміяти Його за це, але не могли цього зробити, оскільки це тільки показало б, що Месія Ісус Христос дійсно був Сином Божим. Нога Ісуса ніколи не вступала в Школу Гамалиїла, найбільш престижну єврейську школу того часу, де навчав Гамалиїл, один з найбільших знавців Закону. У цій школі учні могли вчитися у великих вчителів Закону, що мали глибокі знання не тільки про цей світ, але й про Закон. Але Ісус не навчався в такій школі. Ніде не написано, що Він вчився в школі. Проте, незважаючи на це, Месія добре знав усе, що написано в Законі Старого Завіту, а тим більше пророцтва Старого Завіту про Месію; Він особливо добре знав усе це і мав найбільшу з усіх людей віру. В тому, що Він казав, не було нічого нелогічного або невідповідного Закону Божому.
 
 
Чому Месія мав перенести зневагу, приниження і ганьбу?
 
Щоб справді стати дійсним Месією для народу Ізраїля, спасти його від усіх гріхів та зробити Божим народом, наш Месія прийшов на цю землю і охоче прийняв всі страждання, образи, насмішки і зневагу. Страждання і зневага, які Месія справді перетерпів ради народу Ізраїля, були надзвичайно великою жертвою і терпінням. Страждання, які Месія витерпів ради нас, були такими великими, що ми сховали б від Нього своє лице. Але Ісус був Месією, котрий мав спасти нас від наших гріхів і суду, тому Він дійсно звільнив нас від наших гріхів через Свої невимовні страждання і зневагу перед всіма людьми. Тому Ісус страждав у цьому світі.
Месія Ісус перетерпів такі великі страждання і зневагу, тому люди в той час не могли навіть дивитися на Нього. Ми ніколи не повинні забувати, що хоча Ісус дійсно прийшов як наш Месія, насправді, щоб виконати і завершити Свою роль та місію, Він як Месія всього людства дуже страждав і завдяки цьому звільнив нас від наших гріхів і покарання за гріх. 
Та хоч Месія мучився, люди не припиняли насміхатися з Нього: "Чому ти не сходиш звідти? Якщо Ти дійсно Син Божий, то просто зійди з Хреста. Та як Ти можеш бути Сином Божим? Якщо Ти дійсно Син Божий, то зійди з Хреста і спаси злодія, що висить поряд з Тобою; та ні, краще зійди з Хреста і спаси Себе Самого!" Вони продовжували насміхатися: "А чому б Тобі не перетворити цей камінь на хліб? Якщо ти Син Божий, покажи нам доказ цього! Покажи нам доказ, щоб ми повірили. Якщо ж не можеш зробити навіть цього, то який же Ти Месія? Який жаль!" 
Так люди нескінченно ображали, засуджували і висміювали Месію. Вони роздягли, били Його в обличчя і плювали на Нього. Христос переніс найбільші насмішки, приниження і образи, схожих на які людство ніколи не бачило і не побачить. Він також був засуджений на розп'яття на хресті, а це покарання у той час призначали найгіршим злочинцям. Солдати бичували Нашого Месію, прибили Його руки і ноги до Хреста і пролили всю Його кров.
Ісус дійсно забрав всю зневагу, біль і страждання, щоб виконати Своє служіння Месії задля нашого власного добра. У розп'ятті Він узяв всі наші гріхи, всі наші прокляття, всі наші хвороби і покарання за гріхи. Він прийняв замість нас всі страждання, які насправді ми мали перетерпіти, і задля нас навіть віддав Своє власне життя. Месія став Спасителем для тих з нас, котрі вірять, що Ісус дійсно є нашим Спасителем. Він охоче став нашим Месією. Він прийшов на цю землю відповідно до волі Свого Отця та взяв на Себе наші гріхи і покарання за гріх на Хресті ради нас, а потім воскрес із мертвих, і все це щоб спасти нас! 
Мої брати і сестри, чи ви думаєте, що Ісусу було легко пройти через всі ці страждання і приниження перед всіма цими незнайомцями? Якби на його місці були ми, якби ми пережили всі ці зневаги, були роздягнені, ображені, катовані і замучені не тільки перед власними сім'ями, чоловіками чи дружинами, чи навіть перед дорогими нам людьми, але також перед нашими ворогами, то ми б збожеволіли перед смертю! Христос був розп'ятий, щоб кожен міг побачити Його приниження, не десь подалі від людського ока, але на видному місці, щоб кожен міг показати пальцем і плюнути на Нього.
Ще більше страждання, горе і труднощі пережив Христос до розп'яття на хресті. Перед тим, як прибити Ісуса до Хреста, люди завдали Йому найрізноманітніших страждань. Його поставили перед натовпом і засудили в присутності всіх людей, плювали на Нього, а слуга первосвященика навіть вдарив Його в обличчя. На Нього плювали! Люди били Його в обличчя, бичували і кидали в Нього каміння! Месія Ісус пройшов через всі ці страждання для всіх нас!
Святе Письмо каже, що Він був розп'ятий ради нас: "А Він був ранений за наші гріхи, за наші провини Він мучений був" (Ісая 53:5). Месія пройшов через такі страждання, щоб спасти всіх людей, зокрема юдеїв, від їхніх гріхів і покарання за гріхи. Цей Месія подбав про гріхи світу і покарання за гріх, охрестившись від Івана, і завершив Своє служіння Месії, прийнявши знущання від власного народу, римських солдатів і людей багатьох інших народів. 
Бог сказав у пророцтвах, що Месія дійсно спасе саме тих людей, котрі протистояли Йому, від усіх гріхів, учинених цілим людством; і, відповідно до пророцтва, Ісус Христос дійсно прийшов на цю землю як Месія, справді пройшов через всі ці страждання і спас нас від наших гріхів та покарання за гріхи, проливши Свою дорогоцінну кров.
Наше спасіння від гріхів і покарання за гріхи через віру в Месію насправді не прийшло без жертви. Завдяки тому, що Ісус Христос прийшов на цю землю і перетерпів всі страждання, ми зараз можемо стати безгрішними, та саме завдяки тому, що цей Месія був засуджений за всі наші гріхи, ми можемо з вірою в наших серцях отримати дар спасіння і прощення гріхів, та стати Божими дітьми. Саме завдяки нашому Месії ми можемо стати щасливими людьми.
Ми повинні дякувати Месії за дароване нам щастя і Боже благословення. Спасіння, яке Месія дарував нам, прийшло до нас тільки через нашу віру, адже хоч ми не принесли Йому жодної жертви, Він Сам приніс Свою безцінну жертву перед Богом Отцем. Ми повинні повірити, що Сам Бог дійсно спас нас, витерпівши всі ці страждання, і дякувати Йому за це.
 
 
Послухай, Ізраїлю, навернися і повір в Ісуса Христа
 
Тепер народ Ізраїля повинен розкаятися і повірити в Месію Ісуса як свого Спасителя. Навіть до цього часу юдеї все ще не визнають, що їхній Месія вже прийшов. Як пророкував пророк Ісая, що Месія, Слуга Божий, прийде на цю землю, і як це Слово пророцтва провіщає нам, що цей Месія, прийшовши на землю, спасе всіх нас, взявши на Себе всі гріхи людства через Своє хрещення і прийнявши розп'яття на Хресті, так Ісус Христос дійсно цілком виконав Свою місію спасіння. Тепер народ Ізраїля повинен навернутися, пізнати і повірити в цю правду. Вони повинні визнати гріх, який їхній народ вчинив, розп'явши Ісуса. Вони також повинні визнати, що мають безліч гріхів ще від народження, і через віру в Месію спастися від усіх своїх гріхів і покарання за гріх. 
Зараз немає жодного іншого Месії. Оскільки Ісус Христос вже прийшов як Месія, немає жодного іншого Месії. Як справді міг би бути якийсь інший Месія? Як міг би бути якийсь інший Спаситель? Чи народ Ізраїля сподівається, що коли він зазнає ще більших труднощів у майбутньому, тоді з'явиться якийсь герой бойовиків з Голівуду, такий як Супермен, і стане їхнім Месією?
Вже зараз юдеї повинні визнати Ісуса Христа як свого Месію. Вони повинні повірити, що Ісус Христос дійсно є їх власним істинним Месією. Їхній Месія вже прийшов на цю землю 2000 років тому і, щоб узяти на Себе їхні гріхи та зробити їх істинними дітьми Авраама, охрестився так само, як вони робили обрізання, і був розп'ятий, щоб вони отримали духовне обрізання. Месія став істинним Спасителем народу Ізраїля, взявши на Себе їхні гріхи через Своє хрещення від Івана, прийнявши Хрест і проливши Свою кров, та воскресши із мертвих.
Юдеї повинні розкаятися, щоб повірити в Месію. Тепер вони повинні повірити в Ісуса Христа як свого Месію. Зараз народ Ізраїля повинен тільки повірити в Ісуса Христа як Спасителя. Вони повинні усвідомити, що Месія, про якого пророкував Ісая, – це Ісус Христос. Вони повинні усвідомити і повірити, що Той, про якого написано в пророцтві – це не хто інший, як Сам Ісус. Пророцтва Старого Завіту цілком виконалися через Ісуса Христа, жодна буква, ані найменша йота не пропала безслідно. У головному уривку також написано, що Він здивує багато народів.
У Ісаї 52:14-15 написано: "Як багато-хто Ним дивувались, такий то був змінений образ Його, що й не був людиною, а вигляд Його, що й не був сином людським. Так Він здивує численних народів, царі свої уста замкнуть перед Ним, бо побачать, про що не говорено їм, і зрозуміють, чого не чували вони". 
Прийшовши на цю землю, Ісус Христос пережив набагато більші страждання, ніж найгірші злочинці цього світу, засуджені на страту. Він пожертвував Собою, взявши на Себе більше болі і страждання, ніж будь-який злочинець цього світу, щоб зробити все людство Своїм народом. Він спас Свій народ, котрий отримав прощення гріхів через віру в Нього. Саме так Він спас їх.
Люди почують дивовижні новини про спасіння, яких вони ніколи раніше не чули і не бачили. Всі ті, котрі ще не чули, що Ісус Христос дійсно був Месією, зрештою почують і повірять в цю істину.
 
 
Ісус – це Месія, Котрий вже одного разу прийшов і прийде знову
 
Ми зараз наближаємося до останніх днів. Це буде вік смерті і горя. Проте ті, котрі вірять в Месію, справді не бояться смерті. Навпаки, вони з ще більшою радістю чекають на щастя Неба і своє воскресіння, яке настане після їхньої смерті. Те, що темрява падає на світ, не означає, що ми, праведні, також будемо в темряві. Коли це євангеліє справді розповсюдиться по світу, повернеться Месія.
Ісус Христос, наш Месія, прийшов на цей світ як Агнець Божий, як жертва, охрестив Своє тіло від Івана і віддав його на Хресті. Як вівці перед стригачами, Месія Ісус спокійно узяв на Себе наші гріхи, перетерпів великі страждання, прийнявши суд за наші гріхи на Хресті, воскрес із мертвих на третій день і таким чином став досконалим Спасителем для всіх тих, котрі вірять.
У той час тільки дехто знав, що Ісус Христос був Месією. Тільки дехто знав, що Ісус Христос став нашим Месією, тихо прийшовши на цей світ приблизно 2000 років тому, свідчачи про євангеліє Царства протягом трьох років після Свого хрещення, вмерши на Хресті і воскресши із мертвих. Ті небагато людей, котрі шукали і повірили в Бога, свідчили, що Христос є істинним Месією, котрий спокійно виконав усю Свою місію. 
Ті слуги Божі проповідують по всьому світу, що Месія спас нас від наших гріхів, прийшовши на цю землю і прийнявши страждання. Насправді Сам Бог поширює євангеліє води та Духа, дозволяючи нам розвивати друкарські засоби, керуючи історією світу й зміцнюючи та збагачуючи народи, які проповідують це євангеліє.
"Ісус – Месія. Ісус – Месія. Ісус – Месія! Якщо ви вірите в Ісуса як свого Месію, то будете врятовані. Ісус – Син Божий. Ісус – Творець, котрий створив цілий всесвіт. Він – Бог. Він – Месія і наш Спаситель". Слуги Божі продовжували проповідувати людям, що Ісус – Месія, а також навчати про Його хрещення, смерть на Хресті і воскресіння.
Декілька ізраїльських юнаків усвідомило, що 2000 років тому, юнак на ім'я Ісус прийшов на цю землю, і що, коли Йому виповнилось 30 років, Він узяв на Себе гріхи людства у хрещенні від Івана. У той час тільки учні Ісуса знали, що Він був Месією, і цю правду знала тільки жменя людей, які дійсно боялися Бога, інші ж все ще не знали цієї правди. В цілому було тільки близько 500 святих (1 До коринтян 15:6) серед цілого народу Ізраїля, котрі знали, що Месія забрав гріхи світу на Хрест, помер на ньому і воскрес із мертвих. Всі інші нічого не знали.
П'ятдесятого дня по смерті Ісуса Христа і Його воскресіння, Святий Дух справді зійшов на Його учнів. Коли учні Христа молилися у горниці, Святий Дух дійсно зійшов на них, і вони почали говорити різними мовами і свідчити, що Месія – це Ісус Христос. Потім Його учні, не боячись смерті, сміливо свідчили: "Ісус – Месія. Месія – це наш Спаситель. Воскреслий Ісус – наш Месія". Тому тоді багато людей повірило.
Через Месію Ісуса Бог дійсно спас нас від всіх наших гріхів і покарання за гріх. Ісус переніс такі великі страждання, щоб спасти нас від наших гріхів і суду, тому всі ми повинні повірити в Нього; всі ті, котрі не вірять, також повинні покаятися, навернутися і повірити; і всі ми повинні з вірою поширювати цю правду.
Насправді зараз народ Ізраїля переживає надзвичайно напружену ситуацію. Тому вони повинні почути це Слово про скинію, яким Бог промовляє до них. Ми також зараз бачимо наближення останніх днів. Євангеліє води та Духа системи жертвоприношень скинії поза сумнівом прийде до народу Ізраїля. Вони також повірять, що Ісус Христос є дійсно Месією, про котрого Бог сказав їм.
Бог вже сказав народу Ізраїля про систему жертвоприношень, і вони повірили в неї. Насправді вони все ще хочуть приносити жертви Богу відповідно до системи жертвоприношень цієї скинії. Серед юдеїв все ще є деякі консерватори, котрі живуть на пустині. Навіть зараз ці люди живуть на пустині, приносячи такі жертви. Іншими словами, вони приносять такі жертви, які колись були запроваджені в скинії. Можливо, вони є нащадками Аарона. Щоб продовжувати традиції своїх сімей, вони живуть на пустині, а не в містах. Хоча вони юдеї, проте живуть як плем'я, ізольоване від простих людей. Цим людям ми також повинні проповідувати Слово скинії, тобто що Месія вже прийшов до нас і спас нас відповідно до нашої віри.
Ми повинні дякувати Ісусу за його прихід на цю землю, за Його страждання і за те, що Він прийняв кару замість нас, щоб спасти нас, як Спаситель, від наших гріхів і покарання за гріх.
 
 
"Сильне кохання, як смерть, заздрощі непереможні, немов той шеол"
 
Те, що ми справді отримали спасіння від всіх наших гріхів і суду за гріхи, не було просто щасливим випадком, помилкою поштової служби. Наше спасіння не є своєрідним листом щастя, який щоразу нагадує нам, що ми повинні відіслати його більше ніж 20 людям, бо інакше будемо приречені. Наше спасіння через прощення гріхів також не є схоже на численні реклами, що пропонують дві піцци за ціною однієї, коли потрібно просто зателефонувати і наповнити свій шлунок. 
Насправді ми отримали спасіння завдяки Богу, котрий дав нам Свого Сина, поклав на Нього всі наші прогрішення і послав на терпіння й муки за всі ці гріхи. Ось чому ми повинні щиро повірити в Нього і дякувати Йому. Знаючи, як здійснилося наше спасіння, ми просто не можемо відкинути його як пару поношених черевиків, закинути кудись на горище як якусь непотрібну чи поламану річ, або ж знехтувати ним, нібито воно належить комусь іншому?
Чи хтось з вас, навіть відвідуючи Божу Церкву, ще не отримав прощення гріхів? Чи хтось ще справді не повірив у євангеліє води та Духа? Якщо серед вас дійсно є такі люди, всі вони повинні покаятися і повірити в Месію, поки ще не пізно. Якщо ви розгубилися і не знаєте, якою дорогою піти, тільки цілим серцем вірте в Слово правди. Ті, котрі не вірять, відкидають цю любов Божого Сина, любов, якою Він спас їх, пройшовши через всі ці страждання саме задля них.
Ті, котрі недооцінюють значення Його любові і відкидають її, будуть прокляті. Святе Письмо каже нам: "Бо сильне кохання, як смерть, заздрощі непереможні, немов той шеол" (Пісня над піснями 8:6). Божа любов така сильна і велична, що приносить найжорстокіше покарання тим людям, котрі відкидають її. Іншими словами, це означає, що якщо хтось вмирає, залишаючись грішним, він справді вічно страждатиме в пеклі. Ненависть така ж жорстока, як могила. Месія так сильно полюбив вас, що охрестився, пролив Свою кров і переніс різні страждання, щоб спасти вас, тому, якщо ви не вірите в цю любов і відкидаєте її, то поза сумнівом зазнаєте цього жорстокого болю. Це не що інше, як пекло.
Тому Бог сказав: "І як людям призначено вмерти один раз, потім же суд" (До євреїв 9:27). Коли ми вмираємо, наша плоть вмирає, але перед Богом це ще не кінець. Щоб жорстоко знищити тих, котрі відкидають Божу любов, Бог дав їм вічне життя, що не має смерті і повне немилосердних страждань. Іншими словами, Він справді вкине їх у вогонь, що горить вічно, та змусить безперервно і вічно терпіти весь цей біль. Це жорстоке страждання – не що інше, як жорстока Божа ненависть. Чи ви думаєте, що Бог ніколи не зміг би такого зробити? Не забувайте, що немає нічого неможливого для Бога!
Велична і безмежна Божа любов до нас через Його самопожертву ради нас спасла нас від всіх наших проклять, гріхів і покарання. Саме любов Месії може назавжди вирішити всі ваші проблеми. Дійсно, немає нічого більшого за любов Месії. Без віри в Месію Божа любов для нас закрита. Цю любов дає нам тільки Бог, котрий став нашим Месією, і саме Його Отець послав Його до нас. Всемогутній триєдиний Бог в такий спосіб полюбив і спас нас від наших гріхів та покарання. Ось чому ми повинні повірити в Месію, дякувати Йому, славити Його і радіти нашою вірою в Месію.
Яка це велика ласка, що Месія дарував нам євангеліє води та Духа! Якщо хтось не знає, яка безцінна ця любов, що її ніколи не зможе замінити жодна річ в цьому світі, то він поза сумнівом є одним з найдурніших людей. Через які жахливі страждання і нещастя Христос прийшов задля нас! Ми справді недосконалі, проте дуже вдячні за Його любов і тому присвячуємо всі наші сили проповідуванню цієї любові серед тих, котрі все ще не знають про неї.
Щоб робити діла Божі, ми також повинні зносити страждання і труднощі. Ми не повинні прагнути тільки власного добробуту. Якщо ми дійсно спаслися, прийнявши Його жертовну любов і одягнувшись в неї, то повинні також розділити цю любов з іншими. Як Ісус Христос перетерпів всі Свої страждання, щоб змити всі наші гріхи, не любов'ю плоті, але Своєю істинною любов'ю, так само ми повинні робити Його діла у вірі, охоче зносити труднощі, страждання, ненависть, приниження і зневаги задля того, щоб інші також отримали прощення гріхів. Ми повинні перетерпіти таку ненависть в ім'я любові. Якщо ви дійсно отримали прощення гріхів, то я вірю, що ця любов справді є у ваших серцях.
І народжені знову, котрі дійсно знають, ким вони були раніше і яка велика й сильна Ісусова любов спасіння, приносять плоди. Врятовані – це дерева, що приносять плоди спасіння: "Пізнається бо дерево з плоду" (Матвiя 12:33). Перед тим, як отримати спасіння, ви були повні гріхів, і таким чином не могли б навіть заперечувати, коли вас вкинули б у пекло. Але ви повірили, що Бог став вашим Спасителем, прийшовши на цю землю в тілі людини і прийнявши страждання ради вас, та що Він пішов на муки замість вас, що Він спас вас від ваших гріхів і суду. Тому ви спаслися через віру. Якщо ви дійсно отримали цю любов, то поза сумнівом повинні цілим серцем прагнути жити для інших.
Якщо хтось цього не прагне, то він не отримав прощення гріхів. Точніше, він тільки прикидається, що отримав прощення гріхів.
Христос перетерпів всі страждання і спас нас від всіх наших гріхів та суду, тому що полюбив нас, тому якщо ми дійсно спаслися через віру в цю любов, то вона є також і в наших серцях. Чому? Тому що Христос зараз живе в наших серцях. Він був розп'ятий ради нас і полюбив нас, тому ми також повинні прагнути жити для інших і зносити труднощі ради них. Ті з нас, котрі отримали прощення гріхів, більше не мають жодного гріха в їхніх серцях, тому наші серця цілком змінилися і стали схожими на серце Ісуса Христа. 
Я дякую Ісусу Христу за те, що Він прийшов на цю землю, охреститися і пролив Свою кров на Хресті, за те, що Він прийняв страждання ради нас і таким чином став нашим Месією, котрий звільнив нас від всіх наших гріхів.