Проповіді

Тема 11: Скинія

[11-3] (Вихід 34:1-8) Ягве, живий Бог

(Вихід 34:1-8)
"І промовив Господь до Мойсея: Витеши собі дві кам'яні таблиці, як перші, і Я напишу на цих таблицях слова, що були на перших таблицях, які ти розбив. І приготовся на рано. І вийдеш рано вранці на гору Сінай, і станеш Мені там на верхів'ї гори. А з тобою ніхто не вийде, і на всій горі нехай нікого не буде видно. І також дрібна худоба й худоба велика нехай не пасеться навпроти тієї гори. І витесав він дві кам'яні таблиці, як перші. І встав Мойсей рано вранці, та й вийшов на гору Сінай, як Господь звелів був йому. І взяв він у руку свою дві таблиці кам'яні. А Господь зійшов у хмарі, і став там із ним, та й покликав Ім'ям Господа. І перейшов Господь перед лицем його, та й викликнув: Господь, Господь, Бог милосердний, і милостивий, довготерпеливий, і многомилостивий та правдивий, що дотримує милість для тисяч, що вибачає провину й переступ та гріх, та певне не вважає чистим винуватого, бо карає провину батьків на дітях, і на дітях дітей, і на третіх, і на четвертих поколіннях. І Мойсей поквапно вклонився до землі, і впав".
 
 
Ми повинні з'ясувати, ким насправді є цей Бог, в Якого ми віримо
 
Почнемо з Виходу 3:13-16: "І сказав Мойсей до Бога: Ото я прийду до Ізраїлевих синів та й скажу їм: Бог ваших батьків послав мене до вас, то вони запитають мене: Яке Ім'я Його? Що я скажу їм. І сказав Бог Мойсеєві: Я Той, хто є. І сказав: Отак скажеш Ізраїлевим синам: Сущий послав мене до вас. І сказав іще Бог до Мойсея: Отак скажи Ізраїлевим синам: Господь, Бог батьків ваших, Бог Авраама, Бог Ісака й Бог Якова послав мене до вас. А оце Ім'я Моє навіки, і це пам'ять про Мене з роду в рід. Іди, збери старших Ізраїлевих та й скажи їм: Господь, Бог батьків ваших, явився мені, Бог Авраама, Ісака та Якова, говорячи: Згадуючи, згадав Я про вас, та про заподіяне вам ув Єгипті".
 
 
Ким є Бог Ягве?
 
Ім'я Господа на євриті – Ягве (Yahweh або Yhwh), традиційно Єгова, і Ягве означає Той, хто існує сам по собі. Іншими словами, Бог не є створінням, але існує сам по собі, є Творцем, котрий створив цілий всесвіт і все в ньому.
Прочитаймо Вихід 6:2-7: "І говорив Бог до Мойсея, та й сказав йому: Я Господь. І являвся Я Авраамові, Ісакові та Яковові Богом Всемогутнім, але Йменням Своїм Господь Я не дався їм пізнати. А також Я склав був із ними Свого заповіта, що дам їм землю ханаанську, землю їх мандрування, в якій вони мандрували. І почув Я теж стогін синів Ізраїлевих, що єгиптяни роблять їх своїми рабами, і згадав заповіта Свого. Тому скажи синам Ізраїлевим: Я Господь! І Я виведу вас з-під тягарів Єгипту, і визволю вас від їхньої роботи, і звільню вас витягненим раменом та великими присудами. І візьму вас Собі за народа, і буду вам Богом, і ви познаєте, що Я Господь, Бог ваш, що виводить вас із-під тягарів Єгипту".
У вірші 3 написано: "І являвся Я Авраамові, Ісакові та Яковові Богом Всемогутнім, але Йменням Своїм Господь Я не дався їм пізнати". У Біблії Версії Короля Якова фраза "Йменням Своїм Господь" перекладена як "Йменням Своїм Єгова". Слово Єгова на євриті означає "Той хто є" або "ім'я істинного Бога". Раніше Бог не об'являв людству Свого імені Єгова. Отже у той час люди називали Його просто Богом. Але зараз, щоб спасти народ Ізраїля, Бог зволив об'явити Своє ім'я Єгова всім людям цього світу. "Я – Єгова. Я – Ягве. Я є Той, хто є, Той, хто існує сам по собі". Бог зволив об'явити Своє ім'я.
Бог є Той, хто існує сам по собі: "Бог Авраама, Ісаака і Якова". Він існував ще до найстародавніших часів, ще до початку всього. Іншими словами, Бог живе й існує вічно. Бог дозволив, щоб народ Ізраїля, діти Авраама, був поневолений у Єгипті протягом 430 років, а потім обіцяв звільнити його від рабства і привести в землю Ханаан. Як і обіцяв, Бог Єгова об'явився після 430 років і наказав Мойсею визволити народ Ізраїля від переслідування фараона. "Я – Єгова. Я є Той, хто є, твій Бог. Відпусти Мій народ". Ради Свого народу Він об'явився Мойсею і наказав фараону відпустити Свій народ, адже Бог Єгова знав страждання народу Ізраїля. Знаючи, що Його народ стогнав під тягарем неволі, Бог сказав, що звільнить його від рабства.
Минуло 430 років з тих пір, як Він дав обітницю Аврааму, і Бог прийшов до народу Ізраїля і об'явився йому. "Я – Єгова. Я – Бог. Я прийшов, щоб виконати обітницю, яку я дав Аврааму, вашому батьку, що виведу його дітей з Єгипту і приведу в землю Ханаан. Я знаю всі ваші страждання. А тепер йди до фараона і скажи йому все це". Ось, що сказав Бог Єгова.
Ми повинні усвідомити, що Бог справді є Богом Авраама, Ісаака і Якова. Бог також є нашим власним Богом. Яке ж тоді Його ім'я? Його ім'я – Ягве, що означає "Той, хто існує сам по собі". Бог існував ще до створення всесвіту, як Той, хто існує сам, чиє існування не залежить ні від кого, окрім Нього Самого. 
 
 
Ми повинні зрозуміти значення Божого імені
 
Надзвичайно важливо усвідомити і повірити, що Бог – це справді Той, хто існує сам по собі, Той, хто створив нас, хто править над нами і хто спас нас від наших гріхів. Ми повинні повірити в Бога Ягве як в свого єдиного Бога, адже цей Бог Ягве справді створив цілий всесвіт і продовжує існувати навіть зараз. 
Подібно як народ Ізраїля, ми також віримо в Бога і отримали Його наказ. Так само, як народ Ізраїля був не в змозі дотримуватися всього Закону, ми також не в змозі жити за Законом. Тому через наші гріхи перед Богом ми також не могли б уникнути жахливого суду за гріхи. Іншими словами, через наші гріхи ми справді не можемо уникнути Божого суду. 
Ось чому кожен з нас повинен заплатити викуп Богу, щоб спокутувати за власні гріхи. Щоб спастися від наших гріхів, ми повинні спокутувати їх перед Богом Отцем ціною нашого власного життя, нашою вірою. Ми фактично повинні сплатити ціну, еквівалентну нашому власному життю, щоб відбути Його праведний суд і показати милосердну Божу любов. Тільки дійсно спокутувавши життям за наші гріхи, ми можемо відновити мир між Богом і людством. Ми можемо спастися від всіх наших гріхів і покарання тільки через віру.
Справді, кожного разу, коли стаємо перед Богом, мусимо визнавати, що ми приречені прийняти суд і покарання за гріхи, які вчинили перед Ним. Повіривши в Бога як свого Спасителя, ми повинні справді усвідомити і визнати, що приречені на пекло через наші гріхи, та повірити в Месію як нашого власного Спасителя, котрий заплатив ціну наших гріхів і звільнив нас від суду за гріхи. Стаючи перед Богом, ми повинні вірити в хрещення і кров Ісуса Христа, жертви за наші гріхи, повірити в Нього як Месію і визнати Його. Ми повинні визнати, що всі ми є грішниками перед Богом через те, що не можемо дотримуватися Його заповідей, і мусимо повірити, що Месія Ісус Христос спас нас від наших гріхів.
Ми повинні визнати, що не можемо уникнути Божого покарання за гріхи. Тому, визнавши нашу грішність, ми можемо отримати благословення прощення гріхів, яке Бог дав нам, і побудувати фундамент нашої віри, яка дасть нам Боже милосердя і прощення гріхів.
Щоб зробити нас Своїми дітьми, Бог створив нас на Свій образ, але дозволив нам народитися немічними. Як нащадки Адама, всі ми народилися грішниками, але, відповідно до Божого провидіння, Він мав зробити нас Своїми дітьми. 
Ми не могли уникнути покарання за наші гріхи, але, щоб виконати Свою волю, Бог послав нам Свого власного Сина і пробачив всім нам наші гріхи. Ісус, Син Божий, прийняв хрещення і помер на Хресті відповідно до Божого плану. Тому Бог Єгова дарував нове життя тим з нас, котрі вірять, що всі гріхи світу перейшли на Його Сина через хрещення від Івана, та що Він спас нас від всіх наших гріхів Своєю кров'ю на Хресті, й що таким чином забрав все покарання за наші гріхи.
Хрещення Ісуса і Його кров були жертвою, більш ніж достатньою, щоб дозволити нам, віруючим, отримати нове життя, спастися від всіх наших гріхів і стати Божими дітьми. Ми повинні спастися від всіх наших гріхів через віру в блакитну, пурпурну і яскраво-червону нитки та суканий віссон роботи гаптівника; ми повинні мати віру, яка дозволить нам стати Божим народом. Це абсолютна правда, що тільки ті, котрі мають таку віру, дійсно можуть стати Божим народом.
 
 
Всі божества релігій цього світу є тільки плодом уяви людства
 
Окрім Бога Єгови, Ісуса Христа і Святого Духа, всі інші божества є тільки мирськими ідолами, плодом уяви людства. За винятком Бога ніщо в цьому світі не існує саме по собі. Ось чому Бог Ягве сказав: "я є той, хто є".
Чи хтось насправді існує сам по собі? Будда народився з утроби своєї матері, тому він був всього лиш Божим створінням. Так само Конфуцій і Магомет, адже всі вони народилися від своїх батьків, і таким чином були всього лиш Божими створіннями. Статуї Будди, вилиті чи витесані його послідовниками, також є всього лиш ділом рук людини, зробленим з каміння чи металу, які створив Сам Бог. Все, сонце і місяць, зірки, вода, повітря і галактики всесвіту, створені Богом. Немає нічого в цьому світі, чого б не створив Бог. Навіть ангели, духовні істоти, також створені Богом.
Тільки Бог Авраама, Ісаака і Якова, в котрого ми віримо, справді є Богом Ягве, Тим, хто існує сам по собі. Бога Ягве не створив ніхто. Тільки Він існує сам по собі, тільки Він є Творцем цілого всесвіту і тільки Він створив нас. Тільки цей Бог Ягве запланував спасти нас від наших гріхів і зробити нас Своїм народом.
Саме відповідно до Божого плану ми народилися на цей світ у риданні та безсиллі, щоб страждати в цьому світі і зрозуміти необхідність пізнати й зустріти Бога.
Кажучи, що віримо в Бога, ми повинні справді визнати, що через наші гріхи і нездатність дотримуватися Божих заповідей не можемо уникнути смерті, пекла і жахливих страждань перед Богом. Перед тим, як повіримо в Месію Ісуса Христа як нашого Спасителя, ми спочатку повинні визнати себе грішниками, котрі не можуть уникнути жахливого суду за гріх і пекла.
 
 
Бог Ягве всезнаючий і всемогутній
 
Тільки Господь є всезнаючим і всемогутнім Богом, котрий дійсно створив нас і править світом. Усвідомивши це, ми повинні визнати перед Богом, якими грішниками ми дійсно є, тобто ми повинні визнати, що через наші гріхи ми не можемо уникнути жахливого гніву Божого. Ми також повинні повірити в правду, що через віру в Божого Агнця, котрий прийшов спасти нас від всіх наших гріхів, і через перенесення всіх наших гріхів на цю жертву за гріхи з допомогою покладення рук на її голову, вирішилися всі проблеми наших прогрішень. Ми самі справді мали піти на суд і померти за наші гріхи, але ця жертва узяла на Себе всі наші гріхи через Своє хрещення, тому наші гріхи назавжди змиті. Ми повинні повірити в цю правду. Ми повинні усвідомити, що через цю жертву за гріхи Всемогутній Бог дійсно спас нас, приречених на пекло, від всіх наших гріхів. Люди, котрі в це вірять, справді є правдивими віруючими в Месію Ісуса Христа.
Насправді неправильно вірити в Месію на власний розсуд. Кажучи, що ми віримо в Бога, ми повинні будувати нашу віру на основі правди Біблії. Ми також повинні закласти першу і могутню основу правди через Його Слово, що каже: "Я є той, хто є. Я – Єгова".
Народ Ізраїля був не в змозі дотримуватися Закону, який Бог наказав йому виконувати. Заповіді, які Бог дав юдеям, дані також нам, що живемо сьогодні. Якщо ви дійсно хочете вірити в Бога і стати дітьми Авраама у вірі, то мусите визнати, що Бог дав 613 заповідей не тільки юдеям, але і нам, кожному в цьому світі, цілому всесвіту. Ми також повинні усвідомити, що не можемо дотримуватися заповідей, так само як юдеї, і таким чином мусимо піти на смерть, адже "заплата за гріх смерть" (До римлян 6:23).
Ми повинні повірити, що Бог пробачив наші гріхи через правду блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток. Для цього ми повинні шукати правду спасіння, через яку Христос звільнив нас від наших гріхів і покарання за наші гріхи.
Не дивлячись на нашу нездатність дотримуватися строгих Божих заповідей, якщо ми не усвідомимо, що є жахливими грішниками, і не визнаємо, що ми приречені на покарання за наші гріхи, то ніколи не зможемо повірити в Месію. Якщо люди вірять, що увійдуть до Неба, навіть залишаючись грішниками, коли насправді Бог вже записав їхні гріхи в Книзі Суду, то вони самовільно змінюють Божий Закон і чинять гріх, взиваючи Боже Ім'я надаремно. Такі люди ніколи не зможуть спастися від їхніх гріхів. Вони отримають вічний засуд за їхні гріхи і покарання у пеклі, адже вірячи чи не вірячи в Бога, вони не визнали Його. Ці люди повинні відразу розкаятися і покинути неправдиву віру.
Навіть зараз Бог є в наших серцях і існує сам по собі. І Він знає все про нас.
Та хоч Бог живий, є люди, котрі не вірять в Нього і навіть насміхаються з Нього. Але всі ми потребуємо принести жертву за наші гріхи. Ось чому Бог наказав юдеям приносити спокутні жертви на жертовнику цілопалення у скинії відповідно до плану Божого спасіння.
Бог дійсно є Тим, хто існує сам по собі. Він є Тим, хто був раніше і є зараз. Він є Богом, котрий жив, об'явився і промовляв до наших предків у вірі, Він є Тим, хто живе, об'являється і промовляє до нас зараз, Тим, хто діє серед нас, провадить нас і керує нашим життям.
 
 
Правда, яку ми не повинні забути
 
Хоч ми спаслися, є одна річ, яку ми ніколи не повинні забути. Це те, що хоч ми не можемо самостійно уникнути вічного покарання, через Своє хрещення і кров на Хресті, Христос цілком спас нас від суду за наші гріхи. До дня, коли ми справді станемо перед Христом, ми не повинні забувати цієї правди і завжди вірити в неї в наших серцях. Ми повинні вірити в це, навіть вже будучи в Небесному Царстві і хвалячи Бога. Ми повинні дякувати Господу за це благословення для нас, приречених на вічне прокляття і суд за гріхи, завдяки якому ми тепер можемо повірити в Христа як свого Спасителя і отримати вічне життя.
Ми повинні вічно визнавати євангеліє води та Духа. Що трапилося б, якщо б ми не визнали, що приречені на вічне прокляття за наші гріхи? Ми не мали б жодної причини прославляти Бога. Бог справді спас нас, смертних істот, приречених на вічне покарання за наші гріхи. Ось чому ми повинні повірити і прославляти Господа, тому що Христос прийняв хрещення і пролив кров замість нас. Ось чому ви також повинні повірити і проповідувати євангеліє води та Духа. Серця тих, котрі вірять в хрещення, яке Ісус прийняв, і кров, яку Він пролив за їхні гріхи, справді славлять Бога. Господь спас їх від гріхів і смерті, тому вони щодня хвалять Його з вірою.
Проблема в тому, що деякі люди неправильно зрозуміли Ісуса. Їхні знання про Нього одностороннє і неповне. Це люди, чия совість зіпсована, котрі навіть не усвідомлюють, що скоюють гріх, тоді як насправді вони дійсно повні різноманітних гріхів. Ті, котрі чинять гріх і навіть не визнають цього, без сумніву є грішниками.
Хоч ми справді є слабкими істотами і не можемо не грішити, мусимо визнавати свої гріхи кожного разу, коли чинимо їх, і засвідчувати хрещення Христа і Його кров на Хресті, тобто євангеліє води та Духа. Тому ми справді визнаємо, що не можемо не бути грішниками перед Богом. І справді з допомогою віри в євангеліє води та Духа ми можемо відчути полегшення. Дійсно, з допомогою віри в євангеліє води та Духа ми здобули свій мир душі.
Кажучи про безгрішність, я не маю на увазі, що ми не будемо визнавати своїх гріхів, навіть якщо справді робитимемо їх. Це не означає, що ті, котрі вірять в євангеліє води та Духа, не повинні визнавати гріхів. Навіть справді, отримавши спасіння від всіх наших гріхів, ми все ще визнаємо наші щоденні гріхи. Але ми ніколи не повинні забувати, що хоч ми приречені на вічне покарання за наші гріхи, Христос спас нас від всіх гріхів і покарання за гріх через Своє хрещення, кров на Хресті і воскресіння. Ми ніколи не повинні забувати, що Христос спас нас блакитною, пурпурною і яскраво-червоною нитками, а вірити в це і прославляти Його за це. Ми повинні пам'ятати, якими ми були раніше. Пам'ятати, що ми, такі бідні створіння, були приречені на вічне покарання за наші гріхи. Ми також повинні прославляти спасіння дарованого Богом прощення гріхів і щодня дякувати Йому за велику благодать спасіння. Саме такою є віра в євангеліє води та Духа.
 
 
Бог Ягве живе навіть зараз
 
Так само, як Бог був Богом Авраама, Ісаака і Якова, Він зараз є нашим Богом. "Бог не є Богом безладу, але миру" (1 До коринтян 14:33). Він є Богом не тих християн, котрі чинять претензійні і пишні вчинки, але тих, котрі вірять в євангеліє води та Духа. Ми віримо в Слово Боже і коримося Йому, кажучи "так". Бог є нашим Господом. Коли Він каже нам: "Ви приречені на пекло", ми відповідаємо: "Так, Ти правий". Коли Він каже нам: "Ви продовжуватимете грішити до дня вашої смерті", ми знову відповідаємо: "Так, Ти правий". І, коли Він каже нам: "Але я справді спас вас через Мої блакитну, пурпурну і яскраво-червону нитки та суканий віссон роботи гаптівника", ми знову відповідаємо Йому: "Так, Ти абсолютно правий". Тож ми стали Божим народом, котрий завжди підкоряється Йому, кажучи "так". Я дякую нашому Господу за Його благодать, яка спасла нас через євангеліє води та Духа.
Ми повинні повірити і визнати в наших серцях, що Христос дійсно спас нас від всіх наших гріхів через воду, кров і Духа, і таким чином зробив нас жителями Царства Божого. Дякуйте Господу з вірою в те, що євангеліє води та Духа є Божим даром спасіння. 
Я завжди прославляю Бога моєю вірою за те, що Він назавжди спас мене євангелієм води та Духа, адже я справді був приречений на пекло через мої гріхи. Пам'ятаючи, що всі ми справді були бронзові, тобто не могли уникнути Божого суду, ми не можемо не прославляти Бога за наше спасіння від гріхів, за спасіння через Його блакитну, пурпурну і яскраво-червону нитки та суканий віссон роботи гаптівника. Ми також повинні дякувати Йому з вірою в правду євангелія, приховану в цій блакитній, пурпурній і яскраво-червоній нитках та суканім віссоні роботи гаптівника. 
Тільки Бог Ягве є Богом цілого людства. І Він став Спасителем всього людства. Всі ми повинні повірити в Бога Ягве як свого Бога.