Проповіді

Тема 11: Скинія

[11-19] (Вихід 25:31-40) Золотий свічник

(Вихід 25:31-40)
“І зробиш свічника зо щирого золота, роботою кутою нехай буде зроблено цього свічника. Стовп його, і рамена його, келихи його, ґудзі його й квітки його будуть із нього. І шість рамен виходитимуть із боків його, три рамені свічника з одного боку його, і три рамені свічника з другого боку його. Три келихи мигдалоподібні в однім рамені, ґудзь і квітка, і три мигдалоподібні келихи в рамені другім, ґудзь і квітка. Так на шости раменах, що виходять із свічника. А на стовпі свічника чотири келихи мигдалоподібні, ґудзі його та квітки його. І ґудзь під двома раменами з нього, і ґудзь під іншими двома раменами з нього, і ґудзь під третіми двома раменами з нього, у шости рамен, що виходять із свічника. їхні ґудзі та їхні рамена нехай будуть із нього. Увесь він одне куття щирого золота. І зробиш сім лямпадок до нього, і нехай засвітять його лямпадки, і нехай він світить на передню сторону його. А його щипчики та його лопатки на вугіль щире золото. З таланту щирого золота зробиш його та ввесь цей посуд. І дивись, і зроби за тим зразком, що тобі показувано на горі”.
 
 
Золотий свічник був зроблений з таланту чистого золота. Його держак разом з трьома раменами з кожного боку, сімома лямпадками на держаку і шести раменах, був суцільний, викуваний з одного таланту чистого золота. Золотий свічник був зроблений з таланту чистого золота, тому він був надзвичайно розкішний і красивий.
Зверху на золотому свічнику було сім лямпадок для оливи, котра завжди освітлювала святилище. Можна увійти у святилище, тільки піднявши і відкривши двері скинії, виткані з блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток та суканого вісону роботи гаптівника. Увійти сюди можуть тільки ті, котрі вірять в місію спасіння, котре об’являється в блакитній, пурпурній і яскраво-червоній нитках. Тому ніхто не може увійти у святилище без цієї віри, адже це місце відкрите тільки для тих, котрі знають таємницю блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток та суканого вісону роботи гаптівника, котра відкривається у завісі скинії.
Тому тільки ті, котрі вірять в дивовижне спасіння, зроблене з блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток та суканого вісону роботи гаптівника, можуть стати членами Божої Церкви. Чотири кольори завіси скинії є тінню євангелія води та Духа, провісниками приходу Ісуса, котрий узяв на Себе гріхи світу в хрещенні та поніс покарання за наші гріхи, будучи розп'ятим і проливши Свою кров. 
Саме це євангеліє води та Духа є євангелієм істинного прощення гріхів, котре Господь дав нам. Євангеліє води та Духа складається з хрещення, котре Ісус Христос прийняв, і засуду на Хресті, котрий Він поніс, щоб дати нам благословення прощення гріхів. Тому тільки ті, котрі щиро вірять в цю правду, можуть отримати прощення всіх гріхів. Іншими словами, Бог дозволяє увійти у святилище тільки тим, котрі вірять в правду блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток та суканого вісону роботи гаптівника.
Як золотий свічник всередині святилища завжди сяяв яскравим світлом, так ті, котрі стають Божими дітьми з допомогою віри в євангеліє води та Духа, можуть також просвітлювати цей світ світлом спасіння, котре спасає людей від гріхів. Іншими словами, тільки ті, котрі отримали прощення гріхів через євангеліє води та Духа, можуть стати свічниками, котрі дають світло спасіння, щоб інші також могли пізнати цю правду і отримати прощення гріхів. 
Золотий свічник мав квітки, декоративні ґудзі та келихи. Бог наказав поставити на свічник сім лямпадок, тому коли свічник запалювали, темряви ніколи не було у святилищі. Це означає, що праведні, очищені від гріхів з допомогою віри в євангеліє води та Духа, зберуться разом, побудують Божу Церкву та просвітять цей світ. Світло свічника, котре сяяло у святилищі, – це євангеліє води та Духа, котре проганяє темряву цього світу.
Щоб спасти нас від гріхів, Ісус Христос прийшов на цю землю в тілі людини. Він охрестився від Івана, щоб взяти на Себе наші гріхи, та був розп'ятий, щоб понести покарання за наші гріхи. Таким чином Ісус став світлом спасіння. На подвір’ї скинії грішники передавали свої гріхи жертві за гріх через покладення рук на її голову, і вона забирала покарання за їхні гріхи своєю смертю. 
Також Ісус Христос виконав наше спасіння, прийнявши хрещення і померши на Хресті відповідно до Божого Закону, та став світлом спасіння для всього людства. Своїм служінням, котре виявляється в блакитній, пурпурній і яскраво-червоній нитках та суканому вісоні роботи гаптівника, Ісус Христос здійснив спасіння людства. Тому ми спаслися від своїх гріхів з допомогою віри в євангеліє хрещення і крові, котре Ісус Христос дав нам. Всі ті, котрі вірять в Ісуса, також мусять знайти це світло правди.
Ісус Христос просвітив світлом спасіння цей світ, щоб тільки народжені знову з води та Духа могли увійти в Царство Боже. Тому тільки народжені знову з води та Духа можуть стати частиною Божої Церкви, випромінювати і поширювати світло води та Духа по всьому світу. Тільки вони вірять в євангеліє води та Духа і поширюють його, тому Бог особливо довірив їм це євангеліє води та Духа і дозволив їм випромінювати світло істинного євангелія. 
Тому ми повинні усвідомити, що цю місію поширення світла євангелія у всьому світі можуть виконати тільки ті, котрі вірять в євангеліє води та Духа як у дійсну правду. Грішники не можуть увійти у святилище. Тільки ті, котрі вірять в євангеліє, котре об'являється в блакитній, пурпурній і яскраво-червоній нитках дверей скинії, можуть увійти. Тому тільки ті, котрі знають правду блакитної, пурпурної та яскраво-червоної ниток, та щиро вірять в неї, можуть увійти в скинію і випромінювати яскраве світло спасіння.
На брамі подвір'я скинії завіса, зроблена з блакитної, пурпурної та яскраво-червоної ниток, також освітлювала шлях. Щоб ті, котрі шукають скинію, могли приносити в ній жертви, Бог зробив браму її подвір'я з цих самих чотирьох кольорів. Але люди Старого Завіту не могли вічно очищуватися через щоденні жертви. Тому вони мусили продовжувати чекати на Месію. Проте коли Месія Ісус Христос справді прийшов, вони не змогли усвідомити, що Він став істинним Месією, принісши одну вічну жертву відповідно до об'явлення кольорів завіси скинії. 
Так само сьогодні деякі християни, навіть взиваючи ім'я Ісуса, не знають, що Він прийшов через блакитну, пурпурну і яскраво-червону нитки та суканий вісон роботи гаптівника і досконало спас нас. Коли люди Старого Завіту щодня приносили свої жертви через покладення рук і кров жертви, вони мусили вірити, що колись Спаситель прийде так само, як їхня жертва. 
Люди цього світу також мусять повірити, що Ісус Христос, Спаситель, прийшов на цю землю, узяв на Себе гріхи світу в хрещенні відповідно до системи жертвоприношень покладення рук і крові Старого Завіту, був розп'ятий, пролив Свою кров і таким чином спас Свій народ від гріхів. Але вони навіть не знають системи жертвоприношень Старого Завіту, не знають, чи Ісус пройшов через хрещення і кров, чи тільки через кров на Хресті, чи просто як Спаситель. 
У Божих очах віра сьогоднішніх християн в систему жертвоприношень Старого Завіту є така ж помилкова, як віра народу Ізраїля. Не маючи істинної віри в Месію, котрий об'явився в системі жертвоприношень, вони не можуть повірити, що Месія прийшов, охрестився і пролив Свою кров. Але всі народи цього світу, зокрема народ Ізраїля, мусять повірити в євангеліє води та Духа, що Ісус спас їх від гріхів через служіння Свого хрещення і розп'яття.
Щоб спасти нас від всіх наших гріхів і покарання, Ісус Христос охрестився і пролив Свою кров. Ми можемо пізнати Ісуса Христа через правду, приховану в блакитній, пурпурній і яскраво-червоній нитках дверей скинії, тіні євангелія води та Духа. Правда спасіння – це те, що люди можуть отримати прощення гріхів через щиру віру в істинне євангеліє. Через правду євангелія води та Духа, котре Ісус Христос дав нам, справді прийшовши на цей світ, прийнявши хрещення і померши на Хресті, ви повинні мати у ваших серцях віру, котра вас спасає. Ця правда спасла вас від усіх ваших гріхів.
У святому Божому Домі були три завіси. Всі ці двері були виткані з блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток та суканого вісону роботи гаптівника. Я знову і знову повторюю, що ці чотири кольори точно показують Боже спасіння: Щоб спасти нас від наших гріхів, Бог встановив закон прощення гріхів через блакитну, пурпурну і яскраво-червону нитки та суканий вісон роботи гаптівника. Тому якщо ми віримо відповідно до цього закону прощення гріхів, то Бог прийме нашу віру і назавжди спасе нас від наших гріхів.
Саме з допомогою віри в євангеліє води та Духа, котре об’являється в блакитній, пурпурній та яскраво-червоній нитках, кожен з нас може назавжди спастися від усіх гріхів. Знаючи і вірячи в істинне значення даної Богом системи жертвоприношень, кожен може прийти до Нього. При вході до святилища, до Дому Божого, було п'ять стовпів, на котрих висіла завіса, виткана з блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток та суканого вісону роботи гаптівника. Щоб прийти до Бога, ми повинні мати віру в чотири правди, котрі об’являються і чотирьох кольорах завіси. 
Віра, котра виявляється в блакитній нитці, означає, що Ісус Христос прийняв наші гріхи під час хрещення, а віра, котра виявляється у яскраво-червоній нитці, означає, що Ісус поніс покарання за гріх, будучи розп'ятим і проливши Свою кров. Віра, котра виявляється у пурпурному кольорі, означає, що Ісус – Сам Бог, а віра, котра виявляється в суканому вісоні роботи гаптівника, означає Його досконале Слово, що Бог зробив нас безгрішними, очистивши наші гріхи цими нитками, тобто синьою, пурпурною і яскраво-червоною нитками. Ця правда називається євангелієм води та Духа. Тому з вірою в те, що Ісус спас нас водою і Духом, ми можемо увійти в Царство Боже. Це віра тих, котрі можуть відкрити двері скинії та увійти у святилище.
Брама подвір'я скинії, виткана з блакитної, пурпурної та яскраво-червоної ниток, дозволяє нам усвідомити Божий план нашого спасіння та показує нам, що наше спасіння, котре походить від встановленого Богом прощення гріхів, неможливо здобути нашими власними фізичними зусиллями. Навіть якщо будемо щодня просити про прощення наших гріхів, ми не зможемо спастися від своїх вічних гріхів без жертви за гріх, покладення рук і крові. Тільки коли жертва, котра прийшла, щоб спасти нас від наших гріхів, бере на себе вічні гріхи світу, тільки тоді ми можемо цілком спастися через віру в цю правду і прощення гріхів.
Маючи у своїх серцях віру в це правдиве євангеліє, ми зможемо поширювати євангеліє спасіння, котре дає вічне життя кожній втраченій душі. Вірячи в місію Ісуса, котра об'являється в блакитній, пурпурній і яскраво-червоній нитках, ми можемо просвітити цей світ правдою прощення гріхів. Свічник у святилищі мав сім лямпадок, тому коли ці лямпадки світили, їхнє світло відбивалося від стін скинії, зроблених з вкритих золотом дошок, і таким чином яскраво освітлювало все святилище. Без свічника у святилищі було б темно. Ось чому Бог дав цьому темному світу святих і Своїх слуг, котрі вірять в євангеліє води та Духа.
 
 
Яка роль золотого свічника?
 
Золотий свічник показує нам, що Бог дав нам віру в правду, котра стає світлом світу. Ми мусимо вірити в те, що Ісус Христос народився на цю землю, охрестився і пролив Свою кров на Хресті. Іншими словами, Бог наказує нам випромінювати світло спасіння з цією вірою. Коли ми бережемо євангеліє спасіння в наших серцях і поширюємо цю віру, світло правди справді сяє. Тоді люди побачать і прийдуть до цього яскравого світла, усвідомивши, що Господь спас їх блакитною, пурпурною і яскраво-червоною нитками та суканим вісоном роботи гаптівника, і ставши Божим народом. Світло правди – це євангеліє води та Духа, заплановане та виконане Богом Отцем, Сином і Святим Духом.
З вірою в правду, що Ісус прийшов на цю землю, охрестився і був розп'ятий, пролив Свою кров, помер і воскрес із мертвих, щоб дати нам прощення всіх гріхів, ми поширюємо євангеліє серед тих, котрі прагнуть спастися. Якби Ісус Христос не охрестився і не став жертвою замість нас, то ми ніколи не змогли б спастися від наших гріхів. 
Ісус охрестився, пролив Свою кров і став жертвою замість нас, тому Він зміг дати всім грішникам віру, котра їх спасає. Ми не просто поширюємо якусь ілюзорну доктрину. Ми по всьому світу поширюємо світло спасіння, котре об'являється в блакитній, пурпурній і яскраво-червоній нитках та суканому вісоні роботи гаптівника. Ми знаємо і віримо в хрещення Ісуса і Його жертву на Хресті, тому поширюємо світло життя серед тих, чиї серця знаходяться в темряві. Всі ті, котрі просвітилися цим світлом, свідчать про дивовижне прощення всіх гріхів. Всі люди світу також пізнають хрещення, котре Ісус прийняв, та жертву, котру Він приніс на Хресті, щоб змити всі гріхи світу, і через віру в це як у власне прощення гріхів знайдуть світло правди.
Чому Ісус Христос мусив прийти на цю землю? Чому Він мусив охреститися? Чому Він мусив померти на Хресті? Чому Він мусив воскреснути із мертвих на третій день? Причиною всього цього є те, що Ісус Христос – Месія. Щоб виконати всю місію спасіння, Месія Ісус охрестився і пролив Свою кров, та таким чином засяяв світлом спасіння для грішників. Тому поширюючи світло спасіння по всьому світу ми можемо дозволити багатьом людям пізнати цю правду, повірити в неї і таким чином отримати вічне життя.
Ми – свічники, котрі просвітлюють цей світ світлом євангелія води та Духа. Через євангеліє, котре ми поширюємо, люди пізнають світло правди, котра їх спасає. Ті, котрі шукають світло в цьому темному світі, побачать це яскраве світло, котре ми поширюємо, прийдуть до світла правди і спасуться від усіх гріхів. Прийнявши віру в цю правду, всі люди можуть спастися.
Це не є теоретичне євангеліє. Тому ми повинні повірити в нього цілим серцем. Ми можемо працювати для поширення євангелія, тільки якщо дійсно віримо в місію Ісуса, котра об'являється в блакитній, пурпурній і яскраво-червоній нитках та суканому вісоні роботи гаптівника. Але навіть отримавши прощення гріхів, без лямпадки з оливою ми не можемо вічно випромінювати світла, тому Бог дав нам Божу Церкву, наш свічник. На кожній гілці свічника були келихи, а під ними були декоративні ґудзі. Саме це означає Церкву, споруджену з вірою. 
Істинна Церква Божа є місцем, де збираються тільки ті, котрі дійсно отримали прощення гріхів через щиру віру. Головою Церкви є Ісус Христос, а Церква є Його тілом. Як тіло робить те, що наказує голова, так руки і ноги Церкви роблять те, що наказав Ісус Христос. Саме так вони служать євангелію. На кого ж тоді дивиться Церква Божа? Переповнений темними гріхами, весь світ гине, і Церква дивиться на його душі, приречені на пекло. Церква Божа просвітлює їх світлом спасіння. Ось що ми робимо в Його Церкві з нашою вірою в євангеліє.
У країнах з довгою християнською історією багато людей глибоко вивчає і добре знає Біблію. Я вірю, що коли ті люди, котрі постійно шукають правду, знайдуть цю істину, вони відразу отримають прощення гріхів. Отже, щоб поширювати євангеліє води та Духа серед таких людей, я працюю разом з усіма народженими знову святими.
Християнство, на відміну від інших релігій, заклало свій фундамент віри на Слові, тому люди отримають прощення гріхів, якщо ми будемо правильно поширювати Слово. Але є також люди, котрі жорстоко опираються цій правді, висміюючи її та не вірячи в неї, скільки б ми її не проповідували. Зокрема, деякі вперті фанатики не вірять в Слово Боже, і тому вони ніколи не повірять в цю правду води та Духа. А як ті, котрі приймають Біблію як Слово Боже? Безліч таких людей отримає прощення гріхів, слухаючи і вірячи в це євангеліє. 
Зараз я можу служити Богу разом з вами, тому що вірю в це. Незадовго це євангеліє розповсюдиться серед безлічі людей і постануть великі діла євангелія. Бог навіть може працювати там, де ми не бачимо, і тому щодня тисячі людей справді отримують прощення гріхів. Тому, як і ми, безліч людей стане лямпадками і поширюватиме серед людей всього світу свою віру в спасіння, об’явлене в блакитній, пурпурній і яскраво-червоній нитках та суканому вісоні роботи гаптівника. Я вірю, що завдяки їхньому світлу правди будуть з’являтися нові віруючі, котрі також будуть живитися і поширювати це євангеліє.
Ставши Божими лямпадками, ми також випромінюємо світло спасіння з нашою вірою в правду, котра об’являється у блакитній, пурпурній і яскраво-червоній нитках та суканому вісоні роботи гаптівника. Блакитна нитка випромінює світло правди хрещення від Івана, котрим Ісус забрав гріхи всього світу; пурпурна нитка випромінює світло правди, що Ісус Христос є Царем царів; яскраво-червона нитка випромінює світло правди, що Ісус забрав гріхи світу на Хрест і пролив Свою кров на ньому; а суканий вісон роботи гаптівника випромінює світло правди, що Слово Боже зробило грішників праведними. Слово даного Богом євангелія води та Духа є світлом правди блакитної, пурпурної і яскраво-червоної ниток та суканого вісону роботи гаптівника. 
Це євангеліє також каже нам, що Він повернеться на цю землю як Господь другого приходу, воскресить нас, дозволить царювати з Ним протягом тисячі років у Тисячолітньому Царстві та увійти до вічного Царства Божого й вічно жити там. Чи ви можете уявити вічне життя?
Цей всесвіт такий просторий і безмірний, що вчені кажуть, що над зоряними системами є ще інші зоряні системи в інших незліченних галактиках поза межами нашої власної сонячної системи і Молочного Шляху. Створений Богом всесвіт просто незмірний. Поза межами відомого нам всесвіту, в інших галактиках є незліченні царства, про існування котрих ми навіть не знаємо. Насправді метеори, котрі падають зараз, є частинками планет, котрі розпалися у далеких галактиках мільярди років тому і тільки зараз досягають атмосфери землі та горять. 
Іншими словами, ми тільки зараз бачимо, що трапилося мільярди років тому. Тому безмежні простори створеного Богом всесвіту все ще залишаються невідомими. Але навіть якщо всесвіт невідомий для нас, для Бога він такий маленький, як долоня. Бог всезнаючий і всемогутній, Він створив усі речі та встановив всесвіт.
Ми просвітлюємо світ світлом правди, щоб з допомогою віри в євангеліє води та Духа всі могли отримати вічне прощення гріхів і вічне життя. Діти Божі мають яскраве світло життя, котре дозволяє їм жити вічно з Ісусом Христом. Бог живе з нами вічно, дозволяючи нам насолоджуватися Його добрами та одягаючи нас у Свою славу. Чому? Тому що ми віримо у світло євангелія Його сили. Тільки-но знайшовши це світло, котре дозволило нам пізнати правду, ми одразу почали поширювати це світло серед інших людей. 
А коли ми бачили, як Боже провидіння діє в цілому всесвіті, наша віра в Його місію ще більше зростала. Деякі зірки зникли мільярди років тому, а наші очі все ще бачать їх, тому що вони були на відстані мільярдів світлових років від нашої планети! Ми навіть не можемо уявити собі поняття "вічність", роздумуючи про нескінченність всесвіту. 
Ставши частиною Божої Церкви, ми зараз поширюємо світло істинного євангелія, тому що віримо в правду, котра об’являється у блакитній, пурпурній і яскраво-червоній нитках. Ми віримо, що це спасіння гарантує нам вічне і благословенне життя в Царстві нашого Отця. Ми також знаємо, що Бог хоче, щоб всі люди спаслися і пізнали правду (1 До Тимофія 2:4). Тому ті, котрі побачили світло спасіння, мусять поширювати євангеліє води та Духа, адже цю місію довірив їм Бог. 
Бог поблагословив нас, щоб ми могли виконувати цю місію. Усвідомлюючи, яке велике це благословення, ми з вірою виконуємо нашу місію. Я сподіваюся, що всі ви наповните свої серця світлом Божої правди. Завдяки благодаті Божій ми повірили в служіння спасіння, котре об'являється в блакитній, пурпурній і яскраво-червоній нитках та суканому вісоні роботи гаптівника, і стали для всього світу світлом спасіння, котре просвітлює цілий світ. Алілуя! Я щиро дякую Богу.