דרשות

נושא 10: התגלות

[18-2] ( חזון יוחנן 18:1-24 ) "צאו ממנה עמי פן תקחו ממכותיה"

( חזון יוחנן 18:1-24 )
  
אלוהים אומר לנו בפרק 18 שהוא יהרוס את בבל העיר הגדולה עם מכותיו הכבירות. כיוון שבסוף הזמנים העולם הזה יהפוך למזוהם ומלא חטאים בעיניו של אלוהים, וכיוון שאז לא תהיה ברירה לאלוהים אלא להרוס אותו למרות שהוא ברא אותו בעצמו, הוא יאפשר מכות גדולות, אפוקליפטיות אשר יביאו לקיצה של הארץ. לכן העולם הזה ישכב בהריסותיו עד אשר ייפול לגמרי.
הסיבה הממשית לכך שאלוהים יהרוס את העולם היא כיוון שהוא ראה את דמם של נביאיו וקדושיו. וגם מכיוון שעולם זה יבצע יותר מדי חטאים גדולים עם כל הדברים אשר אלוהים נתן לו, אלוהים לא יוכל לשאת זאת יותר. הפלנטה היפה ביותר אשר אלוהים ברא היא כדור הארץ. זה כך מכיוון שאלוהים בעצמו פעל על הארץ הזו במיוחד וזה גם מכיוון שזהו המקום שתוכניותיו של אלוהים ועבודת ישועת החוטאים בישוע המשיח בוצעו.
אף על פי כן אלוהים תכנן כבר כיצד הוא יהרוס את העולם הזה וכיצד מלכות המשיח תבוא. כאשר עולם זה יתמלא בכל סוגי הזוהמה, אלוהים יהרוס אותו באמצעות מלאכיו עם המכות של שבע הקערות. לאחר מכן הוא יחדש את כל הדברים וישלוט עם קדושיו בעולמו החדש.
  
 
!העיר בבל הנופלת
  
מלכי הארץ זנו עם דברי העולם ושקעו בתענוגות, וגם כל הסוחרים בהיותם עסוקים בלמכור ולקנות את כל הדברים שאלוהים נתן להם, איבדו את אלוהים ברדיפתם אחר הבצע. אלוהים יהרוס כל דבר והכל – בניינים, דתות, סחורות הנמצאות במסגרת הדתות, אנשים אשר העשירו את עצמם באמצעות הדת, מלכים, פוליטיקאים, אנשים העוסקים באופן כפייתי בנכסים חומריים, ועוד – כל אלה ייהרסו על ידי אלוהים.
אלוהים יזעזע כל בניין על האדמה הזו ולא ישאיר אף בניין על תילו. הוא ישמיד באש שלו את כל הדברים, מאנשים ועד יערות ועצים. כאשר כל הדברים שבעולם הזה ייפלו כך, האנשים יקוננו ויבכו. במיוחד, אלוהים יוודא את השמדתם של אלה אשר העשירו את עצמם באמצעות הדת. זה מאד חשוב בשבילנו לדעת מראש ולהאמין בעובדה שאלוהים יהרוס כך את העולם היפה הזה אשר הוא בעצמו יצר.
בזמן ההוא, אלוהים יאפשר לקדושים הנולדים מחדש אשר נטלו חלק בתחיית המתים הראשונה של ישוע המשיח לשלוט על הארץ הזו למשך אלף שנים. עם מלכותו של ישוע, הוא יפצה את הקדושים על ששירתו את בשורת המים והרוח ועל שמתו בשמירה על אמונתם כשהיו על הארץ הזו. אלוהים ייתן להם את השלטון על עשר ערים, על חמש ערים ועל שתי ערים, יאפשר להם לשלוט במשך אלף שנים ולאחר מכן ייתן להם את השמים והארץ החדשים כדי שיחיו לנצח.
מדוע אם כן אלוהים יהרוס את כדור הארץ, הפלנטה היפה ביותר ביקום? רק על הפלנטה הזו דגים מסוגלים לשוט בנחלים, חיות פרא יכולות לשוטט ביערות, ובני האדם יכולים לחיות. אך מכיוון שאלוהים לא יהיה מסוגל לאפשר יותר עולם שבו החטאים נעשים נפוצים, הוא יחריב עולם זה עד היסוד עם מכותיו. אלוהים החליט להרוס את העולם.
כל מי אשר חי על הארץ הזו מלבד אלה אשר נושעו, יושמד על ידי המכות של שבע הקערות. כיוון שכל הצדיקים בסוף הזמנים ימותו מות קדושים, יירדפו וידוכאו על ידי העולם הזה, אלוהים ירמוס את העולם הזה ויגמול לו על מעשיו הרעים. כאשר הזמן הזה יגיע, המנהיגים הדתיים והסוחרים אשר סחרו בנשמותיהם של האנשים, יושמדו. אלוהים לא יהרוג רק את כל אלה אשר פעלו כמנהיגים דתיים מבלי שנולדו מחדש אלא הוא גם ישליך אותם יחד עם השטן לאגם של אש וגופרית.
אלוהים ללא ספק ישמיד את העולם הזה. לפיכך אנו מבינים ומאמינים ללא צל של ספק שעולם זה עומד להישמד. אלוהים יהרוג את כל החוטאים אשר התגאו בכל הדברים הנפלאים ואשר סחרו עם דתם בנשמותיהם של האנשים. ואף על פי כן, אפילו שמכות האלוהים ממשמשות ובאות, אנשים עדיין נשארים יהירים בבטחה. רק הסתכלו במנהיגים הדתיים שעל הארץ. האם הם לא כולם יהירים כאילו הם עושים את הדברים הנכונים לפני אלוהים? האם אלוהים באמת יסכים למה שאנשים שכאלה עושים?
אם אלוהים אומר שהוא יהרוס את העולם הזה על חטאי האנשים, אנו חייבים להאמין בכך כיוון שכל הדברים יתרחשו בדיוק כפי שאלוהים אמר שהם ייעשו ואנו חייבים להגן על אמונתנו. אינני אומר זאת כמו עוד אחד ממנהיגי הכתות אשר יוצרים לעצמם דוקטרינה קטנה ומדברים על האפוקליפסה העתידה לבוא, אלא אני אומר זאת כיוון שאנו חייבים להאמין במה שאלוהים אמר לנו בכתובים – כלומר, שאלוהים החי, ללא ספק ישמיד את העולם הזה עם המכות הגדולות של שבע הקערות.
 
 
אל לנו לשקוע בעולם זה אשר יושמד בקרוב
 
לפיכך, אל לנו לעסוק באופן כפייתי בצבירת נכסים חומריים של העולם הזה אשר ייהרסו בקרוב. אנו חייבים להיות שבעי רצון במה שאלוהים נותן לנו ולהשתמש ולחלוק בהם כפי שאלוהים רוצה. הדברים החומריים של העולם צריכים להיות משומשים רק לשרת את אלוהים. אנו חייבים לחיות כמשרתים נאמנים אשר מסתדרים עם מה שאלוהים נתן להם למען השמעת הבשורה. אל לנו להסתבך עם דברים חומריים של העולם כיוון שאנו מאמינים שאלוהים יהרוס את העולם הזה.
אל לנו לשטות בעצמנו ולחשוב שהעושר והערך של העולם הזה יימשכו לעד. ביודענו שאלוהים ירמוס את כל המנהיגים הדתיים וגם את חסידיהם, אנו חייבים לחיות בהמתנה ליום חזרתו של ישוע. אם לא, סופנו שניפול לעולם הזה, עולם שבקרוב יושמד. לפיכך, כדי לא ליפול לעולם הזה העומד בפני השמדתו, אנו חיים באמונה שהפלנטה הזו של כדור הארץ אכן תיהרס.
אלוהים חי ברגע זה ממש, וכאשר הזמן יגיע, הוא יבצע את כל מה שהוא הבטיח. למרות שזה נכון שמתוך הנולדים מחדש יש כאלה אשר אמונתם אינה בשלה עדיין, אף על פי כן אנו כולנו חייבים להאמין ללא ספק ולהתעורר שוב. אסור לנו לאבד את ליבנו לעולם הזה אשר יושמד בקרוב, אלא במקום זאת, לחיות את חיינו ולתת את אמונתנו הבטוחה והאיתנה בדבר האלוהים. ייתכן שליבנו לפעמים יהיה חלש אך עדיין אנו חייבים לחיות עם אמונה חזקה.
זה שאלוהים יעשה את כל הדברים האלה לעולם זה דבר נפלא בשבילנו. אם אלוהים לא היה הורס את העולם הזה ולא היה בונה במקומו את המלכות החדשה של ישוע, הצדיקים היו מתאכזבים קשות. זוהי הסיבה שתוכניתו של אלוהים היא כה נפלאה ונותנת תקווה לקדושים הצדיקים.
אם הלא מאמינים היו נשארים ביהירותם והיו חיים עדיין בשמחה כשהם על הארץ ואף היו נכנסים לגן עדן לאחר מכן, זה היה כה לא הוגן בשבילנו ולכן אלוהים לעולם לא יאפשר זאת. הבטחת האלוהים שהוא ידון וישמיד את כל אלה אשר רדפו את הצדיקים, עינו אותם עם שקריהם, ושפכו את דם הקדושים, היא צודקת והוגנת.
אם דין האלוהים לא היה על חוטאי העולם הזה האם זה לא היה כה לא הוגן בשביל הצדיקים אשר חיו את כל חייהם בהתמדה למען ישוע למרות כל הקשיים והצרות שהם עמדו בפניהם? לכן זה פשוט הוגן שאלוהים ידון את העולם הזה. כאשר עולם זה יהפוך כמו העולם בזמנו של נוח, אלוהים ללא ספק יהפוך את כל העולם וישמידו.
מכיוון שאנו מאמינים בישוע איננו מקנאים כלל באנשי העולם. מכיוון שישוע אמר שהוא ישפוט את העולם הזה וישליך את השטן ואת אנטיכריסטוס וחסדיו לאש הגיהינום, אנו כולנו יכולים להתמיד ולחכות.
על פי הנבואות של דבר האלוהים, עולם זה נמצא רגע מהשמדתו. ברחבי העולם, ראינו כבר הרבה סימנים המעידים על המכות המשמשות ובאות של סוף הזמנים.
מזג אויר חריג כמו תופעת אל ניניו ומחלות חדשות כמו מחלת הפרה המשוגעת מזעזעות את העולם של היום. מחלות חשוכות מרפא אשר האדם חסר אונים מולם מטביעות את העולם, קנה מידה גדול של אסונות שאי אפשר לעלות על הדעת כמו רעב חמור ורעידות אדמה הרסניות מכות את העולם.
כאשר כל הדברים יתרחשו, אנו חייבים להאמין שאלוהים קיים, ולחיות את חיינו ביודענו שאלוהים ידון ויפיל את כל אלה אשר חיו רק למען תשוקתם ורק בשביל לצבור עושר בעולם הזה. עולם זה מגזים יותר בתענוגות. אנשים יותר מידי עסוקים בלהתחתן, לשתות לאכול ולבנות את בתיהם מכדי לשים לב למצבם הרוחני. העולם של היום הוא עולם בו גבר מבצע חטא מיני עם גבר אחר ולא מעט נשים מתאוות אחת לשניה (אל הרומים 1:27).
האם העולם הוא לא כמו בזמנו של נוח? קרוב לוודאי שאתם יודעים את האטימולוגיה של המילה 'מעשי סדום.' כאשר סדום ועמורה הושמדו, תרבותם הייתה בדיוק כמו של העולם של היום שבו אנו חיים. עולם זה הפך לנשלט בידי שדים, כה מזוהם ומלא חטא בקנה מידה כזה שאלוהים יוריד אש וישרוף אותו עד עפר.
 
 
נביאי השקר ייהרגו
  
נביאי השקר רודפים תמיד אחר נכסים חומריים, צוברים עושר אסור ומתחבאים מאחורי האוטונומיה המורחבת של מוסדות הדת שלהם. "אם תאמינו בישוע, תהיו עשירים, תחיו טוב, ומחלותיכם יירפאו" – עליכם להבין שמאחורי כל שקר שכזה תמיד נמצאת מטרה הנסתרת של ניצול חומרי.
גם בקוריאה, עבר הרבה זמן מאז שהנצרות איבדה את האמונה הבסיסית והושחתה עם כל הכוחות המטורפים המשתוללים בשם ישוע. זוהי המציאות של הנצרות כיום. אך לנביאים האומדים אמונה עם נכסים חומריים של העולם ואשר עושים מעשי כישוף בשמו של אלוהים, דין הגיהינום הנורא של אלוהים ומכות גדולות של שבע הקערות מחכות להם.
אלוהים אומר לנו שגם האנשים אשר מרמים את האנשים וגם אלה אשר הולכו שולל על ידי נביאי השקר יישפטו במידה שווה. אל לנו להסתכל לעבר העולם וללכת אחריו. במקום זאת עלינו להאמין שמכיוון שאלוהים חי אלה אשר לא מאמינים בישוע, מתייצבים נגדו ורודפים את הצדיקים, יישפטו ויורשעו למוות נצחי. ואנו חייבים גם להאמין לאחר שהעולם יישפט כך, אלוהים ללא ספק יגמול לקדושים על כל הסבל והכאב אשר הם נשאו למען שמו של ישוע.