Preken

נושא 8: רוח הקודש

[8-16] <ישעיה 61:1-11> ייעודם של אלה אשר קיבלו את רוח הקודש

<ישעיה 61:1-11>
"רוח אדוני יהוה עלי יען משח יהוה אותי לבשר ענוים שלחני לחבוש לנשברי לב לקרוא לשבויים דרור ולאסורים פקח-קוח. לקרוא שנת רצון ליהוה ויום נקם לאלוהינו לנחם כל אבלים. לשום לאבלי ציון לתת להם פאר תחת אפר שמן ששון תחת אבל מעטה תהילה תחת רוח כהה וקרא להם אילי הצדק מטע יהוה להתפאר. ובנו חרבות עולם שממות ראשונים יקוממו וחידשו ערי חורב שממות דור ודור. ועמדו זרים ורעו צאנכם ובני נכר איכריכם וכורמיכם. ואתם כהני יהוה תקראו משרתי אלוהינו יאמר לכם חיל גויים תאכלו ובכבודם תתימרו. תחת בשתכם משנה וכלימה ירונו חלקם לכן בארצם משנה יירשו שמחת עולם תהיה להם. כי אני יהוה אוהב משפט שנא גזל בעולה ונתתי פעולתם באמת וברית עולם אכרות להם. ונודע בגויים זרעם וצאצאיהם בתוך העמים כל רואיהם יכירום כי הם זרע ברך יהוה. שוש אשיש ביהוה תגל נפשי באלוהי כי הלבישני בגדי ישע מעיל צדקה יעטני כחתן יכהן פאר וככלה תעדה כליה. כי כארץ תוציא צמחה וכגנה זרועיה תצמיח כן אדוני יהוה יצמיח צדקה ותהילה נגד כל הגויים."
 
 
מה הוא יעודם של אלה אשר
קיבלו את רוח הקודש?
ללמד את בשורת המים והרוח
לכל אנשי העולם
 
מה צריך לעשות אדם אשר קיבל את רוח הקודש? עליו ללמד את בשורת המים והרוח לכל העולם. אלוהים הפקיד את הבשורה היפה של הלידה מחדש מהמים והרוח בידי אלה אשר קיבלו את שכינת רוח הקודש. אלה אשר חטאיהם נמחלים להם לפני אלוהים, מקבלים את רוח הקודש. אם כן מדוע לדעתך אלוהים העניק להם את מתנת רוח הקודש?
כדי לתת להם את הערבות הסופית שהוא עשה אותם לילדיו, הוא מעניק להם את רוח הקודש. הוא גם רוצה לעזור להם להתגבר על השטן. הוא גורם לאלה אשר חטאיהם נמחלו ואשר קיבלו את שכינתה של רוח הקודש לעשות את שלהלן:
 
 
הוא גורם להם לבשר בשורות טובות לעניים
 
מהן החדשות הטובות לעניים? זוהי בשורת המים והרוח. אלוהים ציווה על אלה אשר קיבלו את שכינת רוח הקודש ללמד את הבשורה היפה לעניים. אלה אשר קיבלו את רוח הקודש, כיוון שהם מצפים לגן עדן, הם לעולם לא מסופקים מדברים שעל הארץ.
אלוהים העניק את בשורת המים והרוח לעניים ומחל להם על חטאיהם. הוא העניק להם את שכינת רוח הקודש ואפשר להם להיכנס לעולם הנצחי. אלוהים ציווה על הצדיקים ללמד את בשורת המים והרוח לעניים. הוא גם שכנע אותם להפיץ את האמונה בישוע ובאלוהים. הסיבה שאלוהים נתן לנו את רוח הקודש היא ללמד בשפע את החדשות הנפלאות לעניי העולם.
 
 
הוא שולח אותנו לרפא את שבורי הלב
 
כיצד אלוהים מרפא את נפשנו? הוא מרפא את שבורי הלב עם בשורת המים והרוח. יש הרבה אנשים עם לב שבור. בשבילם, החיים הם חסרי חשיבות וצדיקותם מנופצת. יש להם חיים ענווים ומלאי כאב בגלל חטאיהם. לכן הם מידי פעם מיוסרים עקב פקפוקם בחיים. כל בני האדם משתוקקים לחיות בחסד ורוצים להנות משגשוג בגופם ובנשמתם אך זה לא קורה בקלות בצורה הדומה לדרך שאנשים נשדדים מכל רכושם על ידי שודדים.
באותו אופן, אלה עם החטא בליבם, שודדים ברציפות את כל צדקתם ולבסוף הולכים לגיהינום בגלל חטאיהם. זוהי הסיבה שישוע ריחם על שבורי הלב וציווה עלינו ללמד אותם את הבשורה היפה. עם אילו דברים אלוהים מרפא אותם? הוא עושה זאת עם הבשורה היפה של המים והרוח. הוא מרפא את שבורי הלב וגם מעניק להם חיים נצחיים.
 
 
הוא קורא לדרור לשבויי החטא
 
הוא קורא דרור לשבויים. מה המשמעות של זה? המשמעות היא שאלוהים שיחרר את נשמתם של האנשים מכל חטאי העולם. הוא נתן משימה זו רק לאלה אשר קיבלו את רוח הקודש והם יכולים לשחרר אחרים מחטאיהם.
לאדם יש גוף ונשמה. גופו ונשמתו חיים כשהם כבולים לקללת החטא ולתורה. הוא אינו יכול לעשות דבר מלבד לחיות כשבויו של החטא, ללא קשר אם הוא מאמין באלוהים או לא. הנולד עם חטא, אינו יכול שלא לחטוא. לפיכך, הוא נועד לחיות כשבויו של החטא במשך חייו. הוא חי בדרך זו והוא מיועד להישמד לבסוף.
זוהי הסיבה שהוא חי את החיים הבלתי נמנעים האלה כאשר הוא שוקע ברחמים עצמיים על חולשתו אשר העמידה אותו במצב כזה. אלוהים שלח את רוח הקודש לאלה אשר אינם יכולים שלא לחטוא ואשר מיועדים למות, כך שהם יוכלו ללמד את הבשורה היפה לאסירי החטא, ולתת לשבויים את השחרור מכל חטאיהם.
 
 
הוא מנחם את כל האבלים
 
מה אלוהים נתן לאלה האבלים? בנתינתו להם את בשורת המחילה, אלוהים ניחם את אנשי העולם האבלים. הוא שלח את ישוע המשיח לעולם הזה כדי למחול לבני האדם על חטאיהם ולהעביר את כל חטאי העולם עליו. הוא גרם לו להיטבל על ידי יוחנן ולמות על הצלב. כך אלוהים טיהר אותנו מהחטאים. אלוהים הציל אותנו מכל חטאי העולם.
אדוננו מנחם את כל האבלים על ידי שהוא מיידע אותם על הבשורה היפה של המים והרוח. על ידי מעשה זה, הוא מברך את אלה אשר סובלים מאמונה לא מושלמת. הוא מנחה רק את אלה אשר יש בהם את רוח הקודש ללמד את הבשורה היפה, לרפא את שבורי הלב ולשחרר את שבויי החטא. תכלית קיומנו בעולם הזה היא להיסלח על ידי אדוננו ולאחר מכן ללמד על הבשורה היפה את אלה אשר כבולים לחטא וצריכים עידוד כדי להימחל מחטאים. אלוהים אומר לנו שלמרות שהחיים שלנו הם קצרים, הם לחלוטין אינם חסרי ערך. וההוכחה לעובדה זו היא שאלוהים הכין את מחילת החטאים ואת הברכות הנפלאות למען בני האדם.
אדוננו גם מנחיל לכל האבלים את כתר התהילה. המשמעות של זה שלחוטאים נמחל מחטאיהם הודות לטבילת ישוע, ולפיכך הם יכולים להיכנס למלכות השמיים. אם נסלחים לאדם חטאיו, נפשו מתרעננת והוא נוכח להעריך את הברכה הנפלאה הזאת. אדוננו מכתיר אותו עם תהילה. הוא נתן לחוטאים את בשורת המים והרוח ועשה את אלה אשר מאמינים בו לילדיו. אלה המאמינים בבשורה היפה הזו ירגישו שמחה במקום עצב.
בדיוק כפי שכל בני האדם נולדים ומתים בבכי, השמחה היא רגעית ולרוב, נשמתם מלאה בעצב. מכל מקום, אלוהים פגש אותם וגרם להם להיוולד מחדש עם תקווה והנאה. באותו אופן, אלה אשר נולדו מחדש על ידי האמונה בבשורה היפה יש להם עבודה חדשה והם חיים חיים חדשים. בנוסף, הם מסוגלים לעשות מה שאלוהים רוצה וזה ללמד את בשורת המים והרוח לכל חוטאי העולם, לגרש את כל העצב מליבם ולאפשר להם להנות במקום זה מכל סוגי ההנאה והשמחה.
אלה אשר חטאיהם נמחלו על ידי אלוהים מהללים אותו. הוא אמר לצדיקים ללמד את הבשורה היפה. הוא אמר להם ללמד מי הוא, איזה בשורה הוא העניק לנו ועד כמה נהדרת מלכות השמיים אשר הוא הכין למעננו. אנו יכולים לראות את הדרו של אלוהים באלה אשר נמחלו על ידיו. אלה אשר התאבלו בחייהם לפני שהתמלאו ברוח הקודש, עתה מתענגים בשמחה, אלה אשר נכבלו בחטאים, מרגישים עתה את העונג שבשחרור, ואלה אשר חיו חיים חסרי ערך, חיים עתה חיי צדיקים. הם כולם משקפים את הדרו של אלוהים. אלוהים מתייחס לצדיקים בתור אלה אשר יבנו מחדש את ההריסות הישנות, ירימו את חורבן הקודש, ויבנו את הערים ההרוסות.
למעשה, בשורה זו של המים והרוח הייתה הבשורה אשר השליחים לימדו בזמן הכנסייה הקדומה. ישוע נשלח לעולם הזה בערך לפני אלפיים שנה. הבשורה היפה של המים והרוח נלמדה בעולם הזה עד שנת 300 לספירה. הבשורה אשר הצדיקים מלמדים אותה היום, היא אותה בשורה של רוח הקודש אשר השליחים לימדו בזמן ההוא. בכל אופן, בימים של ראשית המאה ה- 4 בקיסרות הרומית, כאשר הרומאים הפכו את הנצרות לדת המדינה ונתנו לאזרחיה את חופש הדת, הבשורה של טבילת ישוע הוכתמה ובהדרגה נעלמה. זה קרה כאשר הנצרות כדת שהתבססה, שגשגה יותר ויותר והרבה אנשים אשר לימדו את הבשורה האמיתית נעלמו.
מדוע האמונה של אלה אשר האמינו ולימדו את הנצרות האמיתית ואת הבשורה האמיתית השתנתה? לאחר שהנצרות הפכה לדת המדינה של הקיסרות הרומית, הנוצרים השתחררו מההגבלות והחלו להנות מזכוית כמו אזרחי רומא. הנוצרים היו מסוגלים להתחתן עם בני האצולה הרומית ויכלו גם להיכנס לשירות הממשלה. בגלל זכיות אלה, אמונתם הצטמצמה מאמונה של תחיית המתים לדת ותו לא. מאותו זמן, הבשורה היפה של המים והרוח נעלמה וצומצמה והנצרות החילונית החלה לפרוח.
אלוהים מצווה עלינו הנוצרים האחרונים של תקופת חזרתו לחזור ללמד את הבשורה היפה של המים והרוח אשר הושלכה להרס למשך כל כך הרבה זמן, וכך להציל את בני האדם מחטאיהם. הוא ישיב לחיים את הבשורה היפה של המים והרוח אשר נלמדה בזמן השליחים. הבשורה בזמן השליחים הייתה בשורת טבילת ישוע ודמו על הצלב. הוא קורא לנו האנשים אשר יבנו את הערים ההרוסות. הוא גרם לנו ללמוד ולהאמין בבשורת המים והרוח ועשה אותנו לאיכרים של כרמיו.
אלוהים נתן לנו את אותה משימה אשר הוא נתן לשליחים. הוא גרם לי ולך ללמד את הבשורה המקורית של המים והרוח. "רוח אדוני יהוה עלי יען משח יהוה אותי לבשר ענוים." אלוהים גרם לאלה אשר כבר קיבלו את רוח הקודש ללמד את הבשורה ונתן לנו את רוח הקודש.
אלוהים מכתיר אותנו עם פאר, מסלק את כל העצב ומלביש אותנו עם בגדי הדר על ידי שהוא גורם לנו לשמחה. אלה אשר יש להם את רוח הקודש בליבם זורעים את הזרעים של הבשורה היפה הזו למען האחרים, ואז גם האחרים יקבלו את הבשורה אשר ניתנה על ידי אדוננו, ימחלו, ולבסוף יקבלו את רוח הקודש.
הפכנו לעובדיו של אלוהים. אתה ואני התברכנו בהדר של מלכות השמים. בכל אופן, אלוהים עשה את אלה אשר אין להם את רוח הקודש עיוורים כך שהם לא יכירו, יראו או יבינו את הבשורה היפה הזאת. יכול להיות שהם יוכלו לגרום לאחרים להאמין בישוע באופן נומינלי, אך הם לעולם לא יוכלו לגרום להם לקבל את רוח הקודש.
ישוע עשה את הדברים הבאים באמצעות אלה אשר יש להם את רוח הקודש. הוא גרם להם לספר את החדשות הטובות לעניים ולרפא את שבורי הלב עם בשורת המים והרוח. הוא גם הציג לשבויי החטא את שחרור הגאולה וניחם את כל האבלים עם הבשורה היפה של המים והרוח. הוא שחרר את אלה אשר היו כבולים לחטא בגלל חולשותיהם, הראה להם שמחה ותקווה, ואז עלה לגן עדן.
על פי זה, רוח הקודש אשר שוכנת בנו גורמת לנו ללמד את כל האנשים את בשורת המים והרוח. ישוע המשיח אמר לאלה אשר נמחל להם ואשר יש בהם את רוח הקודש, להציל את כל החוטאים מחטאיהם. ישוע ייפה את כוחם של אלה אשר יש להם את שכינת רוח הקודש להיות אחראיים על מה שהוא תכנן לעשות. הוא גרם לכל האנשים הצדיקים לעשות את עבודתו. אנו עובדיו, אנו אלה שהוסמכו לנהל את כרמיו, כנסיותיו של אלוהים. אנו משרתיו. לוהים נתן לנו את הברכות הנפלאות האלו.
אנו מבינים את חולשותינו כאשר אנו מסתכלים על בשרנו, אך כיוון שאלוהים עובד איתנו, אנו מאמינים בו והופכים להיות משרתיו על ידי האמונה. אנו מאמינים שאלוהים יעשה הרבה מעשים נפלאים באמצעותנו וריבונותו תתפשט מעלינו.
אלוהים החליט לבנות מחדש את המצודות השוממות של הבשורה בערים ההרוסות. הוא הבטיח שהוא ירים את החורבות הקודמות, ויבנה מחדש את הערים ההרוסות. אני מאמין שתהייה שוב תחייה של הבשורה בכל העולם כולו!
זהו בכל אופן לא רצוני. אני מאמין בכך כיוון שאלוהים אמר שיהיה כך. אדוננו גרם לאלה אשר יש בהם את רוח הקודש ללמד את הבשורה לכל העולם. הוא שלח את בנו לעולם הזה וקיים את הבשורה, ואני מאמין שהוא משיג את שוב רצונו באמצעות אלה מאיתנו אשר יש בהם את רוח הקודש. אלה המאמינים בבשורה היפה הזו ייראו את הדרו של אלוהים. הללויה!