Поширені запитання щодо Християнської Віри

Запитання 1: Народження знову з води та Духа

1-5. Чи можемо ми, християни, все ще бути грішниками?

Апостол Павло сказав у 1 Тимофію 1:15, що він був серед “грішних, із яких перший то я”, пригадуючи ті дні, коли він зустрів Ісуса. У сьогоднішніх християнських спільнотах є багато людей, які вважають, що вони – грішники, навіть після того, як повірили в Ісуса. Але це неправда.
Всі ми – грішники, перш ніж повіримо в Ісуса. Однак, коли віримо в Ісуса належним чином згідно Його Слова, відразу стаємо праведними. Апостол Павло пам’ятав час, коли він ще не знав Ісуса, і зізнався, що був першим із усіх грішників.
Павло, коли його ще називали Савлом, зустрів Ісуса дорогою до Дамаску і зрозумів, що Ісус був його Спасителем, тому повірив і дякував Йому. Потім, решту свого життя, він свідчив про те, що Божа праведність, хрещення Ісуса, забрало гріхи світу, і що Він мав померти, щоб змити гріхи світу.
Іншими словами, він став Божим слугою, який проповідував євангеліє води та Духа. Однак більшість християн досі думають, що апостол Павло був грішником навіть після того, як зустрів Ісуса. Вони хибно розуміють цей уривок з погляду християнських грішників, які ще не народжені знову.
Проте правда полягає в тому, що він уже не був грішником після того, як зустрів Ісуса, але тим, який міг зустрітися з Ісусом, коли тільки захотів. Він присвятив решту свого життя проповідуванню євангелія спасіння, спасіння хрещення та крові Ісуса. Навіть після того, як він помер, його науки залишилися нам у Біблії та свідчать, що євангеліє води та Духа було справжнім євангелієм ранньої церкви. Отже, зізнання апостола Павла в 1 Тимофію 1:15 – це спогад його давніх днів і подяка Господу.
Чи був він грішником після того, як повірив у Ісуса? Ні. Він був грішником, перш ніж народився знову. Коли ж повірив в Ісуса як свого Спасителя, коли зрозумів, що гріхи світу були передані Ісусу через Його хрещення, коли повірив в Його спокутну кров на Хресті, тоді він став праведним.
Він назвав себе першим із усіх грішників, бо пам’ятав той час, коли переслідував послідовників Ісуса, і дякував Богові за те, що Він спас його, найбезнадійнішого грішника.
Хто може все ще називати його грішником? Хто може називати його грішником, якщо він став праведним вірою в хрещення та кров Ісуса, як у своє спасіння? Тільки ті, котрі не знають правди спасіння Ісуса, можуть це робити.
Апостол Павло став праведним вірою в спасіння Ісуса, і з цього часу, як Божий слуга, проповідував усім євангеліє, у якому ми стаємо праведними вірою в Ісуса Христа, Божого Сина, як Спасителя. Відтоді апостол Павло вже не був грішником, але праведним Божим слугою, справжнім слугою, який проповідував євангеліє грішникам усього світу.
Чи може грішник проповідувати людям? З цього б ніколи нічого не вийшло. Як хтось може проповідувати іншим те, чого сам не має?! Як може той, хто не спасся, спасти інших людей?!
Якби хтось тонув і намагався допомогти іншому потопаючому, то обидва вони пішли б під воду. Як може грішник спасти інших? Він лише забере його до пекла з собою. Як може хворий належно доглядати за іншим хворим? Як може хтось, хто повірив у брехню сатани, спасти іншого?
Апостол Павло був грішником, але став праведним, коли повірив у хрещення та кров Ісуса і спасся від гріха. Тому він міг стати Божим слугою і проповідувати євангеліє грішникам світу. Він спас багатьох грішників Божою праведністю. Відтоді сам він більше не був грішником.
Він народився знову і жив не в праведності закону, а в Божій праведності. Він став слугою і проповідником Божої праведності та привів безліч душ до Бога. Він не був проповідником власного ентузіазму чи праведності Закону, але Божої праведності.
Чи був він грішником до кінця? Ні. Він був праведним. Як праведник, він став апостолом Божої правди. Не називайте його грішником, бо це буде образою для Бога, а також явним нерозумінням правди. Він був праведним. Ми ніколи не повинні ображати його чи Ісуса, думаючи по-іншому.
Якщо скажемо, що він все ще був грішником після того, як зустрів Ісуса, то вважатимемо Ісуса брехуном. Ісус зробив його праведним, і саме Ісус учинив його слугою Своєї праведності.