Вопрсы о Христианской Вере

Запитання 1: Народження знову з води та Духа

1-11. Хто такий Іван Хреститель, котрий хрестив Ісуса?

Через Мойсея Бог дав Ізраїлю Свій Закон, а також жертвенну систему, щоб вони могли отримати спокутування своїх гріхів та беззаконь. Він помазав Аарона, старшого брата Мойсея, на первосвященика, щоб той приносив жертву очищення десятого дня сьомого місяця, у День Очищення, щоб змити річні гріхи Ізраїля (Левит 16).
Бог сказав, що жертву Дня Очищення могли приносити лише Аарон і наступні первосвященики з-поміж його нащадків. Бог дав ізраїльтянам можливість покутувати за всі їхні гріхи через покладення рук Аарона на голову козла відпущення. Це – закон очищення, встановлений Богом для них.
Цією тінню Він дав нам зрозуміти, що Ісус був Спасителем людства. У часи Нового Завіту Бог послав Івана Хрестителя, нащадка Аарона (1 Хронік 24:10, Від Луки 1:5) і останнього первосвященика Старого Завіту (Від Матвія 11:11-13). Іван Хреститель, як посланий Богом пророк, представник і первосвященик людства, хрестив Ісуса, щоб покласти всі гріхи людства на Нього, Сина Божого, Який прийшов спасти грішників.
Усі люди справді благословенні, бо можуть передати свої гріхи Ісусу через Івана Хрестителя. Роллю Івана було бути первосвящеником, який представляв людство, і Божим слугою, котрий передав всі наші гріхи Ісусу.
Іван Хреститель був посланим Богом, як представник і первосвященик людства, та посланець, який прийшов 6 місяців перед Ісусом. З іншого боку, Ісус був Агнцем Божим, який забрав усі гріхи світу, а Іван Хреститель був останнім первосвящеником, який поклав гріхи світу на Ісуса у хрещенні. Іван Хреститель був Божим слугою.